Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

petista
20. lis 2008

Evko, ty taky kukáš na telku, já půjdu za chvilku na růžovku. Taky je u vás tak hnusně? tady je zima a leje a leje, úplně to buší do oken. A to jsem se blbec ještě dneska dívala na Drakulu, manža je v trapu, tak se i trošku bojim. Ještě že mám šelmu obranáře ( má asi 3 kg) 😀

evkaa25
20. lis 2008

To mně těší holky,že jsem vás pobavila 😀 Peti,mně manža taky říká,že se culím jak mněsíček na hnoji.Nebo že se smněju pod fusem 🙂
No a k těm orcidejím.Mněly by být na okně,kde je dost světla.Nemněly by nikdy stát ne vodě.Já je zalívám jednou týdně.Proliju je vodou a co nevypijou,to odleju.Je dobré je občas rosit.Důježitý je průhledný květináč,to málo kdo ví.No a poslední důležitá věc.Po odkvětu zastřihnout za 3-4 pupenem.V knížkách se píše za2,ale ze zkušenosti vím,že pokud je šlahoun delší,tak radši ten3-4 pupen.
Jo a prosim tě co to máš za obranáře?Nějakou čivavu,či co??? 😎

lilienka
20. lis 2008

ahojte holky
tak jsem skákla zkontrolovat a zase valím do rachoty 😒 lajci-se snažíte 10let???????? jaj-teda klobouk dolů před tvou trpělivostí-i když,nic jiného ti nezbývá co? Mi zkoušíme 2,5 a to jsem rok před tím manžu přemlouvala at na to dupnem,ale připadal si asi mladý na mimi či co.Tož děvčata,odcházím.Pěkný večer přeji 🙂

evkaa25
20. lis 2008

Jo a orchidej,o kterou je dobře postaráno poznáš podle listů.Když ty vypadají zdravě,tak je zdravá celá rostlina.. 🙂

petista
20. lis 2008

Evko, děkuju za rady: Tož na okně je mám, ale asi je moc zalévám a taky je nerosím. Zkusím a uvidím. Ale listy mají pěkné, tak snad je ta moje péče ještě nezabila. Můj obranář je trpasličí pudlice Ťapka, je to tříleté potrhlo. Když přijdu domů a vypustím ji na zahradu, tak 3x oběhne tryskem barák( cca 300m) a pak si začne po zahradě čuchat, přes plot prožene veverku, která se u nás a sousedů zabydlela, no a pak začne hrát fotbal. má nafukovací balón a Baroš je hadra, už se umí perfektně strefit do branky a taky krásně nahrávat. Je chytrá jako opice.
Lil, tak přeju, ať ti to v noci pěkně utíká. Kolik je tobě a manžovi, že si na mimi připadala mladý. My jsme to začali zkoušet. když měl manža 25, a to mu kamoši říkali, co blbne, že už chce mimi, no a teď už skoro všichni ti kamarádi mimi mají a my nic, tak aspoň že jsme to zjistili poměrně zavčasu. Další kamoška, co má taky 30, to ještě ani nezačala zkoušet, že až příští rok, tak jí přeju holčině, ať s tím nemají problém.
Evko, takže jen ten průhledný květináč? Žádný obal už? já to mám v průhledném kelímku )ještě asi z obchodu) a v bílém neprůhledném obalu. To je asi špatně, což?

petista
20. lis 2008

tak nikdo nikde, přeju dobrou noc, ať vás blešky štípou celou noc, pěkně se vyspinkejte, ještě budu intenzivní aktivní účastník 3 dny a pak jen po večerech

