• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vhodné psie plemeno pre deti. Čo Jack Russel teriér?

25. září 2013 
Ahoj,vedeli by ste mi poradit vhodne psie plemeno pre deti?Mame 19mes.dceru a rozmyslame nad psikom?Co vravite na Jack Russel terier?Dakujem za odpovede :slight_smile:
31. srp 2008 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já bych měla z teriérů asi trošku strach, i když na druhou stranu, když přijde do rodiny s dítětem jako štěňátko, tak si určitě zvykne bez problémů a budou kámoši :wink: . Jinak bych řekla, že nejvhodnější k dětem jsou retrieveři anebo psi jako je třeba novofundlanďan (toho jsme měli), i když ta velikost.... :grinning:
31. srp 2008 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my máme teriera - Bullteriera (fenku) a já sama za sebe bych vám doporučila všema deseti toto plemeno, sice z medií je lidstvu představeno, že je hrozivý zabiják, taky se s tím setkávám na ulici:/ Bohužel:/ Psa jsme si pořídili před malou a přiznávám, že jsem měla obavy, jak malou přijme. Byly zbytečné:slight_smile:

Známá má Jacka a je to takový divošek, jinak pokud se mu dá nějký výcvik už od malička, tak nevidím důvod, proč si ho nepořídit.

Jinak tu potkávám maminku s dvojčátky v kočárku a Jack pochoduje vedle nich :slight_smile::slight_smile:
31. srp 2008 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
K dieťatku by som rozhodne chcela fenu - najlepšie retriver, labrador, boxer :wink:
31. srp 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych taky volila retrievra. rozhodně bych nešla do kokra nebo pudla, to jsou janci.
natalien: bulíci jsou hrozně hodní
31. srp 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
natalien - bulíka - fenku mají tchánovci a je super :dizzy_face: . Taky nechápu proč s nimi všude v médiích straší lidi, venku na ulici se jí občas někdo bojí :unamused: . Podle mě u nich hodně dělá ten vzhled a to bull v názvu :sweat_smile: :confounded:

kacka - přesně - kokr, pudl a myslím, že ani jezevčík není ideální
31. srp 2008 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
k dětem bych taky byla pro retrívra, labradora-to jsou mírumilovní a inteligentní psi, užívají se i k cannis terapii a jako vodící psi, takže jsou k dětem v pohodě. Také jsem četla o dobrých zkušenostech k dětem s bígly, i když ti jsou "rošťáci"-na agresivní, ale neposlušní :wink:
Jinak švagrová se zamýšlela nad Jack Russelem a ta chovatelka jí to úplně 100% k dětem nedoporučila, ale tvrdila, že hodně ovlivní správná výchova od štěněcího věku a pak by to mělo být OK
31. srp 2008 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme doma fenku kokra a nemůžu si stěžovat :slight_smile: I když si myslím, že je to hodně výchovou, zažila jsem i agresivního retrívra, do kterého bych to v životě neřekla :confounded: A rozhodně bych brala k dítěti víc fenku, jsou přítulnější a líp se přizpůsobí miminku :wink:
31. srp 2008 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabber: protože lidi jsou neznalí a často plenou bulteriéra a pitbula. jezevčík je taky blbec, to máš pravdu. Do bígla bych taky nešla, protože to jsou taky janci a takový moc hrrr.
Samozřejmě, že záleží na výchově, ale některé rysy prostě to plemeno má a podle tabulek, které jsem viděla, je nejvíc pokousání právě od pudlů, kokrů, jezevčíků a vlčáků.
1. zář 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, bulíci jsou fakt klidní, samo, že hodně záleží na výchově a taky původu rodičů. my měli štěstí, je to jako naše druhé dítě :dizzy_face:
Jezevčíka, knírače, pudla a vlčáka bych taky nedporučila. Ten bígl si myslím, že taky není moc vhodný, hlavně je hodně náročný na pohyb, takže i to bych zvážila, kdybych se rozmýšlela o koupi psíka.
Ty fenky jsou určo lepší, ale zas mají nevýhodu, že hárají, pachují (teda ta naše), jinak jsou to takový zlatíčka samo:slight_smile:

-
No a s tím naším bulíkem, tak když už kolikrát nemůžu, tak to lidem odkývám, že kouše, že je zlá a že ať raději přejdou chodík, protože mě to fakt s.re, když se nám vyhýbají obloukem - mě, Nella v kočárku a pes na vodítku :sweat_smile: Dost často se setkávám s udivenými pohledy :sweat_smile:
1. zář 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
zase je fakt, že když s ním jde člověk večer a potká individua tak se nebojí :slight_smile:
1. zář 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka - no právě, přesně tak...oni vědí, že je to nějakej bull a už to v nich vyvolává hrůzu :sweat_smile: :unamused: . A ten jejich podivnej vzhled jim taky klidu nedodá, i mně nějakou dobu trvalo, než jsem tomu plemeni přišla na chuť a než se mi začali líbit :slight_smile: a to se mezi psy pohybuju od mala.
Já jsem slyšela i několik veterinářů nezávisle na sobě, když se jich ptali s jakými psy jsou nejvíc problémy, tak označili jako nejagresívnějšího právě kokra a z velkých německýho ovčáka. Že prý nejčastěji jsou oni v ordinaci pokousaní od kokrů....i když samozřejmě závažnost zranění je proti tomu, když kousne velký pes, nulová. Já mám teda obecně mnohem radši velké psy, jsou takoví vyrovnanější a klidnější, měli jsme NF, teď máme labradora, ale když jsem uvažovala jakého malého psa bych si kdyžtak mohla (někdy) koupit, tak jsem došla na jedno jediné plemeno a to Coton de Tuléar :slight_smile:
1. zář 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsi na tom jako já, já se ze začátku za to zvíře styděla :wink:. Jinak taky nemusím malá plemena a hlavně mě i z jejich štěkotu bolí hlava :slight_smile:
1. zář 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka - ty máš bulíka? :slight_smile:
1. zář 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my máme tři velké psy (velký knírač,něm.ovčák a kavkazský past.pes) a malou Lucinku . Všichni tři malou přijali do smečky bez problémů,přestože jsou to jinak docela ostří psi. Malá se s nima neuvěřitelně mazlí, krmí je laskominkami,hraje si s nima , to samozřejmě vše pod mým bedlivým dohledem. Nejdůležitější je podle mě naučit dítě,jak se k pejskům chovat- že se pejskům nechodí,když jedí,spí, že se nesmí štípat ,tahat atd... A nikdy nedopustit,aby pes a menší dítě zůstali o samotě! Nikdy nevíte,co dítě může napadnout a pes kolikrát ani nechce ublížit, ale stačí např. když máchne ocasem,skočí po hračce a neštěstí je hotovo..
Jinak k dětem je podle mě taky nejvhodnější ten retriever, je dostatečně velký na to,aby ho děti brali za hračku a aby mu snadno ublížili,zároveň většinou velmi trpělivý a klidný a milují děti. Jack Russell teriér je podle mě příliš energický a hyperaktivní a majitelům dá hodně práce ho vůbec utahat a ještě k tomu dítě....
1. zář 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kalu - no určitě, ty malé děti jsou úplní trapiči :sweat_smile: kolikrát před nimi pes ani nemá někde v bytě úniku.....já si vždycky vzpomenu na ten případ, jak pes (už nevím jaký, ale nějaký velký) spal a dvouletá holčička se k němu připlížila a zařvala mu 'ze srandy' do ucha :unamused: , pes se samozřejmě lekl a kousl jí do obličeje a to dost ošklivě, skončila na plastice, ale zohyzděná bude už nadosmrti :unamused: :frowning2:
1. zář 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a v médiích je to pak prezentovaný jako že 'pes opět napadl dítě' :unamused: :angry:
1. zář 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jak kluci házeli práskací kuličky a píchali klackem psa přes plot do oka, tak to se taky pak nesmí nikdo divit, když je pokouše. média to vždycky úplně převrtají.
1. zář 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj názor je ten, že konkrétně Jack Russel terier je dost rapl...nemyslím povahu, ale svým temperamentem...Moc klidný psík to není :slight_smile:

