Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
2. říj 2006

tiez to iste-zly smg.
a neviem povedat ci IVF je nozaj uspesnejsie,este som na nicim podobnom nebola,ale teoria kladie vacsi doraz na IVF a prax myslim ze tiez vykazuje s IVF lepsie vysledky. JA mam zajtra odber vajicok- uf ale tych 10 dni stimulacie zbehli...!
Uz som dost vystresovaNA a tiez planujem zrejme ostat po transfere doma aspon dva tyzdne- uvidim ako mi bude.

culinka
2. říj 2006

drzim moc palce,nech to vyjde.ty tiez chodis do heliosu? Puchala si si aj injekcie?Kolko denne?a este,vy ste vyskusali aj inseminaciu? 😉

sikulka
2. říj 2006

ja chodim do Iscare.Oni mi kazdy den pichali injekcie -rano.
Nic sme okrem natural neskusali. 😀
drzim palceky aj ja,potom daj vediet kedy Vas objednali. 🙂
Este- bola si na nejakych testoch?robili Ti hormonal. profil?

culinka
2. říj 2006

hej bola ja som ok,vajicko sa uvolnuje,horm.profil dobry. 🙂

sikulka
2. říj 2006

tak sa teda drzte 🙂 pa. 🙂

culinka
2. říj 2006

aj vy,papa.

dudu
3. říj 2006

ahojte, zienky dnes som prvy krat na tomto fore a vidim, ze nie som sama s problemom otehotiet. Moj manzel mal tiez zly sepermiog. a preto sme apsolvovali IVF prvy krat nam to nevislo, a dnes mam tri rozmrazene vajicka druhy den v sebe, a cakam ako to dopadne, ci sa to ujme alebo budem musiet znova absolvovat cely ten kolotoc. Ako sa spravaju vasi partneri, ja mojho manzela nemam doma, pracuje vonku, a tak si myslim ze som na vsetko sama, iked viem ze niesom. Ale aj tak to ze moj muz ma zly spm, dost ho to vzalo, ako to beru ti vasi?

lussius
3. říj 2006

achooj 🙂 dudu drzim moc palce, byt mrazenym neverim. muj muzik mel tez spatny spermiogram, nastesti to bral zrejme v pohode, pricinou je zvetsena zila varikokela,ktera mu to prehriva.je rad ze ho nezenu na operaci..a jelikoz je pohodar a o deti nijak zvlast "zatim" nestoji,tak je se sebou spokojeny.pro me to byla vyhoda,jelikoz by me moc stresovalo po tech vsech nasich pokusech,kdyby on lacne cekal,jak to dopadne a byl zklamany.takhle byl v poho a me to pomahalo 🙂 dudu i ostatni, drzte se, preju jen same pozitivni vysledky 🙂 funguje to,tak to nevzdavejte..

dudu
3. říj 2006

lussius dik za pozitivne myslenie, trochu to potrebujem, ak sa ta smiem spytat, mate uz svoju radost? ak ano, tak ako je stara/y?
Moj milacik ma problem s hormonmi a preto nama vobec spermie, papa lieciky, ale tie mu nevratia plodnost iba mu ju stabylizuju. Takze musel absolvovat operaciu varlat, aby mu v tkanive nasli aspon nieco, a nasli az 5 kuskov a preto mame tri z mraznicky. A ja teraz neviem co mam citit ci uz ako tehotenstvo alebo to az po 14 dnoch , no som s toho trochu mimo, a este k tomu som na PN-ke aby som mic nezanedbala, a mazel pride domov az v piatok.
Asi si zajtra pojdem nieco kupit co by ma potesilo, aby som mala trosku lepsiu naladu, tak sa maj... 🙂

lussius
3. říj 2006

ahojek dudu, jsem "teprve" ve 32tt,mel by to byt kluk.termin mame na mikulase.jestli te muzu uklidnit,kdyz se to povedlo,zatim zadne vetsi potize uz neprisly,jen klasicky tehu.holt sme si to vybrali pred tim..
s tema spermiema to mate horsi, my meli svy a spermiog.se nam podarilo zvysovat,takze nakonec nam stacilo IUI,coz je mnohem setrnejsi jak IVF..
a manzelovi uz "neni pomoci"? neda se to nahodit zpatky aby vic produkoval spermose? ani homeopatie a nic? ☹
PN pisou dycinky a je to lepsi,i kdyz mas vic casu premyslet co se v tobe deje.jiste beres i nejaky oblbovaky,tak davej na sebe zitra pozor,at sebou treba nesvihnes ap. ale urcite jdi nakupovat,at prijdes na jine myslenky 🙂
uprimne,ja necitila jeste nic a co vim,holky taky ne,vsechny jsme cekaly na vysledek tehu testu bo krve v centru IVF. moc bych ti prala aby to vyslo..
kdy budes vedet vysledek? za 10 dnu? urcite pisni a hlavne bud v pohode jak jen to jde,to je nejlepsi lek 🙂

