Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

evkaa25
24. led 2009

lajci no já pojedu 2,2 na kontrolu a tam se domluvíme.Chtěla bych ještě,aby mně poslali na tu imunologii o které vím vlastně jenom díky Koníkovi.Tak jsem se na to ptala a asi mi udělají základní imunologii přímo ve Fertasu.Asi se jim moc nechce posílat mně jinam,i když nevím proč. 😲
Mně prostě pořád vrtá hlavou,že jsem mněla 2x ET a jeden KET a ani jednou nebyl ani náznak toho,že se to uchytlo.Ms vždycky skoro na čas.Tak si říkám,jestli třeba manžovy spermiiky nevadí mému tělu.Ale je to jen má dedukce a spíš to asi bude jen osud,že se zatím nezadařilo 😒 ...........
No každopádně si zažádám o ty lázně a chci zkusit cvičit tu Mojžíšovou.Mé 3 IVF zarím ještě neplánujem.Vidím to tak na léto.Možná dřív,možná později.Ještě fakt nevím.........

asmeena
24. led 2009

lajči ze ségry si nic nedělej, sama má asi nějaký komplex. To máš stejné jako nám minulý týden napsala švagrová, že nám taky nepřeje děti a že doufá, že je nikdy mít nebudeme, ale určitě je to jenom kvůli tomu, že nám závidí, jak se máme s manželem rádi a jsme jenom sami pro sebe.
A s tím hubnutím, to určitě zvládneš, budeme tě podporovat. Já třeba sama musím trošku na sobě zapracovat, tak 8 kg by to dolů chtělo, tak jsem začala jezdit denně na rotopedu 30 minut a aspoň něco dělám pro to své tělo.Taky myslím, jak říká evka jíst pravidelně menší porce a uvidíš, to půjde a pak budou i //. 😉 Moc ti držím pěstičky.

Evi, tak to jsme na tom stejně, taky mám 2.IVF a KET a taky žádný náznak uchycení, začínám uvažovat, že to je asi všechno o psychice.

petista
25. led 2009

Ahoj holky, ještě nemám dočteno, takže reaguju jen na str.
Evi, s tím zlepšeným SPG je to fajn, je aspoň vidět, že tady na koníkovi se člověk dozví i užitečné věcičky. Myslím, že v nějakém tématku měla jakási holka ( respektive její manža) jen 1 mil. a po pěti letech se jim zadařilo přiro. Tak z toho byla úplně v šoku, takže ti takový šok přeju taky. Náhoda je většinou blbec, ale někdy i fajn.
Jinak vitamínky bereme oba, já piju kontryhel v polovině cyklu, v druhé polovině cyklu čaj míchaný, který je určen pro těhu, protože kontryhel samotný se po uhnízdění vajíčka pít nemá ( aspoň to tak psaly)a beru listovku a piju femigard, manža pije femigard, beree E, zinek a selen a cvičí poctivě se mnou Mojžíšku. JE to fajn i pro nás oba, že mám pocit, že se takhle pěkně navzájem podporujeme a oba se snažíme 🙂
Pokud jde o cvičení Mojžíšová, tak mi můj gynekolog napsal krátké doporučení, asi dvě věty a mám to úplně zadarmo, všechno hradí pojišťovna.Je fajn, že vyšetření ti ukázalo, že jsi v pořádku. No tak pes bude zakopaný v SPG, ale to imuno, s tím bych se nenechala odbýt, jestli ti to něchtějí napsat v CARU, tak si nech žádanku do Plzně vypsat od tvého gynekologa, ta Plzeň je na to fakt asi nejlepší, dr. Dostál tam posílá všechny. Jinak mě tam poslal, že mám zvýšené protilátky proti štítné žláze, ale podívej se na web dr. Ulčové - Gallové, tam píšou, že indikací pro to vyšetření je neúspěšné IVF

petista
25. led 2009

Lajci, řekla bych, že na další sraz dotáhneš ségru a my jí všechny dáme sborově přes hubu, za takové kecy si nic jiného nezaslouží. S hubnutím držím pěsti, já, když potřebuju zhubnout ( asi se to nezdá, ale váhu si musím pořád hlídat, kdybych přestala sportovat a jedla, co mě napadne, tak by to se mnou bylo horší, v rodině máme samé baculky), tak poctivě snídám, normálně obědvám, ale na večeři / kolem šesté) už třeba jen krajíček chleba s něčím a k tomu proti hladu 5 jablek. No nicméně dr. ti určitě řekne, co a jak.
Koczurko, člověk by těm doktorům občas zakroutil krkem, že 😠 Necháme, když si byla na IVF, jak můžou splést týdny těhu, to by snad mělo být jasné. A UTZ je důležitý, mimo v pořádku, tak fuj fuj fuj, určo je všechno v poho

petista
25. led 2009

Asmee, a ty máš imunologii,
ještě na tom webu dr. Ulčové - Gallové, píšou, že po 2. neúspěšnémIVF byl mělo být vyšetření v testech imunologie reprodukce povinné

evkaa25
25. led 2009

ahojky 🙂
Petis,ty jsi teda šikulka,takhle se tu rozepsat 🙂
Ani nevím,na co mám nejdřív reagovat.Vždycky toho chci spoustu napsat,ale polovinu z toho zapomenu. 😅
Takže Femigard pije i tvůj manžel,to jsem nevěděla,že je to i pro chlapy.Každopádně manža je moc moc šikovný,že s tebou cvičí Mojžíšovku.Můj ze začátku cvičil,ty dva cviky,které nám tu někdo doporučil,ale je pravda,že to cvičí,jak se mu zachce.Ale jsme rozhodnuti se brzy objednat a chodit tam spolu.Už čekám opravdu jen na tu kontrolu v Ol,jestli nám tam napíšou nějaké to doporučení.No uvidíme 🙂
Já co jsem v Caru,tak jsem u svého gynekologa nebyla.Propagoval mi totiž vždycky Ov gyncentrum a na to já mám svůj názor-však víte-takže se mi k němu po pravdě ani nechce.Ráda bych ho zmněnila,ale tady u nás na dědině,je opravdu těžké sehnat někoho dobrého v tomhle oboru.Mám spoustu kamarádek a nikdo nemá normálního gyn.Samozřejmně jsou tu i dobří gyn,ale hrozně daleko a to já si nemůžu dovolit při své práci,která je dost náročná na čas.
Takže zatím spoléhám na Car 🙂

evkaa25
25. led 2009

No a s tou Imunologií se nechci nechat odbýt.Ale šlo vidět,že se dr. do toho nechce.A tak mi řekla,jak už jsem psala,že mi udělají základní imuno u nich.Budu se snažit si ji vybojovat ted na tá kontrole.
Asmen ty máš imuno???Jsme na tom stejně akorát ty ještě podstupuješ IUI,vid??Můžu se zeptat kde je u vás zakopaný pes??SPG máte asi v pořádku,když chodíte na IUI,že??
Já jsem naivně myslela,že by se nám těma lékama ten SPG zlepšil natolik,že by jsme zkusili i IUI.Jen tak pro můj dobrý pocit 🙂 No a ukázalo se,že Profertil přece jen zabral,tak třeba se bude SPG pořád zlepšovat 🙂 No uvidíme........
na ten web se kouknu,jestli to najdu.....
Ted musím jít umýt ledničku a odpoledne jedeme k ségře na narozky. 😉

evkaa25
25. led 2009

Jo Peti,ještě jsem se chtěla zeptat,co máš v plánu dál ty?psala jsi,že ti na té imuno. řekli,že nesmí spermie přijít do styku s tvým tělem.Co se s tím dělá??

petista
25. led 2009

to jako že nesmíš mít před tím vyšetřením styk, nesmíš mít ani orál... prostě žádným způsobem se k tobě nesmí dostat spermie, ale platí to jen před vyšetřením. No a já asi plánuju v dalším cyklu laparku. Už sice po rentgenologickém vyšetření vím, že mám jeden vejcovod neprůchodný, ale co kdybych ještě měla nějaký jiný problém. Navíc známá 4 roky čekala, pak šla na laparku, jela do lázní, tam za ní jel manžel a čekají prcka. Další známá po laparce přirozeně čeká dvojčata, tak jsem se rozhoupala, že na to půjdu. Nakonec mi to připadá menší zásah do těla než horm. stimulace na IVF. No a po laparce lázně, tam za mnou přijede manža ... 😀 No takových plánů už bylo. Podle těch úplně původních jsme teď měli čekat druhé dítě a to první mělo mít už 3 roky, haha, člověk míní, pánbůh mění...
zatím pá, jdu kuchtit, kuřátko s rýží, jen na lehko, protože večer máme rodinnou slezinu v hospodě, žebírka uzená, mňam
Tak Evi pěkně oslavte

evkaa25
25. led 2009

Peti,tak to je jen před vyšetřením.Tak to jo 🙂
Do té laparky určitě jdi.Jak se říká:"dvakrát měř,jednou řež." 😀 Myslím to tak,že radši vše nejdřív prověřit a pak jít teprve na ostro,třeba do IVF.
Já jsem o moc klidnější ted po té hysteroskopii a hydrolaparoskopii.Ještě se domluvit na té imuno a pak budu mít pocit,že můžu jít do 3 IVF.Prostě jsou ty vyšetření dobré pro můj klid.Jsem ráda,že mi nic nenašli.A kdyby jo,tak bych zase byla ráda,že by o tom věděli a mohli to opravit. 🙂
To víte,že si taky říkám,co kdyby................přirozeně......................
Říká se že po laparce,nebo po hydrolaparce je větší pravděpodobnost.A manželovy spermie nám taky udělali radost.Tak uvidíme,ale radši se na tu myšlenku vůbec nevážu.
Peti užij si slezinu,já budu dneska slavit střídmně,jelikož ještě dost krvácím a musím se šetřit na zítra do práce.I když jdu jen na chvilku. 🙂
A všem přeju kráááááááááásnou neděli 🙂

asmeena
25. led 2009

my máme spg proměnlivý. Jednou je to 14milionů a za dva dny 21mil. A tak se nám to střídá.
Já jsem u 1.IVF měla zvýšené FSH 12,5 (takže doktor usoudil, že mám špatné vaječníky) ale u 2.IVF už bylo FSH 8,5.
Imuno nevím jestli máme. Myslela jsem,že Fertimedu to dělají u toho vstupního vyšeření krve? Nevím, zeptám se na to taky.

evkaa25
25. led 2009

Asmen,tak to máte SPG dobrý.Dr mi říkal,že když je víc než 10milionů,tak je to relativně dobré a dá se dělat právě i IUI. 🙂
A neuvažovala jsi před 3 pokusem o laparce,nebo hydrolaparce??
Vstupní vyšetření krve nám samozřejmně dělali,ale já myslím tu imunologii,která se přímo zamněřuje,na problém u neplodných párů.Slyšela jsem samé dobré právě o té Plzni.Ale mi ve Fertasu nic k naší imunologii neřekli. 😒

gab123
25. led 2009

ahoj holky už jsem se pročetla pár dní zpět.
Předem reaguji na lajci byla jsem v šoku co ta tvá sestra je to děs jak jsou lidi zlí a hlavně z rodiny!Moje mami říká:Přej a bude ti přáno,Uvidíš na každého jednou dojde třeba déle,ale uvidíš každý je stůjce svého štěstí.To jsou lidi,kteří mají problémy sami ze sebou a řeší to útokem na tebe,ale jsou to chudácí snažila bych se obrnět a pěkně slušně odpálkovat nebo vůbec nereagovat.To samé u assmén ta švagrová má asi piliny,vid!No fakt vám nevim..
evi u vás je super zlepšení jste bojovníci jen se držte.
Petiš já jsem byla na prvním pohovoru na IVF v plzni v natalartu.Byla jsem ted ve středu bylo to super.Všechno nám vysvětlili.Mě dělali už nějaké stěry, manžílkovi brali krev.Pak 6 den cyklu jdu na krev já a současně manža na sperg.(je z toho chudák vyřízen) sice jsem 2x otěh. přiroz.,ale aby prý nic nezanedbali.V půli cyklu pak na ultrazvuk jak to tam vypadá a zda tam jsou vajíčka,jestli tam nejsou srůsty a pod.Pak mě hned bez řečí dal doporučení na imunologii k ulčový -galloví, takse divím,že ti ho evi nechtěj udělat!Pak musíme na vše počkat.Pak doktor říkal, že uvidíme zda uděláme hysteroskopii,jak dopadnou všechny výsledky. Ještě budu ted měsíc čekat na výsledky krve kvůli té mozaice, no doufám,že na nic nezapomenu to lítání je dřina,ale doufám,že vše je pro našeho mimíska,který lítá zatím někde na houbách!

asmeena
25. led 2009

No mně taky ve ferťasu ohledně imuna nic neřekli, ale teď jak jsem začala jezdit do Polanky, tak mi doktor navrhl laparku, kterou bych měla podstoupit v březnu.
gab: to je fajn, že už se to tak rozjíždí, to pak půjde jako po másle, a budeš mít všechno oblítané. Se tvému muži nedivím, že má trošku strach, je to pro ty chlapy taky stresující i když to na sobě mnohdy nedají znát.

gab123
25. led 2009

asmmen to ten můj manžílek je úplně vyřízenej,když jsme tam byli ve středu tak s tím počítal,ale pak to odložil až tam půjdu na krev.Ještě nám dali variantu č.2., sterilní kelímek a můžem to zvládnout doma a do 1H to tam odvést tak uvidíme,aby nám zas nevychladli a bylo to zbytečné.Ty chlapy...

evkaa25
25. led 2009

holky a kolik vůbec stojí to imunologické vyšetření,když to máte na doporučení?Nebo nevíte někdo,kolik by to stálo bez doporučení??

evkaa25
25. led 2009

připadám si jako úplné pako,ale hledám na netu ten web dr.Ulčové Gallové a nějak neumím nic pořádného najít 😕
Umíte mi někdo poradit,kde o tom něco najdu??? 🙂

petista
25. led 2009

Evi, našla jsem to přes FN Plzeň - Lochotín, tedy myslím. Ale taky mi to chvilku trvalo, než jsem to našla.
Gab, je vidět, že to u vás berou pěkně popořádku, což je fajn
No Evi taky si říkám, že je lepší,aby všechny případné problémy odstranili ještě před dalším pokusem, takže momentálně si říkám, že do té laparky půjdu. Zvládly jiné, zvládnu taky
Asmen, tak to na tu laparku půjdem tak nějak zároveň 😉

evkaa25
25. led 2009

Peti dík za radu,zkusím to přes tu FN najít 🙂
Tak já už jdu chrnět,zítra brzy vstávám.Všem přeju dobrou noc 🙂 🙂

gab123
25. led 2009

evi to iminologické vyšetření se asi neplatí tedy aspon nás na to nikdo neupozornil.Já tam budu volat zítra ráno pošlu ti číslo co mam já.Jinak já si dala do vyhledávače imunologie plzen ulčová-gallová a pak se v tom pohrabej a najdeš co potřebuješ!číslo je 377105241.Musím říct,že jak jsem byla ze všeho vyjukaná tak,že se u nás něco děje jsem v klidu a jde to od vyšetření u mě až po manžílka.Jen aby to vše klapalo!

monali
26. led 2009

dobré ráno všem,
teda vy jste se rozepsaly, než jsem vás dočetla tak už se mi to tak smíchalo, že si nepamatuju kdo co psal 😀
Evko, fajn že jsi v pohodě, s tím SPG to je fakt super zlepšení, třeba se zadaří ... 😉
Lajci, mi Dostál akorát řekl, no tak opravdu to jsou polyc.vaječníky, ale dál to nějak nerozebíral, jak jsi potom psala
o sobě, taky mi vrtá hlavou, že mi nedoporučil zhubnou , no ale snad ví co dělá. A k tvojí úžasné sestřičce,
se snad ani nebudu vyjadřovat, holky už to tady docela vystihly.
Peti, to že děláte s manžou tolik věcí společně ve snažilkování, je prostě nádhera a zároveň i super pocit, že se
na tom podílílte společně.
Lili, Asmen, Gab, Koczurko vás aspoň zdravím

evkaa25
26. led 2009

dobré ranko,vlastně poledne všem 🙂
Já jsem byla dneska v práci od čtyř od rána,jen na čtyři hodky a spinkala jsem až do ted 😀 Někdy jsem strašný pecivál 😀
Gab díky moc za číslo,zapsala jsem si ho a počkám,co mi řeknou v OL na té kontrole.Když tak bych si tam zkusila zavolat. 🙂 Jen se bojím,že bez nějakého písemného doporučení po mně zase budou chtít penízky 😒
Jinak Gab je super,že se to u tebe tak hýbe 🙂 A je super,že u vás důkladně hledají příčiny 🙂
Můj manžel ze začátku snášel SPG taky docela blbě,ale je pravda,že už jich má za sebou opravdu nespočetně,tak už je to docela v klidu.Vždycky mu musím připomenout,že všichni chlapi,které vidí v čekárně SPG čeká,nebo ho už mají za sebou hodněkrát,tak jako on 😀 To ho uklidnuje.... 🙂
Asmen a Peti,vypadá to,že půjdete obě do laparky,tak moc moc držím pěsti,aby bylo vše O.K.Sama můžu potvrdit,že ten strach za to stojí,když víš,že jak to s tebou vypadá. 🙂
Monali já vždycky taky než to dočtu,tak nevím,co jsem vlastně chtěla psát 🙂
Všechny ostatní zdravím..........

asmeena
26. led 2009

petisko: tak se potom můžeme aspoň navzájem podporovat a vyměňovat zkušenosti. 😉

petista
26. led 2009

Asmen, tak podporovat se budeme určo, akorát že ty zkušenosti asi vyměníme až potom, no a to už je pozdě 😀 Já když tak půjdu na tu laparku do FN Olomouc, neboť můj gyndař je současně i lékař ve FN.
Jinak já holky taky vždycky zapomenu, co kdo napsal, ale dělám to tak, že si najedu na tu stránku, na kterou chci reagovat a pak postupně, jak píšu odpověď, tak si najíždím, co kdo napsal.
Tak zatím pá, objevím se asi až v pátek, zítra budu dlouho v práci, ať si napracuju tu středu a čtvrtek, když jedem na to vyšetření a ve čt se vrátíme z Plzně asi až pozdě. Tak se tu kočenky mějte pěkně 😉

petista
26. led 2009

A ještě mi manža přípomíná, že mám napsat, že mně tady hladí kozy 😀 ale už musel jít, protože si vaří na zítra k obědu těstoviny, tak aby se mu nerozvařily. Je to prostě zlatíčko 😀

asmeena
26. led 2009

Tak to je tvůj manža skoro stejný jako ten můj s těma kozama.

petista
26. led 2009

Nejhorší je, že spolu nemůžeme do čt nic kvůli tomu vyšetření mít a přitom po tom hlazení má člověk takové chutě 😵

evkaa25
26. led 2009

aholky 🙂
Myslím,že jsou na tom ti naši manžové všichni podobně 😀 😀 😀
Já mám půst až do kontroly-do příštího pondělí-a taky z toho šílíme.OBA!!! 😎
Peti hlavně nám pak dej vědět,jak to probíhalo v Plzni.Jsem strašně zvědavá a hltám tady všechny vaše zkušenosti. 🙂
Dlouho tu nebyla Koczurka,Lili a i Lajci má slušné Aáááčko.........Holky kde jste???

evkaa25
26. led 2009

Jinak já jsem právě dorazila z angliny.Začíná toho být fakt dost.Hlavu mám jak balon,ale baví mně to.Letos chceme jet na nějakou dovču do zahraničí/minulé léto nám nevyšly penízky/tak se musím učit,abych si tam pak nepřipadala jak neschopné pako 🙂
A to máme od ledna nového kolegu v práci.Holandana a neumí zatím vůbec nic česky.Je to sranda,jak se s ním dorozumíváme 😀 Anglicko-německo-rusko-česky 😀 😀
No a dneska jsem po dlouhé době vynechala bazén.Dr mi to zatím po tom vyšetření zakázala.Docela mi to chybí....je to takový fajný zvyk.No nic,jdu ted místo bazénu na telku.To se zase bude kynout 🙂

gab123
26. led 2009

Ahoj holky,evi já už jsem objednaná na imunoligii s manžílkem jdem hned 2.2.sestra se mě ptala zda mam doporučení nebo sama.Myslím, že to nebude takový problém se tam dostat!
Petista -prosím napiš co ty první schůzky obnáší a jak dlouho to všechno trvá?Pak nám napiš jak jsi dopadla nás to čeká tedy taky. 😉
Ve středu jdu na krev na vyri a manžílek na SPG. 😲 naštěstí vzorek uděláme doma a hned ho tam vemem!to si oddychl,ale myslím ,že se to bude muset naučit na místě! ☹
mějte se krásně dámy