My máme r.ridgebacka, fenu a je to naprostý flegmatik a je hrozně klidná a trpělivá...
1. zář 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někde jsem četla, že k menším dětěm by se měli pořizovat psy větších plemen a naopak, větší děco v pohodě snese i psa menšího. Můj názor je totožný s holkama, taky se mi nelíbí malincí psíci, u mě to nejsou psi, ale košťátka :grinning:
Jinak ještě bych asi promyslela, jakou srst by měl psík mít, jestli chlupy, nebo jehličky a taky barvu :pensive: Naše Lea je bílá a má krátkou srst a protože je bytová - gaučová, tak líná pořád, tudíž máme stále všude jehličky, takže tmavé oblečení dostává zabrat... :sweat_smile:
1. zář 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jack russel je jak na baterky, šílenej janek :wink: ale super

no, já jen doporučím co by pes neměl mít :grinning: velký lopuchy (uši), nadmíru slintání kdykoliv a kdekoliv, víc jak 60 kilo :grinning: :grinning: ten náš hovád má všechno - malýho budí, když vstane a zaklepe hlavou, děsně plácá ušima, slintá absolutně nechutně a je hodně velkej, naštěstí je to trouba a hodnej pes, kterej vůbec netuší co to je agresivita :grinning: Máme blodhaunda. Jsou to mírumilovný psy, malýho Eda zbožňuje. Ale vidím ty problémy. Jo a neměl by chrápat - Eda chrápe jak starej ožralej chlap a to je pak nutný ho chodit několikrát za noc budit. Taky toho hrozně sežere a všechno je dražší. 6 tablet na odčervení (1 na 10 kilo), pelechy obřích rozměrů, jako misky má dva nerez lavóry, museli jsme koupit combíka a Eda obývá celý kufr...apod.

Ale být tebou, tak bych taky pořídila třeba retvívra. Labradoři mají sklony k tloustnutí.
1. zář 2008 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak - nejlepší je podle mě labradorský nebo zlatý retriever, kamarád má flat coated retrievera, ten je taky super, ale je to větší janek :grinning:
1. zář 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
rene - ono taky záleží, jestli máte byt anebo domek :wink:
1. zář 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jenom k jezevčíkovi - protože ho máme my - "pořizovali" jsme ho jako štěně zároveň s prvním synem - nechal si líbit absolutně všechno, a když už toho bylo moc, někam zalezl - ale u druhého syna za nějakých 8 let už mám teď strach - pes je starší - dítě je furt dítě - a on už na něj asi nemá nervy - vrčí na něho jakmile se k němu vojta přiblíží a myslím, že kdyby ho třeba zatahal za ucho nebo tak, že by po něm i vyjel......
A jinak ségra si pořídala cane corso - obří 80kg pes, slintá jak bejk, ušima teda neplácá ale zato ocasem - a je to dobrák od kosti - moje děti miluje - vojta na něj dokonce minule chtěl nasednou, že by ho roko povozil - no nevyšlo to, ale držel asi půl hodiny....je to miláček, ale obří :grinning:
1. zář 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
do teriérka bych nešla...doporučuji švýcarského ovčáka, zadej si do vyhledávače klub bílého ovčáka, je tam fotogalerie
nedávno jsem si "půjčila" štěně čivavy a překvapivě byl Amir velmi jemný, vycítil, že to je ještě bezbranější tvor než on, tak bych šla i do menšího plemene
2. zář 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisku: tak mě náš vlastní jezevčích 3x pokousal, pořídili jsme ho, když mi bylo 8 a on si holt udělal hierarchii, že já jsem pod ním, takže jsem s ním měla problémy.
2. zář 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem taky pejskar a tak tady muj nazor.
Jack Russel je absolutne nevhodny, vetsina - bohuzel- jsou agresivni nevyspitatelny a divoky psy.
Z mensich psu bych doporucila Mops, my mame americkeho kokra a je tady absolutni milacek vsech deti!!!! Ale znam kokry, kteri jsou fakt agresivni. No ale to najdete u vsech plemen!
Z vetsich jednoznacne retriver.
Terieri a hlavbe ti bojovy, muzou byt ok, pro vase dite, ale zkuste s takovym psem jit treba jen kolem detskeho hriste!!!! Strach, panika, jekot....
Dulezite je, znat chovatele, minimalne rodice stenatka a hlavne sve moznosti a schopnosti. Ve smyslu, neporizuji si bigla, ktery potrebuje hodnebehat, kdyz budu mit na pejska cas max. jen 3x denne 30 minut...
A lepsi fena ci kastrovany pejsek.

