• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Věříte v Boha a na anděly?

10. července 2009 
Verite v Boha?Existuji andele?
5. kvě 2007 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
..kutinka...na temu anjeli+duxovia sa aktualne pise zde :grinning:
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=24631&vGroupOffset=40

...a tema "Boh"...uuuf..tazka tema do fora...aj ked u mna jednoznacne jednoduxa otazka...ANO..verim :slight_smile:
5. kvě 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
v boha neverím a neverím ani v anjeloch, ale verím v niečo čo je okolo nás a že niečo tam niekde ďaleko vo vesmíre žije. neverím na duchov a ani na prevtelenie sa niekoho do niekoho ani na posmrtný život.
5. kvě 2007 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mne je ta otázka taky celkem jednoduchá. V Boha prostě věřím :slight_smile: . A jsem za to moc ráda :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. kvě 2007 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
...anjeli...

Hierarchia anjelov

Podľa Biblie sa rozlišuje deväť anjelských zborov:

* 1.Cherubovia
* 2.Serafovia
* 3.Tróny
* 4.Kniežatá
* 5.Sily
* 6.Panstvá
* 7.Mocnosti
* 8.Archanjeli
* 9.Anjeli

Rozdelenie

* Archanjeli - plnia dôležité úlohy

- Michal, Gabriel, Rafael - najznámejší archanjeli. Kniha Zjavenia hovorí, že iba 7 anjelov je najbližšie Boha. Rovnako to vyznáva aj židovstvo.

* Serafíni - „horiaci“ spievajú na Božiu slávu

- Michal, Serafiel, Jehoel, Uriel, Kemuel, Metatron, Natanael

* Cherubíni - podopierajú Boží trón, ťahajú Boží voz, slúžia Bohu ako bytosti, na ktorých sa vezie a lieta, strážia jeho vlastníctvo, zakrývajú Božiu archu.

- Gabriel, Cherubiel, Ofaniel, Rafael, Zofiel, Satan

* Anjeli - napríklad anjel strážca
* Nebeské vojsko - je k dispozícii pri riadení sveta.

Mená

Najznámejšie mená anjelov

* Azazel
* Azrael - archanjel, „anjel smrti“
* Barbiel
* Gabriel - archanjel, zvestoval Márii, že bude Bohorodička
* Hamaliel
* Cherubiel
* Jehoel
* Kemuel
* Metatron
* Michal - archanjel, bojoval proti Satanovi
* Nišroch
* Orifiel
* Rafael - pomáhal Tobiášovi
* Serafiel
* Uriel
* Zofiel

* Lucifer - postavil sa proti Bohu. Meno znamená „nosič svetla“
* Satan - meno znamená „protivník, nepriateľ“
5. kvě 2007 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. kvě 2007 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verím,že existuje Boh,aj anjeli a učím viere aj moje deti.Mám zážitok z detstva,ktorý moju vieru umocnil,videla som niečo zvláštne a nezabudnuteľné na jednom pútnickom mieste.Viem,ku komu sa mám obrátiť,keď mám problémy (ale nielen vtedy) a neviem si predstaviť,kde hľadajú pomoc neveriaci a trocha ich aj ľutujem v tomto smere.Novinár sa ironicky pýtal kozmonauta,či existuje Boh,či ho tam hore videl. Kozmonaut odpovedal,že až tam hore uveril v existenciu Boha, aj keď ho nevidel, lebo ten obrovský vesmír musí niekto riadiť.Všetkým želám,aby pocítili pomoc a ochranu Boha (aj keď ho nazývajú akokoľvek) vo svojom živote.
6. kvě 2007 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
verim v Boha aj existenciu anjelov
6. kvě 2007 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukinko, proc se na to ptas? Mas nejakou zvlastni zkusenost?
Za sebe mohu rici, ze jsem se s Bohem setkala, i s demony a andely. Kdyby sis o tom chtela vic popovidat, napis mi IP.
6. kvě 2007 v 09:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukinka, 1.ano, 2.ano :slight_smile: a pridavam sa k haluske, preco sa na to pytas, vyskytlo sa ti nieco?
expertka, myslim ze kukinka sa skor pytala na osobny nazor nez na linky :wink:
6. kvě 2007 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
áno :slight_smile:
6. kvě 2007 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
..pikha...prepac..netusila som ze to bude prekazat...uz sa "polepsim" :sweat_smile:
6. kvě 2007 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajímavé téma...
jen nevím,kdy všechny ty zajímavé diskuze budu stíhat číst:slight_smile:
Taky věřím v Boha, a Bohu...
haluska-o tvém setkání bych chtěla vědět víc...Nechceš to napsat sem všem(anebo alespoň mě do IP)?
6. kvě 2007 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
v Boha věřím, ale do kostela nechodím, zastávám totiž názor, že když nás Bůh všude vidí, tak přece nemusím chodit do kostela - celkově se mi církev (ať už jakákoliv) zdá jen jako dobrý JOB a všechno to bláznění okolo jako cirkus - Bůh je a ví co se mi odehrává v hlavě, takže když nějakého svého činu lituji, tak to ví, i když se nejdu vyzpovídat do kostela
6. kvě 2007 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto, to je na delsi vypraveni, takze ti rada napisu, ale verejne diskuse tim zahlcovat nebudu :grinning:

pavlinko, a co bys rekla tomu, ze cirkev jsou vlastne uz dva lidi, ktere spojuje jejich vira a kteri se sejdou a povidaji si o svem zivote s Bohem?
6. kvě 2007 ve 14:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
haluskacz - to by ovšem znamenalo, že tady v této diskusi je taky církev :wink: - ty ale víš, jak jsem to myslela :wink:
6. kvě 2007 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlinko,
to vis, ze vim, jak jsi to myslela. Ale zajimalo by me, proc si myslis to, co si myslis. Mas nejake spatne zkusenosti?
6. kvě 2007 v 15:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je teda téma!!!!!!Už mě začíná jistá Kukina docela s...!!!!Zakládá za den několik témat a úplně mimo mísu!!!!Nadhodí otázku a už nereaguje!!!!!
6. kvě 2007 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kim: souhlas :wink:
6. kvě 2007 v 16:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja kopu za jinej tym ;), jsem praktikujici buddhistka. Takze na to nahlizim trosku z jinyho uhlu, proste vsechno je rizeny pricinou a nasledkem a vsechno se da vysvetlit, aniz by se do toho musely zatahovat nejaky nadpozemsky sily :slight_smile:
6. kvě 2007 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kim: nejsem cely den na konikovi jako treba Ty :wink: Mam i jine zajmy.Proto reaguji az dnes.S tim,ze Te me ankety jak ses sproste vyjadrila s...o :grinning: tak to me nevadi.Kdyz nechces,vubec sem neprispivej a mas klid.Ja rada s lidma komunikuji a proc bychom se nemohly bavit i na jine tema,nez jsou deti,porody,kojeni,atd. :slight_smile: Takze pokud Te ankety neoslovily,nepis sem.Diky!

Haluskacz:Ja jsem taky neco malo prozila ale neumim si to vysvetlit,rada Ti napisu a muzem pokecat :wink:
6. kvě 2007 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kim a sisstin: jste ve volné diskusi, tak proč by mělo být tohle téma mimo mísu?

kukinka: docela mě tvoje témata baví, i když do nich nepřispívám - jsou tady na koni docela neotřelá :grinning:
4. čer 2007 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kim a Sisstin: prosím o trochu tolerance, do diskuse která vás s..e nemusíte přece chodit :frowning2: Je nás dost, které Kukinky ankety baví.

Já věřím spíše v Bohy, jsou mi blízká pohanská náboženství, nejvíce mně oslovuje keltské náboženství...v žádné skupině nepraktikuji, pokud mám potřebu udělat rituál, vykonám ho sama v přírodě.
4. čer 2007 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
maca793, len aby ta daky duch neprisiel mrknut :wink:
4. čer 2007 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věřím v to, že se každý narodíme několikrát, ale už jako jiná bytost, která si svou minulost nepamatuje :wink:
V Boha nevěřím, i když si občas myslím že tam nahoře nebo kdekoliv jinde je někdo kdo s námi manipuluje.
A na to, že můžeme komunikovat s mrtvými také věřím, často se mi zdá o tátovi, který mi umřel, objímáme se a brečíme, proč by se tohle zdálo kdyby v tom nic nebylo :slight_smile:
4. čer 2007 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja verim v Boha, andely :slight_smile: a na to, ze se rodime v ruznych zivotech, s ruznymi ukoly.
4. čer 2007 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si myslim, ze clovek by mal v nieco verit... a nech si to nazve akokolvek... castokrat clovek aj veri, len si to nechce priznat. Mozno prave preto, ze to nevie pomenovat... :wink:
4. čer 2007 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná jsem naivní,ale věřím v dobro v lidech. :wink:
5. čer 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som zas tak naivna, ze si mysim, ze ked claovek cini dobro je v spojeni so svetlom a ked zlo tak je v spojeni s temnom
5. čer 2007 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
melory, to si myslím taky,takže jsme naivní dvě :grinning:
5. čer 2007 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mozno nasa naivita je vcelku prospesna - pre nas
5. čer 2007 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 8
Tvůj příspěvek