Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

barbora80
16. bře 2007

Podľa mna z celeho toho "procesu" je najhorsich tych 14 dni kym cakas na vysledok testu. Ja som myslela ze uz mi preskoci 😝 Stale som sa pozorovala kde ma pichlo a co to tak moze byt to co ma pichlo 😀 Uz som bola rozhodnuta ze ocuram test, nakoniec som si to rozmyslela 😀 a samozrejme som bola presvedcena ze to nevyslo, lebo som nemala ani jeden tehotensky priznak a do dnes ich nemam.

sikulka
16. bře 2007

barbor,ty si ostala 14 dni doma?
a co teraz chodis do robotky? 😉

alakova
16. bře 2007

ahoj ika-ba,chodila som dr. Tazberikoej,je velmi mila,len moju doveru sklamala,ked mi bolo doma vecer po odobrati vajicok velmi zle,zistila som ,ze nenam kontakt na moju dr. a ked som si ho zistila,tak mi nic nevysvetlila a poslala ma na hocijaku pohotovost. Doc.Valky sa so mnou hned stretol v iscare a vybavil prijem do nemocnice,kde s lekarmi diskutoval o mojom zdravotnom stave. Dnes som bola u Valkyho,ale isla som odtial sklamana. Naivne som verila,ze by mohli byt po tej mojej nestastnej udalosti trochu ustretovejsi,ale Valky zacal na mna utocit,ze ony za nic nemozu,vsetko urobili vyborne. Najskor mi povedal,ze ma zbytocne operovali,ze to krvacanie by sa zastavilo same a potom povedal, ze lekari v nemocnici ma zachranili a on tu operaciu s nimi diskutoval a tiez odporucil. Cakala som,ci mi nedaju nieco zadarmo,ale asi len kopanec do zatku. Este mi povedal,ze urobil 2000odberov,ale ja som prva,ktora skoncila s krvacanim na operacnom stole. Tak si vyber,ale uvidime. Chce pokracovat uz na buduci mesiac,ale mna sa to zda nejake cudne,ved som len 2 tyzdne od operacie.

sikulka
16. bře 2007

alakova aku operaciu si podstupila? Nieco s vajecnikmi? 😨 to je dost blbe fakt....

nikitazak
16. bře 2007

Ahoj holky, mam dotaz, vcera jsem byla na vysetreni u doktorky a rikala, ze mam delozni sliznici 8mm a bylo to 11 den cyklu. Je to spravne? Kolik ma ta sliznice byt? dekuju....nebo poradte stranky, kde bych to nasla.

sikulka
16. bře 2007

niki no to ja prave neviem a chcela som to porovnat.Vraj na transfer staci vyska 7mm,ta je minimum.Ja som vcera mala 14DC a mala som 11,3 mm. 😵
Ides na transfer a kedy?

barbora80
16. bře 2007

Sikulka ostala som doma len prvy tyzden, druhy som chodila narmalne do roboty. Teraz som sa pytala sama na PN-ku, lebo som trochu spinila a mam roboty kde stojim 12 hodin na nohach a to asi nieje moc dobra kombinacia s tehotenstvom 😒

luciakubista
16. bře 2007

ahojte vsetci,
chcem sa vas opytat tych ,co maju uz skusenost s IVF,po jakom dlhom case vam ho "odklepli" ? Ja sa liecim na anovulacne cykly,manzel taktiez nic moc vysledky a uz zacinam byt zufala. 10.4. som objednana do centra asis.reprodukcie na konzulaciu.
Diky za vsetky odpovede.

ika_ba
16. bře 2007

ahoj alakova,
vies valky je odbornik, ale je strasne rozlietany, ma toho hodne, chodia k nemu veli na uvodne konzultacie bez objednania a preto ostatni objednani musia cakat , no a ked ma toho vela, tak nie je az taky mily, ja som preto presla k dr. durechovaj, ocenila som jej mily a jemny pristup,ked mi musela povedat, ze mimi nerastie a pritom som nebola je pacientka, u nej som minule cakala len 5 minut, aj to preto, ze nestihali sestricky
no mozno nepojdes hned na dalsie mesiac, predpokladam, ze ti spravia este pred tym kontrolu a podla mna by sa mali rozhodnut podla nej

helka1
16. bře 2007

luciakubista, ziadost poistovna schvali do cca 3 tyzdnoch, rozdiel je len v cakacej dobe v centrach, niektore centra maju poradovnik, ine nie a to je dovod preco sa caka....

alakova, ja sa cudujem, ze v tom centre este ostavas ked sa k tebe takto spravaju, myslim, ze ked nieco sposobim tak za to musim prijat nejaku zodpovednost, to je predsa samozrejme. Ved v BA alebo aj inde su tiez dobre centra. Prajem vsetko dobre !

aaandrejka
18. bře 2007

lucia, odkpelnutie ziadosti poistovnou je dost individualne - zalezi nielen na konkretnej poistovni, ale aj na konkretnom reviznom lekarovi, ktory dostane do ruk tvoju ziadost... niektori su vraj taki, ze si najprv daju vyziadat kompletnu zdravotnu dokumentaciu... taktiez zalezi od toh, ako ma dna poistovna naplnene limity na IVF v danom roku (kazda ma ine limity a kazda ma iny system zadelovania).... ja som napriklad podavala ziadost ako poistenkyna Dovery v 5.9.2006 (posielalal som to prioritnou postou) a 12.9. som uz mala doporuceny list so shvalenim u seba! takze totalne bleskovka ;)

lia
18. bře 2007

a ja som zase cakala 2 mesiace a povedali mi,ze budem cakat dva tyzne.
som vo VZP,co mala byt tiez vyhoda 😅

luciakubista
18. bře 2007

diky za odpoved,som fakt zvedava,jak dlho to bude trvat.Ja zijem v CR a fakt neviem,jak to je s poistovnami tu,takze mi ostava cakat a dufat. 🙂

ika_ba
18. bře 2007

ahojte,
ja som si davala prvu ziadost v roku 2005, schvalili mi ju tiez cca za 3-4 tyzdne, som v spolocnej, teraz je uz mesiac a ziadost nikde, muz ma upokojuje, ze teraz je to mozno, ze aj preto, ze poistovne cakaju co bude s nimi

sikulka
18. bře 2007

ahojte umelinky 🙂
evita ako sa citis pred zajtrajskom- ides do CAR odovzdat krvicku,ze? 😉 netestovala si este?

lia
18. bře 2007

ahoj siky 😉 ,ako vikendujes??

sikulka
18. bře 2007

ahoj lia- blesk! 😀 🙂
prave sme sa vratili s drahym z prechadzky po obchodoch,manzelik siel na tenis a ja tradicne- surfujemmmm 😀 😀 😉
a co Ty?mrchiska este stale v nedohladne?

lia
18. bře 2007

mrcha?? 😀 ta je v hlbokom spanku este.ta bude asi takto o mesiac 😝 😠
momentalne sa musim ja dat do poriadku,zajtra asi idem na antibiotika,lezim uz od stvrtku a je mi horsie a horsie 😖
blesk,jaaa,jaaa 😀
kupili ste nieco??boli ste v avioniku??

sikulka
18. bře 2007

lius a co Ti je? chripka, ze ides na antibiotika?Nezaobides sa bez nich? 😔
hej boli sme v avionu,lebo drahemu som chcela ukazat ( ja ako sprievodca 😀 )new obchody...ale bolo toooolko ludi....akurat som si kupila biele nohavice..

inac uz pomaly zacinam stresovat,predsa len utorok sa blizi a bojiim bojimm aky verdikt mi daju z CAR ohladom mrazacika....