Nas kokrik nasi Leontynku miluje a ted jeste vic, neb papame uz ruzne dobroty a ono ji to casto rado pada a tak pejsek profituje.... :grinning: :grinning:
4. zář 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacenko: záleží co považuješ za bojovýho teriéra :slight_smile:. teriéři jsou obecně lovečtí psi
4. zář 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že hooodně záleží na povaze pejska, máme doma 2 feny stejné rasy a každá je úplně jiná. Jedna je ostrá a potřebuje mít svoji volnost a 2. je pohodová, velmi společenská a nechá si líbit snad všechno...
při výběru pejska bych vybírala podle toho jeslti je do domečku nebo do bytu a jak moc času máte možnost mu obětovat, jinou pozornost potřebuje Jack Russel a jinou např. bišonek :wink: :slight_smile:
4. zář 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já bych byla pro lovecký psy, daj se lehce vycvičit a jsou to takový flegmouši (jasně, že se i mezi nimi najdou agresáci :unamused: )
My máme výmarského ohaře, pořídili jsme si ho už před malým - teď mu je dva a půl roku a malýmu skoro rok...a snášejí se výborně - malý ho sice pořád otravuje (tahá za ocas, chlupy, bije ho, štípe, píchá do očí... :sweat_smile:... předevčírem se mu Fanoušek dokonce pověsil za pinďour, ale Raul byl v klídku :confused: ) a pesan reaguje úplně v klidu - chvíli to vydrží a nevšímá si toho a když mu dojde trpělivost, tak prostě odejde. Ale mají se rádi, malej mu hází ze židličky svoje svačinky a tím si nejspíš taky získal :grinning:
4. zář 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mas tezke, kazdy ma rad neco jineho a kazdemu se libi neco jineho.
Doporucuji sednout si a napsat si seznam co se ti nelibi, co nechces aby delal. Treba to slintani, chrapani, max. vahu (musis pocitat prostor v aute, zradlo atd),agresivitu, prirozeny hlidaci instinkt, druh a delku chlupu (kratke chlupy se vsude zabodavaji jak jehlicky do kobercu a spatne se luxuji), narocnost na sportovni vyziti...
Terieri jsou vetsinou lovecti psi, takze lovecky instinkt nezapres - obcas ti zdrhne za kocickou, zajickem atd :sweat_smile:
naopak maji dobrou poslusnost, ale musis cvicit
Labradori byli v posledni dobe trochu agresivni, stejne jako drive zlati kokri...(velice zadane a oblibene plemeno, velka poptavka a nezodpovedni chovatele krizili i vramci krve coz se rovna navyseni nepeknych vlastnosti)
Ale nemohu zrazovat od zadneho plemena, vyber si plemeno ktere se ti libi, precti si neco o nem. V klidu si nejakeho pejska vyber...
Mezi spolecenska plemena patri mopsici a schitzu, chovani ve smeckach na zamcich jen pro potechu. Takze nejsou zarlivy na ostatni (pejsky, deti), ale zase nepocitej s nejakym agility vycvikem :grinning: - nehlede na zdravotni problemy. Vetsi plemena maji obecne problemy s klouby, splacnute cumacky zase problemy s dychanim, ocickama
Hodne stesti pri vybirani :wink:
Nezapomen, ze zvirata si vybiraji nas, ne my je :wink:
4. zář 2008 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek