Vzteklá máma. Znáte to?

mysinka
9. srp 2008

Znáte to? Ten pocit, že byste dítětem nejradši mrskly někam daleko, aby nebylo ani vidět, ani slyšet? 😔 Nebo třeba ukrutná chuť ho někam kousnout, štípnout, když neustále mrnčí a kňučí, uspat se nenechá, v šátku být nechce:
Skoro se za to stydím, ale fakt mám někdy tak dost, že už nemůžu nervově 😔
Tak mě povzbuďte, že v tom nejsem sama...

lukin
9. srp 2008
sisstin
9. srp 2008

mysinka: právě ted mám neskutečnou chut řvát, jelikož zase nechce mlíko..sní cokoliv, ale jen lžičkou....jak je flaška, tak mě s ní pošle do kelu...hubenej je jak tyčka..ale to mlíko prostě jíst nebude....furt jen mrnčí, nic ho nebaví...uf uf uf 😖

s.arik
9. srp 2008

joooooooo 😀

já mám hrozné chutě praštit...hodně. především ve chvílích, kdy se prostě můžu rozkrájet, dělám co jí na očích vidím a ona stejně řve 😝
nosím, kojím, krmím, ukazuju knížky, houpu, nic nechce, ale položit na zem/postel a poodejít o dva metry jinam, tak spustí řev ještě větší 😠 ač jsem si myslela, že to horší být nemůže 😝

řeším to procházkou...jak jdeme ven se psem, je hned klid.

a když mám brutál chuť ji praštit, raději ji zavřu na minutu do ložnice, uklidním se, trochu i ona a když se pak za ní vrátím, je ráda že není sama a trochu v řevu poleví 🙂

jankatr
9. srp 2008

Mysinko -já myslím že tyhle pocity má občas skoro každá máma některá dřív některá později - podle toho kdy má to její dítko ty svoje dny... Jen ne každá to otevřeně přizná, protože má pocit že je pak špatná máma - ale upřímně - i my jsme jenom lidi a né stroje a každý člověk má určitou mez kdy si potřebuje fakt odpočinout - a od toho by tu měl být tatínek a další lidi kolem - aby to dítko vzali na prochajdu nebo někam na výlet a maminka mohla znovu nabrat síly - bohužel to málokdy funguje -protože právě v těch chvílích kdy to nejvíc potřebujeme - kdy jsou ty děti vzteklý a uřvaný - od nich tihle " pomocníci" dávají ruce pryč a raději si počkají až to děti přejde. - jenže to už je nám to prd platný - s hodným miminkem si poradí každý.

Myslím že hlavně chlapům dost často nedochází že psychická únava z toho všeho je kolikrát horší než být od rána do večera v práci. A pak se nediv že tě přepadají takový myšlenky...

s.arik
9. srp 2008

siss,
a nemůžeš mu třeba udělat mlíko UM (odpovídající množství prášku) tak husté jako kaši a podat mu to na pětkrát z lžičky? 😕
já jsem UM ani neviděla, tak nevím, ale teoreticky by to šlo ne?
(pokud teda dost pije)

liviky
9. srp 2008

s.arik,moje řeč,právě tady něco obdobnýho řeším,chjo,mě klepne 😠

mysinka
autor
9. srp 2008

Já zas překonávám chuť na házení s dítětem házením věcma...to pak lítá všechno a manža jen kouká 😀
Přemýšlím o zahr. stáži v letním semestru příštího roku a on vždycky jen podotkne: "No to jsem zvědavý, co tam s ním budeš dělat, až se Ti začne takhle vztekat!" No co asi, to samé, jako když jsem s ním přes den doma. Prostě NĚCO 😠

