Vdávala se některá z vás bříškem?

mousa
27. zář 2005

Ahoj holky - nevěsty a mladé paní. Vdáváte- nebo jste se některá z vás vdávala s bříškem?

honzina
27. zář 2005

Moje kamarádka se vdávala s bříškem. Vlastně to ještě ani bříško nebylo. Ale měla pěkný nápad, že tu krásnou zprávu řeknou při svatební hostině... 🙂 Škoda, že se to nakonec nepodařilo udržet v tajnosti až do té hostiny... Všichni se to dozvěděli o nějaký den dřív. Ale neva, jako nápad na překvapení je to taky dobrý, ne? 😀

kaly
27. zář 2005

Ahoj, má kamarádka se také vdávala s pěkným bříškem. podařilo se jí ale sehnat šaty, které jí bříško zakryly, takže to bylo vidět spíše z boku. Mám ale pocit, že si to moc neužila. Na hostině seděla jen chvíli, okamžitě se převlékla, protože jí šaty škrtily. Ale jinak si myslím, že byla spokojená.

honzina
27. zář 2005

Jako těhotná totiž nemáš jistotu, že ti zrovna ten den nebude špatně. Neměla bys pít alkohol, být na sebe opatrná a nějaký ponocování taky není úplně ok. Ale na druhou stranu, právě tento den je jen jednou za život, tak se dá udělat nějaká ta výjimka, že? Záleží na tom, jak se kdo cítí.

domina
27. zář 2005

Já co mám kamarádky, všichni se vdávaly s bříškem.Asi tak od 2-4 měsíce.A zvládli to v poho.Ale asi to není zrovna dobré to nechat tu svatbu na léto.To je asi záhul.Má sestřenice se dokonce vdávala ve 34 týdnu těhu, to je v nějakým osmým.No jo, ale oni měli malinkatou svatbu.Ani svědky neměli, půjčili si někoho z úřadu.Na sobě měla kostýmek.Ale to je zas o něčem jiným,no.

veru2
27. zář 2005

Ahojky,

tak s bříškem se budu vdávat každopádně, ale jak bude veliké, to ještě nevím. Budu v 17tt. 🙂
A hodlám si to užít stejně jako kdybych těhotná nebyla 😎

kalerat
28. zář 2005

MOje sestra se vdávala ve 4. měsíci těhotentství. Nebylo na ní nic poznat. Ale o půlnoci byla totálně vyčerpaná.

helen78
28. zář 2005

Já budu v 16. týdnu a mám vybrané úzké šaty, takže zkouška v sobotu bude hodně zajímavá 😒 Mně zatím bývá pořád špatně, hl. večer, takže si myslím, že si to moc neužiju. Holt si počkám na svatbu kámošek 😀

coxa
29. zář 2005

Moje kamarádka (a svědkyně) se vdávala v pátém měsíci a svatbu si užila se vším všudy (teda kromě alkholu), jinak tancovala a bavila se normálně a vydržela do čtyř do rána a v šatech! Ale je fakt, že celé těhotenství měla neuvěřitelně pohodové. A bříško měla, ale v šatech nebylo vůbec vidět. Ale pořádně si svatbu užila a zapařila až na té mojí. 🙂

honzina
29. zář 2005

Moje kamarádky se taky všechny vdávaly už těhotné, takže když jsem se vdávala já, tak se mě ptaly, jestli "dodržuju tradici". 😀 A taky si to docela užily - bez alkoholu a s přestávkama. 🙂

veru2
29. zář 2005

to helen78:
jsme na tom hodně podobně, takže nám oběma přeju, ať to zvládneme 🙂

len
29. zář 2005

Moje kamarádka se taky vdávala v pátém měsíci a byla v pohodě. Já bych se spíš bála těch prvních měsíců, kdy bývá člověku špatně, od čtvrtého, pátého měsíce výš je to podle mého v pohodě, ale zase už je bříško vidět. Ale souhlasím, že těhotenství probíhá u každého jinak a je to šíleně individuální. Všem těhulkám moc blahopřeju a držím palce, ať všechno proběhne bez problémů.

