Výsadba obtěžující zeleně bez souhlasu ostatních

magdalenax
28. črc 2016
Ahoj všem. Někdo nám přímo u vchodu k baráku zasadil okrasnou vrbu. Není poznat, co je to za druh, je jich fakt mraky, nicméně, ta vrba roste jako blázen, může - tedy podle druhu dosáhnout i několika metrů. Ten, kdo ji tam zasadil je někdo z domu. Bez souhlasu ostatních a to cca půl metru od domu. Kamarádka, která ji má před okny už si postěžovala, že za chvíli bude svítit v kuchyni i v pravé poledne. Vrba je tam cca měsíc a už dosahuje z 50 cm více, jak 170 cm. Zatím jsou to cca tři proutky, ale až se rozroste, tak to sama nechci vidět. Co byste poradily?
Nemám nic proti kytičkám, když má někdo potřebu je pěstovat a starat se o ně, tak proč nezvelebit svůj pohled kupř. z balkónu a město takovou údržbu i vítá, ovšem s tímto, - bohužel to nemá co dočinění
ivular
28. črc 2016
@magdalenax Řešení se odvíjí od toho, kdo je vlastníkem pozemku.
magdalenax
autor
28. črc 2016
@ivular Ivu, já vím, ale to je právě město. Městu vyhovuje, že někdo dělá záhonky s kytičkama atd. ..., to máme z jedné strany, na té druhé není nic a někdo tam právě vysadil tu vrbu
guinea
28. črc 2016
@magdalenax Pokud tam někdo vysadil vrbu bez domluvy s ostatními, a navíc takovým způsobem, že může poškodit základy domu, tak bych to řešila podobně jako ten "vysazovatel". Bez zeptání ostatních bych ji za nějaké temné noci odstranila, a hotovo. Asi to není to nejčestnější řešení, ale obávám se, že kdyby se to řešilo nějakou oficiální cestou, tak by to nebralo konce a vrba by vesele rostla dál...
ivular
29. črc 2016
@magdalenax Takže jsi mluvila s příslušným odborem na městu a oni potvrdili, že to vysazení bylo schváleno, resp. že splňuje všechny normy a oni jako majitel pozemku s tím nemají problém?
magdalenax
autor
29. črc 2016
@ivular Ne, nemluvila jsem s nikým. Město tohle nezajímá, lidi tu všude možně dělají kupř. záhony, městu to vyhovuje, protože nemusí sekat trávu a mají postaráno o "vzhled". Ale zasadit vrbu považuji za něco zcela jiného. Nehledě na to, když se dělalo parkoviště, tak pokáceli nějaké stromy, které byly ovšem staré a uschlé, přičemž se našlo pár blbců, kterým se to nelíbilo. No, a kolik lidí je tu naštvaných kvůli břízám, to je taky tak. Plný balkony, parapety bordelu z nich, lítají z nich větvě - stačí silnější vítr..., sedneš do auta, otočíš klíčkem a v ten moment máš všude ty semínka, nebo co to je, prostě hrůza, a aby toho nebylo málo, tak ještě vrba u baráku.... .
ivular
30. črc 2016
@magdalenax Kdepak, takhle jednoduché to není - získat povolení k vysazení stromu na městském pozemku je celkem náročná byrokratická procedura. Musí to totiž splňovat hned několik norem - např. tu, týkající se minimální vzdálenosti od budovy a hromadu dalších. Pokud si někdo něco vysadí bez povolení, riskuje, že danou plochu bude muset na vlastní náklady uvést do původního stavu a ještě zaplatí pokutu.
Zavolala bych na příslušný odbor ve vašem městě a celou situaci s nimi probrala.
magdalenax
autor
30. črc 2016
@ivular Včera tu byl kamarád z baráku a probírali jsme to tu všichni, on tvrdil, že ty trávníky jsou společenství a já tvrdím, že jsou města - už jen proto, že je město seče. Někde jsem ty papíry měla, ale fakt nevím, není problém se na to zeptat, až budeme mít schůzi, nebo až potkám předsedu. Ale kupř. je tu o pár vchodů dále hrozně fajn paní, která tam vytvořila nádhernou zahrádku, všechno to investovala sama, ještě to i ohradila takovými těmi nízkými ozdobnými zahrádkami, kvůli psům. Město to tam přesto seče a jsou velmi opatrní, aby to něčemu neublížily. Asi jsem to celé napsala pitomě, není to jako záhon, prostě kousek s kytičkama, kolem kameny, pak zase kousek kytka atp.
Vzpomínám si, že tu kdysi bylo řečeno, že se město na to vyprdne, aby něco vysazovalo a staralo se o to, tak když to chtějí mít lidi kolem domu hezké, tak je to jejich starost, jinak tráva a nic.....
magdalenax
autor
30. črc 2016
za hrubku se omlouvám, nějak jsem se soustředila na více věcí najednou
guinea
30. črc 2016
@magdalenax podívej se na internetu do katastru, komu pozemek patří, zjistíš to za pár minut a nemusíš se nikoho ptát 🙂
magdalenax
autor
30. črc 2016
@guinea Ahoj, najít mi to nejde, ale ve výsledku je to stejně jedno, ať je majitelem společenství, nebo město. Vrba, ať je jakákoliv nemá v blízkosti domu, vzhledem už k mohutnosti kořenů co dělat......, a i kdyby kořeny neměla, zasadit ji suma sumárum padesát čísel od chodníčku při domě a celkově někomu metr od okna je "svérázné". Ten, kdo ji tam zasadil zřejmě o nich nic dohromady neví..... . Zažádám o její okamžité odstranění a ať si to ten dotyčný užije..., protože bude mít co dělat, ta už je zakořeněná jako blázen

Sem začni psát odpověď...

Odešli