Vyslovuje se vám příjmení a jméno špatně?

krystyna208
19. říj 2023

Zdravím vás holky,
Už máme chlapečka jménem Kristian Michálek. Podle mě to zní v tomhle pořadí krásně a hodí se k sobě, ale až teď nám došlo, že když řeknete první příjmení a až potom jméno tak je to K-K. Jméno už mu samozřejmě měnit nebudeme, ale jen mě zajímá zda se vám to vyslovuje špatně.

sarkoc
19. říj 2023

Myslím, že tohle je bez problémů 🙂 Ale je pravda, že je dobré se nad tím dopředu zamyslet...kdybychom měli kluka, strašně moc jsem si přála Kryštofa. Ale Kryštof Fof je celkem úlet :D Naštěstí máme holčičky, takže mi to nemusí být líto 🙂

ajja87
19. říj 2023

Ne úplně v pohodě, myslím, že je spousta mnooooohem horších variant jmen.

palja
19. říj 2023

@krystyna208 úplně v pohodě 🙂

hanyzka11
19. říj 2023

Taky mi to nepřijde. Ono to K-K se vyslovuje dobře. Jakoby splyne v jedno 😊. Hrozný je R-R aneb Petr Rychlý 🤦‍♀️. To bez pauzy nevyslovím. Takže za mě v pohodě.

eviicka
19. říj 2023

K-k je v pohodě, v rodině máme n-n a také dobré. Ale vím, že kamarádi co mají příjmení na Š vyloučili všechny "...áše".

gingermom
19. říj 2023

V pohodě, vůbec neřeš!

victress
19. říj 2023

na Nově pracuje Filip Pultar, mám známého Jakub Brázda, takových jmen je spousta, takže klídek🙂

cilkat
20. říj 2023

Hele, V pořadí "přijmení - jméno", bude to jméno stejně číst vždycky dospělá osoba, která něco někde "oficiálně prezentuje". Taková osoba prostě má umět vyslovovat. A zrovna dvě K za sebou mi velký problém nepřijdou - stejně si mezi těma dvěma slovy dáš přirozeně pauzu. Mě by možná spíše děsila otázka, jak se dítě představí, když neumí R - zrovna kombinace kr my přijde hodně těžká na vyslovení ... Ale já jako Cecílie zase dlouho neuměla sykavky, no... Je to hezké, zapamatovatelné jméno, neřešila bych 🙂.

veronicka89
20. říj 2023

Me se ty 2 stejne pismenka naopak vzdy libi ...
Mam to taky tak 🙂 a dokonce je to A ;) veronika a*****ova

kakba
20. říj 2023

My mame ....Ka-Ka a nikdy by me nenapadlo to resit.