Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

gtver
12. lis 2008

K tomu zapínání: Malej přesně ví, kde je, protože vidí, jak to dělám, takže po něm plácá ručkou, ale není šance, aby ho rozepnul, já musím použít sílu obou rukou na vycvaknutí. Je to určitě věc, která by se při nákupu měla vyzkoušet.

skuli
12. lis 2008

Taky nechápu rodiče,co nepřipoutávají své děti.Mělo by to být automatické,sednout do auta a hned se připoutat.Dobře to ten Renč vymyslel,jen by to měli více vysílat,aby se to lidem vrylo do paměti.

gtver
12. lis 2008

Osobně Renče nemusím, ale tohle udělal dobře. Snad to alespoň s někým pohne. Bohužel se obávám, že stejně budou dál tací, co si i tak řeknou, "Fajn, ale mně se to stát nemůže, já jsem dobrej a vím, co zvládnu!" 😠

eleonora
12. lis 2008

Bihan autosedacka ve predu muze byt. Jen u vajicka musis mit vypnute airbagy

jabber
12. lis 2008

Koukám, že těch spotů je ještě víc, tady je jeden pro ty babičky a dědečky, co si myslí, že dítě udrží v ruce:

https://www.youtube.com/watch?v=jXVD6mKg-rE

- z toho je mi úplně zle, jak tam to miminko ještě pak komunikuje... ☹

jabber
12. lis 2008

Ona je to vůbec zajímavá stránka, je tam spousta informací, včetně mapy nehodových míst http://nemyslis-zaplatis.cz/

anta
12. lis 2008

Já se musím přidat, s velkou nelibostí nesu to, když vidím ženskou, která si připoutá dítě na přední sedadlo, to mi fakt přijde jako síla dost. Já viděla ten spot, jak ta máma držel to dítě na zadní sedačce v náručí, úplně mi z toho vlítly slzy do očí, fuj, roztřásla jsem se z toho jak drahej pes před fénováním 😔

womenne
12. lis 2008

Až mi zimomriavky behaju po celom tele ☹ je to hrozne aky su ludia šibnuty jazdia ako blazni za každu cenu obehnut,ist čo najrychlejšie a vždy na to doplatia nevnny 😢 asi si hovoria mne sa to nemože stat ale opak je pravda.
Dufam že to bude mat aspon nejaky učinok aj unas by mali dat bodovy system,a takisto prisnejšie tresty,ale lavne ludia by si mali vstupit do svedomia 😔
kamoška vozi dieta do školky nepriputane sice je to kusok na konci dediny ale predsa len nikdy nevieš kde vyleti auto,ja vždy priputavam minule sme ale držali malych na rukach lebo nas viezli ale tak som sa bala až kym sme nevystupili a už nikdy viac.toto ukažem svokrovcom a jednemu znamemujedine moj manžel nema pas ked idu do prace lebo jemu-majitelovi auta sa to tiaži vytiahnut,už mu to hovorim 2mesiace 🙄 po tomto ho donutim bude to musiet spravit tento vikend 🙄

prasiatko30
12. lis 2008

tiez to nechapem s tym nezapnutim deti do sedacky - proste potencialni vrahovia svojich deti 😖 ja som na to velmi alergicka a som schopna ist pesi pokial ta osoba co mi ponukne odvoz nema sedacku pripadne sme si ju nezadovazili my. ja mam obchod za domom prakticky ale ked idem kupovat vela veci tak musim vytiahnut auto - cela cesta trva menej ako ten cas co stravim zapravanim dcery do sedacky - ale dcera je aj tak v sedacke a ani mi nenapadne nechat ju len tak alebo nedajboh priputat pasmi z auta - to ju rovno mozem niekde obesit 😖 muzovi som to musela najprv vela krat pripominat - ten ju hocikedy popripinal zle ale v poslednej dobe sa uz vsetko naucil a tiez si uvedomil ze aj ked on ide vcelku ok ale furt sa najde nejaky debil co ti moze vbehnut do cesty a je nestastie.

k tym pasom - u nas sa problemy zo zapasanim skoncili ked sme kupili terajsie auto ked nema zapnuty pas tak pipa do zblbnutia - aj moju svokru to pipanie donutilo zapinat sa aj v meste - lebo mala taku sprostu teoriu ze v meste sa jej nemoze nic stat 😠

prasiatko30
12. lis 2008

zbudla som - ja inaksie ani nenastartujem pokial nie su vsetci priputani - tak vpredu ako vzadu - vsetkych upozornim ze som otrasny vodic a tak sa vsetci zapinaju o dusu 😀

mikula
12. lis 2008

tak dnes jsem poprvé viděla ten spot,kdy maminka drží dítě v náručí,místo aby ho dala do autosedačky 😔 Ten je asi ze všech nejhorší...rozbrečela jsem se u toho a hned se šla na naši malou podívat.
Bohužel je to drsné,ale je to potřeba,co se děje na silnicích je opravdu hrůza,kéž by to tahle kampan aspon trošku zlepšila 😔

verulka
12. lis 2008

Cafte, no ja sa musim priznat, ze zo zaciatku sme jazdili bez autosedacky 😔 ani ma to nenapdalo, neboli prachy a pod..no hned ako sme kupili auto, tak boli aj sedacky. Terazmam 3 podritniky a tu vacsiu od 9kg...maly ma 9kg a z nasho vajicka mu uz trcala halva.
Inak ja si mylsim, ze mimco by vpredu nemalo byt. ronko nenavidel vajicko, cele cesty mi prereval, ale apson som to nemohla moc riesit.
Tie videa su kruta, ale snad aspon takato sokova terapia zaberie 😔

haluskacz
12. lis 2008

ono je taky potreba u vetsich deti pocitat s tim, ze se muzou odpoutat samy. Takze nestaci je pred jizdou pripoutat, je potreba je kontrolovat i behem jizdy. Nase deti jsou na to experti, vysvetlovat jim to muzete horem dolem, a poustej to druhym uchem ven. Asi jim ukazu ty videa... :-/

greta24
12. lis 2008

Zazila som otecka, ktory soferoval a babatko mal na kolenach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toto su veci ktore nikdy nepochopim, my mame tu najdrahsiu a najkvalitnejsiu sedacku, lebo setrit na tomto moze len ten, kto nema rad svoje deti 😢

womenne
12. lis 2008

greta kto nema rad svoje deti???to akože ked som ja kupila lacnejšie takže nemam rada svoje deti???to je blbost si predstav že sme si to nemohli dovolit dat za 2autosedačky 10000.-a to ich akože teraz nemilujeme???Niekotry si to nemožu dovolit ale aj tou slacnejšiou chrania deti...

greta24
12. lis 2008

Womenne, neurazaj sa hned !!!!!!!!!!!!!!!!! Myslela som to tak, ze ten, kto nema rad svoje deti, tak im tu sedacku nekupi a necha ich poskakovat po aute !

womenne
12. lis 2008

tak si to mala tak napisat,tym čo si napisala to tak nevypada.

katrin
12. lis 2008

baby, trochu od veci, ale chcem radu, samozrejme, som zastancom autosediaciek, uz som to pisala v niekolkych temach.. Bez sedacky ani na krok! Moji chalani teraz objavili novu zabavku v aute. Sedia v autosedackach, priputani tak, ze im cez tie bezp. pasy neprestrcim ani vlasok, oni sa z nich vedia zazracne vyvliect (ako David Copperfield), mna ide trafit slak, pretoze väčšinou jazdim s nimi sama bez niekoho dalsieho v aute. Obidvaja sa vylecu (pretoze co jeden, to aj druhy) a kyvu sa z prava doľava ... Neviem, co s nimi, pretoze ked mi to spravia zajazdy alebo v strede krizovatky, tak ich neviem nijak prinutit, aby si tie pasy dali... Co robit???? 😕 😕 (hracky, knizky, vsetko sme skusali, ale nic neplati....)