sisstin
9. srp 2008

s.arik: ono se UM nesmí dělat řídčí nebo hustčí..to je nebezpečný na trávicí systém 😖 jako nemléčnou kaši z UM mi sní, ale prostě to není jen to mlíko 😒 já už jsem z toho na prášky fakt 😠 normálně jí všechno, s tím nemám problém..ale mlíko prostě neee a neee..jen lžičkou..ale to se fakt nedá...v 9,5m má 7080g a doktorka mě zas b ude buzerovat 😖

mysinka
autor
9. srp 2008

Siss, juj, Mates má ve 4 měsících 8kg 😀
Hele, asi bych to tak moc neřešila...jestli je spokojený a nepláče hlady, tak to prostě asi nepotřebuje, no 🙂

sisstin
9. srp 2008

mysinka: jenže jde o to, že ty děcka v tomhle věku to mlíko prostě potřebujou...silně podezřívám, že i kvůli tomu stále nemá v kyčlích jadýrka např. 😒 on radši nebude jíst, když mu dám mlíko...jenže já vždycky vyměknu a dám mu něco jinýho..tak to samozřejmě sní...grrr 😠 😠 holky..sice to zní jako banalita..ale já se tím trápim fakt každej den 😖

caira
9. srp 2008

znam znam, klidek, posledne jsem rikala manzelovi at ji jde uspat on, jinak ji uz zamorduju 😀 obcas mi taky dobre brnka na nervy, hlavne, kdyz odmita spat, vim, ze ji nic neboli, sucha je, napapana taky ale v postylce bude rvat s prominutim jako ta krava a chce proste jen ven a cumakovat okolo..ja vzdycky myslela, ze ji treba neco je a posledne jsme ji proste vzali do obyvaku, dali na koberec na deku a ona byla stastna jako blecha..takze proste citova vyderacka je to a to me obcas vysroubuje,ze fakt musim odejit a uklidnit se,dost casto ji vyhrozuju, ze ji dam cikanum nebo, ze ji spakuju jejich pet svestek a povandruje 😀

mysinka
autor
9. srp 2008

Siss, promiň, jestli to zlehčuju, já s UM nemám fakt žádnou zkušenost a myslela jsem, že už by v 9měsících mohl být bez toho...

s.arik
9. srp 2008

na doktorku kašli a na tabulky taky, když nechce tak nechce no 😔
já bych se s děckem neprala, když jí příkrmy, hlady nepojde...
většina tady koníkářek obědvala v půlroce vepřo-knedlo-zelo a taky žijem 😒 😀
a než byl sunar tak se kojencům nekojeným dávaly rýžové odvary...
ono to UM nejni životně důležité, to jen výrobci se to tak snaží prezentovat, že do roka povinně - uvidíte za pár let, začne se tvrdit, že je třeba UM dodávat do dvou let 😖

mysinka
autor
9. srp 2008

Cairo, já zas Matýskovi vyhrožuju, že půjde na guláš nebo na karboše 😀 "že prodáme tě na guláš, když to ještě uděláš, no tak uvidíš" 😀

sisstin
9. srp 2008

s.arik: UM je třeba dávat do tří let...kravský je nevhodný 😉 ale to už záleží na každým..já bych kravský nedala..ale to není diskuze o tomhle že 😅

mysinka
autor
9. srp 2008

Hele siss, a co teda kojený děti, když se odstaví v roce, tak už se jim přece taky nedává UM? Souhlasím s Šárkou, že tohle je asi fakt jen masírka firem vyrábějících UM...

sisstin
9. srp 2008

mysinka: no co vím, tak ty, co přestaly kojit..tak dávaly UM 😉 ale možný to je..ale fakt všude píšou, že kravský není vhodný 😉

s.arik
9. srp 2008

siss,
vím kulové, ale upřímně věřím tomu, že jde jen o reklamní masáž firem.
jestli už jí zeleninu, přílohy, trošičku masa, ovoce....nic mu nechybí 😎
zkus UM třeba tři dny nedat a možná mu pak zase zachutná....asi ho to už otravuje no, každý den chlastat to samé 😅 když poznal tolik nových báječných chutí

kili
9. srp 2008

skoro denne pri Adamkovom kŕmení, som úplne nepríčetná. Väčšinou to zvládam, ale niekedy, keď moc jačí, tak už nie a som zlá. Normálne myslím, že jak ho neznášam, že mi toto robí, kde sa vracajú deti... 😅 😀 . Ale našťastie to potom prejde.

