Výchova psa. Je tady někdo, kdo tomu rozumí?

sraffie
5. lis 2019

Dobrý den, hledám nějakou dobrou duši která rozumí psům a dokázala by mi pomoci s výchovou/výcvikem tří letého stafordšírského bulteriera. Jsme z Ostravy-Jih. Bohužel jsme nejspíše zanedbali výchovu a teď si nevíme rady.. Pejsek venku na vodítku strašně tahá a mám čtyř měsíční dceru takže procházky s kočárkem nepripadaji v úvahu tím pádem je chudák pořád zavřený doma a jde s ním ven jen manžel když přijde domů z práce další problém je ten že zůstává doma zavřený jen v chodbě protože když je sám ničí věci dále nevydrží nikde v klidu jdeme někam posedět tak fňuka, jedeme v autě fňuka.. Přijde návštěva neumí se ovládat je schopný vyskočit lidem až k obličeji a hlavně si nedává pozor přes co běží je schopný srazit i dceru a nechci riskovat že by se jí něco stalo takže opět se zavírá do chodby kde fňuka ale to i fňuka když je na volno a návštěva si ho nevšímá ale jakmile si začne někdo všímat tak je doterný ještě více. Chodili jsme na cvičiště do Ostravy-Zábřehu kde to bylo vyhození peněz vůbec se nic nezměnilo a teď finančně si nemůžeme ani dovolit nějaké drahé cvičáky atd. proto to zkouším takto jestli se někdo nenajde..

wendyp
7. lis 2019

@lilian2111 ještě se zeptám proč myslíte že by se vám ne osvědčil? 🤔 Já sem teda zatím narazila jen na dva psy které sem poslala pryč. Za co vlastně vaši psi potřebuji trestat? Mně stačilo psy vždy jen usměrnit nebo vysvětlit.. Fakt mě tohle téma zajímá učíme se celý život a samozřejmě těch možností jak na to jsou tisíce. Jaky konkrétně můj postup by nefungoval? Přistupovat ke psům jako ke psům a ne lidem? Individuální přístup ke každému jedinci? Získávat si důvěru a následně respekt a budovat mantinely? Nebo je problém že nejsem zastáncem skrceni psů při výchově jen proto že tahají nebo skáčou? Potřebovala bych konstruktivní kritiku na té totiž stojí postup mé práce 😊

wendyp
7. lis 2019

@biedronca Jenže tam budou mít postupy které já tu vysvětluji a moc tu úspěch nemají.. Taky sem v Koire kurz absolvovala..

biedronca
8. lis 2019

@wendyp Na Tahání na vodítku je Koira velmi dobrá! Ja si to nemůžu vynachválit, před pozitivní motivaci naučit psa,že to vlastně dělat chce on sám, a ještě může z toho něco kápnout. Myslím,že by stačila 1 individualní lekce - 500 Kč (at nečekají,než vyhlásí seminař,kurz) a minimalně to tahaání a skakani po lidech se krasně trpělivou a důslednou práci, může změnit z týdne na týden. Ale to je jen o páničcích, vubec né o psovi. @sraffie

johannka1
8. lis 2019

Myslim, ze by bylo nejlepsi najit nejakyho cloveka, kterej si vas vezme individualne. Cvicak vas nespasi, vy potrebujete individualne naucit jak pracovat s konkretnim psem a resit vase konkretni problemy, hopsani na cvicaku a drilovani k noze je malo. I za cenu dojezdu nekam dal. Kdyby stala lekce treba 200, tak to preci zvladnete ne? Lide vam tady daji napady, co jak udelat nebo zlepsit, ale vy to potrebujete osobne ukazat, vysvetlit a naucit se to - vy se potrebujete naucit jak s nim pracovat v konkretnich situacich a to vam ukaze clovek, kterej vam venuje veskerou pozornost pri schuzce. My jsme treba chodili s tyranym problemovym psem z utulku k jednomu cviciteli, on se vylozene zameroval na tyhle plemena a psy tyrane, bylo to s nim skvely. Ja k nemu chodila i s moji ovcandou do skupinky, misto nejakyho cvicaku. Hledejte, pes vam ujel, ale je videt ze mate snahu a touhu to resit, at se vam dari.

mamkalucka666
10. lis 2019

Ahoj, rozhodně doporučuji knihu Týmová spolupráce mezi člověkem a psem - José Arce. já mám huskyho, v chovné stanici mi řekli že je to pes nevicvicitelny a není možné chodit bez vodítka...no a opak je pravdou budou nám dva roky a chodíme na volno 🙂)) do toho mám téměř tříměsíčního chlapecká, takže vím o čem mluvíš...je tu pár důležitých zásad: 1) pes musí vědět kdo je doma alfa 2) pes MUSI být unaveny!!! 3) pes je domestikované zvíře a k životu potřebuje člověka. I jedna procházka stačí, manžel ho může vzít na kolo, kolobezku, cokoli. Věř mi že unaveny pes je spokojený pes. Dále, nenech osa vstoupit do dveří prvního, nenech ho žrát z misky dokud mu nedáš povel že může, pokud na tebe vyskočí, pritlac ho k zemi (to se lépe dělá když je ještě štěně), samozřejmě nic násilně, ale je dobré inspirovat se přírodou a podívat jak se chová vůdci samec např ve vlčí smeče. Jinak malého asi nemáš neustále na zemi, půst psa za vámi když máš malého třeba v šátku, v kočárku, v postýlce... A mazlí se s nim. Pokud budeš se psem cvičit i základní povely doma, pak na elektrickém obojku nevidím nic špatného. Lepší než tahat osa na vodítku, ale elektrický obojek by měl být až poslední možnost jak si psa přivolat třeba když ti chce běžet za veverkou 🙂 tak hodně štěstí

johannka1
9. led 2020

Halo haloo 🙂 Vzpomnela jsem si na tuhle diskuzi, jak se vam s pejskem dari?

sraffie
autor
9. led 2020

@johannka1 Momentálně mám manžela v nemocnici čeká ho operace srdce tak jde vše pomaleji než jsem si myslela jelikož jsem teď na vše sama ale nějaké malé pokroky u pejska jsou jen to jde pomalu ale snažím se ať jsme spokojenější my i on

dendasubaristka
9. led 2020

@sraffie zdravím,tak za prvé máte staffbulla :D mám dva doma.takze prostě musíte počítat s jeho povahou,to je když přijde návštěva prostě to jinak neumí,je a bude vždycky vítat,miluji lidí,takže s tím se bohužel musíte smířit,my to děláme tak přijde návštěva zavřeme je do ložnice at se můžou v klidu vyzout a svléknout a pak je pustíme,návštěvy už ví že prostě se musí s nema přivítat. Jsme s ostravy taky. Můžeme si napsat zprávu pokud chcete a můžu vám poradit. 🙂

dendasubaristka
9. led 2020

@sraffie jinak za druhé staffbull je prostě společenský pes. Pokud je stále zavřený trpí. Tento pes potřebuje kontakt,musí být pořád se svým pánem. Že je tank? Ano bohužel opět je to staffbull :D prostě tohle jsou typické znaky staffbulla. Měli jste si něco přečíst a zjistit o plemeni oni jsou prostě takový. To že tahá by mohl třeba vyřešit postroj. U toho našeho jednoho to pomohlo. Druhý je třeba na flexine a taky netahá. Druhá věc co místo kočáru mít nositko? Jít třeba někde na louku a tam ho pustit házet míčky ať se vyběha. On musí být fakt chudák když je pořád zavřený. To kňučení v autě a všude to máme taky u toho jednoho. Kňučí a furt. Mohla by to vyřešit přepravka v autě.

dendasubaristka
9. led 2020

@sraffie a k těm ničením věci,je to známka toho že je prostě nevyboureny když je furt zavřený.