Více dětí. Proč vlastně? Máte rády všechny stejně?

17. led 2021

Člověk si pokládá otázky, proč mít jen jedno dítě. Vy, které máte víc dětí, proč vlastně? A máte všechny děti rády stejně, nebo některé víc? Já přemýšlím, zda je dobré mít jen jedno, nebo dvě, a vůbec si nevím rady.

te_reza
20. led 2021

@klea81 celá ta hláška směrem ke mě, cituji:"jedno dítě, žádné dítě (+stupidní mrkající smajlík) s dodatkem, že to pochopím, až budu mít druhé, je úplně mimo mísu a upřímně mě nasrala. Kdybys ji dala všeobecně, neřeknu ani popel

inkheart
20. led 2021

@klea81 ano, jsem úplně blbá a ty chytrá 🙂

ai30
20. led 2021

@klea81 Hele, uvedomujes si, ze hlaska 'jedno dite zadne dite' ma jako ilustrovat situaci, ze jedno dite je pohoda a kdyz prijde to druhe, tak je to teprve ficak. Ja jenom ze to furt pouzivas v kontextu toho, ze vic deti je pohoda. To je logika jak stehno 😅

inkheart
20. led 2021

@ai30 taky si říkám, že většinou se to používá v úplně opačném kontextu, než ona píše😀 z vlastní zkušenosti spíš ve stylu : matka 1 dítěte si dovolí říct, že toho má moc nebo něco nezvládá a už přijde tahle hláška, většinou tónem "ty si fakt nemáš na co stěžovat".
Proto mi tahle hláška taky vadí. Jinak si přeji víc dětí než dvě, ale doufám, že nikdy nebudu s matkami jednoho dítěte mluvit takhle. Osobně mě to přijde jako povysovani se. Každý má nárok nestíhat, nejen matky 2+ dětí 😉

inkheart
20. led 2021

A abych konečně odpověděla na otázku, já mám zatím jen jedno dítě, ale chci víc, ideální počet 3-4😀 dvě mi přijdou jako málo, nedovedu si představit mít už jen jedno miminko a pak dost. Ale človek nikdy neví, kolik dětí mu bude dopřáno...takže zatím si užívám tohle jedno dítko a uvidí se, kolik jich ještě bude, jestli vůbec nějaké...

klea81
20. led 2021

@te_reza co máš proti smajlíkům? Tak jestli tě nasere jeden smajlík, tak to už se nedivím, že tě vytočí nevinná hláška.

klea81
20. led 2021

@ai30 ne to jsi nepochopila ty brouku, je to přesně naopak, s více dětmi nechápeš co jsi jako nezvládala s tím jedním 😁A to teda slyším poprvé, že by to někdo otočil naruby. Vtipný. 👏

klea81
20. led 2021

@inkheart ale to se vůbec neříká jako povyšování🙏Už začínám chápat, proč tolik lidí neudělá maturitu z češtiny, opravdu nerozumí psanemu textu a kontextu 😇

te_reza
20. led 2021

@klea81 nepoučuj o pochopení psaného textu. Napsala jsem stupidní smajlík, ale že mě nasrala celá ta hláška, v níž je hlavní "až budeš mít druhé" když mě vůbec neznáš.

gramar
20. led 2021

@te_reza Naprosto tě chápu já podobné "udomácnělé" hlášky a poznámky nesnášela a bylo jedno kolik v tu chvíli mám dětí 😂
Do kategorie na ránu spadá "jedno dítě, žádné dítě", "kojíš?", "co to bude?", "jé, tak se vám ten páreček nepovedl", "třetí, hmm nehoda co", "zase kluk, co uděláte" a nejideálnější kombinace ze stejných úst bylo "tři, v dnešní době, to jste se zbláznili." po narození "jéé zase kluk co s tím?" nejpozději do týdne následovalo "tak zkusíte ještě tu holčičku, ne"...

Doporučuji lahvinku bílého a na lidi se vy... nebo odpovídat stejně stupidní větou...

te_reza
20. led 2021

@gramar ano, z některých hlášek může mít člověk pocit, jako kdyby jim u toho doma někdo svítil

gramar
20. led 2021

Já se tedy taky kloním k tomu že hláška má označovat že s dvěma a více je to náročnější než s jedním... Ale dle toho jak to v posledním příspěvku napsala Klea to tak i odpovídá (pokud jsem její vysvětlení pochopila správně), tak že u dvou dětí člověku teprve dojde jak snadné to bylo s jedním. Tedy obojí má stejný význam, ne...?
Jinak pro mě osobně s každým dalším dítětem to bylo vesměs snazší...

@ai30
@inkheart
@klea81 Zde citace z webu https://www.mama-live.cz/2016/09/04/jedno-dite-... : Ale to moudro v nadpisu poslední dobou mojí myslí proběhne. "Jedno dítě, žádné dítě!" O to víc, že v létě trávila Barunka hodně času s prarodiči a my tedy měli doma jen jedno dítě. A já měla času!!! Přes den až čtyři hodiny klidu, když mimi-pán spal a večer v sedm padla. Kamarádka se mě nedávno zeptala, jestli je to znát, že jsem jen s Jeníkem. Sakra hodně 😀

Stíhám psát, spát, jíst v klidu, odepisovat na maily, číst si. Byli jsme v kině (jako nenechali jsme mimino doma samotné, měl velmi dobré hlídání)! Toho "volna" si vážím a jsem během něj abnormálně výkonná, každá minuta využita na 200 %.

gramar
20. led 2021

@te_reza Jo lidi jsou na ránu občas, zvlášť když vědí lépe než ty i to jakou máš stolici ráno... Já tím trpěla vždy a do dnes to nemám ráda...

ai30
20. led 2021

@klea81 Kdyz mi najdes alespon jednoho cloveka, ktery to chape tak 'spravne' jako ty, tak tu maturitu vratim. Ve vsech diskusich, clancich ajanevimkde se to pouziva jako ilustrace situace, kterou jsem popsala. Ze z pohledu vicematky je mit jedno dite jako nemit zadne dite. Tak budto jsou debilni vsichni krome tebe, nebo bude problem na tvem pocitaci, nekde v mistech mezi klavesnici a zidli.

1lenuska1
20. led 2021

@cilkat To je tak krasne napsane 🙂

lucka662006
20. led 2021

@levandule_k Absolutní souhlas.

hermanecka
20. led 2021

Mam bratra o 6 let mladsiho..i kdyz opravdu nas rodice vedli stejne a rivalitu jsem nikdy nepocitovala,meli jsme a mame vlazny vztah..radi se mame,ale nikdy jsme si moc spolu nehrali, pomuzeme si, to ano..tim to ale konci..Do druheho ditete bych sla proto,ze chci sama a ne kvuli diteti,aby melo partaka..to vyjit muze a nemusi

cilkat
20. led 2021

@1lenuska1 děkuji 🙂

andelka
21. led 2021

@ai30 taky to úsloví znám a občas vypustím z pusy v tom smyslu,že jedno dítě je pohoda,ale to člověk zjistí,až jich má víc. Já když mám doma jen toho nejmladšího, tak to beru jako úplné prázdniny, všechno jde líp, snáz, je víc času, dá se v pohodě dát hlídat, můžeme kamkoliv zajet v pohodě..Kdežto se dvěmi, třemi to byl mnohem větší problém a ficak. To člověk vzpomínal na dobu kdy měl jen to jedno.

herminka
21. led 2021

@andelka Já se to snažím nevypouštět z pusy před kamarádkami, které mají jedno dítě 🙂 Ale občas si to pomyslím. Ne ve smyslu, jaké leháro mají jednomatky, ale většinou ve chvíli, kdy jsem s jedním (kterýmkoli) dítětem, ono se s nikým nehandrkuje, nehádá, je pěkně spořádané... 😀 A zároveň je mi v tu chvíli jasné, že kdybych skutečně měla jen to jedno dítě, jako takovou pohodičku bych to nevnímala.

lennus
21. led 2021

@herminka Přesně, taky to nemyslím vůči ostatním, pro mě osobně bylo první dítě nejnáročnější, ale spíš teď to beru na sebe, že dva a jeden, když jsou, je rozdíl. A starší je moc fajn, když je se mnou sám. Občas se ale i zabaví a je to fajn.

andelka
21. led 2021

@herminka já žádnou takovou kamarádku nemám,a kdyžtak si to jen myslím. A když mám zrovna jen jedno,tak si to užívám.

herminka
21. led 2021

@andelka Já mám taky spíš kamarádky se třemi a více dětmi. A jedna jednodětná často říká, že obdivuje nás s více dětmi, ale já jí vysvětluji, že na tom není nic obdivuhodného, člověk se naučí zorganizovat si věci a řešit je za pochodu. Ale je fakt, že teď, co chodí i dvojčata do školy, se odpoledne po příchodu z práce nezastavím - k běžným povinnostem přibyly domácí úkoly a čtení. Ale je to jen na chvíli; když se dívám na staršího, vím, že za chvíli budou samostatní.

petrasipkova1
21. led 2021

Máme děti dvě, a proč ? Protože mít jen jedno je málo, nemá parťáka, kamaráda, kdybys viděla jak se děti vyblbnou, jsou spolu cele dny, spí spolu, koupou se spolu, vymysli blbiny, jasne někdy se poštuchuji a bijí a jeci po sobě, ale mají se rádi, hlavně mladší klucik segru úplně miluje a pořad na ni mysli. Kdybych měla pevné zdraví a víc peněz tak mám děti 3-4 . Ale jsem ve stavu ( křečové žily, artritida na Si kloubech), ze jsem šťastná za 2 zdravé děti, 2 krásne porody a prioritou je být tady pro ne.

andelka
22. led 2021

@herminka no, to u nás nehrozí ještě dlouho. Dana musím pořád kontrolovat a dělat úkoly s ním, ten samostatný hned tak nebude. Domi je spolehlivější,ale taky musím kontrolovat. No a nejmladší je ocásek nebezpečný sám sobě.

herminka
22. led 2021

@andelka Dan má diagnózu, tam je to přece jen jiné. Kolega má syna s ADHD v 6. třídě a většinou u něj musí u online výuky sedět maminka, aby pracoval a soustředil se (naštěstí pracuje odpoledne, tak může).

andelka
22. led 2021

@herminka jo, stejný problém. Bohužel u něj sedět nemůžu. Vyběhali jsme vloni na jaře doporučení PPP a asistentku...a co jsme z toho zatím měli? Ach jo. Už aby šli do školy.
Někdy se říká,že od toho počtu 3 už je to pak jedno. No u nás teda by čtvrté už neprošlo, už takhle je to strop. Navíc celkem čtyři máme, a i když je to jen občas a neřešíme všední věci,tak taky nemůžu říct,že se to už ztratí.