womenne
12. lis 2008

katrin jeej dvojičkova?a chalani aj ja mam 🙂 Aj mne to robi ale iba Nikolasko,spravil to asi 5x a raz aj otvoril dvere za jazdy naštastie sme sa len rozbiehali,manžel zabudol zamknut,vtedy som prvy krat vystupila nahadzala mu na zadok prva bitka,nieže by silno ale zapametal si to a už to nerobi,tento vikend mame beačky po kontrolach takže dufam že to už nebude robit tiež nemožme každu chvilu stat a napravat mu pasy 🤐

greta24
12. lis 2008

Katrin, neskusala si prenosny DVD prehravac do auta s ich oblubenymi rozpravkami ?

katrin
12. lis 2008

womenne, ano dvojickova (jedna z prvych na tejto stranke 😀 )

nechcem sa o tom velmi rozpisovat, ale chalani su niekedy viac biti ako syti 😔 dostali uz niekolkokrat za taketo veci, ale nic... (ani uputanie pozornosti, ani hracky, ani spievanie, ani pozorovanie veci z auta... proste, ak si zmyslia, tak su to dvaja Copperfieldi ), ja uz neviem, co mam robit (auto samozrejme zamykam hned po sadnuti do auta, su prepnute aj tie poistky, takze dvere sa "len"pokúsaju otvorit...

katrin
12. lis 2008

grata, sorry, ale na nasich ziadne rozpravky este nefunguju a pri dvojickach bohuzial nemam na vydavky typu prenosny DVD prehravac 🤐 😔

womenne
12. lis 2008

katrin vieš tu si asi niektre stale myslia že dvojičky maju dvojite prispevky 😖 jaim beriem do auta kopec hračiek ktore viem že maju radi,skus časopis kde su čisto auta naši ich miluju aj ked sme boli s Nikom v nemocke a tiekla mu infuzka jedine toto zabralo a to ked som navrhla sama sestrička šla na opačny koniec kupit časopis aby bol tichučko 😀

mijunek
12. lis 2008

Holky, viděla jsem ty "reklamy" a musím říct, že drsné, ale pouštěla bych je častěji, ať už ty, co se týkají malých dětí, ale i třeba tu, jak jsou ti dva na mostě u křížku svých kamarádů, jako to je fakt drsný, kvůli blbosti a takové následky, když kolikrát vidím, co kolem mě jede za hovado, tak bych nejradši vylezla z auta a střelila ho do čela, co mi pomůže, že jedu kolik mám, dodržuju předpisy, když se někde vyřítí nějakej blbec namachrovanej, co si myslí, že všechno zvládne 😠

katrin
12. lis 2008

womenne, časopisy mi len roztrhajú, to potom treba celé auto obriadiť 😀 , akékoľvek šnúrky, káble neviem čo musía byť z dosahu,... hračky ich omrzia tak po dvoch minútach, to sa akurát rozbehneme... ja sa akurát bojím, aby sa im nič nestalo v tej polohe z boka na bok....

marika80
12. lis 2008

katrin, treba zastavit (ked si na krizovatke aspon sa uhni, lebo budu trubit jak blazni) a naspat ich priputaj. A to maju tu kde to ide cez plecia a medzi nohami sa to zapina? Ked budes stale zastavovat tak pochopia. Skus ich nahuckat, ze idete nieco pre nich kupit, a ked 5 x zastavis tak zistia, ze to bude dlchsie trvat, pokial to dostanu.

katrin
12. lis 2008

marika, tak toto vobec nefunguje 😀

katrin
12. lis 2008

... jazdím denne, odkedy sa narodili, nie som ziaden vikendovy sofer, ktory zoberie svoje deti do sedacky raz za mesiac (su na tie autosedacky zvyknuti od narodenie, vo vajickach isli uz z porodnice), teraz je to len o vymyslani... Neviem, z akeho mesta si, ale v BA, alebo v hocijakom vacsom meste (Vieden, Brno, Praha..) nemozes zostat stat za kazdou krizovatkou 🤐

marika80
12. lis 2008

Ja som v Londyne, tu sa tiez neda, ale myslela som, ze ak si z mensieho tak sa podari.

womenne
12. lis 2008

katrin skušala si im to prekrižit?vtedy by sa nemali odtial dostat 😅 teda a to si ja myslim že mam neposlušne deti 😀 teda maš to tažke