evkaa25
20. lis 2008

Peti tak Tapka říkáš 😀 Úplně si toho pejska dovedu představit..............Naše Trixinka je teda taky pořádný rebel,ale fotbal tedy hrát neumí 🙂
Tu orchidejku můžeš mít klidně v obalu,jen by mněl být ten obal o dost větší,aby mněly kořeny světlo.Vidím,že jsi asi šikovná zahradnice. 😉
Jo a k těm kamarádům,já mám kolem sebe taky dost těhulek a taky těhotnou ségru.Už se moc moc těším na neteřinku.Občas v sobě musím trošku potlačit žárlivost,ale moc to všem přeju.
No mám taky známou,má 20 let a má za sebou 1 potrat a za rok otěhotněla NECHTĚNĚ znova.Tak té to třeba nepřeju,protože to je podle mně vrchol nezodpovědnosti.Dvakrát za takovou chvíli.Ted´ je s dítětem sama a jde na ní vidět,že by si radši užívala.Prostě si myslím,že neni připravená na to starat se o miminko.No ale to nikdo nerozřešíme proč je to na světě takhe. 😒
A co naše zasloužilá těhulka Koczurka?
No já jdu do hajan,manža volá 😀 😅

petista
21. lis 2008

Dobré ráno, holky. Všichni asi ještě spinkáte. Mě probudil manža v 6, jak šel do práce. No říkám si, že si musím ty 3 dny, než půjdu do práce, doma užít, pak budu lítat ja k fretka. Ještě mi manža včera řekl, že jede na služebku do Německa od po- čt, takže to bude ještě větší hoňka, abych stihla práci, pejska, aby se nepočůral, normálně se s manžou střídáme, jeden den přijede dřív u práce on a druhý den já, takhle to zůstane na mě.
Evi, a ty máš jakého pejska?

petista
21. lis 2008

Lajci, tohle jsem našla na jiném tématu: ...Prý se s trombofilními mutacemi musí píchat injekce (nebo brát prášky) na zředění krve už 2 měsíce před IVF. Myslím, že se tě to týká, tak se na to ve FN zeptej

lilienka
21. lis 2008

ahojky
peti-muži je 30.My jsme stavěli baráček a byla to dost dřina,tak jsme to ani tak nějak potom ani nezkoušeli.Před tím jsme bydleli v dost starém a jak jsem řekla manžovi,co jako mimi,tak mi řekl,jestli bych ho chtěla mít v tom starém.Měl pravdu-nebylo to k pořádnému bydlení.Ale zkoušet jsme začali,ke konci stavění.To už nebyla taková dřina-jsem fachala jak zedník🙂Dnes jsem nějak mimo-mám po té noční a už jsem vzhůru-aspon budu mít delší volno
🙂

petista
21. lis 2008

A jak dlouho to Lil zkoušíte? my 4 roky, z toho 2 roky jsme evidovaní v CARU, minulý rok cca 6 inseminací, pak jsme tomu ještě chtěli nechat volný průběh, říkali jsme, když do prázdnin nic, tak půjdeme na IVF, pak v září byla ještě úžasná dovolená v Turecku, tak jsem tajně doufala, že by se třeba mohlo zadařit, tak jsme teď byli na IVF, nic, takže laparka, lázně, Mojžíšová, bylinky a jaro - léto 2009 to jistí.
S tím domečkem si si musela pěkně máknou. My jsme oba s manžou ja manuální práce leví, jedině vaření a pečení mi asi jde, takže veškerou rekonstrukci bytu jsme svěřili odborníkům, taky nás to přišlo o hodně dráž.

lilienka
21. lis 2008

mi 2,5 a letos v lednu jsem byla na laparce-zjitili mi že mám vroz.vadu a v květnu na další-to mi ji odstranovali a na IVF jsme byli v září poprvé-zadařil se jen začátek..... ☹ a SPG je více méně hrozné a já mám k tomu neprůch.vejcovod-no jsme s manžou kombinace jek víííno 😖 🙂 ted čekáme na genetiku a hurá na další kolo.Jsem si dnes v práci říkala,že už je opravdu na čase-i kdybych třeba nějakým zázrakem otěhotněla,tak v práci určo potratím-máme to tam dost těžké.Manža je na man.práci hodně šikovný,takže většinu si dělal sám.

petista
21. lis 2008

Lil, my jsme taky úžasná kombinace, SPG nic moc, já štítná žláza, neprůchodný vejcovod, no neřekli nám, že by to samo nešlo, ale už je to moc dlouho. Genetiku naštěstí máme v poho. A co v práci děláš? To máš prima, že máš šikovného manžela 🙂

evkaa25
21. lis 2008

Ahojky holky
Já mám irského teriéra.Je to jako foxteriér/Dášenka/,ale rezavý a trošku větší.Váží 15kg.Je to jak my s manžou říkáme "poslední velikost do klína"
Je to sice lovecký pes,ale strašný mazel,ale pozor-jako správný teriér je fakt temperamentní a i když máme velkou zahradu porřebuje denně alespon´ hodinovou procházku.Ale my to s manželem zvládáme.Máme jí opravdu jako miminko a děláme pro ní jen to nejlepší 🙂

petista
21. lis 2008

taky máme Ťapinku jako miminko, v životě jsem neviděla jiného psa se tulit jako ona. Dokonce proti všem psím pravidlům se nejraději chová tak, že ji máme v náručí, je na zádíčkách, hlavičku opřenou o ruku a drbeme a drbeme na bříšku. Tak vydrží klidně i hodinu. Evi, ale na chování už to moc není, náš předchozí pejsek na stáří přibral, to měl 13 kg a chovat ho už bylo docela náročné. Teďka tu malou prďolu klidně držíme v jedné ruce (což je třeba v obchodě praktické). A loví ten tvůj pejsek? ten náš akorát plyšáky, nic živého by neulovil, v lese by asi chcípl hlady( i když dřív asi zimou - vždyť i v posteli mně nebo manžovi spí pod peřinou, a když ji odkryjeme, tak leze rychle zpátky)

lilienka
21. lis 2008

já dělám u léků-je to nejen těžké po fyzické stránce,ale i"zdravotní"-jedeme tam někdy i léky co působí jen když dýcháš-takže respíky a masky jsou na denním pořádku.jinak můj milááášek(pes) má 34kg 😀 (miminko je jen pro mě-pro manžu je to tuleň,protože se furt tulí 😀 )

petista
21. lis 2008

teda Lil to už máš pěkně velkou hafušu, co je to za rasu ?

lilienka
21. lis 2008

holky,jak tak to tu čtu-dyt mi jsme taaak užasné 🙂 hodné,milujíci,oddané a přitom ještě bojujem s osudem 🙂

lilienka
21. lis 2008

německý ovčák-ovčice 😀 ale výškově je hodně malá,nejak ji neporostly nožičky 🙂

petista
21. lis 2008

tak s tím osudem bojujem Lil asi právě proto. Kdyby jsme byly sobecké mrchy a potvory, tak bude všechno v poho ( kdybys taková byla, tak si problémy nepřipouští a nedotýkají se tě a mimi bys nechtěla, protože by ti narušilo život - jak jsem se dozvěděla od jedné doslova kariéristky)

petista
21. lis 2008

ovčáky mám moc ráda, když jsem dostala od rodičů prvního psa, tak jsem byla zklamaná, že je to pudl a ne něco většího, třeba právě ovčák, no a teď už jsem u pudlíků zůstala, je to zase praktické, bereme ho v podstatě všude sebou a hlavně když je třeba, tak rodiče pohlídají, ovčáka by v jejich bytečku asi nezvládli

petista
21. lis 2008

Holky pomooc, co budete vařit o víkendu, v ne přijedou naši a ti si na naši zdravou stravu nepotrpí, tak jsem vymyslela hovězí polívku se slaninovými knedlíčky a guláš s domácím houskovým knedlíkem. Ale nemůžu vymyslet, co uvařit lehčího v sobotu, abychom s manžou měli na tu neděli odlehčené žaludky. nemáte recept na nějaké dobré těstoviny nebo tak něco?

evkaa25
21. lis 2008

No já miluju psy už od malička.Už jsem tu kdysi vypravovala,jak jsme přinesli domů naši první fenečku,když ji před našim domem srazilo auto,zaplatily jí operace a pak jsme si ji nechaly.To byla neše Pegynka 🙂
Peti,jak jsem psala je to lovecké plemeno a na svém kontě má naštěstí jen jednoho zajíčka.Je to hold pud Já ho oplakala a pohřbila.Ale snaží se lovit u nás v rybníce žijou ondatry,ale naštěstí vždycky utečou do vody a tam se už naší paníčce nechce..... 😀
Na chování neni,to máš pravdu,ale když si ji tak vezmu na klín,přesně jak píšeš hore bruchom a drbu ji po bříšku-to je slast!!!Máme i takové naše říkanky,co jí šeptám do ouška a ona je mi naprosto oddaná.Nikdo kdo to kdy viděl,to nechápe.Tak diviký pes a jak se dokáže zkrotit.
Lili to musí být zajímavé,dělat v maskách.Ale taky dost nepříjemné,ne???Dá se na tu masku zvyknout???

lilienka
21. lis 2008

Bobuš je hodná v bytě-ani o ní nevíš,jen že se mě musí furt dotýkat 🙂 nikdo ji to neučil,ale loužičku doma neudělá.Fakt je super(konec konců-všichni jsou perfektní)doma ji teda nemám-jen na vánoce a silvestra.Sranda je to,že to měl být on-nám ta paní ukázala"ti 2 jsou psi"-vzali jsme většího aaaaa máme malou fenku 😀 nás nenapadlo se kouknout,no 😅 Tak z Brita je Brita 😀 (se tu ted bavím 😀 ) božínku-ta noční,ze mě dělá jiného člobrdu 😅

petista
21. lis 2008

tak to jsme na tom s láskou k pejskům stejně Evi. Prvního hafu jsem dostala ve 12ti letech od rodičů, ale to už byli pod těžkým nátlakem, když jsem předtím dotáhla domů ježka, křečka, kočku, zraněného ptáčka... tak to vzdali a pejska koupili.
Evi, já jsem oplakala i zajíčka, kterého jsme srazili autem, připadala jsem si hrozně. Náš hafa zase vodu miluje, ale jen po bříško, aby dosáhla, plavat se jí moc nechce. My jsme mysleli, že plavat umí dobře, protože v parku je takový rybníček, tak do toho se vždycky vrhala, no a pak jsem se byly koupat na jezerech, chvilku plavala, pak začala ňafat po těch kapičkách, které od ní odlítávaly a pak začala zajíždět pod vodu, tak jsem ji musela vytáhnout 😀 Dodatečně jsme zjistili po vyčištění parkového jezírka, že hafina tam plave tak, že hrabe předníma nožičkama a zadníma se odráží ode dna 😀 😀 😀 Nikdy jsme se snad tak nenachechtala, jako když jsme to viděli.
Evi, to musíme mít pěkný rybník, ondatry mají rády čistou vodu, ne? Úplně si dokážu představit ten pohled tvého pejska, jak se slastně tváří, když ho drbeš a vykládáš mu. Já si s tou svojí normálně vykládám, říkám ji co a jak, no a ona vypadá, jenom promluvit. Když u nás byli známí s rok a něco starým prckem, tak manža jim říkal ( samozřejmě v žertu), že je teda ten jejich klučík pěkně pomalý, že ještě nechodí, když ťapinka chodila už v jednom měsíci), no a oni na to, že naše Ťapinka je zase opožděná v mluvení, že už má 3 roky a ještě nemluví 😀 😀 😀

petista
21. lis 2008

tak Lil ještě že jste dali hafovi jméno, co se dá i pro fenečku 😀
známi takhle mají fenku Alíka 😀 Zkoušeli to předělat, ale už si na to zvykla a na Alu slyšet nechtěla

petista
21. lis 2008

bojí se vaši pejsci rachejtlí? naše první se bála, no a teď to potrhlo se ještě chodí dívat na balkon, jak to pěkně bouchá a lítá, je fakt trhlá

lilienka
21. lis 2008

Dá se na to zvyknout-jen si stejně myslím,že to není moc učinné....Bobuš vodu miluje-se i potápí 🙂 jednou mi málem uplavala v řece-jako plava sice ke mě,ale prou byl silnější-jsem za ní skočila i se sádrou na ruce 😀 jinak Peti-nic se neboj-moje má 11 a taky nemluví 😀

lilienka
21. lis 2008

naše se nebála,ale už se bojí(vinou souseda 😖 )Jinak ten recept: já dělám často bud tortily a nebo kuř.placky s cibulí-jednoduché a výborné

petista
21. lis 2008

Lil, tak to si mě uklidnila, že ta naše hafka není opožděná 😀
Jak děláš ty kuřecí placky? zní to zajímavě