Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

ffialka
26. čer 2007

Ahoj, pridam se k vam do skupinky....vypovidat se, sdelit pocity a dodat vam do zil podporu a nadeji...v srpnu mi bude tricet (stara teda jak pro koho a jak na co), kazdopadne mimco resime s manzelem skoro tri roky a posledni ctyri mesice se neco deje, konecne posun, naktery jsem zbytecne cekala a nic nedelala.mame po diagnsticky laparoskopii, dvou inseminacich,spermiogramu a imunologii - dostali jsme se az k stimulaci pred IVF.picham si puregon uz druhy den, uzivam prednison a tuk, tuk, tuk - je mi fajn.za dva dny jdu na prvni ultrazvukovou kontrolua dalsi rady od odborniku. kazdopadne diky nasim vysledkum nas ceka metoda isci, dalsi postup by byl v tuhle chvili spis spekulace nez jistota.takze s dalsimi kroky se urcite prihlasim.
jinak se zeptam, jak jste snaseli stimulaci vy, byl tady nekdo z vas na kratkem protokolu?
diky a stesti mame v hrsti 🙂

ninule
26. čer 2007

Mirusch,ja chtela jit na IVF take puvodne v Nemecku,ale nakonec jsme se rozhodli s manzelem, ze vse podstoupime v CR-zaprve kvuli financim-ale hlavne kvuli zakonum-pokud nas spravne informobali , tak Nemecku ti oplodni pouze tolik vajicek, kolik embriii si chces nechat zavest-normalne tudiz 2.To je ale sileny problem, protoze je malinka sance, ze to vyjde-ja ted mela vajicek 18, ale zbyly nam perfektni na zavedeni jen tri.Cili v Nemecku je sance mnohem, mnohem mensi-nejaky zakon neumoznuje jen tak ledabyle oplodnit 18 vajicek a cekat, co s nimi bude.Nam to takhle nase osterujici lekarka vysvetlila a proto sjme radeji volili CR, ikdyz je to samozrejme mnohem slozitejsi..

patina
27. čer 2007

Mirusch, jsi proti mně zajíček. 😀 Jinak ICSI má skoro každý, v ČR doporučují při vyšším věku pacientky nebo špatném spermiogramu. A ten má dnes skoro každý. V případě více vajíček se to dá u nás rozdělit, část zkusíš oplodnit "přirozeně", část ICSI. Jak píše Ninule, nevím, zda by pro vás opravdu nebyla lepší volba ČR nebo SR. Nejen z finančních důvodů. Se mnou byla na transferu žena z Německa a říkala, že se u vás nesmí dělat např. PGD(preimplantační genetika). Rozhodně u nás v CARu se celý personál před cizinci sklání až zemi. 😀 Ale hlavně, až vám to umožní zdravotní problémy, už nic neodkládejte, strachy hoďte za hlavu a běžte rychle na IVF. 🙂

ria713
27. čer 2007

majuska81 ja by som bola ochotna podstupit vsetko.onedlho idem na zmensenie poprsia lebo ma to velmi zatazuje kedze mam 45kg a prsia Dno a mam 20.a denke28 odkazujem ze nic zle som jej nenapisala a ona ma co drzat jazyk za zubami ja som nic take zle nenapisala.je to hadam moje rozhodnutie?ci nie???ja sa tiez do teba nestarama nepisem take hovainy ako ty!a financne narocne???zamyslite sa nad tym.dieta ma nevycislitelnu cenu podla mna!

ninule
27. čer 2007

Rio, stojim za vsemi temy, ktere ti patricne ohodnotily tvoje prispevky.Prece jen zmenseni prsou a IVF jsou dost rozdilny veci.Taky by sis mohla uvedomit, ze je tu spousta holek, ktera ma za sebou spoustu trapeni s IVF.Doslo ti vubec, jak narocna je to zkouska a to nejen psychicky, ale i fyzicky?????????Vis, co je treba tahat z bricha litry vody po stimulaku?A vis, ze dokonce muzes dostat embolku?Jsi taak strasne sebejista, ze by ti nedelalo ani problemy pichat si denne az 4 injekce do bricha?A dalsi mesic denodenne jehly do svalu, a to vse i presto, ze to pak je jen 50 na 50?????????A financne je to rozhodne zatez- nektere, pokud potrebuji genet. rozbor, vyjde jeden pokus na 70.000..A nikdy nezapomen, ze ikdyz treba pro tebe ty penize nehraji zadnou roli, ze prachy nejsou vsechno.Pokud nebudes moct mit deti, tak ti nepomuze ani milion na konte.
MYslim, ze vubec nemas potuchu o tom, co je zivot.Jsi naivni.Az se budes trapit, jako spousta z nas, tak moje mila pochopis, o cem tady byla rec...

denka28
27. čer 2007

ninule asi tak, ria nechapes to cele, podla mna kazda z nas by dala hoc aj miliony za to aby mohla mat aspon jedno dieta, no nie kazda si to moze dovolit... niektore z nas mesiace, a mozno aj roky cakaju aby mali tolko penazi ze si mozu dovolit UO. pochop dievca ze to cloveka nastve, akoby sme mi kotore napr. nemaju tolko penazi, nechceli z celej duse dieta... ked sa tebe zda ze toto je hovadina, je to tvoj problem, mne sa to nezda...

libeth
27. čer 2007

ria - ty to beries asi ako hru, ze? Ninule ti to "krasne" rozpisala. Este si sa ani nepokusila otehotniet a uz mas silne reci. Boze, ved si precitaj cele temy, a nie len posledny prispevok. A pozri si odkedy su tu niektore zaregistrovane, ci ich to bavi.

denka - aky si mala protokol? Lebo ja som zacala v 4DC stimulovat, to je asi kratky protokol. Tak som zvedava, ci aspon par vajicok budem mat, lebo mojmu vajecniku sa nechce. A ty ako teraz? Cakas na dalsiu stimulaciu, alebo mate cakat dlhsie?

ria713
27. čer 2007

myslim ze ja to podstupim a nie nikto iny za mna!ved to je moje telo a moja vec hadam.vsak ja vas neosocujem kazdej prajem to vysnivane dietatko.neviem co je na tom zle ze by som chcela 2 naraz.pripada mi to tu ako keby tie co nemozu mat deti fakt tak zavidia tym druhym.ved ja to dam zo svojich penazi a nie z ineho.vsask kazdy ma pravo rozhodnut sa sam.podla mna kazdy ma taky osud aky si zasluzia alebo si sam zaopatril svojim spravanim.ked niekto nepraje tomu druhemu tak on sam to tiez.... ale horsie.neviem ako sa da nad takymto niecim rozculit.ja prajem kazdemu vsetky jeho sny.viem ze to budu tazke chvile ale stoji to za to a mali by to vediet hlavne tie zeny co deti nemozu mat len dnesny svet je len o zavisti.je to strasne

petkaerdal
27. čer 2007

Ahojte,som cerstvo po UO,cakame uz len na testik...ak tento zakrok pre niekoho nieje narocny,tak to fakt nechapem...ak mi to teraz nevyjde,vobec si neviem predstavit,ze by som to mala vsetko znovu podstupit...Pre mna to teda narocne bolo a dost! Ci uz fyzicky,psychicky,financne a tiez casovo...nie som z BA a neni sranda kazdy druhy den cestovat 3 hodiny autom len na vysetrenie...
A Ria,pokial ty mas na to peniaze a je ti jedno,ze mozes byt pri tom aj ohrozena na zivote,co sa skoro stalo mne,tak kludne do toho chod. A tiez nemas zaruku,ze budes mat tie dvojicky...
my,co to uz mame za sebou a vieme,co vsetko to obnasa,to urcite uz nechceme este raz prezivat a vsetko to este raz podstupit....prajem vela stastia a //

ria713
27. čer 2007

kde si vycitala ze to pre mna nie je narocne???neviem ale nemam rada ludi co si domyslia a vidia to co tam nie je.a ako hru to v ziadnom pripade neberiem.myslela som si ze tu najdem nieco ine ako su ludia na okolo ale myslim ze skor este horsie

mirusch
27. čer 2007

Ninule, tak to si este pozistujem, ale nam lekarka spominala kryo a ze sa vzdy snazia dostat tak do 10 vajicok. A maximalne vlozia 3, najcastejsie vsak 2, to som si aj ja tak prehodnotila, ze viac nie. Ved keby sa podarilo aspon to... este je k tomu dlha cesta. Rozmyslali sme nad SR, aj som si mailom zistovala ceny, vyslo by nas to o polovicu lacnejsie v SR, aj pri plateni plnej sumy. Tu to je tak 3800,- EUR (125 000,- Sk), co teda pre nas sranda nie je, aj ked z pohladu nemeckeho platu (manzel) sa to teoreticky este da zvladnut. Musi. Ale to cestovanie hore-dolu a platenie za hotel, ked clovek musi byt v blizkosti kvoli castym kontrolam, to by bolo o drzku. Tiez si nemyslim, ze by bol manzel ochotny vsetky tie vysetrenia absolvovat znova, nemyslim, ze by uznali nemecke vysledky... Takze ak, tak tu, kde sme teraz doma.
O tej genetike, patina, viem, ze sa to obycajne nerobi, ale neviem o tom, ze by to bolo zakazane. Zistim.

Otazka - ked pisete, ze z vajicok zostalo dobrych na zavedenie len tolko a tolko, od coho to zavisi? Je to problem vo mne, ze nie vsetky vajicka dozreli ok, alebo ze sa nepodarilo ich dobre oplodnit, kvoli chybnym spermiam a podobne?

denka28
27. čer 2007

libeth, ja som zacala stimulovat v 21 den cyklu s decapeptylom a potom ked som dostala mrchu tak od 5dna puregon a uz neviem kedy aj menopur, a potom to skoncilo tak ako to skoncilo.
tak teraz cakam na mrchu, ktora pravdaze meska 4den 😠 . a co je zvlastne, pri prvom protokole som vedela naspamat vsetko, teraz som sa do neho ani nepozrela 😅 , nechce sa mi ... este som sa nedostala celkom z prveho sklamania. pamatam si len ze ked dostanem mrchu potom treba zacat brat nejake lieky...
comu sa tesim, ze sme nemuseli vynechat mesiac... a tak mam sancu byt maminou uz v juli, pravdaze iba ak... uvidime, ty? pripravujes sa sa uz psychicky? 😉

ninule
27. čer 2007

Rio, devce, ty jsi opravdu neuveritelna.Ja to proste nechapu.Umis pocitat?Tak davej pozor:po IVF je sance na otehotneni 50%, pokud je vse v naprostem poradku.(Mozna ani netusim, ze uz jen dopracovat se k dobremu poctu kvalitnich vajicek muze byt prace na nekolik mesicu).Z poloviny tehulek ale vlivem velkych davek hormonu 30% potrati. A z tech, co vse "prejizi" ve zdravi, pouze 30% otehotni s dvojvcatky, coz jeste neznamena, ze je taky porodi....TAkze tvuj sen, mit dvojcatka po IVF , je totalni blbost.Mimochodem, nevim, zda vis, ze prodelane IVF bohuzel zvysuje riziko rakoviny.Jojo, vzdyt to budes delat sama pro sebe, my vime.Mam pocit, ze si sice hrajes na hrdinku, ale nezlob se na me, pro me jsou hrdinky vsechny ty, ktery to maji za sebou, ty ktery bojuji se svym tezkym osudem a nevzdavaji se, i presto, ze to trva vecnost a stoji spoustu sil a penez.Takovy kecy typu, ze tem , co se to nepovedlo, jsou zavistive, jsou od tebe opravdu nehoraznost.Vis, ta diskuze je tu prave proto, abychom si pomahaly, podporovaly se a ne placaly kraviny.Zaloz si svoji vlastni diskuzi a uvidis, kolik holek bude ochotno s tebou mluvit o tvych naivnich predstavach.A bud tak laskava a neurazej holky, ktery se snazi ostatni povzbuzovat, pomahat v tezkych chvilich.

ninule
27. čer 2007

MArusch, hm, chapu, nemas v SR rodinu, ktera by te na par dnu ubytovala?JA mam stesti, prebyvam totiz vzdy u nasich.S tema vysledkama nevim, je mozne, ze by je asi klinika chtela provest sama, ale napr. mi mame take vysledky spg. z Nemecka, protoze jet jen kvuli nim do Cr by bylo dost drahe...
S tema vajickama je to asi tak-v prvni rade musi klapnout nastavena varka hormonu-nesmi jich byt malo, aby vajicek bylo dost, nesmi jich byt moct,aby nenastal hyperstimulak a aby mely dobrou kvalitu.Samozrejme to asi zalezi i na zrd. stavu..Po stimulaci jich je napr. 15, ale ne vsechny jsou perfektne zrale,ty se pka vetsinou ani neoplodni.NO a z tech, co jsou akorat nemusi zbyt vsechny, protoze se vyviji ruzne-napr. na ICSI nam doporucili pracovat jen s osmibunecnymi embrii a tech zbyly jen tri:((((.Zalezi poto taky na spermiich, ty taky ovlivnuji, jak oplodnovani probyha...

ninule
27. čer 2007

Promin, Mirusch, trochu jsem te prejmenovala 😵

maaja
27. čer 2007

baby, ake su rizika pri UO ? myslim pre zenu ... v niektorom prispevku som videla, ze aj rakovina ... neviem najst ktora to pisala ☹ ja som bola na IVF 2 - druhy uspesny ... ale este by sme chceli babo a Dr mi povedala, ze zasa iba po IVF ☹ takze ??? totiz ja si nepametam ze by mi vraveli o nejakych rizikach pre mna ☹

inak poviem vam - ono je to zataz hlavne na psychiku ... hlavne ked sa to uz raz nepodarilo ☹

ninule
27. čer 2007

Maajo, ja jsem o tom slysela uz z vice zdroju, resp. jsem o tom cetla-myslim, ze je to dokonce v pribalovych letacich u nekterych leku, ktere se pri IVF pouzivaji...Nevim, zda jsou k tomu radne dolozitelne pruzkumy, ale uz jen ta vec, ze se o tom semtam nektera brozura zmini, je trosicku zneklidnujici...JA mam pravda trochu strach, babicka umrela dost brzo na rakovinu "spodku", takze mam navic predispozice...Nicmene mam IVF take za sebou....neuspesne:(((, ale snad brzo se rysujici pokus c.2....

mirusch
27. čer 2007

Ninule, diky za odpoved. Mozem sa ta spytat, kde v Nemecku byvate? My sme pri Frankfurte.
Mam v SR rodinu, ale to by som musela daleko dochadzat do centra a uprimne - boli by z toho taki hotovi alebo cojaviemco, ze si myslim, ze psychicky to budem ovela lahsie znasat v klude, len s manzelom, tu to mame "za rohom" a ked uz toho mame za sebou v tomto centre tolko, tak to tu hadam aj dorazime, dufajme ze do uspesneho konca.

Myslim si, ze to riziko rakoviny, co spominate, sa moze tykat vajecnikov, pretoze tam sa delia bunky, tvoria sa vajicka a to prinasa riziko kazdy mesiac pre kazdu zenu. A kedze sa ich pri IVF tvori tak velmi vela, plus samozrejme hormony, tak je to riziko ovela vyssie. Preto aj pisu v letaciku k antikoncepcii, ze je znizene riziko rakoviny vajecnikov, lebo sa tam nic netvori, ked sa antikoncepcia berie. Myslim, ze by nebolo od veci po IVF castejsie lekara poziadat o kontrolu.

ninule
27. čer 2007

Mirusch, mas pravdu, pokud i to tak pripada lepsi, rozhodne zustan v Nemecku-je fakt, ze my jsme kvuli tomu byli dost casto oddeleni a bylo to o to tezsi, co ti mam povidat...Bydlime asi 150 km od vas🙂.
Budu ti moc drzet palecky, aby vam to vyslo!!!!Tfuj tfuj pro stesti!!!

libeth
28. čer 2007

ria - nemyslim si, ze zavidime druhym deti, ja urcite nie, doprajem to, a hlavne takej ktora podstupila aj nemozne. A taktiez to prajem aj tebe, aby si tie vytuzene dvojicky mala a tesila sa z nich. Prajem ti to tak, ako to prajem vsetkym co mat nemozu.

denka - super, ze mozete takto pokracovat bez prestavky, drzim palce, nech si v juli mamina. 😵 A ked sa stane zazrak, tak mozno aj k nam prileti bocian. 😵

mirusch
29. čer 2007

Hm, nejako je tu ticho... Este mam jednu, mozno blbu, otazku, ale neviem sa z toho vysomarit. V centre sa ma vzdy pytaju, ktory den cyklu mam, teraz som vsak zacala na 3 mesiace brat hormonalne tabletky (nieco ako antikoncepcia) a neviem, ci je 1.den vtedy, ked dostanem mrchu (ako to je obycajne) alebo den, ked zoberiem prvu tabletku. Viete mi poradit? Budem vdacna.

milacikova
29. čer 2007

Mirusch, 1DC je stale len vtedy ked dostanes menzes vela stasticka a skore //😉

majuska81
1. črc 2007

Ahojte, Mirusch, ja mám ešte blbšiu otázku. Keď sa mi začne menzes, tak mám 3 dni iba také hnedé fľakaté hocičo..( s prepáčením). To sa už považuje ako 1DC??? Každú pozdravujem.

Ria, fakt by si nám už mohla dať pokoj. Možno ty to nevnímaš ako otravovanie, ale viacerým babám bolí čo píšeš a berú to ako drzosť. ....A chápem, prečo.... Alebo si otvor novú tému.

mirusch
1. črc 2007

Dakujem Milacikova za odpoved, tiez som si tak myslela, ale ista som nebola.

Majuska, rada by som ti poradila, ale v tomto som si nie ista. Ja som mala na zaciatku posledneho menzesu, ked som mala zacat brat tabletky 1 den tiez iba spinenie a zacala som ich brat, teda som si to ratala ako 1.DC, ale pri 3 dnoch neviem. Mozno su tu mudrejsie babenky alebo sa rovno opytaj lekara.
Tiez zdravim vsetky.

mirusch
1. črc 2007

Majuska, prave som trochu posmejdila po konikovi a su tu babenky, co spominaju 3-dnove spinenie ( flakate hocico ) pred menzesom. To zrejme znamena, ze 1 DC zacina az potom, ked ti pride prve silnejsie. Ale over si to este. To co som nazvala mojim spinenim, to bolo silnejsie ako mavam na konci cyklu napr, preto som si to zaratala ako 1.den.

majuska81
2. črc 2007

Mirusch, ďakujem za odpoveď. Najlepšie fakt bude, keď sa to spítam v centre. Ty si sa už rozhodla????

mirusch
3. črc 2007

Majuska, tak som si to zvazila a som na 95% rozhodnuta, ze do toho idem, este musim presvedcit manzela, ze urcite sa o mna postaraju a budem ok, lebo to ho trapi najviac. Do tuheho pojde v septembri-oktobri. 😉 Prajem ti vsetko dobre!

majuska81
3. črc 2007

Ahoj Mirusch. Ja som odhodlaná tiež, len manžel sa o mňa veľmi bojí. Nehovorí to, ale vidím na ňom, že sa trápi. Čo mám s ním robiť???

mirusch
3. črc 2007

Ahoj, ty si ale rychla Majuska. Haha, to keby som vedela, co robit s manzelmi, co sa o nas boja!!! Moj tiez len ticho trpi, povedal, ze potrebuje cas. Tak ho teraz nechavam na pokoji, nespominam, lebo viem, ze on sa so zavaznymi rozhodnutiami musi najprv sam v sebe vysporiadat a zmierit, len mu poviem, ze o tyzden alebo o dva sa o tom budeme znova musiet porozpravat. Mozno to bude platit aj na tvojho. Proste mu vysvetli tvoj postoj, tiez, ze lekari vedia, co robia a keby nieco, tak pomozu a nechaj ho, nech sa s tym zmieruje. Ved za pokus to stoji, nie? A isto, ked sa podari a vsetko bude ok, tak sa bude tesit ako maly chlapec.

majuska81
3. črc 2007

No super. Napíšem ti celý román a server mi tu blbne...Teraz môžem od začiatku.