Vyšší kozačky na extrémně útlé lýtko

mumu77
30. říj 2017

Milé maminky😀, vždy jsem zde pochodila a vy jste mi byly rádkyněmi, a i dneska věřím ve vaši pomoc, rady, tipy.
Už několik let zápasím s problémem. A ten se jmenuje zimní kozačky😠. Třeba se vám to bude zdát legrační, ale opravdu bych velmi ráda někde sehnala a zakoupila kozačky, které budou obepínat moje nohy a nebudou na mně plandat jako gumáky😉
Pro dokreslení, lýtko v nejširším bodě 29,5 cm a co ještě situaci nepřidává je fakt, že velikost boty je 39. O to víc je pak botka nahoře široká.
Už jsem navštívila mnoho obchodů, krámků, ale marně😕.Jsem schopna a ochotna jet světa kraj🙂 a za botky připlatit, protože když si koupím nějaké větší, žádný švec se mi do správy nechce pustit. Což naprosto chápu. Nikdy nevíte, jak se který materiál zachová a co švy udělají. Teď jsem už zjišťovala i u místní firmy výrobu botek přímo na míru, ale částka 15000 kč se mi zdá opravdu vysoká, za tuto cenu bych si je ani neužila a neměla tu správnou radost. To raději budu chodit v papučích😀. Takže kdyby jste věděli o nějakém možném řešení či přímo obchůdku, budu ten nejšťastnější človíček. A jak říkám, vzdálenost není problém, u mě je nutností boty přímo na místě vyzkoušet, objednávat opravdu nemůžu, to by byl risk a nejistota😕.
Takže mně už nezbývá než vám poděkovat za samotné přečtení tohoto článku a případné rady a zkušenosti, které vyšlete na mou adresu🙂.
Zdravím Kamča

baluci
30. říj 2017

No tak to Vam tedy nezavidim☹ napada me jedine treba koupit boty, ktere se Vam libi a skusit treba poprosit nejakou sikovnou svadlenku o presiti zipu...nebo nevim. Asi jsem moc nepomohla! Hodne stesti s koupi boticek🙂

milius
30. říj 2017

Ahoj, úplně chápu tvůj problém!!! Já mám tedy lýtko cca 34cm široké a velikost 40/41. Každý rok vyrážím do obchodu s nadějí, že zase bude v módě úzké lýtko 🙂 a každý rok zklamání. Až letos jsem v HUMANIC objevila kozačky na podpatku
https://www.humanic.net/cz/Damska/Obuv/kozacky/...
A jsou úžasné!!! Třeba budou užší v menší velikosti. Já mám 40.
Jinak kozačky bez podpadku úzké mám 10 roků z CCC. Už mají děravou podrážku a a utržený zip, chci zkusit, jestli by mi je neopravil švec. Ale je to hrozné, co se v obchodech prodává, nechápu to, to jsou jen ženské s tlustými lýtky??

editah222
30. říj 2017

Deichman má kozačky vel. XXS (super úzké), ale jak se tak dívám na jejich stránky tak jsem našla jen "normální šířku" a nebo XXL :( Já jsem tlustá, ale lýtka mám celkem štíhlá ;)

atekram42
31. říj 2017

Také mám úzké lýtko, ne tolik, asi 35 cm, ale velikost boty 43. A je to hrůza sehnat vůbec nějaké boty, natož kozačky. Ale loni jsem sehnala od Tamaris, byly vyloženě psané pro úzké lýtko 🙂

vaju
31. říj 2017

Ahoj, mam stejny problem... Stale hledam, stale shanim... Manzel se mi po tech letech uz smeje😁 a nedivim se. Pises, ze 15tis. je moc, ale jakou castku akceptujes nepises. Kazdy rok navstevuju klasicke prodejny jako Bata, Humanic, CCC apod. Zde nesezenes, jsou to typizovane boty pro masu lidi, a atyp krasne stihle lytka je nezajimaji😁😁😁 Minuly rok jsem si zkousela kozacky Tommy Hilfiger a byly uuuuuzasne a uzke a sedely skvele, cena po sleve(povanocni vyprodej) cca 5500kc, dalsi lacoste kozacky, taky super a cena uz o neco lepsi 4000kc, pro me to jsou moc velke sumy, tak jsem jim rekla ,,papa,,...😁😁😁 Tak pokud te muj tip zaujme budu rada, ze jsem pomohla, vim, jaky to je boj.😟 P.S. Moje velikost je 39,5😁 tuhle velikost maji jen ty drazsi znacky, takze celorocni problem s nakupem bot😁

jilliann
8. lis 2017

Já za sebe mohu doporučit značku Caprice. V některých krámcích ty botky mají alespoň nějaké kusy a dá se vyzkoušet a pak objednat. Taky mám úzkou nohu a od nich mi sedí boty skvěle celoročně.