jarca
28. lis 2005

Ahoj holky ja jsme se vdávala ve 3 měsici. Mimčo bylo neplanovaně plánované. Břísko jsem moc neměla a den jsem si super užila 🙂

berenika
28. lis 2005

Jarco, melas nadhernou kytku! Ja ji mela taky do modra a taky tu modrou delaly hortensie. Fakt byla krasna. Hlavne bud opatrna na naledi, at se vam neco nestene. Pozdravujem miminko!

marki
29. lis 2005

já byla na začátku třetího, nic mi nebylo, únava žádná, vydržela jsem až do půl čtvrtý, i když kolem desátý jsme toho měli s manželem už dost...(v noci před svatbou jsme skoro nespali, dostali jsme nějakou lehkou chřipku a bolelo nás v krku a celkově nám bylo špatně, asi i nervozitou, jak to všechno dopadne)...ale jinak to bylo v poho, za celej den jsem měla jednoho panáka Jelzina, jinak jsem pila džusík a čaj.... 😉 ..moje těhotenství je od začátku v poho, i když předevčírem mě šíleně začala bolet hlava a nepřestala až do noci... ☹ to se mi stalo potřetí za těhu... 😒

deni
9. pro 2005

ahoj holky, podle mého názoru - když se dá mimi plánovat, tak proč se vdávat těhotná? já bych si třeba tu svatbu chtěla užít pořádně. ikdyž asi nebudu hodně pít, nevím kdy mám dost 😀
ale je fakt, že s mimi v bříšku je člověk hrozně opatrný. mě baví hrozně tancovat. a mého přítele spíš ne. takže to aspoň na svatbě pořádně roztočí, s tím ať dopředu počítá. 🙂
ale jak říkám, je to každého věc. někdo se třeba vdává raději v jiném stavu.
každý stav má své klady a zápory. myslím, že by bylo kouzelné otěhotnět třeba ve svatební noc 😉

marki
9. pro 2005

ahoj deni, samozřejmě, že máš pravdu, že se dá mimi naplánovat, ale stejně tak si můžeš naplánovat svůj život a ono to bude jinak... 😉 mě dnes už manžel požádal o roku před rokem a protože jsme chtěli svatbu v září, tak jsme se prostě dohodli na září....jenže, mezitím na nás silně zaútočily pudy ( i na tehdy skoromanžela) a začali jsme čím dál víc mluvit o miminku....on mě přemlouval už od února, abych vysadila prášky, abych se mohla pročistit (jak to všude slyšel), jenže na mě to bylo moc brzo - říkala jsem si, že přece se nebudu po desíti letech čekání na svatbu nějak omezovat, bude mi špatně atd...no a nakonec jsem dala vysazení prášků jako dárek k narozeninám příteli, ale nebylo to tak, že bysme si najednou řekli, tak a teď jdeme dělat miminko.... 😎 ..prostě jsme to nijak neprožívali, milovali se a vidíš, přišli jsme do jinýho stavu 2 týdny po vysazení - když jsem se vdávala, byla jsem ve druhým měsíci, vůbec to na mně nebylo vidět..jen jsem nepila, za celej den jsem vypila jednoho zlatýho jelzina a asi deci vína a vůbec mi to nechybělo k dobré náladě (mimochodem, manžel toho taky moc nevypil) a tancovali jsme oba jako o závod... 🙂 já měla taky štěstí, že svoje těhotenství prožívám naprosto bez komplikací (tuktuktuk) a nikdy mi nebylo špatně.... 😉 na svatební ráno jsem měla přichystanu flašku zelenýho jablíčka, tak se tam chladí dodnes a vůbec mi to není líto... 😉

sonepka
10. pro 2005

Tak já se vdávám za 7 měsíců a popravdě řečeno, mateřské pudy na mě jdou, čím dál tím víc. těžko říci, jestli se zrovinka nebudu v dávat s drobečkem pod srdcem. Beru sice antikoncepci, ale ta není 100%, takže zatím to vypadá, že miminko příjde až po svatbě, ale kdo ví. Každopádně by mi to nevadilo. Šlo by asi o to, že bych nemohla vybírat jakékoliv šaty, ale to by nevadilo, myslím, že svatbu si mohu užít i s miminkem. Znám mnoho těhotných nevěst a na kráse jim to neubralo, ba naopak. 🙂

herminka
1. led 2006

Sestra se vdávala ve druhém měsíci a zrovna jí začínalo bývat špatně - proto měla ve výstřihu schovaný "pohotovostní sáček" 😀 Vše nakonec proběhlo hladce 🙂

kvetinkes
5. led 2006

Ahoj všem nevěstinkám at uz s břískem nebo bez bříska,

My máme svadbu 6.května 2006 a ted jsem v sestem tydnu, tak nevim jake brisko se do te doby vykuli 🙂
Svatbu jsme zacali planovat kdyz nebyl mimisek jeste na ceste, a tak predstavu o satech uz jsem měla, ale ted se to nejspis zmeni. Vubec mi to ale nevadi, protože ta radost je obrovska.

honzina
5. led 2006

Kvetinkes, gratuluju! A neboj, v salonu ti určitě poradí, jaký šaty by byly nejvhodnější, ne? Tak ti přeju, ať tě ta obrovská radost nikdy neopustí!!! 😉

marki
5. led 2006

ahoj kvetinko, tka jsem si to naschvál spočítala a můžu ti říct, že budeš přibližně v 23. - 24. týdnu, což budeš vypadat tak jako já teď....takže ti bříško porostě každým dnem, takže budeš asi šaty měnit na poslední chvíli.... 😉 ...ale jestli tě můžu uklidnit, kámošky kánoška se vdávala taky těhu, 14 dní před svatbou si zkoušela šaty, byly jí Ok, týden před svatbou už jí nebyly, takže nakonec měla sukni od plesových šatů (vínovou) a bílej korzet...a byla prej úžasná..... 😉

rozhodně už to neschováš...ale podívej se třeba na album veru2, sice teda byla v 17T, ale byla nádherná....teda mně se líbila moc.... 😉 ..já jsem se vdávala v 8TT, ale nebylo na mně nic vidět.....to až teď to nabylo magických rozměrů....ale asi bych už si to tak neužila, jako tehdy, každou chvíli musím na záchod a v noci se budím na záchod....ale tancovat byhc nemohla,jak na svojí svatbě...jen tak lehce podupávat...ale určitě si to taky užiješ....ale hlavně si užiješ vět typu..no jo, oni se museli brát....já to slyším teď 3 měsíce po svatbě, kterou jsme plánovali od března 2005...prostě to nikomu nevymluvíš, že prvně byly plány na svatbu a pak mimi...jako očekávané plus....ale hlavně že bude mimi zdravý a bude mít milující rodiče...stejně jako u nás....to ti přejí Filípci.... 😀

danielah
5. led 2006

Marki: obdivuju tě že jsi svatbu zvládla, já jsem teď v 9tt, a od konce 6tt mi bylo dost zle, zvracela jsem x krát denně (Vánoce - cukroví, mlsání...? chachacha), teď už zvracím jenom ráno, ale stejně jsem celý den jak na vodě...a do toho se vdávat... nechci na to ani pomyslet 😉

marki
5. led 2006

jéééééé, dani, já asi něco propásla nebo mám svou těhotenskou mlhu.... ty jsi taky těhu?????? to já nějak zazdila nebo to ke mně vůbec nepřišlo...tak ti samozřejmě moooooc ratulujeme (teda, jestli jsme to už neudělali 😀 )

