Vnímáte jméno Kristián jako křesťanské?

krystyna208
1. črc 2023

Zdravím vás holky,
s manželem jsme už vybrali jméno Kristian. Jen se chci zeptat zda to jméno vnímáte jako hodně křesťanské a zda by jste usoudily, že je někdo s tímto jménem křesťan a nebo jeho rodiče byli křesťané? Diky

lenkalubina
1. črc 2023

V životě by mě to nenapadlo spojovat🤔

kvmatonka
1. črc 2023

@krystyna208 nejsem věřící a Kristiána doma mám. Je to prostě moc hezké jméno.

sorboni30
1. črc 2023

@krystyna208 proč to spojujete? Vůbec by mě to nenapadlo..

krystyna208
autor
1. črc 2023

@sorboni30 význam jména je "následovatel Krista" nebo něco tomu podobného a jeden můj známy říkal, že to jméno vnímá hodně jako křesťanské. Já si to právě taky vůbec nespojuju.

barumrallyebum
1. črc 2023

Ne

atomix
1. črc 2023

Ano, je to jméno spojené s náboženstvím.

laxesis
1. črc 2023

Ano.

michaela666
1. črc 2023

Takhle bys mohla vyloučit spoustu jmen. Když vezmu, že i význam mého jména je " podobná Bohu" 😃 tak by mě nikdy nenapadlo si ho spojovat s náboženstvím.

gdpr
1. črc 2023

Nie.

galatea_a
1. črc 2023

A co místo Kristiana dát Kryštofa?

krystyna208
autor
1. črc 2023

@galatea_a Nám se právě libi Kristian a nejspíš ho dáme i kdyby ho většina vnímala jako křesťanské.

krisstina93
1. črc 2023

Švagr je Kristian a ze si pod tím jménem představím ledacos, ale křesťana fakt ne :D

pavlinar
1. črc 2023

Vubec ne. Kdyz ses tak zeptala, tak mi cvaklo, ze to tam vlastne vylozene je. Jinak me to nikdy nenapadlo, ani u Kristiny..

cilkat
1. črc 2023

@galatea_a "Ten, kdo nesl Krista" je lepší než "Kristův následovatel" ? 😉
Ne, nikdy mě nenapadlo tradiční jména vnímat jako moc náboženská... Všichni Adamové, Janové, Marušky a Evičky jsou úplně stejně křesťanská jména jako ten Kristian nebo Kristýna. Prakticky všechny jména mají nějaký význam/překlad.
CO se mnou naopak trochu cuká jsou Mikulášové, Silvestrové, Metodějové a Cirilové - prostě jména "slavných dnů" ... A přitom Mikulášů je poslední dobou docela plno.

levandule_k
1. črc 2023

Jméno Kristián, respektive jeho portugalskou variantu, mám spojenou s fotbalistou Cristiano Ronaldo nebo s filmem Kristián - a hláškou "zavřete oči, odcházím".

Tohle jméno jsem nikdy jako křesťanské nevnímala.

vikinkav
1. črc 2023

Me se pri krestanskem jmenu vybavi spis takova klasika - Bozena a Bohuslav, ale Kristian vubec.

mama_mila
1. črc 2023

Nevnímám to tak, i když je možné, že někdo ano. Ale to by člověk nemohl dát skoro nic, u každého druhého jména je význam týkající se Boha 😉 taky mám takové jméno a nevnímám ho jako nějak křesťanské, i když jsem z částečně věřící rodiny, já sama se za křesťanku vyloženě nepovažuju. A znám takových jmen a lidí spoustu, vlastně můj manžel je v podstatě to samé a k tomu ani z věřící rodiny není.

sorboni30
1. črc 2023

@krisstina93 👍🤭🤣

ada22
1. črc 2023

Nikdy jsem ho tak nevnímal a je moc hezké.

hezz17
1. črc 2023

@krystyna208 dokud jsem na piskovisti neslysela osooveni “Kriste” tak mi to neprislo. Ale od te doby mi to prijde hrozne 😀

zelenaesmolda
1. črc 2023

@krystyna208
Vubec me to nikdy nenapadlo a Kristiana mame v okoli.Spis je jich ted hodne coz by mi vadilo vic.

zelenaesmolda
1. črc 2023

@hezz17
Je sranda,ze Kristy pri zavolani na holku nam tohle neevokuje.A pritom je rozdil jenom jedno pismenko 🙂

pampeliska1313
1. črc 2023

Nemyslím si, hodně jmen má spojitost s bohem (třeba i moje) ale teď se na to myslím už ohled nebere. I kdyby, líbí se Vam? Není důvod ho nedávat. ;)

teryem
1. črc 2023

Ty jo každý druhý je svatej...ano má základ v křesťanství, ale určitě bych si neřekla, že jeho nositel, je nějakej posel křesťanství... A i kdyby si to a tím někdo spojil, tak v čem je problém? To by mě vubec nenapadlo talhle nad tím přemýšlet, kdyby se mi líbilo nějaké jméno...

pipi_puncocha
1. črc 2023

Já jsem to třeba řešila, z toho důvodu jsme vyřadili Teodora, ačkoliv je to krásné jméno.

verusak87
1. črc 2023

Nevnímám. Máme Teodora a to je fakt boží dáreček 😅

rnika
1. črc 2023

Ne, synovec se tak jmenuje a bratr s manželkou nejsou věřící.

bertik20
1. črc 2023

Máme doma Christiana😉 a ikdyž jsme věřící, dali jsme ho, protože se líbí - jinak je pěknej čert😁
Marii a Josefa také s křesťanstvím nespojují, jsou to jména jako každá jiná

ajka198
Autor odpověď smazal
Zobraz
vodnarka2013
3. črc 2023

Mám bratra Adama 🤣🤣 a nikdy by mě nenapadlo to spojovat s křesťanstvím … a pokud bych už měla nějaké jméno s křesťanstvím na první dobrou spojit, bylo by to jméno Ježíš. A ze jich v ČR par je ☺️☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru