• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vychytávky v domě. Obklady, podlaha, koupelna,...

2. května 2016 
Zdravím maminy,
ráda bych s vámi probrala různé dobré typy v domě či bytě.
blíží se nám dostavba domu a chci znát názory z praxe. Např. v kuchyni oblkady, desku či mléčné sklo? jaké podlaha se nejvíce nejlépe udržuje, typy a co máte osvědčené. Koupelny a různé dobré nápuky. krb a samo i zahrada její terén. díky moc. :slight_smile:
20. bře 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maminy to jako stále jen melete o dětech a všem kolem? jsem čekala, že mi někdo poradí prima nápad co má doma co se mu osvědčilo či co je prostě pasé. :slight_smile:
20. bře 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé ahooooooooj :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj martinko, tohle se spíš řeší asi na modré střeše :grinning:
já bych Ti jako poradila, ale nás rekonstrukce teprv čeká, takže taky nevím :grinning:
20. bře 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj :slight_smile:
20. bře 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já vím, že se to řeší tama,e když už jsem na tomto servru a tak proč si občas nenapsat, že kachle bla jsou blbé h hlediska ´tápot dětí. :slight_smile: ale i tak díky.
20. bře 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka: tak ja ti hodim aspon zopar mojich skusenosti,
v kuchyni drevotrieskovy obklad - taku tu dosku k stene (najlepsie nejaky strakaty v takom istom dekore ako je pracovna doska - nie je vidiet kazdu blbu spinku, kachlicky a sklo sa ucistis k smrti :stuck_out_tongue_closed_eyes: ),
laminatove pohlahy su fajn a hlavne pre alergikov ale rataj s vysavanim asi tak 2x tyzdenne - inak ta zozeru prachove krokodily :grinning: tam je proste ten prach desne vidiet, ale asi lepsie to vidiet a hned sa toho zbavit ako si to nechat ukladat do koberca a mat pocit, ze ako mame cisto :wink: a inac vobec nie su studene ako sa hovori, je to v pohode a este ak si das podlahove tak bez problemov (my mame iba take falosne podlahove - ze spiatocka z radiatorov ide v podlahe takym hadom a nie je zaizolovana a super to vyhreje - mame to v kuchyni (tam mame ale samo dlazbu), kupelni a aj v obyvke)
viac mam momentalne nenapada ale ked napadne, tak este napisem :wink:
20. bře 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pár tipů bych opravdu měla.

za prvé, lesklá dlažba do koupelny, hnus. je tam vidět i 1 vlas, takže neustále!!! uklízím, vytírám, olizuji prsty a snažím se zachytit kde co:slight_smile:) sprcháč, čiré sklo - hnus. každá kapička je tam samozřejmě vidět. nejlepší je sprcháč který má na dveřích "kapky" jako dekor. báječný, viděla jsem to u kamarádky a tiše závidím. vlastně tiše ne, řekla jsem jí to. co se týče sporáku nemám zkušenost, pracovní desku mám dřevěnou a kupodivu je dobrá, myslela jsem, že to bude hned odřené a poškábané...není.
podlahy mám plovoucí, vytírám ale denně. nevím jak to dělají ostatní, ale já to nedokážu déle udržet v čistotě. je to na palici. a taky na bačkory, poněvadž jinak tam jsou ťápoty a vypadá to, jak kdyby se nevytíralo dva měsíce. t oje asi zatím v mém okýnku vše :slight_smile:
20. bře 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky díky moc.
tak my budem mít podlahovku všude. dole všude dlažba a vrch bude s lamina nebo dřeva (záležitost financí)
desku za prac. plochu bych chtěla,a el slyšela jsem právě hodně negací jak to nevypadá dobře. já ji v bytě mám a jsem spokojená,a le to víte do kuchyně za 100tis. bych chtěla už něšco snad i napořád. :grinning: :grinning: s vysáváním a vytíráním počítá dělám to i teď denně. :slight_smile:
takže leská dlažba akchle blbé? to je poznatek díky. mě se zrovna jedny moc moc líbily. :slight_smile: :unamused:

a co indukční deska nebo kombinace indukce a varné desky.?
20. bře 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s co vana budem mít rohovou asi 150 x150 Ravak máte někdo?
20. bře 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
doska za kuchynou je podla mna super - aj my mame - a ked je to v tom istom dekore ako je pracovna doska, tak je to prave velmi pekne, ze to nenapadko prechadza do toho obkladu a je to take jednoliate ale tot moj nazor - je to asi vec vkusu
vana 150x150 je super vec - vykupeme sa tam aj cela rodzina :grinning: - ale kym sa naplni tak to trva straaaasne dlho :unamused: takze velakrat sme to veru este nepraktikovali, tak max. 2x do mesiaca sa vana pouzije
20. bře 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud nemáš vlastní studni, za vodu do téhle vany se nedoplatíš....
20. bře 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky moc jsi hodná.
No my budeme mít ještě sprcháč tak když tak vyženu rodinku dolů, nebo do bazénu. :grinning:
20. bře 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a pokud teda budeš mít sprcháč, kup si sklo s antiplakem, nejsou na tom vidět ty kapky, když uschnou
20. bře 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mandarinka vl. studnu zatím nemáme, plánujeme ji až další rok. díky za typ toho skla u sprcháče. :wink:
20. bře 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě jedna věc mě zajímá jakou máte zkušenost s drátěným programem v potravinové skříny verzus plastové výjezdné police. já jsme proty plat. výjezdné police. ten dráťák mi nějak přijde nepřehledný a vyjíždí celá skříň. kdežto ty plast. police vyjíždí jednotlivě. máte to někdo? :slight_smile:
20. bře 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
draty jsou blby, propada to mezi tim....radsi vcelku plastovky
20. bře 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, leskly kachlicky jako obklad ale jo, to zase vypada dobre a matny by byly blby, takze dlazbu matnou a obklad leskly

vanu jsme meli 160x160, ale meli jsme studnu.....my se stejne koupeme spolu,takez to tak strasny nebylo
20. bře 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mě se docela osvědčily ty výsuvné velké šuplíky na hrnce a pokličky. Roh máme řešený špatně, ale alespoň jsem tam dala koš. Máme kuchyň 0 0 nic velikost. A plastový výsuvný šuplíky v potravinové skříni jsou taky skvělý.
20. bře 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no studnu mame tiez ale je nam na prd :unamused: teda nie uplne - na polievanie zahrady sa da pouzit ale do domu nee, lebo je tam zla voda a to ju mame docela hlboko tak nechapem, aj sme ju uz cistili ale zatial to nie je 100% :unamused:
tie siroke hlboke vysuvne supliky na hrnce su super - mozem potvrdit, a do tohu odporucam karusel - to je taka otocna skrinka
20. bře 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Super díky moc. já v návrhu mám právě dr. program,ale už ho nehci. takže díky moc. za rady a i s těmi obklady.
Jo pod umyvadlem, které bude v rohu budeme mít malou úpravničku vody a max. uložené čistící prostředky. jinak mám kuchyň dost velkou a je tou pouze pracovní kuchyň žádné sezení nic. :wink: a co digestoř, komínová s odsavem odvětráváním)ven nebo jen s filtrem? :slight_smile:

a co zahrada živý plot z listnatých stromů já preferuji habr a dále mám v plánu jedno zákoutí přírodních keřů a něco máo z užitkové zahrady a potm ovocné stromy. :slight_smile:
21. bře 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak mate moznost dat odsavanie von, tak urcite von, tie filtrove digestory su na prd, tie filtre sa rychlo zanesu a je s tym robota (moja mama ma taky a uz ho ani nepouziva, lebo to bolo treba stale cistit a kupovat nove), tie co maju odsavanie von maju len taky jednoduchy filter co sa da umyt aj v umyvacke a ostatny sajrajt ide von
21. bře 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha děkuji. :slight_smile:
21. bře 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, aj ja by som mala jednu otazku: neviete mi poradit ako sa zbavit vrabcov co nam hniezdia pod skridlami na streche alebo v odkapoch? nie je to sice priamo "vychytavka v dome" ale nejaku poriadnu vychytavku by som na tych nezbednikov potrebovala - cele okolie domu mame uz uplne obsr..e :angry: je to hroza, clovek aby sa bal ist popri dome
23. bře 2009 v 00:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
uci to ti neporadím. :frowning2:
23. bře 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
skoda :unamused: a nikto iny? vari su ti vrabci neznicitelni????? :fearful:
23. bře 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nedám dopustit na WC na bidetový spršky. není nad po kakání si osprchovat řiť :sunglasses: :grinning:
ne celý bidet,ale jen spršky

odsávač určitě s vývodem

v kuchyn hladkoui dlažbu,lehce se vytírá. tá hrubá drží bordýlek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

na lamino mají v dm super mycí a pečující prostředek
a na dlažbu mají zase mycí prostředek,co snižuje kluzkost dlažby

do koupelny žebříkový topení a na něj věšáčky-dobře pak schnou ručníky :wink:

zahrada.- aby byla co nejmín náročná na údržbu, takže tráva a něco neopadavé, stálozelené..., skalka s bylinkami, záhon s rajčary a víc už nemá smysl.Nechala bys tam ruce a mládí :grinning:

do dveří na zahradu sít proti hmyzu!!! :sweat_smile:

indukční sporák bych nechtěla, musíš mít na to nádobí=další výdaj
já preferuju plyn-lepší výhřevnost, menší tepelný ztráty ... jo a když vypadne el.proud jsem vyzývaná :sunglasses:
7. čer 2009 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
V koupelně nám vynikne čistý styl, mohou doporučit tento druh sprchových dveří http://www.levna-koupelna.cz/sprchove-dvere/2963-Sprchove-dvere-do-niky-ALTEA-130-185-cire Fakt nám to prosvětlilo koupelku.
19. únor 2015 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme tuto vanu https://www.ravak.cz/cz/vana-evolution a jsme rádi, každé " naložení " do vany si maximálně užívám :slight_smile: a hlavně cením, že se dobře meje. Co jsme měli dřív v bytě nebo například u rodiču, to bylo peklo, stačila jedna pěnová bomba a proste to dolu nešlo, ale teď to stačí jen setřít ( pár let ji už máme )
2. kvě 2016 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek