Vývoj dítěte 6. - 7. měsíc. Je v pořádku, když leze?

girls64
3. únor 2020

Ahojky, mám dotaz malé budou 9.2. 7.mesicu a ke konci 6. mesice začala lézt po čtyřech a dělá i to, že se něčeho chytne a vzepre se na kolínka a klekne si a má tendenci si stoupnout. Ještě nesedí, ale chci se zeptat, zda to kleceni je v pohodě. Přikládám foto.

amazonkajanik
3. únor 2020

@girls64 tak ono se říká, že sed je vrchol PMV. Jestli to kleceni je v pořádku, to nevím, ale každopádně máte šikovnou holčičku. Synovi bude 8měsíců a lenoch nechce být dlouho na čtyřech,ale když už ho to chytne, tak se houpe,jako by chtěl lézt,ale hračky k sobě spíš tahá,než že by se za nimi doplazil

katkapavlik
3. únor 2020

@girls64 šikovná 😀 je to v pořádku, pokud při klečení bude mít patičky nožiček pod zadkem. Ne sedět na zadku a nohy vedle sebe, podle naší fyzioterapeudky to není dobré na kyčle. Můj syn začal sedět až v 10 měsících. Lezl od 8 měsíci

puhelin
3. únor 2020

Moje dcera se postavila v 6,5 mesicich jako rytir, prestoze jeste nelezla, nesedela. Lezt zacala asi za tyden po postaveni, soubezne lezla i obchazela nabytek. Sedet zacala az v 10 mesicich.

puhelin
3. únor 2020

Jeste me zajima, co to ma na brisku okolo pasu? Syn ma ted necelych 6 mesicu a hodilo by se mi to taky, mame chladnejsi zem.

denca033
3. únor 2020

@girls64 pokud kleci sama od sebe tak je to v pořádku

girls64
autor
3. únor 2020

@puhelin je to dobrá věc 🙂 může se pak dát i na zadicka, máme to z druhé ruky, ale co jsem koukala na internetu, tak tam také seženete (pod jménem 'plazníček' 🙂.

girls64
autor
3. únor 2020

Holky díky moc za odpověďi 🙂

ah1234
3. únor 2020

Moje dieta od 5.5 mesiaca lozilo, od 6 obchadzalo nabytok, sikmo si sadlo az v 8 mesiasoch cca. "problem" je, ked z tohto klacania zacnu preferovat w-ckovy sed, ale to skor po tom roku, moj sedel najprv do wcka a potom si sadol sikmo. V nicom som mu nebranila, on ten wckovy sed nie je dobry az ked sa preferuje v neskorsom veku, u mimin to sice nie je ideal, ale nic s tym nespravis, oni maju svoju cestu 🙂 a sikmy sed je az poslednym stadiom vyvoja, takze je v poriadku, ked najprv lozi, stoji, obchadza nabytok a az potom si sadne. Moje dieta vlastne sikmy sed ani moc netrenovalo zo styroch, v podstate spadol zo zeme na zadok a oprel sa rukou.. a az potom na to tak nejak prisiel, ze jak si vlastne sadnut. Je to vsetko ok 🙂

puhelin
3. únor 2020

@janule1940 a @girls64 Dekuji obema!

izz76
6. únor 2020

@girls64 Proč by to nebylo v pořádku, pokud se dítě dostane do kleku samo, těžko mu v tom zabránit. Moje dcera v 6mesich zacala lézt po čtyřech v 9,5mesich už úplně sama chodila.. Takže za 3,5mesice zvládla lézt, klecet, sedět, stoupnout si, obcházet až k samostatně chůzi. Všechno sama bez pomoci. 😊

mia255
6. únor 2020

Moje dcerka v 6 měsících stala (s přidržením), v 6,5 obcházela nábytek ;) každé dítě je jiné takže úplně v pohodě