Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

panterka
28. bře 2008

tak ať se zákazu potratů drží věřící a nám nevěřícím ať církev nekecá do života, ať to berou tak, že spravedlivý trest nás nemine a je to 🙄 tak to je samozřejmě jen na odlehčení...

už jsem to tu napsala jednou, církev jako autoritu neuznávám... jak říká MM, jsme zaplaťpánbůh ateisti... a myslím si, že žádný z těch svatých pánů nemá právo dnešním ženám mluvit do života...

je pravda, že po zákazu HA, kondomu i potratu bysme měli na výběr buď kopu dětí, který není možný v dnešní době uživit nebo celibát...

pantomima
28. bře 2008

taky další názory 😉

no, opravdu, kdyby mi měl zpívat pod oknem...děsná představa..máme sice svobodu slova, ale toto???že ho nechají..co duševní zdraví těch, co to musí poslouchat???, krom toho, co když tam jde na potrat zrovna nějaká nešťastná, která prostě jinou možnost nemá a on jí haleká pod oknem??

jabber
28. bře 2008

Holky, ale to je jinej Halík, co zpívá před porodnicí - to je nějaký Libor Halík, viděla jsem o tom pořad v televizi, jak se ho nedokážou zbavit. A je to v Brně.

panterka
28. bře 2008

suki, přesně tak, úplně jsi mi to vzala z úst 😕 proč je teda bůh tak nespravedlivej, že kdejaká s prominutím čubka může mít zdravých dětí kolik chce a zodpovědným rodičům, který čekaj na miminko jako na smilování boží, ho nedopřeje 😒 tomu říkám boží spravedlnost

pattie
28. bře 2008

pantomima: co ty co jdou na potrat, ale chudinky maminky, ještě třeba věřící, které jsou čerstvě po porodu, jak ty k tomu přijdou??? To jsou taky špatné? 😉

mikca
28. bře 2008

mě totiž připadá že si církev myslí že ty žensky co jdou na potrat to dělají že nemají snad zrovna nic jiného na práci..a ne jen církev, ale všichni odpůrci potratů----vždyt to rozhodnutí musí být děsně těžký a navíc když se dostane do takové situace tak ve většině příoadu něco selhalo, at HA nebo prevence..ale to je jedno..není řešení zakázat potrat je řešení jim předcházeta to se nestane když je zakážou 😝
navíc mi děsně vadí že mi měl někdo kecat do tak zásadního rozhodnutí....

pattie
28. bře 2008

mikca: vždyť to říkám, a ještě ke všemu CHLAP

pantomima
28. bře 2008

pattie- jak to myslíš?? 😉

pattie
28. bře 2008

pantomima: viz můj příspěvek na předchozí straně z 13:02... ale to nic...

mataharyy
28. bře 2008

Já mám věřící rodinu... Ale na církev (ne víru) mi vypěstovali averzi... Můžu věřit v co chci a nepotřebuji kvůli tomu každou neděli sedět v kostele...! Navíc z donucení. Každý v něco věří, ale dělat něco vejménu Boha a odvolávat se na Ježíše, kterej je už jak dlouho mrtvej je alibizmus! Jak vědí že by byl proti?? Jak vědí že by souhlasil s válkama jeho jménem? No možná by si někteří věřící měli přečíst bibli a zamyslet se nad podstatou věci... Víra v cokoliv je potřeba a člověku pomůže, ale každý je sám zodpovědný za své chování a omlouvat se tím že je to ve jménu toho, či onoho je nesmysl. Ne nadarmo se říká že Bůh pomáhá těm, co si pomohou sami!

pantomima
28. bře 2008

pattie 😀

panterka
28. bře 2008

mataharry, naprostej souhlas...

mataharyy
28. bře 2008

😉
No mě toto téma ale rozohnilo 😀 😠 😀

mikca
28. bře 2008

jabber tak tuten co byl v tV takly někde haleká..když to zkouneš tak si to tam obhajuje ..říká tem přímo, že zpěv po obědě nikomu neuškodí

mataharyy
28. bře 2008

No jemu to neuškodí, ale došlo mu že se nedá vypnout??

rezetka
28. bře 2008

Znám pár, který prosě odmítá používat antikoncepci (ona nesnese hormony, on jinou formu) a ona byla na potratu už 11x (!!!!!!!!!!!!!!!) a díky tomu, že se jeden nezdařil je teď v 6 měsíci. Přitom jsou to zazobaní snobové...řekněte, je tohle normální? Nezrušili byste k vůli takovým potraty?
I když jsem věřící a potraty prostě neuznávám, chápu, že prostě někdy se nezadaří a miminko musí pryč, ale to bych nechala třeba na komisi nebo doktorovi a ne, aby chodil na interupce každý, komu se to zrovinka nehodí...to je příliš...

mataharyy
28. bře 2008

No v tomto případě bych asi zrušila ty dva pitomce... 😠

panterka
28. bře 2008

rezetko, já ale psala, že se to samozřejmě zneužívá, ale co se dneska nezneužívá 🙄 a jak myslíš, že by to ty dva řešili, kdyby nemohla na potrat?

rezetka
28. bře 2008

Jak? Nechali by si to a vychovali to, popř. by se konečně ten zmetek donutil používat ochranu...

mikca
28. bře 2008

rezetka, ale v tomto případě selhala prvence..kdyby do dotyčné někdo hustil od rozumného věku jakousi sexuální výchovu, tak se tuto nestane a v tom já vidím největší problém...

panterka
28. bře 2008

jo, ale sama píšeš, že jsou to zazobanci a dneska platí... za peníze v praze dům 😒

mataharyy
28. bře 2008

Ať žije všeobecná informovanost... 😒

mallorry
28. bře 2008

holky, u vcerejsi debaty sem se pekne roznitila a to diky tomu knezovi...neuznavam potraty, ale nejsem ani pro zakazani jich...ale ten knez byl uplne vedle, nemel sva slova vubec podlozena a byl strasnej demagog, fakt hroznej...

mataharyy
28. bře 2008

mimochodem, myslíš že kdyby jim potrat zakázali, tak že by si neudělali dovču někde kde je dovolenej??

mikca
28. bře 2008

mallory to asi většinu ..byl fakt děsnej 😝
mataharyy přesně tak..prostě to není řešení ..

jabber
28. bře 2008

mikca - no ten co vystupuje v 'Máte slovo' je ten Libor Halík, co vyřvává v Brně před porodnicí a ten co jsem o něm viděla ten pořad. Mě jen přišlo, že se některým holkám tady spletl s Tomášem Halíkem...

rezetka - to je fakt hustý, to se sešla kr.va s de.ilem 😒 - to bych ani nevěřila, že je možný ☹ . Ono jestli jsou to zazobanci, tak by se toho vždycky nějak zbavili - třeba v cizině, pochybuju, že by v případě zákazu interrupcí si dítě nechali 😖

Ještě mě napadlo, že by šlo třeba zakázat interrupci třetí a další, nebo tak nějak....samozřejmě pokud by to nebylo ze zdravotních důvodů

panterka
28. bře 2008

mataharyy, přesně tak nějak jsem to chtěla říct, pokud by to nechtěli a navíc pokud mají peníze, tak jim v potratu nic nezabrání 😒
rezetko, tak co dát jako limit určitej počet potratů na jednu ženu?

mallorry
28. bře 2008

samozrejme jak psala rezetka, 11x jit na potrat, to je psycho a ta holka NENI normalni!!! ale sou situace, kdy povolen byt musi...napr. znasilneni...to si prece ta zena nemuze nechat?! ale hold nekdy muze zklamat i antikoncepce a zena se nachazi v takove situaci, ze nemuze si to dite nechat...mela by mit tu moznost. Mozna by mohli snizit tu hranici ze 3 mesicu treba na 2, nebo jeste trosku min...a treba povolit zene jen 1x nebo 2x potrat, a spise opravdu vkladat vice usili do prevence a pristupnosti antikoncepce pro kazdyho, nez demagogii jakou predvedl ten knez vcera!

panterka
28. bře 2008

jabber 😉