ivat
4. říj 2006

Ahoj dudu, drzim ti palce aby to vyslo 🙂 My mame tiez problem so spermijkami, preto sme sa rozhodli ist na UO, prirodzene sme mali sancu tak 1%,zatial len beriem tabletky, snazim sa "pozitivne mysliet", aj ked obavy su, no verim ze aj nam sa to podari. Caka nas to niekedy zaciatkom novembra.
Oddychuj a ver ze to vyjde a ked ti bude smutno tak napis. Drzim palce a prajem pekny dnik 😉

lussius
4. říj 2006

ahoj Ivat 🙂 my meli 3% a postupne s babskymi radami a vitaminky co manzel bastil, sme to zvedli na 20-25%,takze z IVF sme mohli zkusit i IUI,ktere jednou vyslo 🙂 podstupujete IVF nebo IUI? v kazdem pripade moc moc drzíme palecky,at brzy mate pozitivni testik 🙂

sikulka
4. říj 2006

ahojte dievcata 🙂
chcem sa Vas spytat ci mate niektora skusenosti s jemnyk krvacanim- spinenim po odbere vajicok. je to normalne?som po odbere 1 den,este stale mam mensie bolesti v podbrusku a trocha spinim.Zajtra ma caka transfer(dufam,ze emryjka preziju)a ja sa bojim ci ho mozem vobec podstupit,ked mat to male spinenie.
Dakujem vopred za odpovede. 😉

dudu
4. říj 2006

ahojte babky,lussius - mojmu manzelovi nieje ziadnej pomoci, lebo on ma taky maly nadorcek na hypofize a preto mu mozu iba hormony udrziavat ale nie do takej miery aby sa mu obnovila tvorba spermii,ja teraz nepapam ziadne oblbovaky mam iba tabletky na udrzanie pripadneho tehotenstva neaky estrofem a utrogestan. ale dnes ma bolia velmi prsia a ani som nebola vonku dlho iba som si bola kupit casopis Mama a ja. Vysledok ci sa nam to podarilo alebo nie,by som mala vediet asi 14-teho, ale vies co ma teraz napadlo? Keby som si kupila baby test, mohla by som to vediet skor? ukazalo by sa mi nieco? Lebo vlastne mne do maternice vkladali viacbumkove embria, a taketo sa prirodzenou cestou dostanu do maternice asi za 4-5 dni a uz sa prichytavaju nie?
ivat- k tomu tvojmu 1 % vyskusajte koenzym Q10 , taky ten co ma najviac mg, teraz ma nenapada ktora gramaz, a mal by to tvoj drahy papat 3 krat denne, nieje to overeny recept ale mojej kamaratke co mali 15% uspesnost sa to vysplhalo az na 35% a na druhy mesiac im to prirodzenou cestou vyslo, ale ona o tom velmi ani nevedela , to si vymyslel jej partner. On si to odovodnil tak ze ked aj sperm. je bunka a tento koenz. napomaha tvorbe buniek tak on si to zacal davat a ked boli na kontrolnom sperm. tak ho mali uspesnejsi.
Takze ivat, skus to navrhnut, moj manzel to papal este pred tym ako sme zistili jeho dijagnozu -musim povedat ze potom trosku jeho chlpky stmavli a zhustili sa, ale taka mala dan za vlaste babatko sa predca moze dat. Lebo my to teraz mame tak ze moje vajicko je oplodnene darcovskou sperm. a to bol tiez taky mali boj s mojim mazelom , ako chlap si to musel dlhsiu dobu nechat prejst hlavou. No nic ja som sa trosku viac rozpisala a uplne som pozabudla sa ist napapat, takze dobru nocku babky

dudu
4. říj 2006

caute,teraz si znovu citam co som popisala a samozrejme neprekontrolovala a tak sa za preklepy ospravedlnujem 🙂
a este ma napadlo papate nieco ako materna alebo centrum baby alebo tak?

dudu
4. říj 2006

ahoj sikulka, tebe dr. nepovedal ze budes trosku spinit? mne to povedal, lebo to je zasah do org. a dokonca ja som mala aj bolesti a musela som tam ostat asi o dve hodiny dlhsie ako moja susedka. Nic si s toho nerob lebo ked sa budes velmi na to sustredit tak ti to nepomoze iba budes mat prebdenu noc a nebudes ok. na prijatie tych malych stvoreni. Drzim palce 🙂 🙂

lussius
4. říj 2006

ahojte 🙂též jsem slyšela,že špinění se může po punkci objevit.my měli jiné potíže než špinění ;)takže v klidu, klidně to zítra prober s lékaři pro uklidnění 🙂
dudu,to je mě líto, ale pokud to dokáží i z buněk udělat mimiska,tak není vše ztraceno.. kolik tys měla vajíček po punkci? obdivuju vás, že jste se rozhodli i pro dárcovskou spermii..my nad tím též uvažovali,pak i nad vajíčkama,nebo adopce? no honilo se nám toho hodně hlavou a nebylo to vůbec lehký.jsem nesmírně ráda,že nakonec máme naše mimi.sem si spíš říkala,že nikdy nevíš od koho to je,jestli raději nezavolat nějakýmu kamarádovi.. no skutečně už někdy psycho. takže před vámi smekám a držím pěstičky 🙂
ivet, my uzivali A,C,E,L-carnitin a predevsim prirodni pripravek MACA- vse v lekarne.a tez jsme se snazili neprehrivat - zadne saunovani,horke koupele,nakoupili jsme trencle;) kdo vi,rozhodne bylo fajn,ze se spermiogram vylepsil a slo to skoro samo 🙂

lussius
4. říj 2006

dudu, kamaradka si mela delat test uz po 9-ti dnech po transferu,v nasem centru delaji po 12-ti dnech. myslim ze nema moc smysl si delat testik driv,protoze hladina hormonu se pomalu zvysuje a az od nejake hladiny se to na tom testu projevi.nektere kolegyne v praci,co si delaly test i tyden po vynechani MS a test byl negativni a pritom byli tehu.. utrogestan jsem brala tez 🙂 ten me prisel jako oblbovak, tocila se me hlava nebo co.. 🙂 tak to vydrz a brzy napis jak se cítíš 🙂 (ty prsa mě taky tak dělaly a přitom to nevyšlo - jen abys nečekala že je to určitě dobrý a pak nebyla víc zklamaná.myslím že je to těma práškama)

lussius
4. říj 2006

no ale co, testíky nejsou drahé, takže si klidně nějaký kup a zkus to.. a 14-tého si můžeš udělat další 🙂 faktem je, že embria by už měla být zahnízděná, ale než se ta hladina hormonů zvýší, tak to ještě nemusí testík zachytit. možná v IVF centru z krve by mohli tušit? 🙂 přeju jen pozitivní zprávičky 🙂 už jen kuli tomu šílenýmu rozhodnutí, který jste museli udělat.fakt obdivuju a smekám...

dudu
4. říj 2006

nemala som na mysli bunky ako take, ale bunky ako sperm. no asi som to v rychlosti zle vysvetlila:
Takze ked sme zistili, ze milacik nema ziadne byciky, nastalo samozrejme psycho , ale to sme zvladli,trvalo to asi dva roky kym sme sa rozhodli. Tak som zacala brat tie injekcie a blbosti a jedneho dna mi manzel povedal ze pojde na tu operaciu / mesa-tesa/ ktora spociva v tom ze, mu z tkaniva vo varlatach najdu neaku tu spermiu ktora nieje este dozreta natolko, aby ju tie hormony mojho muzicka udusili. Nasli ich tam 5 ks, ja som mala 19 vajicok co je ze vraj velmi dobre, medzitym sme "museli" podpisat, ze ak v tom tkanive nenajdu ziadnu sper. tak sa musime rozhodnu ci chceme moje vajicka oplodnit darcovskymi sper. Samozrejme cely tento proces trval dva mesiace lebo som brala / neviem preco/ jeden mesiec antikoncepciu. / teda viem, aby moj organizmus bol pripraveny ale aj tak sa mi to zda navyse/ Z tych 19-tich vajicok bolo na oplodnenie dobrych 12 ks, tak 5 ks oplodnili manzelovymi sperm. a ostatne darcovskymi. s tych manzelovych sa ujali len dve / a tie mi potom aj vlozili a nebolo z toho nic ☹ ☹ ☹ / a z tych 7 darcovskych boli dobre iba 3 ks ktore sme mali zmrazene. A tie mi teraz v nedelu dali do maternice, takze budeme mat mozno babo ale nebude geneticky od manzela, kym toto vsetko moj milacik zacal akceptovat, tak to ti poviem, ze talianske hadky su nic a rozvod bol na stole kazdy mesiac. Ale samozrejme ze sme si ani jeden nepripustili, ze nase hadky maju korene v babatku, ze ja chcem babo a moj manzel nie, lebo nebude niest jeho geneticku vybavu.....ale teraz ak by sa nam to podarilo, musim ti povedat, ze ma na rukach nosi len aby sme mali babo a berie to ako svoje. Teda ja rozpravam ako keby som uz bola v tom, ale to nieje samozrejme iste, alebo je?