s.arik
9. srp 2008

siss,
na AP psala ezi, že v Norsku se vůbec žádné UM nad jeden rok neprodává, tam to berou jako normál, že se mlékuje jen do roka 😉 a zrovna zaostalí mi nepřipadají.

sisstin
9. srp 2008

sa.rik: masa a zeleniny sní 250g, ovoce 200g, kaše od 150-200ml..ale mlíko neeeee 😅

holky..já jsem teda jinak šíleně vzteklá, si to pak vyčítám děsně, že jsem na něj hnusná 😔

sisstin
9. srp 2008

kili: no na tebe si vždycky vzpomenu, že kluci ti jedí špatně i ze lžičky 😒

sisstin
9. srp 2008

s.arik: vidíš..a tady je Nutráč dokonce až do 4let 😕

mysinka
autor
9. srp 2008

Kili, taky občas řeším, jestli bych ho nemohla u Apolináře reklamovat 😀 Jako že je rozbitý, že furt jen mrnčí a tak 🙂 Ale on se na mě pak potvora usměje, já si z toho málem učůrnu a už je to zase to nejzlatější mímo na svěě 😵

georgine
9. srp 2008

sis a zkousela si mu do nejakého příkrmu dát treba nekolik lzicek suchého mlika napr sunaru
jinak já tedka furt zuřím s mým starším synem.. až si tofakt vyčítám.. jsem fakt silene nervní a uvztekaná, uřvaná no prostě cholerická... 😔

s.arik
9. srp 2008

siss,
jo a nemyslím že dítě bez mlíka je chudáček...na mléko jsou dost rozporuplné názory a tak myslím že kdybych nekojila a dítě v 9m UM nechtělo, nedávala bych žádné mléko, vůbec.
vše potřebné se dá získat i odjinud.

a jak píšu, (prvo)válečné děti pomalu nepoznali nic víc než krupičné nebo rýžové kaše s mačkaným českým ovocem a taky žili... rýže se vůbec kojencům doporučovala tenkrát i dnes jako opravdu neškodná (ač asi ne tak plnohodnotná) náhražka mateřského mléka...

sisstin
9. srp 2008

s.arik: no rýžovku v pohodě sní..i udělanou z Nutrilonu..já jen, že se všude furt tvrdí..doktoři a tak, že děti mlíko mít musej a bla bla bla 😒

s.arik
9. srp 2008

mmch,
co přikrmuju, malé tak chutná, že se sama skoro odstavuje, kojím už jen 3-4x za 24h.
a slavnostně přísahám, že i kdyby už nepila vůbec, UM bych jí nekoupila.
protože si vážně myslím, že když jí jiné věci (a odstavuje se sama), není UM nutné.

ale fakt nejsem odborník na výživu, takže o tom končím 🙂

s.arik
9. srp 2008

siss,
možná.
ale na 100% to tvrdí i proto, že jsou za tím prachy.

věř Petrovi, třeba ví co dělá, říkej si že jí podle svých instinktů a netrap se nad kompatibilitou s "předepsanýma" tabulkama...

já taky nejím zdravě, a snažím se si to teda alespoň užívat a ne vyčítat, když to neumím změnit 😉

sisstin
9. srp 2008

jo..a taky zuřim proto, že se všeho bojí, zvuku záclony, když se češu, když si máma čistí brejle..vody..fakt takovýhle hovadiny...a hned kvůli tomu brečí..jiný děti si hrajou na decu s děckama ...choděj se koupat..a on hned řve....tak to mě taky točí 😅