Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

evkaa25
18. lis 2008

holky vidím,že už jsem tu sama,tak jdu do hajan 🙂
Petisto zítra hodně štěstí v Ol.......

monali
18. lis 2008

tak zase už jsem tady nikoho nestihla. Odpoledne mě děsně rozbolela hlava a tak jsem si když jsem přišla z práce šla lehnout, ale ani prášek nezabral až teď to trochu přešlo, navíc když mě bolí hlava tak se mi zároveň zvedá žaludek - příšerná kombinace 😝
Gabko, já patřím k těm novým, mám za sebou 1 IVF v OV a teď jsem začla chodit do FN k dr.Dostálovi, zatím čekám na výsledky a pak se teprve uvidí. Ta rekvalifikačka vypadá dobře - tak jen vydržať
Petisto, na zítřek držím palce, Páni angličtina , němčina jsi fakt dobrá, já se učila obojí ale z každého bych teď dala dohromady tak 5vět. Fakt je , že když se to nepoužívá strašně rychle se to zapomene.
Evko, třeb ještě není všechno ztraceno. budu na tebe myslet, abys v telefonu slyšella dobrou zprávu. Určitě není naškodu absolvovat všechny ty vyšetření, aspoň je jistota že se nic nezanedbalo. Jo a pyžamo je super, můj manža na vánoce - na vlastní přání, dostane hned 2 😀
Koczurko - tak Eva , no myslím , že zůstaneme u Koczurky, to už máme zažité.
Lajci , s tím autem v té kose to muselo být dílo, na druhé straně aspoň že jezdí autobus.nějak se do práce dostat musíš.
Lili - je super že máš pejska tak ráda a tolik péče mu věnuješ, Když vidím v televizi reportáže o tom jak lidé zvířatům ubližují, je to příšerné.
Tak a teď jdu už taky do hajan 🙂

petista
19. lis 2008

tak jsem byla ráno na odběru krve, poměrně nemile mě překvapila sestřička, která mi brala krev, když jsem se jí zeptala, jestli bude chvíli čas na pohovor s dr. Dostálem, tak mi řekla, že ne, ať se objednám do poradny a že objednávají až na únor. Jo a že jestli to bude negativní, tak mi ukončí neschopenku. Naprosto bez debat. Tak jsem se šla objednat do poradny, tam mi taky sestřička řekla až na únor, ale když pak viděla, že mám slzičky v očích, tak na nade mnou smilovala a našla mi termín 15.12. Stejně jsem strašně otrávená, pro výsledky si mám jít v 11.30., ale nejradši bych tam vůbec nešla, utěšovala jsem se tím, že si aspoň domluvím, co dál, ale ani to ne, tak si jdu jenom vyslechnout, že se to nepovedlo. ☹ 😢
Tak to jsem ranní debatu nezačala moc dobře, co?

monali
19. lis 2008

ahoj Petisto, ani nevím co říct, Pro výsledky jít ¨musíš, tomu se asi nevyhneš, na druhou stranu aspoň budeš vědět co a jak. Nejhorší je vždycky nejistota, a když to nedopadne, můžeš už plánovat co dál, a za měsíc to probereš s dr.dostálem a uvidíš. A to že už zase nastupuješ do práce ti možná taky pomůže, mi to po minulém IVF pomohlo. Aspoň jsem neměla tolik času přemýšlet proč se to nepovedlo .I když tyhle myšlenky z hlavy asi nedostaneš 😨
Zatím pa a myslím na tebe.

petista
19. lis 2008

Monali, dík. Práce mi tedy pomůže určitě, alespoň 9 hodin denně na to nebudu mít čas myslet. No a konečně díky tobě jsem si uvědomila, že se vlastně domluvím s Dostálem už za necelý měsíc, což je za chvilku. Stejně jsem na případnou laparku chtěla jít až v lednu. Tak ještě písnu odpoledne

koczurka
19. lis 2008

AHOJ VŠEM!!!

Petis,čekat na ty výsledky je děs že?Tolik lidiček v čekárně,já jak jsem tam čekala na výsledky tak mi bylo od nervů úplně špatně.Mají tam hrozný frmol,ale jsou moc příjemní.Na tu konzultaci ti to rychle uteče uvidíš.Pak bude jen vyšetření a šup do toho. 😉
Monali,ani nevím jestly jsi psala že příjdeš na srazík nebo co?Nějak se mi to tu plete holky. 😀 😀
Evko,no já právě taky nevím co drahému budu kupovat k těm narozkám,já to vždycky řeším na poslední chvíli.Pak už mi nic jiného nezbyde a prostě něco koupím. 😀

evkaa25
19. lis 2008

Petisto,já už vím,že těhulení se nekoná.Volal tam manžel,já jsem věděla co bude a nechtěla jsem to slyšet. ☹ Vypadá to,že mně dneska depka nemine,tak jdu uklízet jednu takovou hodně starou skřín´ ve které jsou jen samé čačky,které nikdo nechce vihodit,ale k ničemu nejsou.
Ty to máš trošku lepší v tom,že můžeš jet čekat domů,že?Budu držet palce v 11,30.A dělali ti UTZ,nebo ne?Nic jsi tu o něm nenapsala.
Koczurko až něco vymyslíš,tak pisni.Inspirace se hodí.jelikož po narozkách jsou vánoce....

petista
19. lis 2008

Tak holky, stejně jako Evka, těhulení se rovněž nekoná. Ráno jsem byla na krvi, HCG nula. Jsem objednaná do CARU na 15.12. na konzultaci, to se domluvím co a jak. Jinak jsem se rovnou objednala k jedné paní, co jsem na šla na internetu, na cvičení Mojžíšové. Ještě se zkusím domluvit se svým gynekologem, co on na laparku a lázně. UTZ mi nědělali, je to zbytečné, když je HCG nula.
Volala jsem kamarádce, domluvili jsem vánoční besídku a silvestra, za 14 dnů jedeme na Slovensko, na zítra jsme domluvila výměnu pneumatik na zimní, začala jsem hledat podklady k doktorské práci, plánů milión.
Jinak Evi, taky jsem si naplánovala uklidit skříň, ne tedy žádnou starou, ale manžovu, abych mu vytřídila některé nemožné věci, které si občas obleče. Musím to zvládnout, dokud není doma, abych některé kousky oblečení rovnou vyhodila
Koczurko, čekání na výsledky ani takový děs nebyl, neboť jsem věděla určo, jak to dopadne.

evkaa25
19. lis 2008

Já jsem manžovu skřín´ uklízela minulý týden 😀 😀 😀
Nemůžu si teda dovolit mu něco vyhodil....ten by mi dal 🙂 ted´ uklízím tu starou skřín´.Zařekla jsem se,že toho co nejvíc povyhazuju,ale dopadlo to tak,že zase přesouvám ty věci z bodu A do bodu B 😅 No u mně klasika.Jsem narozená ve znamení raka a mám přesně povahu,jakou k tomu znamení přiřazujou.Prostě neumím vyhodit vzpomínky....
Petisto tak koukám,že máš taky moc plánů.......to je dobře.Já jsem uvažovala,že bych si koupila tu knížku s Mojžíšovými cviky.Nadělila bych si ji pod stromeček 🙂 Jinak manžel slíbil,že ode dneška začne s tím cvičením.Tak zítra napíšu,jestli k tomu dojde,jak to probíhalo 😀

petista
19. lis 2008

já jsem si Evko taky koupila knížku, ale tam jsem se dočetla, že kromě těch cviků je taky nutná jakási mobilizace, což znamená spolupráci fyzioterapeutky. bez toho to není úplné, tak to chci vzít do ruk pořádně a z gruntu. Teď jsem volala gynekologovi, dá mi na Mojžíšovou doporučení a bude to prý platit pojišťovna, takže pohoda. Je úplně zlatej, hned mi to na zítra nachystá a rovnou se i zítra potkáme.

evkaa25
19. lis 2008

Tak to máš fakt super gynekologa.Já už vlastně rok jsem u svého gynekologa nebyla,protože mně vždycky vyšetřili v Caru.No a vlastně jsem už před tím uvažovala o zmněně gynekologa.Ted´ se asi začnu ptát známých a tak a snad nějakého najdu,co bude dobrý a vezme mně.
A co ostatní holčiny?Jak se máte?Asi ještě pracujou...... 😉

monali
19. lis 2008

jj ještě jsem v práci ,ale už to pomalu balím a pofrčím do nemocnice, vyžádat si operační protokol z laparoskopie, chce ho po mě d.Dostál.
Evkoo. Peti - škoda, že to tak dopadlo ale už se nedá nic dělat. Je fajn že máte takovou hromadu plánů a na cvičení Mojžíšové jsem slyšela jenom chválu.
Koczurko, pokud mi do toho nic nepřijde moc ráda přijdu na sraz.

a teď už musím, zatím se mějte

lilienka
19. lis 2008

ahojky holky
tak jsem dorazila z práce,uklidila a hned jsem mazala sem 🙂 Taaaak-chtěla jsem reagovat na plno příspěvků,ale jaksik jsem něco pozapoměla 😅 píšete o 106 🙂 Tatku by měli zítra pustit-hurrrrááááá.Zítra mám ranní a hned noční-to bude záhul jak byk.Jinak Monali-já jsem do zvířat vyloženě úchyl-nezabiju ani mouchu...Já tu knížku-Cvičení podle Mojžíš.mám a chvilku jsem i podle toho cvičila,ale zbytečně,protože mám neprůch.vejc. ☹ manžovi k narozkám jsem koupila autičko na ovládání 😀 a blíká 😀 (jako takovou "parodii" na 30-tiny).Evkoo-já su taky rak 🙂 A jinak jsem Luciiiieeeee 😀

evkaa25
19. lis 2008

čauky 🙂
Monali,tak doufám,že ti do toho nic nevleze a dorazíš na sraz.Nevím,jestli jsi to tu už psala,ale od kud jsi?
Lili super,že už budeš mít zítra tatuldu doma.Určitě se ti moc uleví.Ranní,noční,máš to v práci fakt docela divočinu 😎 Takže ty jsi Lucka,no bude v tom teda pořádný chaoz,co??? 😀
Tak koukám,že tu knížku už většina z vás má.Tak já si ji nadělím pod stromeček,abych nebyla pozadu 😉
Jinak Lili,to je úplně geniální dárek.Fakt.To by se mojemu manžovi určitě líbilo.Tak manža je třicátník.No a ten můj má zas Kristovy léta,nebo jak se tomu nadává 😀
Lajci a co ty?Jak jsi dojela do práce?

petista
19. lis 2008

Lil, ten dárek je naprosto skvělej, můj manža touží po autíčku na dálk. ovládání, tak asi zavolám jeho nejlepš. kamarádovi a půjdem spolu nějaký vybrat. Sama bych výběr asi nezvládla, nebo ne podle chlapských představ. Na cvičení už se mooc těším, koupila jsem si kontryhel, že ho budu bumbat jako čajíček a ještě si chci přes int. objednat Femigard, mám krátkou luteální fázi ( to se projevilo i teď, dostala jsem to i přes užívání Utroše už 8 den po ET), a na to prý Femigard pomáhá. Dokonce i lékarnice říkala, že jí to zabralo, ale že to neprodávají. Tak za pokus to stojí.
Lil, to je bezva, že je tvému taťkovi líp, jsem moc ráda. Bohužel od minulého roku vím moc dobře, co to je, mít nemocného blízkého člověku, pořád na něj myslet ...
Evi, ten můj gynekolog je fakt úplné zlatíčko, nejlepčejší na světě. Je přímo ve FN a slíbil mi, že pokud by mi v CARU doporučili laparku, tak že mi ji udělá. Jemu 100% věřím, jezdí za ním i ženské z Prahy.

evkaa25
19. lis 2008

Petisto,sleduju,že jsem teda v některých věcech dost pozadu. 🙂 Co je to ta luteální fáze a čemu to škodí?
Já mívám ms pravidelnou.Cyklus 28 dní.A tentokrát mi utroš ms urychlikl o 1-2dny,tak to je myslím normální....

evkaa25
19. lis 2008

Jinak já piju taky kontryhel a beru kyselinu listovou.Asi 3měsíce.No ale nijak mi to nepomohlo....Snad příště.Je to pro mně už úplně samozřejmé.Ze začátku mi ten čaj moc nechutnal a ted´ už si den bez něj neumím ani představit 🙂

petista
19. lis 2008

Luteální fáze je ta po ovulaci do MS. No a utroš to většině holek spíš oddlaluje, ale je to asi individuální.

petista
19. lis 2008

ahojky, mužík dorazil, tak se mu jdu věnovat, zatím pá, zase zítra ( PN mám do soboty)

monali
19. lis 2008

No já mám tak akorát 10minut než moje drahá polovička dorazí a zasedne PC, pořád sleduje výsledky zápasů a tabulky a kdoví co , ale zase si říkám aspoň nechodí po hospodách. 😵
Jsem z Ostravy,takže dojezd mám v pohodě.
Evko, kyselina listová a kontryhel to dostanu v lékárně? To jsou bylinky ? Já jsem zatím užívala akorát Calibrum Baby.
Lili, Lucie začínám mít už trochu chaos v přezdívkách a ve jménech. To bude na srazíku správný zmatek
😀

