Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

veva55
28. kvě 2007

miki dakujeme 🙂

ika_ba
28. kvě 2007

ahoj andrejka,
budeme doplacat a omnoho viac, ked sa bude robit genetika viac ako 4 embryi, tak sa doplaca 35 tisic, ale uz sa osobitne neplati isci, lebo pri pigd sa musi robit isci
na pigd pojdu ale len niektore embryjka. aj tak mam stale taky pocit, ze na transfer nam nic nezostane
a aby som vas pobavila, nasa papagajica ma vcera predbehla a mala uz vcera jedno vajicko.

veva55
28. kvě 2007

ika 😀

ika_ba
28. kvě 2007

ahoj veva,
ako? ja som zatial v klude. horsie bude zajtra, ked si budem volat kvoli prvym vysledkom.

veva55
28. kvě 2007

Ja som tiez stresovala, ked som si mala volat 🙂
Drzim palce, potom daj vediet.
Ja idem dat piect kurca, tak zatial papa

aaandrejka
28. kvě 2007

ika, nestresuj, posielam im energiu na dialku 🙂 inac, vies, ze pri pigd sa uz da zistit aj pohlavie dietata? to by ste mohli mat aj parik 🙂

ika_ba
28. kvě 2007

ahoj andrejka
mozno pre niekoho je to zaujimave, vediet co to bude, ale po mojich pokusoch a potratoch budem rada, ked nam nieco zostane a bude to zdrave. a uz dnes nam hovorili o dalsich testoch, o odbere plodovej vody. asi ma chceli este viac postrasit.

helka1
28. kvě 2007

aandrejka, ale ked prejde cez PGD viacero embryi, tak oni pohlavie nepovedia ! V SR je selekcia pohlavia zakazana. Ale nam to napr. povedali, ze nam vkladaju chlapceka, ale to len preto, ze sme mali len 1 embryjko. Ale aby si Ika mohla vybrat, aby jej vlozili chlapceka alebo dievcatko, tak to nie 😉
Ika nemysli az tak daleko, staci ked to vyjde a dotiahnes to cez kriticke obdobie, potom budes riesit to ostatne 😉

aaandrejka
29. kvě 2007

helka, mas pravdu..oni to vedia, myslim, ze sa to robi najma preto, ze niektore dedicne choroby sa dedia len na jedno pohlavie
ika, je to fak,t je to uuuuuplne jedno, co to bude, len nech sa podari a nech je zdrave! odberu plodovej vody sa neboj, existuje ina alternativ, kombinovay screening 1. trimestra..ak budes chcioet, napisem ti o nom, ja som na nom bola tiez (v olomouci)

ika_ba
29. kvě 2007

ahoj andrejka,
citala som o tom, ale teraz som pokladala za zbytocne sa na to pytat geneticky, podla mna je na to zatial skoro, ale budem na to mysliet a keby som potrebovala, tak sa spytam

aaandrejka
29. kvě 2007

jasne, kedykolvek 🙂 drzim prsty!

ika_ba
29. kvě 2007

ahojte
prezivam docasnu emforiu, klepu sa mi prstiky
volala som si kvoli vysledkom a z 9 vajicok sa 7 oplodnilo. tesim sa, no tak do stvrtku, piatku. vo stvrtok mi povedia, kolko vajicok pojde na genetiku a v piatok, ako dopadla.

pappo
29. kvě 2007

ika_ba drzim palce to je vyborna sprava myslim ze je to super. ja som mala z 10 oplodnenych len 6 cize 60% u teba je to viac, drzim place na genetiku.

pappo
29. kvě 2007

baby co si myslite o akupunkture na udrzanie plodu? chodili ste niektora?

ika_ba
31. kvě 2007

takze mi volali z centra, az take dobre vysledky nemame, lebo iba jedno z embryi zo 7 je 8 bunkove a teda vhodne na genetiku, dalsie 3 su 4 bunkove a dalsie len 2 bunkove, este vraj pockaju par hodin, ci sa nerozdelia, ale ked zostane iba jedno, mozno ani to neprejde genetikou, tomu sa hovori smola

theresa
31. kvě 2007

Holky, prosím jak dlouho se tělo připravuje před umělým oplodněním nebo případně před inseminací? Jak dlouho to trvá od první návštěvy odborníka?

denka28
31. kvě 2007

theresa, ja som bola u odborníka prvýkrát v apríli, a teraz si už pichám puregon, asi budúci týždeň pôjdem na odber vajíčok. budeme mať UO.

veva55
31. kvě 2007

Teri, to je individualne. Okrem toho IUI je ovela jednoduchsia metoda, pri nej niekedy staci stimulovat hormonalnymi liekmi, cize nie je to az take drasticke a v podstate mozes ist na to hned. Pocula som ale, ze niektore kocky pri IUI nestimulovali vobec.

Ja som bola 22. maja na IVF, no a do CAR som 1x isla v januari. Asi 2 mesiace trvalo, kym mi urobili vsetky vysetrenia (na vysledky niektorych sa caka dost dlho). Potom sme spisali ziadost do poistovne, za 8 dni nam ju schvalili (ale vacsinou to trva trochu dlhsie), no a 21 aprila som zacala s prvymi injekciami, postupne sa pridavali dalsie injekcie. Posledne som si pichla 18. maja (cize skoro mesiac som len stimulovala), 20.05. mi odobrali vajicka a oplodnili ich a 22.05. bol transfer embryi. Cize od zaciatku az po koniec to trvalo nejakych 4-5 mesiacov.
Ale ber to len orientacne, u kazdeho to moze trvat inak.

hanaj
31. kvě 2007

Ahojte, kocky. Trvalo mi par dni, kym som si precitala celu diskusiu, ale podarilo sa a vsetkym, ktore netrpezlivo cakate na vysledky po transfere, velmi velmi velmi drzim palce. A vsetkym, co to este len caka, tiez 😉 Tiez sme v programe IVF, momentalne cakame na schvalenie ziadosti poistovnou. A k tomu by som mala na vas otazku. Lekar nam povedal, ze budeme cakat asi mesiac na schvalenie ziadosti. To nas potesilo, lebo by to znamenalo, ze uz julovy cyklus by sme mohli zacat stimulovat, no potom nas "schladil", ze dalsie tri mesiace moze trvat schvalenie liekov na stimulaciu a ostatnych liekov. Takze sa nam to tym padom cele posuva az na nejaky september. No tu u vas som sa s takou skusenostou nestretla. Schvalovali vam lieky zvlast? 😒

hanaj
31. kvě 2007

Theresa, u nas to bolo podobne ako u Veve55. prva navsteva CAR (kvoli IVF)bola koncom februara, potom do polovice maja trvali vsetky potrebne vysetrenia a cakanie na vysledky. A cca pred tyzdnom sme podali ziadost do poistovne a cakame 🤐 NETRPEZLIVO 😅

veva55
31. kvě 2007

hanaj, tak to je fakt divne. A do akeho centra chodis?
Ja som mala ziadost schvalenu za 8 dni, cize velmi skoro. Doktor pritom vravel, ze niekedy to trva aj 3 tyzdne ale ze nie dlhsie ako mesiac. Tak som bola milo prekvapena. No a potom sa uz nic neschvalovalo. Ziadne 2 oddelene ziadosti. Proste schvalili tu jednu a bolo.

ika_ba
31. kvě 2007

tak som si uz aj poplakala, mozno hadzem skoro flintu do zita, ale ked zo 7 oplodnenych vajicok iba 1 je 8 bunkove a teda vhodne na genetiku, tak sa bojim, ze skoncime zle, a pritom to bol taky dobry zaciatok.

aaandrejka
31. kvě 2007

ika, mysli na to 8-bunkove a posielaj mu pozitivnu energiu! drzim prsty!!!

ika_ba
31. kvě 2007

dakujem andrejka, keby to tak fungovalo
ale ja som pesimista a bojim sa ako prezijem dozajtra, budem musiet cakat, lebo volat mi maju oni, aspon, ze som doma, tak si mozem poplakat a nikto na mna necumi

susanne12
31. kvě 2007

ika hore hlavu a nezúfaj, drž sa toho čo ti poradila andrejka. 😉

Nie je to ľahké ale nádej umiera posledná, takže hlavne veľa pozitívneho myslenia!! Určite to výjde - iná možnosť neexistuje a hotovo !!

hanaj
31. kvě 2007

Veva55, chodim do Ferticentu. Ked sme sa o tom bavili davnejsie, tiez spominal 3-4 tyzdne, ale ked nam uz vypisoval ziadost a daval "poucenia", tak povedal, ze to bude do mesiaca a za dalsie mozno az tri mesiace budeme cakat na schvalenie liekov a ked bude, on nam hned zavola. Pocula som o tom prvykrat a to prechazdam informacie okolo IVF uz skoro rok 😖 Dokonca povedal, ze jedna kocka davala vo februari ziadost a az v maji bola v stimulovanom cykle 😨
Aku mas poistovnu?

denka28
31. kvě 2007

hanaj, dufaj ze ten tvoj doktor nebude mat pravdu, nam lekar vravel ze o tri tyzdne budeme mat odpoved z poistovne ja som vo Všzp. presne o 3 tyzdne sme mali odpoved, potom som sa prihlasila k doktorovi o tyzden som k nemu mala termin, a ked sme tam isli, uz sme mali lieky vypisane. s receptom som isla do lekarni v našej dedine a o 2 dni sme mali vsetky injekcie, takze aj unas to bolo "rychlo" . necele 2 mesiace a už sa pripravujem na odber vajicok... a brusko si pripravujem na 2 babatka naraz 🙂

ikuska
31. kvě 2007

Denka pisala som ti do Stimulacia pred IVF.Kukni tam.

veva55
31. kvě 2007

Hanka, ja som VZP, ale mne doktor povedal, ze na poistovni velmi nezalezi, ze aj u ostatnych poistovni su ziadosti schvalene do 3 tyzdnov. Takze neviem.

No a ako pise denka, ked nam z centra zavolali, ze mame ziadost schvalenu, hned som sa objednala na konzultaciu (mal vtedy plno, takze to bolo az o 2 tyzdne), ale to uz mal prichystany aj protokol aj recepty na lieky, uz len vysvetlil, co a ako.

aaandrejka
31. kvě 2007

hanaj, aku mas poistovnu? mne to v dovere schvalili za necelych 10 dni... lieky sa schvaluju osobitne (cislo schvalenia sa pise na recept pre lekaren, aby ta vedela, ci si lieky uhradzas cele, alebo len 25%)... u mna to bolo tak, ze som poslala ziadost na schvalenie liekov a este osm ju nemala a uz som potrebovala stimulovat (akurat mi tak vychadzal cyklus), tak som si len zavolala do poistovne (riaditelstvo dovery), zistila som, ze mi to schvalili, boli hrozne ochotni a nadiktovali mi cislo schvalenia, takze dr v centre mi ho na recept mohol napisat, aj ked sme ho este fyzicky nemali... preto na doveru nedam dopustit 🙂

ja som bola v CARe prvykrat 23.8. a na ET 3.11., takze nieco malo viac ako 2 mesiace so vsetkym vsudy