Vyúčtování za topení. Zdá se mi to moc na 3+1

kaleilah
6. kvě 2009

ahojky, je to sice dost lbý téma, uznávám, ale chtěla bych vědět jestli někomu z vás taky dorazilo vyúčtování za topení. Máme šílenej doplatek 19 tisíc, 😠 😠 podle vyúčtování jsme protopili za zimu 41 tisíc 😠 bydlíme v klasickým paneláku s ústředním topením, byt 3+1, ale topilo se jen ve dvou místnostech, ložnice vůbec a dětský pokojík je rozdělaný staveniště plný nářadí 😖 ten se rekonstruuje a topení tam ani nebylo. Zdá se nám to šíleně moc... 😠

ivee
6. kvě 2009

Ahoj, my máme 2+1, skoro jsme netopili, protože prostě bylo teplo a projeli jsme 15000. Absolutně nechápu, jak je to možný, protože fakt v ložnici topení vůbec neotvíráme, v kuchyni jen vlažilo a v obýváku taky. Máme takový ten blbinec, co měří teplotu v předsíni, jakože průměrnou z celého bytu. Jenže problém je, že jsme koupili sušku na prádlo a ta topí sama o sobě celkem dost, tak možná to bude tím. Ale ve vašem případě to je nějaký divný.

aponchie
6. kvě 2009

no to je teda fakt nejak moc a mate ustredni topeni nebo na elektriku?

aponchie
6. kvě 2009

teda mame 3+1obrovske topeni jelo klasicky zadne prehrati nic a platili jsme o hooodne mene nez vy dve 😅

lucenek
6. kvě 2009

wau 😲 😲 😲
reklamuj..před 5 ti lety ve 2+1 chtěli doplatek 45 tisíc magoři reklamovali jsem to a ejhle vraceli 4, 5tis
magoři

eleonora
6. kvě 2009

holky byt vama tak dam reklamaci ze je to divny a hlavne vy mate svoje topeni osazeny merakama nebo ne?

kaleilah
autor
6. kvě 2009

Právě, máme měřáky, je to klasický ústřední topení-je sice fakt že nám že nám řekl že v obýváku je protopeno docela dost-12 čárek, ale zase dětský pokoj byl na nule tak se to vyrovnalo a kuchyně na pětce, ložnice na 4..takže opravdu málo. ☹ Jenže mě na byťáku řekli že ta firma co dělá to topení dělá vyúčtování tak že ta naše ceny se skládá z 50% z ceny co protopil celý panelák a je to rozpočítaný podle velikosti bytu a až druhá půlka naší ceny je z naší spotřeby. To znamená, že kdyby jsme měli topení všude na nule a měli třeba 6 pokojů, tak můžeme ještě doplácet, protože v paneláku ostatní topili hodně 🙄

kaleilah
autor
6. kvě 2009

Jo a ještě, poradíte mi jak mám napsat tu reklamaci? 😉 a poslat doporučeně?

aponchie
6. kvě 2009

mate digi meraky?u nas jsou a ja si pisu kdy zacneme topit a kdy prestavame a pak doleze nejakej ferda co to sam napise a da ti cmrknout ani neceka takze ja kdyz vim kd ymaji dojit si opisu konkretni merak v pokoji a pocet jednotek navic kazdy radiator ma jinej koeficient pro nasobeni a vypocet ceny za teplo treba ten pokoj co je obklopenej druhejma pokojema to am jinak nez ten co je rohovej a uz je jen zed ven atdatd..taky se koukam kazdej rok na vyuctovani a zdrazuji to jo a pak taky neco se pocita na protopeni spol.prostor to tam musi bejt taky ve vyuctovani uvadeno..jednou na schuzi jedna baba rvala ,ze celkou zimu netopila aby ji vratili tisice a nevratili a predseda ji to nejak vysvetloval ,ze to nema cenu netopit pac tam se to stejne nejak roypocitava na vsecky proste uz nevim,ale ta tvoje castka je k zamysleni minimalne..vzala bych si lonske vyuctovani porovnala pocet jednotek cenu za jednotku pripadne o kolik se od lonska zdrazovalo a podivala s ekolik ti nauctovali topnych mesicu pripadne dni a zasla bych s tim a nenechala se

skuli
6. kvě 2009

Ty měřáky jsou na hovno,u nás to všude rušili.Taťkovi na to svítilo slunko celé dny a ta barevná voda se všechna vypařila.Je to strašně nepřesné a snad je to už zakázané podle toho měřit.U nás se to počítá podle metrů na byt,každý rok nám vracejí několik tisíc.A taky jsem slyšela,že si hodně vymýšlejí a píšou si to tam jak chtějí ty dílky.Kámošce zase špatně loni vyúčtovali vodu.Dali jí tam navíc 2 vodoměry,které doma vůbec nemá.Kdyby byla blbá a nevšimla si toho a zaplatila,tak jí už nikdo nic nevrátí.