to je mi líto, že ti je špatně, já vlastně za celou dobu navštěvuju toaletu výhradně za účelem vykonání malé/velké potřeby (šťastná to žena jsem, viď),takže mně vůbec ten svatební rej nevadil....ale protože to nikdy nemůžeš vědět dopředu, co bude anebo nebude, tak kvůli tomuhle jsem taky nechtěla být těhu na svatbu..no a vidíš,,,,byla jsem, žádná pohroma nepřišla...a je to tak doteď (ťukyťukyťuky)

tak ti přeju, aby tě to brzy přešlo a užívala si to jako já,..... 😉 sladká odměna tě nemine... 😉

danielah
5. led 2006

Marki, děkuju, já jsem to psala asi jen do "Jen tak...", no jo, selhalo počítání plodných a neplodných dní a bylo překvapení nad testem 😀 ale už si manžel zvyknul a teď se těšíme 😀
na konec nevolností se fakt těším... uklidňuju se že aspoň nepřibírám 😀
tak pohlaď Filípkofazolku... i když to už je teď spíš malý melounek 😀 ?

marki
6. led 2006

dani, no to už máme pořádnýho melounka - máme přes 25 cm..... 😀 a gratuluju ke skvělé antikoncepční metodě....kolik ženských by dalo všechno za to, že se jim to "podařilo" zrovna takhle.... 😀 tak jste to měli stejný překvapení jako my.... 😉 akorát že my jsme nic nepočítali.... 😀 😀

danielah
6. led 2006

my jsme počítali a rok a 1/4 nám to vycházelo, pak jsem tady metodu děsně obhajovala, jak to funguje a 14 dní na to... prsk ho... test s // a bylo 😀 😀 😀
je to nečekaný, ale koukala jsem na stránky snažilek, co měsíce a roky bojují o mimi, díky bohu za to naše selhání 😀 😀 😀

deni
6. led 2006

vidite a to ja tomu svymu chlapovi rikam furt, ze je radeji lepsi svatba a pak dite. mu by pripadne nebylo spatne v ten slavny den, on by nemusel na posledni chvili shanet vetsi saty, on by nemusel odmitat alkohol a malo tancovat.
ano verim vam, ze se to da zvladnout. ale kdyz beru prasky, proc je vysazovat pred svatbou?
no, kdo vi jak to vsechno bude. a taky bych asi psychicky neunesla ty obliceje a nazory, ze jsme se museli brat a ze to nebylo jenom z lasky, ale hlavne kvuli mimi v brisku. to uz nikomu nevyvratite a hadat se s nima nema cenu 😠

danielah
6. led 2006

Deni: já bych do toho nešla, vdávat se těhu...samozřejmě když se tak stane není zbytí, ale jak jsem psala výš, kdybych se v "tomhle stavu" vdávala, tak myslím že řeknu ano a jdu si lehnout 😀

deni
6. led 2006

přesně tak - samá únava 😔

zirafka105
7. led 2006

Ja bych se taky rada nejdriv vdala a az pak prisla do jineho stavu. Presne jak rika deni - nikomu pak nevysvetlim, ze jsem se vdavala z lasky a ne kvuli miminku. A nechci pak poslouchat, ze jsem si zkazila zivot, jako se to stalo, kdyz jsem se nastehovala k priteli. Chtela jsem to tatovi rict jeden vecer, az kdyz jsem mela v kapse zkousku z jednoho dulezityho predmetu (a s pritelem uz jsme bydleli 2 mesice), ale provalilo se to ten den dopoledne a tata mi nechtel verit, ze jsem mu to chtela ten vecer rict... Ty dva roky potom byly desny peklo... A vzhledem k tomu, ze bych se chtela vdavat driv, nez mi to "planuje" maminka (prej mam jeste tak 7-8 let cas, ted je mi 24), tak uz kvuli klidu svymu a toho prvorozenyho, to proste chci dodrzet. Je mi jasny, ze se muze stat cokoli a kdo vi jak to bude, ale zatim to citim takhle.