evkaa25
19. lis 2008

Monali kontryhel je čaj,Dá se koupit normálně v lékárně.Bud´ pytlíkovaný,ten se pije 0,5l ráno a nebo sypaný.A kyselina listová se taky normálně dá koupit.Já si kupuju tu nejlevnější od firmy MedPharma.Řadí se do skupiny B vitamínů.Je nepostradatelná pro tvorbu červených krvinek a syntézu nukleových kyselin,které umožnují bezchybné dělení buněk a reprodukci.Doporučuje se brát 3 mněsíce před plánovaným otěhotněním.
Petis užívej si mužíka a dík za vysvětlení o té lut. fázi.Zase jsem o něco chytřejší! 😀

monali
19. lis 2008

Evko, díky zítra se stavím do lékárny a hned si to koupím. Chci udělat maximum proto aby se to povedlo.
zatím pa

lilienka
19. lis 2008

Já taky pila kontryhel,ale někde jsem četla něco negativního-ale už nevím co a kde 😅 a calibrum baby plan jím taky-snad nám to pomůže.Dnes jsem zase dověděla,že jedna holka od nás z práce je těhotná...je to jak epidemie,která se mi vyhýbá 😒 jo holky chci se zeptat,co je to SPG?

evkaa25
19. lis 2008

Lili SPG znamená spermiogram.
Jo a nevzpomeneš si,co negativního to bylo?Mně to doporučily holky z jiné diskuse a vím,že to pije opravdu hodně snažilek.Na samotném čaji je napsané,že je na ženské potíže.Já už jsem si na něho fakt zvykla.Já jsem vůbec čajíčková.Kafe nemusim,ale čajů vypiju několik za den 🙂

lilienka
19. lis 2008

ted si fakt nevzpomenu co to bylo-ale myslím,že to bylo dokonce na koníkovi.Opravdu nevím 😅

petista
19. lis 2008

evi, já jsem taky čajíčková, kafe nepiju, neboť mi a) nechutná b) dělá blbě na žaludek.
Monali, koupila jsem sypaný kontryhel v lékárné, je to starý babský recept na otěhotnění, pít kontryhelový odvar 2x denně, zmírňuje menstr. potíže, posiluju dělohu a zlepšuje její prokrvení, má se pít od počátku MS do ovulace, po ovulaci už ne samotný, ale v kombinaci např. s hluchavkou, šípkem atd. samotný by prokrvoval až moc a mohl by vést k potratu.
Jinak listovka je velmi důležitá pro mimino zejména první 3 měsíce těhu, ale je třeba ji brát už předem.
Takže holky mám nakoupený kontryhel samotný, kontryhel s ostatními bylinkami pro dalších 14 dnů po ovu, kyselinu listovou a budu ještě objednávat femigard, to je jen přes internet, ale i tady na koníkovi a na jiných debatách jsem se dočetla, že to vymyslel nějaký lékař ve Františkových lázních a že je dobré brát i před IVF a první tři měsíce těhu, a že to fakt pomáhá. Tak uvidíme.
Monali, ten můj sedí u sportovních výsledků tak 2 hodiny denně, a pak ještě hodinu lítá, má jakousi PC hru se simulátorem létání na různých typech letadel, asi před 14 dny mu to přinesl kamoš a tak je do toho celý paf.
Lil, kolem mě jsou taky všichni těhotní a já to ne a ne chytnout.
Na mojžíšovou jsem objednaná na příští týden, tak uvidím, co mi řekne. Už se těším.
Mužík se momentálně očišťuje a večer je fotbal, tak budu tady s váma.
Myslím, že to četal Lil negativního o kontryhelu, je právě to, že se nemá samotný užívat po ovu až do MS kvůli, tomu, co jsem psala výš.
Jste tu někdo?

koczurka
19. lis 2008

Ahojky,teda nestíhám dočítat. 😨

koczurka
19. lis 2008

Kontryhel je moc dobrý.Já jsem ho pila asi dva měsíce před ivf.A taky po punkci,aby mi narostla sliznice.Baby plan jsem taky brala,všichni to brali tak jsem začla taky. 😀

koczurka
19. lis 2008

Už jste asi všechny pustily manžílky k Pc tak jsem tu sama co?No jo no,kdo pozdě chodí sám sobě škodí. 😀

petista
19. lis 2008

Koczurko, nejsi tu sama, manžílek kouká na fotbal. Jen jsem zrovna objednávala Femigard, tak uvidíme, co to udělá. Koczurko, jak vidno, kontryhel pomáhá, takže budu bumbat, bumbat a máčet a bumbat