Zahraniční mamky. Já žiju v UK

jarca
24. zář 2006

ahojky 🙂 ja ziji v uk 🙂

janus
24. zář 2006

Ahoj ja taky...Manchester.

janus
24. zář 2006

odkud jsi jinac

jarca
autor
24. zář 2006

Leighton Buzzard (bedfordshire)

jarca
autor
24. zář 2006

je ty cekas mimco v dubnu. ja mela termin s mym prvnim 8.dubna ale 2005 narodil se 15.dubna 🙂

janus
24. zář 2006

jaky byl porod v anglii, dobry?

janus
24. zář 2006

Ja jedu rodit do CR, stehujeme se tam i s Vinnym, bylo to jeho prani, on uz tady nema rodinu, tak at jsme radej tam...

jarca
autor
24. zář 2006

No ja mela porod v pohode, nemuzu si stezovat. 😉 Kdy se stehujete? My jsem o tom taky kdysi premysleli, ale zatim nic nerealizuje a take nerime nikdy. Mojemu se v CR hrozne libi tak kdo vi, mozna jednoho dne 🙂

janus
24. zář 2006

Ty on tam byl poprve minuly rok v kvetnu...a zamiloval si to tam...tento rok jsme tam byli v srpnu, to jsem jeste nevedela, ze nebudu rodit v UK, tak jsem se s mamcou loucila, jako bychom se videly naposledy...prijeli jsme zpet po dovci do UK a zacali shanet, respektive ja, nove bydleni, po par marnych pokusech jsem propadala panice, muj me vzal nezne za ruce a rekl, ze se musime prestehovat...do CR, ze vi, jak moc tesknim po nasich...a mame tam i lepsi podminky co se tyce materskych...no stestim jsem se rozplakala...jedu v listopadu, on prijede v lednu...mimi prijde na svet koncem brezna. Odkud jsi z CR?

jarca
autor
24. zář 2006

No ja mam vyhodu ze uz jsme tu uplne zabydleni mame krasny domecek a dobre zazemi. Ale kdybych rekla Davidovi ze se chcu prestehovat do CR tak vim ze by byl pro. Uz mi to i nekolikrat nabidl, ale mne se zatim tady libi i pres to ze se mi po nasich hrozne styska 😉 No jinak ja jsem z Moravy puvodne z Koprivnice 🙂

janus
24. zář 2006

To jo, tak jsem se trefila, taky z Moravy...hihi, ja z Karvine...
Jarco, to mas super...my furt po najmech a je i uz lito tech penez, vis makam jako sroub v restauraci a cpu polovinu nekomu do kapsy jenom proto, ze mel stesti a koupil si byt, ktery mi pronajal...ale to ti preju, vis co mi bude chybet? Tady ta otevrenost a uprimnost lidi...to mi u nas schazi...

jarca
autor
25. zář 2006

Morava je super 😉 No ja mam strach ze pokud bych se nekdy do cr vratila tak mi tyto veci budou taky moc chybet a taky ty obchody plneho zbozi 🙂 ale i pres to vse se tam vzdy rada vracim 🙂

janus
26. zář 2006

Jarco, ja nevim...me to prijde tak, ze me to zazemi vola...jestli ho mas tady v UK tak to je perfektni, ja ho tu nenasla...citim jak mi rostou ty koreny, no...jen ta puda kam je zasadit...po 10 letech cestovani se chci vratit domu...

paula
28. zář 2006

Ahoj holky, zatim vas tu moc neni 😉 . Ja ziju v nemecku, muzu se pridat? Treba se najde jeste nekdo..

janus
28. zář 2006

Paulo a kde v nemecku? Jak dlouho uz jses tam a jak je to tam s doktorama?
A kazdopadne vitej... 🙂

jesterka3103
28. zář 2006

Ahojte holky,ja ziju v nemecku 🙂

alcav.
28. zář 2006

Ahoj holky!
Moc vas zdravim z nemeckeho Durynska. Jsem v 7 tt. a zkusenosti se zdejsimi lekari jsou zatim dobre, tak doufam, ze to vydrzi. Zatim jsem byla jen na 1 kontrole,pri ktere mi bylo tehotenstvi potvrzeno. Dalsi me ceka za temer 4 tydny, kdy bych mela dostat Mutterpass. Tak snad to klapne🙂
Mejte se vsechny moc fajn a ja zas nekdy pisnu

Alca 😉

andy29
28. zář 2006

ahoj holky, ja ziju v USA a co me tady mrzi je to, ze zadne tehotenske prukazky tu nedavaji... ☹ No co nadelam... 🙂

artikula
2. říj 2006

Ahoj holky prespolnacky.rada se k vam pridam a podelim o zazitky. No vlasten, ja jich jeste moc nemam, pac jsem v Drazdanech teprve jeden rok a ted cekam miminko a tak je vsechno nove a nevim co driv a hlavne co ted s urady. Jak jste na tom vy? Neco jsem se uz dozvedela od Pauly, ktere jeste jednou moc diky! 🙂 Drazdany jsou docela pekny,trochu maly, Praha a Litomerice to nejsou, ale mam tu svoji lasku a budouciho tatinka meho kuliska, tak jsem stastna. Ale jen ta nevedomost, to je poradna potvora...

lucija76
2. říj 2006

ahoj holky, my ve francii taky tehotenske prukazky nemame, ale nemrzi me to, protoze netusim k cemu ta vec je 😀 jediny co me mrzi, tak je komunikace s urady, porad nekde litam a vyrizuju a nebere to konce, navic vsude na me koukaj jak na mimozemstana 😖

jarca
autor
2. říj 2006

ahojky vsichni. My v anglii mame tehotenske poznamky misto prukazky, ale myslim ze je to stejne jak prukazka...proste se do toho zapisuji veskere kontroly a poznamky. Mame ve francii nebo usa neco podeobneho jak tehotensky prukaz?

lucija76
2. říj 2006

Ja nemam nic... 😲 Co si zapisuje doktorka do karty to nevim,ale ja nemam vubec nic,jen haldy papiru kvuli pridavkum a kvuli pojisteni a vsecky vysledky krevnich odberu a z ultrazvuku(ty posilaji z laboratore vzdy doktorce i mne),ze toho nejsem chytra, a to je tak vsechno ..

andy29
3. říj 2006

ahoj, ja taky nemam vubec nic 😉 Jen dve fotecky z ultrazvuku a taky par uctenek z laboratori 😉 Holky uz za dva dny budu touto dobou cestovat do CR.. 😀 Hrozne se tesim, ale na druhou stranu mam i trosku strach z te cesty.. Ale doktorka rikala,ze ja i mimco jsme v poradku a tak by to nemel byt problem.. Doufam.. 😉 Kazdopadne uz mi zacina byt lip a tak se tesim na ceske jidlo 😀 😀 😀 Holky jak je to vlastne s rodicovskymi pridavky, materskou, porodnym a tak, kdyz zijeme jinde, nevite? Jarci, jak jsi to resila ci vlastne resis s tvym prvnim?

lucija76
3. říj 2006

Tak to preju at dobre dojedes!!! My jsme jeli pred 3 tydny do Cech a zkusili jsme to poprvy autem ale naposledy 😀 Mame to presne 2000km, bylo to husty,na ceste tam jsme zustali stat v nemecku zacpy,nehody,prace na dalnicich,milion kamionu,my jsme to jeli 30hodin!!!!Coz je rekord!!!Cesta zpatky pouhych 18h,to uz slo.
Byla jsem dost unavena ale jinak zadny problem.
To ceske jidlo ti ZAVIDIM!!!Ja tam minule pribrala za tyden 2,5kg 😅 hihi.

jarca
autor
3. říj 2006

No ja jsme na tom stejne vzdy kdyz jedu k nasim na morave tak taky nejake ta kila priberu 🙂
Andy29 mas narok na porodne ale potrebujes mit vyrizeny cesky rodny list a zaroven muzes o nej zazadat rok zpetne od narozeni ditete. Zaroven mas narok na rodicovsky prispevek pokud tuto davku nebudes pobirat v zemi kde zijes. Materskou by ti mela vyplacet tvoje prace, takze pokud v usa pracujes tak by ti to mel vyplacet tvuj zamestnavatel.
Jinak mne se muj malinky narodil tady v Anglii, ale mam pro nej vyrizeny i cesky rodny list a ceske obcanstvi. O tom ze mam narok na porodne jsem se dozvedela pozde takze o to jsme prisla, o rodicak si chci pozadat, ale musim vyplnit jeden papir a nechat si ho tady v anglii potvrdit, ale zatim jsme stale neprisla na to kde, neb urady tu fungujou uplne jinak nez v cesku takze se na to mozna vykasku 🙂

jarca
autor
3. říj 2006

Holky jak casto mivate kontroly a utrazvuky?

janus
3. říj 2006

Jarco, ja mam v anglii uz druhy ultrazvuk, ale to bylo neplanovane, normalne tu jsou jen 3...ve dvanactem, ve dvacatem a pak pred porodem, nevim...jedu brzy domu (jeste furt nemam letenku), ale uz brzo, takze ten 20tt bude uz v Karvine...hihihihi...jsem moc happy. 🙂
Jak jsi to mela ty s Riley?

jarca
autor
3. říj 2006

janus no ja mela s Rileym jen dva ultrazvuky ve 12tt a pak ve 20tt a tod vse.
Jak to ze uz jsme mela dva ultrazvuky, nejake protekce u pana doktora? 😉 Kdy se vlaste chystas domu?

janus
3. říj 2006

Jarusko, tady protekci? Musela jsem si to vykricet...v sobotu vecer me odvezli z prace do nemocnice na pohotovost(intenzivni tlaky v podbrisku)...musim podotknout, ze mam spatne zkusenosti se zdravotnictvim v UK...po 4 hodinach lezeni v andelicku s nasazenou trubickou v ruce...kdyby nahodou...jsem cekala v KOSE na pana doktora...mezitim prisla osetrovatelka a po patnacti minutach vyptavani co se mi vlastne stalo, se me zeptala jestli nejsem nahodou tehotna...no me polilo...dovedes si predstavit, kdybych jim tam omdlela?????????A oni nevedeli, ze jsem tehotna? Nechci ani domyslet...doktor to pak hodil na zanet mocaku, i kdyz priznaky nemam...prohmatal bricho a chtel poslat domu, ja na to, ze nejdu dokud mi nezajisti scan...mela jsem strach o Baboo...tak ze ano, ale az na pondeli...vse v poradku, ale ty nervy...jim ted antibiotik se strachem, ze doktor zapomnel, ze jsem tehotna...ptala jsem se v lekarne, rikali, ze tyhle jsou bezpecne...no nevim...chci moc domu...jak rikam mam spatne zkusenosti...ale to je asi jenom moje smula...doufam... ☹

Domu chci jet co nejdrive...vypoved mam podanou na 20.10., letenku jeste nemam, ale chci ji co nejdrive, drzi me tu smlouva na byt...hnus...
Jak se vede tobe? Prsi tam ted u vas?tady strasne...

jarca
autor
3. říj 2006

jee no to jsem moc rada ze baboo je v poradku a ty taky. To zdravotnici tu neni nic moc mas pravdu. Ja v cervenci o jedno dite prisla (zamlkly potrat - byla jsme uz v 11tt a dite bylo velikosti 6tt) Prisla jsem na to kdyz jsem byla na dovolence u nasich. Ta pece v nemocnici u nas byla super, okamzity prijem, a zakrok behem par hodin, na druhy den mne pustili domu. Ted jsme opet tehotna a jak urcite tusis mam hrozny strach co bude. Doktorovi jsme rikala ze chci brzky ultazvuk a tak mam jeden pristi tyden misto 12tt budu v 10tt hura o dva tydny driv 😉 Jsem hrozne nervozni zda bude vse ok, ale snad ano, musim doufat a byt pozitivni

jarca
autor
3. říj 2006

No ja mam jet domu k nasim 17.10 asi na 12 dni tak uz se moc tesim 🙂