lia
18. bře 2007

neboj a nemysli na to.som zvedava aj ja,ale ved utorok j etu coby dup 😉 .
boli ma ta kost hrozne ,z tej osmicky co mi vytrhli a picha ma z toho v uchu,boli hlava,oci,cely clovek,strasna nadcha,uz neviem skadial mi to ide.
nechcela som antibiotika,ale potrebujem sa co najskor z toho dostat,bojim sa,ze sa mi to bude dlho tahat,no neviem co mam robit,ale boli ma to ucho s tou kostou hrozne,nespala som,musela som sa dopovat ibalginom kazde 4 hod.
doobeda som si kupila nejake ine lieky,davaju sa kazdych 8 hodin,ale v uchu ma stale picha,tie mi nepomahaju ☹

sikulka
18. bře 2007

lius ja som mala tiez taky stav ked mi tahali osmicku a trvalo to take 3-4 dni.Mala som pocit,ze vytiahnutie nervu uvolnilo nejaky nosny nerv a z toho mi mozno aj tebe tecie,palia oci...ale mozno je to aj zaciatok chriposky...
Kedy Ti ju tahali?
Ja len ze ked pojdes v maji do cylku,je lepsie mat telo ocistene od antibiotik,ved sa budes dopovat aj tak dost- hormonmi.Aj ked na druhej strane je lepsie ich asi brat,ako by si sa mala telo trapit bolestami...
vidim ze je tu na MK aj tema PN po IVF...Uz aj ja zvazujem ze ak vyjde transfer ci mam ostat doma, ci volit robotu.

lia
18. bře 2007

ani ja neviem,ved uvidim ked budem v tom.a som uz rozhodnuta si zajtra dat poriadne lieky,lebo zomriem od bolesti.vzdy mi to musi vyjst na vikend?!este ze existuje MK.
ved prave,ja som jej hovorila,ze mi idu tahat osmicku/tahali mi ju vo stvrtok/a ona,ze v pohode,ved mate zacat aj maji 😅 😅
myslis,ze nemam ist na to hned po prichode mrchy?? 🙄

sikulka
18. bře 2007

lius mozno to nie je az take drasticke-/to uzivanie antibiotik/, ved ich budes uzivat skoro 6 tyzdnov pred stimulaciou,ale ak chces mat pokoj na dusi ,spytaj sa v centre.
Mne pred stimulkou neodporucali ockovanie proti zlatacke cca 3 mesiace,ale ockovanie je zrejme zavaznejsie ako antibiotika.
Netrap sa nad tym.... 😵 zavolaj zajtra do car.. 😉

lia
18. bře 2007

ok,uvidim 🙂
v utorok ides do prace??

sikulka
18. bře 2007

jasne,aj ked sa mi nechceeeeee..... ☹
dokonca som chcela ist aj v stredu,lebo mam zavazne rokovanie,no to by bol len zbytocny stres pre embryjko,no ale hlavne pre mna- stresaka 😀 😀 😀
od stredy si berem do piatku volno... 😵

lia
18. bře 2007

a uz ti ho budu zavadzat aj?? 😕

sikulka
18. bře 2007

lius hej v stredu.....
ved ked prezuje utorkove rozmrazenie- to bude uz 5 dnove a to je tusim aj maximum dni na kultivaciu...
joj ale sa bojim ako to bude...... 😒 len aby sa romzmrazilo.../som uz ako stara obohrata platna,ze?/ 😀

lia
18. bře 2007

nevadi,budem na teba mysliet a plne ta chapem,ale kedze ty si sikulka,aj maly mrazacik je sikulko 😉

sikulka
18. bře 2007

lius 🙂 😉 😵
idem teraz poromantikovat s bradom pitom- na stvecke ide legenda o vasni.....
prajem peknucky vecer... 😵

evitam
18. bře 2007

Čaute kočenky!
Sikulka,dúfam,že ťa ešte stíham,že si ešte neodbehla k telke.Mám sa celkom fajn,bude ako bude.Nič moc nečakám,preventívne som si porevala už včera a aj dnes pri varení,takže myslím,že som na to psychicky pripravená.Dúfam,že to zvládnem a nebudem chodiť zajtra po Blave rozmazaná ako strašidlo.Myslela som si,že sa ma tieto hysáky netýkajú,no fakt som bola celý víkend nejaká labilná. ☹
Fakticky, nechodí sa na tú krv nalačno,že nie?
Tebe sikulka sa mrazáčiky podaria,neboj.Sú to silní jedinci,keď prišli až do štádia zmrazenia.Takže ber to ako veľkú šancu.Ja ju bohužiaľ nemám. 😒
Zajtra napíšem,ako sa veci majú,držkajte mi prosím palčeky... 😢