Věříte v Boha a na anděly?

kukinka
5. kvě 2007

Verite v Boha?Existuji andele?

jancia
21. zář 2007

Karla6 a ine "kartarky":
Preco si vlastne vykladate karty? Naco je to dobre? myslite si ze Vasa buducnost bude ina? Ze sa da ovplyvnit kartami? Mozno v urcitom zmysle ale co sa ma stat sa stane, mozno inak, v inej forme ale stane sa to tak ci tak...
Ja nepotrebujem poznat buducnost z kariet, tie nevyriesia moje problemy, musim sa snazit vyriesit ich sama a pri tom sa spolieham na Boha, ze mi da silu... som rimsko-katolicka - podla Karly sektarka... 😕 ale co je potom ona ked sa zaobera kartami a pod. "modlarstvom" 😒 mas aj na seba nejake "oznacenie"???
Nejde mi o to vyvolavat hadky s nikym na tejto diskusii len mam svoj nazor a branim si svoje zaujmy... Ja tiez nesuhlasim so vsetkym co "diktuje" cirkev a tiez sa vsetkym co hlasa vo svojom zivote neriadim ale v tomto pripade mi neda nereagovat na urazky akymi nas - katolikov, ale aj budhistov, pravoslavnych, moslimov, zidov a pod. Karla6 svojim oznacenim zaskatulkovala...
Ak sa tu niekto ohana pojmami ako "sekta", nech si najprv nastuduje co to slovicko vlastne znamena...mozno pomozu nasledujuce linky:

http://fit.server.sk/---zdravie-zivotny-styl-ci...

http://sk.wikipedia.org/wiki/Sekta

Dakujem, zdravim vsetkych ludi dobrej vole 😉
Jana

sharlotta
21. zář 2007

Jancia, ja som jednoducho krestanka, nasi ma k nicomu neviedli, otec je neveriaci a mama mi povedala, ze Boh existuje a dala ma pokrstit, ale neviedla ma k chodeniu do kostola.Chodila som tam sama, z vlastnej vole, preto mam tiez svoj nazor na katolicku cirkev. Ja by som mala byt greckokatolicka, ale neradim sa nikam. Osud sa da zmenit, lebo Boh nas varuje dopredu a dava nam znamenia, ze ak budeme pokracovat v tejto ceste, bude to zle. Ja osobne som sa do buducnosti nedivala a ani nechcem, povedala by som, ze je to prekrocenie hranice. Niektori ludia maju ale take schopnosti a poviem ti, ze sa tomu neda zabranit. Intuicii proste nezabranis a niektori ludia ju maju extra vyvinutu a nemyslim si, ze by to bolo nieco zle, to len cirkev v stredoveku si vymyslela bosorky. Co sa kariet tyka, viem, ze karty su energia na dlh, takze do toho sa ja nepustam ani nahodou.

slavik
21. zář 2007

ja tiež nechcem vedieť čo ma čaká, keby to bolo niečo zlé tak by som sa stresovala už teraz. Čo sa má stať sa stane. 🙂

jancia
21. zář 2007

Ahojky Sharlotta: myslela som to skor v tom zmysle ze ak ma clovek Boha a spolieha sa na neho, nepotrebuje sa riadit kartami alebo chodit napr. k vestici, viem ze niektori ludia maju schopnosti pracovat s energiou a vidia napr. auru cloveka a dokazu tym zistit ako na tom je, ci uz fyzicky alebo psychicky... taketo veci ma fascinuju a mam respekt pred ludmi ktorych Boh akokolvek obdaroval... ale pre mna nema vyznam sa tym zaoberat v zmysle poznania vlastneho osudu, pretoze moje nabozenstvo ani moje presvedcenie sa s tym nestotoznuju... tot co sa tyka mna.
A svojim prispevkom som chcela reagovat hlavne na to, co tu napisala karla6 ohladom toho ze pre nu akekolvek nabozenstvo=sekta.

karla6
21. zář 2007

Jancia, já vidím auru. Nijak jsem se o to nesnažila, prostě ji vidím.

mouse
21. zář 2007

Karla, vidis aj farebne spektra aury, alebo len bielu ziaru?

karla6
21. zář 2007

Mouse, jak kdy. U někoho ji vidím světlou, u někoho zabarvenou. Nevidím žádné takové ty barevné směsi jako ukazují na těch fotkách aury; je to takové mnohem jemnější. Spíš mě fascinuje tvar, podle toho jde poznat, kde má člověk nějaký problém. Třeba jeden náš přednášející měl takovou nafouklou bublinu, která mu vystupovala z krční čakry. Jak začal přednášet, tak jsem poznala proč; zadrhával se v řeči a pořád pokašlával, jakoby ho škrábalo něco v krku.

oprah
21. zář 2007

Tak jsem se zas po delší době dostala na koníka. Zaujala mě tahle diskuze. Nejsem vyhraněná a nechci tady říkat, co si myslím o bohu. Ale zkuste si to přečíst zpátky. Holky, které jsou tady takové ty věřící římskokatoličky, které se hrdě hlásí k tomu, že aktivně chodí do kostela a poslouchají, co tam říká pan farář, tak ty tady mají takové popudlivé agresivní příspěvky. To se u nikoho jiného nevidí než konkrétně u nich. To asi o něčem svědčí.

maruschka
21. zář 2007

vieš oprah,nemôžeš nás všetky hádzať do jedného vreca.Rímskokatolíčky sú agresívne??Tak to potom vyzerá,že sme nenormálne fanatičky a útočíme tu na každého ☹ 😅 .Nie každá z nás všetkých mamičiek a snažiliek má v ten konkrétny čas dobrú náladu a príspevok nemusí byť len veselý a hravý.Každá z nás má právo povedať si tu svoj názor a síce priznávam,že koľké z nás všetkých báb,čo tu chodíme občas vyletí,ale nemyslíme to zle.Popozeraj si všetky témy a spätne si prečítaj a je jedno,či je katolíčka,moslimka,neveriaca,evanjelička a ja neviem,ešte kto,občas si prečítaš aj taký príspevok,čo už hraničí s adrenalínovým športom.. 😉 😉 😀

maruschka
21. zář 2007

a naša ženská nálada je tiež niekedy medzi nebom a zemou.. 😀 😀

jancia
21. zář 2007

Oprah : a o com to podla teba svedci? skus si este raz precitat celu diskusiu, prispevok po prispevku... este stale sa ti to zda?

No ak si myslela mna tak ja sa urcite nebijem do prs aka som bezchybna krestanka... a ak ti aj pripadal moj prispevok agresivny alebo ze by niekoho popudzoval tak ok, nie je to lahka tema a je jasne ze su na nu aj vyhrotene nazory... ja som sa len snazila obranit si svoje, to je vsetko, neznamena ze ked som katolicka nemam pravo sa vytocit alebo nastvat alebo povedat co si o niekom myslim... aj ja som "len clovek" 🤐

To su tie stereotypy... ked niekto chodi do kostola mal by ist prikladom pre inych... a ked nahodou nezije podla viery, tak ho ti "neveriaci" kamenuju ze chodi do kostola a pritom robi to, vravi ono a pod. to je pravda ze by sme mali davat vam "neveriacim" dobry priklad ale nie vzdy je to lahke a sme ludia takze padame a zase vstavame a snazime sa byt lespimi ale velakrat zlyhavame... ale ide o to ci to niekto vzda alebo ide dalej aj skrz neuspech ktory ho moze naopak aj posilnit... neviem ci niekto chape moje myslienkove pochody ale tak snaha bola 😅

kajjinka
22. zář 2007

janica...souhlas 😵

oprah...no, vetsinou se pouze hajime, mozna ze nekdy i agresivneji, prave pred taemi, co o nas pisi to, co ty, je mi lito, ze i ty jsi se k tomu snizila, jako jini zde...vis ona vira pro vetsinu krestanu opravdu neni o "chozeni do kostela kazdou nedeli", jak to podavas, je o nekonecne Bozi lasce a dobrote a o lasce k bliznim, kterou se vsichni snazime zit, ale opravdu nejsme dokonali jako nas Pan, jsme lide se vsemi chybami a nerestmi, ale na druhou stranu se snazime s nimi bojovat 🙂

kajjinka
22. zář 2007

jo mimochodem, strefoval se nekdy nekdo do "nevericich" jaka je to hruza, podivejte, oni kazdou nedeli NEchodi do kostela, to je des a jakym zivotem to ziji...ne, tak proc mate na musce krestany?...nechapu ☹

slavik
22. zář 2007

Ži a nechaj žiť!

oprah
22. zář 2007

Právě proto, že jste takové zapálené křesťanky, tak mě u vás tento agresivní přístup - chtěla bych říct, že udivuje, ale neudivuje. Vlastně už z historie a i ze současnosti člověk dle nepopiratelných faktů vidí, že největší zlo, svintva, vraždění a znásilňování lidí v jakékoli podobě napáchaly (a stále páchají) církve ve jménu boha. To je nepopiratelný prokázaný fakt. Pokud vám tohle uniká, přečtěte si jakoukoli knihu historie nebo třeba dnešní noviny. A, řekněme si to upřímně, v počtu zavražděných římskokatolická církev je stále v čele a zatím ji nepřekonali ani muslimové.
Jaké chování a vystupování tedy člověk může čekat od lidí, kteří mají cíleně velmi kvalitně vymývané mozky takovouto organizací?

kajjinka
22. zář 2007

no, oprah, jak myslis...nikdo me nikdy mozek nevymyval, uverila jsem az jako dospela, i pres to, ze neco malo tusim o historii krestanstvi, nemuzu rict, ze bych z ni mela doktorat, ale opravdu neco malo znam a i to mi nezabrani byt krestankou, kdo chce psa byt, hul si vzdycky najde, ale spis by se asi na tvuj prispevek hodilo "kdo jsi bez viny, hod prvni kamenem"

kajjinka
22. zář 2007

v tom pripade, by se lide asi meli zrikat americkeho obcanstvi, kvuli historii idianu, cernochu...nebo nemeckehom...kvuli genocide...a myslim, ze bych mohla pokracovat ☹

karla6
22. zář 2007

Mouse, ty to vidíš taky? A jak to vidíš ty?

bianca
22. zář 2007

ahojte.Mne bolo tiez povedane ze mam urcite schopnosti,ale musim ich objavit.Vraj mam schopnost liecit,ale zatial som nezistila ako...

karla6
22. zář 2007

Bianca, na to jsou i různé školy, které ti můžou pomoct objevit, jaké schopnosti máš a co ti vyhovuje. Moje kamarádka dojíždí někam na Olomoucko na Zentrichovu akademii léčitelských umění. Seznamují se tam s anatomií těla, mají přednášky z patologie, poznávají byliny a jejich účinky a různé typy léčení včetně např.rodinných konstelací, práce s kyvadlem, enargiema (např. Reiky) a hodně těžké mají zkoušky z chemie a fyzioterapie. Ale myslím, že každý se tam může nějak najít. Určitě je podobná škola i někde u vás.
Pokud takové schopnosti máš, je škoda to nevyužít.

certica
22. zář 2007

bianca, asi mas k tomu aj blizko, ak si dobre pamatam, robis v zdravotnictve 😉

karla6
22. zář 2007

Bianca, jo, teď vidím, že bydlíš v Ostravě 🙂 , tak to máš blízko.

bianca
22. zář 2007

certica :dobra pamat 🙂 .

karla6 :zaujimave,ale trochu sa toho bojim.Mne to povedala numerologicka,ktr.ma tiez liecitelske schopnosti,ale nepouziva ich,lebo sa toho sama boji

karla6
22. zář 2007

Bianko, takže ta univerzita změnila majitele a název, výukové plány a vyučující zůstali stejní.
Pokud bys k tomu chtěla podrobnější informace, našla jsem na to dva odkazy:
http://www.svendaremas.cz/index.php?nid=3903&li...
a
http://universita.kvalitne.cz/

za informace nic nedáš, tak se na to podívej.

bianca
22. zář 2007

karla6 :dakujem

karla6
22. zář 2007

Jo, a dokonce vyučují v Olomouci i Ostravě. 🙂

bianca
22. zář 2007

karla6:musim si tie stranky dokladne prestudovat a mozno to skusim 🙂

maruschka
22. zář 2007

oprah,tak potom nielen kresťanky majú dôkladne vymývané mozgy..ako hovorí kajjinka,kto chce psa biť....
bianca a keď máš liečiteľské schopnosti,prečo sa toho bojíš?Možno keď sa tomu budeš venovať bližšie,tak tú liečiteľskú energiu budeš vedieť správne použiť a takých ľudí treba na tomto svete 😉

katarinas
23. zář 2007

Oprah, zaujimalo by ma, akeho vierovyznania si ty, lebo mam pocit, ze si silne zaujata voci katolickej cirkvi... 😒 Isto, v mnohom mas pravdu, ale aj tu uz nastavaju zmeny... Poznas knaza, ktory by sa priznal, ze nez "uveril", zil beznym zivotom, dokonca mal v zivote tri zeny? Smiesna otazka? Ja takeho poznam. Skvely mlady muz s absolutne triezvym pohladom na svet. Keby ostal v nasej farnosti, zrejme by som zacala chodit do kostola na jeho omse. A ver mi, nikomu by mozog nevymyval... 😎

mouse
24. zář 2007

Karla, niekedy ano niekedy nie... 🙂 Je to pekne mat taketo "schopnosti", len sa ku nim netreba putat, totiz potom mozu branit dalsiemu rastu 🙂