kaleilah
autor
6. kvě 2009

já loňský vyúčtování nemám, kupovali jsme novej byt a přišlo předchozím majitelům, ale dopatek za minulý rok byl 1700, to platili ještě oni, jen jsem jim to přeposílala. jednotky na vyúčtování souhlasí, koukali jsme na to s nima když to opisovali, ale ta cena už ne... sousedka doplácela 11tis, zálohy má stejný jak my, má sice 2+1 a říkala že s tím počítala, tak nechápu... ženský pod náma co má 2+1 zase vraceli a zálohy má kolem tisícovky-takže taky stejný jako my a a ta sousedka co doplácí těch 11..takže v tom mám mega bordel 🙄

eleonora
6. kvě 2009

urco poslat doporucene at mas v ruce doklad o podani dopisu 😉 a jak sepsat neporadim na tohle sem strevo snad ti nekdo poradi kdo s tim ma zkusenost

jinak sem koukala k nam do vyuctovani a na zalohach platime rocne 16800,- a jeste nam vraci preplatek a to nemame vlastni meraky

kaleilah
autor
6. kvě 2009

nám ty měřáky taky prostě nesedí, přijde nám jako by nám tu cenu vypočítali z měřáků a pak ještě tam připočetli cenu podle rozlohy, nebo už fakt nevim 😖

kaleilah
autor
6. kvě 2009

tak jsem vzala do ruky vyúčtování, celkově máme nedoplatek 18.930, z toho je 17.900 na topení. Na topení jsme měli zálohy 11.652kč takže do těch kdyby byl doplatek tak do těch 3 tis tak to i vezmeme...

jeudi
6. kvě 2009

nic si z toho nedelej mi mame doplacet necelych dvacet za plyn ale holky neco vam poradim pokud berete socialni priplatky a plyn ci elektrika je psana na vas a dojdete s tim na urad nebo vlastne na mesto a reknete ze jste si na to museli pujcit tak by vam meli 50procent proplatit ale musite mit doklad o tom pujceni no a romskym obcanum davaji sto procent..rikala mi to tenkrat jedna znama,ze ji to proplatili ..no ja mam smulu u nas je vse psane na manzela

natalien
6. kvě 2009

Nám ještě vyučtování nedorazilo a rozhodně čekám, že budem doplácet.
Záleží hodně, jak vysoké máte zálohy a kolik osob je v domácnosti - podle toho ty zálohy (průměr) 😅

Jen paradox, soused loni dostal pokutu 1000,-, že netopil a nesplnil potřebný odběr tepla, takže mrzli doma a ještě zaplatili pokutu 😅 😀

kaleilah
autor
6. kvě 2009

Zálohy máme bez pár korun tisícovku a předchozí majitel to měl nastavený stejně, topili normálně a doplatek minimální...

eleonora
6. kvě 2009

Natalien podle me se zalohy na teplo pocitaji podle velikosti bytu a podle osob spotreba vody

skuli
6. kvě 2009

jeudi-To je blbost s tou půjčkou.Ten,kdo je na sociálce a bere příplatek na bydlení,tak musí každé 3 měsíce chodit a ukazovat zaplacený nájem.Když je vyúčtování vody nebo elektřiny,tak musí přinést ukázat papíry od toho a když má nedoplatek,tak mu to zaplatí,ale když má přeplatek,tak mu ho seberou 😝 Nemůže si tam jen tak někdo přijít s nedoplatkem,ať mu to zaplatí.Sami od sebe to chtějí vidět.

janulle22
6. kvě 2009

no docela zajimavy tema... u nas v baraku to je tak ze se plati spolecne prostory plus kazdej pak sam za sebe...docela se bojim co nas ceka pac uz tak doplacime na el 3500... 😝

doslo uz v brne vyuctovani?neni tu nekdo...?

fiallinka
6. kvě 2009

tak nevím, jestli vás tím nenaštvu, ale my máme měřáky a nově zateplený barák i nové okna (ale panelák je z roku 1964) a za teplo (bez vody) jsme platili asi 7000,- Kč, takže nám přes 14000 vraceli - ale i tak vloni a předloni ta spotřeba nebyla o TOLIK vyšší, to je fakt divné... Měřáky teda máme elektronické, ty odpařovací jsou fakt naprd, už se od nich úplně upouští. Ale na druhou stranu může hrát u topení velkou roli, kde je ten byt položený (jestli je na slunečné straně nebo jestli je v přízemí, pod střechou, apod.), nebo jak topí sousedi...

janulle22
6. kvě 2009

nechapu vyznam toho proc ma jinej doplacet za jiny...?

nam sviti od rana do vecera slunko do obyvaku a loznice... mame kk takze se hodne topilo varenim a topeni jsem mela zaple v loznici asi na 1hod za celou zimu a v obyvaku asi 10hod v koupelne jsem netopila vubec...

kaleilah
autor
6. kvě 2009

takže ten kdo nebere žádný příspěvky má smůlu 😝 jen manža je už druhej měsíc-začíná třetí na neschopence, ze socky mu nepřišla ani koruna protože zaměstnavatel zapomněl odeslat neschopenku a já nevim jak to dáme dohromady

kaleilah
autor
6. kvě 2009

Mě taky vadí proč máme platit za jiný, to pak měřáky vůbec nemají smysl...svým způsobem kdyby se topilo plynem tak nás to vyjde levněji...už ted se třesu kolik se bude platit za elektřinu 🙄

kaleilah
autor
7. kvě 2009

takjsem odeslala reklamaci...snad to dopadne dobře 😉

eps
7. kvě 2009

Taky bych to reklamovala, to je děsná částka! Dej pak vědět, na kolik to vyšlo!

kaleilah
autor
7. kvě 2009

Oni mají na vyřízení reklamace časdo 1.7. tak si docela počkám 😠

mamina221
28. dub 2015

Segra zjistila ze kdyz netopi tak plati vic, kdyz topeni nevypina a mecha ho alespon na dvojce tak protopi daleko mene,.. Je to proto, ze kdyz jej nechate zapnute tak se vam voda neohriva pri kazdem zapnuti,..

renata_holubova
23. čer 2015

Holky, řeším stejný problém, poraďte, co přesně jste do reklamace napsaly?
Díky

klanova2
18. pro 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Dobrý den, pokud máte problém s dosavadním měřičem tepla tak, jako jsem měla já, doporučuji pořídit měřič od http://www.mereni-tepla.cz/mereni-tepla.