sikulka
4. říj 2006

ahojky dudu,
drzim silno palceky 😉 Ved je to jedno ci cast z bunky dietatka je vobec vasa.Ked Vam to vyjde a narodia sa drobci,budete uz len Vy ich skutocnymi biologickymi rodicmi,ktori ich budu vychovat a ani nikdy na to nepomyslite,ze spermia bola darcovska.Budete sa v nich vo vsetkom vidiet. 😉
Ja viem,ze po OPU je normalne tak trocha spinit,ale asi zrejme tymi hormonmi mi us poriadne sibe a zo vsetkeho stresujem,aj ked si uvedomujem,ze to je na prospech. 😀 Ja som jednoducho taky stresswoman!
Ja sa bojim,aby do zajtra prezili aspon 1 z dvoch oplodnenych embryjok.
KAm chodis?Ja do Iscare.Vkladali Ti teraz emryjka v utorok?A 1.x u IVF tiez rovnako?Nerozmyslala si nad predlzenou kultivaciou?
Boze,ak to zajtra vyjde budem najstastnejsi clovek na svete,ako asi kazda z nas,ktora zavitala do tejto temy.
Drzte sa! 🙂 Pa a dobru nocku.. 😉

dudu
4. říj 2006

ahoj sikulka,
STRESSWOMAN nechaj niekde v pivnici 🙂 🙂 a na zajtra sa priprav a ked ti mam odporucit tak chod na Pn tak ako som teraz ja. Ked som prvy krat bola na transf. tak som chodila do prace a fungovala som ale asi mi to neprospelo, tak som sa teraz rozhodla byt doma a nic nerobkat, len sa sustredit na to malinke, krat tri . Neboj zajtra ti to vyjde to nic nieje do pol hodinky budes hotova. DRZIM PALEC. daj potom vedeit zajtra tu budem az poobede. Sladucke snicky o rybyckach. 😀

dudu
4. říj 2006

jo, prepac sikulka odpoved:
v nedelu mi davali 3 embryjka v GYN-FIV v Blave, prepac ale co to je predlzena kultivacia?

ivat
5. říj 2006

Ahoj lussius, dakujem za povzbudenie, my ideme na IVF, manzel na zlu morfologiu - tvar spermii, ktory sa vraj liekmi zlepsit neda, boli sme z toho dost zaskoceni, ked nam to povedali, je tam mnoho faktorov ktore to zapricinuju - stres, mob.tel, strava, ..... Tak nas v podstate hned po vysetreni zaradili na IVF. Hoci sa snazime zdravo stravovat, sportovat, neviem ci to spermiogram zlepsi. Ale vcera doniesol manzel L-karnitin, bolo tam odporucanie san.Helios v Brne, tak to zacinam uzivat, ako aj Q10, vit.C, jem vela ovocia a zeleniny, tak len dufam ze to vyjde. 🙂
Na kolky den sa robi odber? Je potrebne mat aj predoperacne vysetrenia?
dudu - drzim palce aby ti to vyslo, ako aj vsetkym ktore po tom tuzime 🙂
Ja tiez planujem ist na PN, v praci je dost vela stresu, urcite by mi to neprospelo. Tak pekny dnik a drzte sa 😉

culinka
5. říj 2006

Ahojky Ivat,
my mame s manzelom ten isty problem v morfologii,vacsina ma zly tvar.tiez sme boli z toho uplne v soku,kedze moj obvodny gyn.mu robil spermg.a povedal,ze ho ma uplne super,taze som ratala,ze je chyba vo mna,a pritom po vsetkych vysetreniach v CAR som uplne ok.Predpokladam,ze aj nas zaradia rovno do programu IVF,mame ist na konzultaciu ohladom toho 18.10.My chodime doheliosu v Martine.Co vy,kam chodite?kedy vas to s manzelikom caka?Ja dufam,ze nas cim skor. 🙂

lussius
5. říj 2006

ahojek holky 🙂 všechny jste moc statečné a silné a doufám že brzy budete mít krásnou odměnu v rostoucím pupíku 😉

PN si určitě nechte napsat,nemusíte si pak nic vyčítat,např.kdybyste byly doma, mohl by výsledek být pozitivnější.. se mnou ty hormony dycinky pěkně cvičily a nedovedu si představit po punkci jít do práce.sotva jsem dolezla na transfer..

bratránek měl též špatnou morf. a povedlo se jim napoprvé 🙂 (v Heliosu v Brně,manželka má ale 23,takže ještě "mladá"vajíčka..myslím si,že i to hraje roli..ale kdo ví..)
určitě vitamíny pro zlepšení kondice jsou dobrá věc.též jsme dělali maximum, dokonce jsem začla i cvičit s L.Mojžíšovou,byť problém měl být u manžela. všechno co může napomoct je dobrý podpořit 🙂

prodloužená kultivace je,že embryo nechají dojít do stadia blastocyty (cca 5 dnů).jde o lepší kontrolu,zda se nezastavil vývoj a jak se vyvíjí (v bříšku už nikdo pak neřekne,proč to nevyšlo,co se stalo..) ☹
u nás na Obilňáku v Brně to dělají automaticky..

Dudu, pochopila jsem to,že nešlo o buňky ale o spermie.asi sem to špatně napsala já 😀 a jak pise sikulka,hlavni je,ze budete mit mimiska,byť geneticky bude jen půlka od vás.ale bude VÁŠ 🙂 a prý se i víc podobají tátovi než vlastní děti, zajímave,co? 😀 (jen ten počet vajíček a "vývoj" mě znepokojuje.prý čím víc vajíček,tím mohou být méně kvalitní.též jsme měli cca 17, ale k transferu zůstali jen 2,a nic z nic nebylo) ale snad dopadnete líp

možná už je to otřelé přání,ale stále hluboko od srdíčka, holky moc moc vám držím palce ať se zadaří a to co nejdřív..

sikulko a ty písni jen co budeš moct,jak jste dnes dopadli. že bylo vše v pohodě!

dudu
5. říj 2006

ahojky,
sikulko, cele doobedie myslim na vas ako to ide, som velmi nedockava az som si uvedomila ze ma moje prsicka tak nebolia ako vcera, snat to nic neznamena.
lussius,
pri predlzenej kultivacii je vecsie percento uspechu, ze sa to potom v brusku uchyti? tak neviem preco to nerobia tak aj v blave asi si myslia, ze cim skor je to v brusku tym lepsie, mozno nemaju az taku skusenost. No dufam, ze my co k nim chodime nie sme pokusne kraliky 🙂

ivat
5. říj 2006

Ahojky culinka,
chodime do martina, prvykrat sme tam boli koncom jula, zaciatkom augusta som uz vypisovala ziadost 🙂 Pri nasom veku 😒 ja som roc.73, manzel 69 nadej sice stale je, ale urcite mensia ako keby sme mali o takych 10 rockov menej 😉
Odkial si?
Ja beriem teraz treti den lieciky, od buduceho tyzdna zacinam s injekciami a niekedy zaciatkom novembra nas to caka 🙂 Dovtedy sa musim dat do "pohody", aby sa vsetko podarilo ako ma.
Lussius - tvoje slova su velmi mile, pozitivne a povzbudive, je fajn ze sa dokazeme povzbudit, drzim vsetkym palceky, aj tebe, aby si onedlho drzala v naruci svoj vytuzeny uzlicek stastia 🙂
sikulka, dufam ze vsetko dopadlo perfektne, drzim palceky 🙂

lussius
5. říj 2006

Dudu, proč to nedělají všude nevím, těžko říct,třeba je to skutečně jedno kdy ti je zavedou. já za ty všechny návštěvy v centru a z rozhovorů s dr.a spolupacientek nabyla přesvědčení,že pokusní králíci jsme všechny 😀..na jejich omluvu snad jen to,že skutečně každá zareagujeme jinak a to i při každém dalším pokusu..a ani oni nejsou kouzelníci.ale myslím si,že pro nás dělají co mohou (doufám). 🙂

ivat,vek sice neni pro vas priznivy,ale me rikali,ze do 35 máme čas 😉 ale je jasný,že psychika pracuje.. ale nemysli si,co jsme se daly do řeči u nás,všechny jsme tam byly kolem 30.. a pomalu jsme všechny otěhotněly 🙂 zkus se pozeptat,kolik je tady děvčatům,co do toho jdou.. co holky???

culinka
5. říj 2006

ivat:
som z dolneho Kubina.
My mame s manzelom obaja 25 rokov, dufam,ze sa to podari hned na 1 krat.
Kedy mas odber vajicok?