mumu77
autor
12. lis 2017

Zdravím všechny maminky radilky🙂 , jdu za vámi s velkým poděkováním a hlavně se sdělením, že jsem na základě vašich rad, tipů a zkušeností opravdu sehnala botky na mou extra hubenou nožku🙂. Ani nevíte, jaký pocit štěstí a radosti se mnou lomcuje🙂. Neříkám, že mi lýtko obepínají tak, že tam není ani milimetr "fuk a škvírka", ale to ani nebyl záměr koupě. Takto jsem naprosto spokojená. A jakápak že značka obstála a hlavně to s mýma nohama ustála??🙂 CAPRICE. Byly sice kapánek dražší, ale v mém případě, kdy už jsem investovala toliko peněz do pohonných hmot při tom věčném shánění a ježdění, jsem vůbec nelitovala a bez rozmýšlení zakoupila. O čase nemluvě!! Navíc jsou botky i vzhledově hezké a sklidily úspěch i u ostatních rodinných příslušníků, co se líbivosti týče. Určitě se ještě po nějakých poohlédnu a snad ještě natrefím i na jiný model, od jiné, vámi doporučené firmy a značky.
Takže prozatím se s vámi loučím a až budu mít nějaký, pro mě nevyřešitelný😕 problém, zcela a jistě vás budu bombardovat🙂 svojí žádostí o vaši pomoc.
Ahojte, ahojte Kamila🙂

alzbi13
14. lis 2017

Zdravím všechny, leta řeším stejný problém jako autorka příspěvku, až letos jsem objevila kozačky, co mi skutečně sedí. Značka Gabor dělá různé velikosti kolem lýtka, koupila jsem XS a sedí kolem mého hubeného lýtka naprosto perfektně, není tam ani milimetr místa. Jedniným mínusem je cena - kožené vysoké kozačky 5tis. Kč. Ale třeba se dají v nějakém výprodeji koupit i levněji. To jsem nezkoušela, neboť jsem na ně v obchodě natrefila náhodou a samým štěstím, že mi nějaké kozačky konečně sedí, jsem je koupila i za tuto vysokou cenu...

mumu77
autor
14. lis 2017

@alzbi13 Děkuji za další nápovědu🙂 co se týče koupi botek, už jsem koukla na stránky Gabor a určitě ráda vyzkouším i tento typ botek, vypadají líbivě a zajímavě. A pokud budou ještě i pasovat, tak ráda zakoupím ještě jedny😉. A cena??....holt všechno co se jaksi vymyká normálu, se musí finančně zainvestovat😒.

laura252
29. lis 2017

Ahoj, já jsem si minulý rok 1x objednávala kozačky přes internet na stránce cellbes. Moc se mi líbili, tak jsem to riskla. Jinak mám stejný problém, já tedy kozačky obuji, jenže ani ne za týden mi plandají :( tyhle drží perfektně, je tedy pravda, že tam vtěsnám punčochu aj kalhoty najednou, ale prostě nepovolili... je to kůže.
Jinak letos nevím... chtěla bych nějaké nad kolena a všechno mi je hrozně velké a padá z kolen. Takže případný tip na kozačky nad kolena třeba na šněrování také uvítam...🙂

stroble
3. led 2018

@atekram42 zkus mrknout sem https://www.eobuv.cz/tamaris.html - taky mám celkem hubené nohy a přijde mi výběr celkem fajn

atekram42
3. led 2018

@stroble děkuji, od Tamaris jsem loni kozačky sehnala, ale v tom odkazu mají pouze jedny boty od Tamaris v mé velikosti a to ani nejsou kozačky. A od ostatních značek jen sportovní a pantofle... mám vel. 43.. Ale díky 🙂