Zamlklé těhotenství - revize - problémy

katherinka33
4. lis 2015

Zdravím všechny spolubojovnice, které se potýkají s podobnými problémy, nebo se rozhodly podělit o svoje zkušenosti s nimi. 🙂

Protože jsem sama prodělala před třemi týdny revizi po samovolném potratu zamlklého těhotenství (7tt), chtěla bych, aby tato diskuze pomohla všem zúčastněným získat všechny možné informace o a zkušenosti týkající se tohoto problému. Jak všechny víme, není to problém jenom fyzický, ale hlavně po psychické stránce hodně náročný a proto bych byla ráda, kdyby jsme si navzájem pomohly - svěřily své problémy, poradily si, povzbudily se a sdílely i ty lepší okamžiky při uzdravení, snažení, početí a donošení miminka. 😎

Můj příběh je takový... po vysazení HA jsem se potýkala skoro rok a půl se špiněním před začátkem MS, někdo si asi řekne, že toho nadělám, ale pro mě to bylo znamení, že s mým tělem není něco v pořádku. Také jsme se snažili už druhý měsíc o miminko, takže jsem byla na všech možných vyšetřeních, co to špinění způsobuje - nikde zjištěna žádná příčina (hormony, ultrazvuk,...). Zkoušela jsem užívat progesterony (UTROGESTAN)a to bylo ještě horší. Jako poslední možnost mě na konci července paní doktorka poslala na hysteroskopický zákrok, který měl odhalit proč k tomu dochází. Nic se nenašlo. Říkala jsem si, že to je asi znamení, že je vše v pořádku, což mi potvrdila i lékařka. Tak jsme se snažili dál + jsme začala brát DUPHASTON. A ejhle. Najednou šílená slabost, bolest kloubů a zvýšená teplota - byla jsem těhotná. Na testu svítily dvě čárky ( i když ta jedna slabě), tak jsem hned s napětím běžela k doktorce. Na UTZ nic vidět nebylo, ale v krvi už Hcg bylo. Radost se mísila s pochybami (z mimoděložního), ale MS se nedostavila, takže jsem brala jako, že jsem těhotná. Pak jsem z ničeho nic začala špinit. Zašla jsem opět k paní doktorce a na ultrazvuku už byl plod a bylo mu srdíčko! Zatočila se mi hlava štěstím. Všechno bylo v pořádku - velikost odpovídala 7 tt, akorát tam byl drobný hematom, takže jsem šla na rizikové těhotenství. Brala jsem dál Duphaston a k tomu ještě Ascorutin, aby špinění přestalo. Ale to nepřestávalo... naopak, tušila jsem, že je něco špatně. ☹ Po týdnu jsem šla na kontrolu (ten týden utíkal neuvěřitelně pomalu) a na UTZ už nic nebylo.... zhroutil se mi svět. Nedokázala jsem pochopit, jak mohlo něco tak krásného najednou být a pak tak rychle zase zmizet. Byla jsem před zákrokem na vyšetření v nemocnici a všichni mě utěšovali, že se to stává... ale hlava to sice bere, ale srdíčko ne. Každopádně měli termín až za týden, takže došlo na nejhorší- nejen, že psychika a hormony pracovaly, ale propukly bolesti a samovolný potrat proběhl den před revizí. Nic horšího jsem nezažila a to myslím pocitově. Při příjmu jsem to doktorce popsala a protože jsem uvnitř nebyla ještě dočištěná, tak mě i přesto vzali na sál. Po revizi skoro žádné krvácení, jen nafouklé břicho a křeče. Pak jsem zakrvácela a šla k doktorce - měla jsem zánět v děloze! Dostala jsem dvoje antibiotika. Nevěděla jsem, jestli je mi víc špatně z nich, nebo z té bolesti... musela jsem ležet a v hlavě jsem měla milion otazníků! Všechny směřovaly ale jen k jednomu - proč se to muselo stát a budu moct mít ještě někdy děti? Budu mít sílu riskovat, že to zažiju všechno ještě znovu? 😢

Nyní jsem tři týdny po revizi, bolelo mě stále břicho, tak jsem zašla k lékařce a mám na obou vaječnících cysty. Prý se to po MS může zlepšit, ale jsou to jen další otazníky v mé hlavě. Snažím se myslet pozitivně, jíst zdravě, dělat něco se svým životem a zabavit se...dnes jsem začala krvácet, nevím, zda to je MS, nebo další komplikace... 😕

Máte někdo podobné zkušenosti? Budu moc ráda, když se podělíte o svůj příběh a třeba Vám to také trochu pomůže....

gajuska86
10. lis 2015

@misao Je to až k nevíře, co si kolikrát člověk musí prožít :-/ A co všechno to tělo musí vydržet...
Budu doufat s tebou, aby žádné takové "příště" už nebylo 🙂

misao
10. lis 2015

@gajuska86 proto já se prostě teď skoro až panicky bojím těhotenství...byla to obrovská zátěž a já si potřebuju dopřát pár měsíců oddech - vím, že chci, ale štěstí začnu pokoušet až na jaře 🙂

gajuska86
10. lis 2015

@misao Naprosto to chápu. Projít si já tím, co ty, taky bych taky asi čekala a měla strach, co se stane příště :-/ I když ten strach tam je i teď, a to se mi vlastně "nic tak vážnýho" nestalo. S tebou a tvýma problémama se to opravdu nedá srovnat.
Děláš dobře, dej tělu čas, aby se dalo pořádně dohromady 🙂 To uteče a jaro je tu za chvíli 🙂

misao
10. lis 2015

@gajuska86 Anís jsme si pořídili taky na jaře a jak se má k světu 🙂
Strach mám, ale tak nějak v mezích, vyšla mi negativní hematologie a to zkoumali snad všechno, tak budu věřit tomu, že to byly 2 ošklivé náhody. Třeba to druhé těhotenství jsem si užívala každou minutu i když mi bylo zle. Věděla jsem, že se může poto cokoliv a najednou to skončí. Nebo jsem už podvědomě věděla, že je opět něco špatně.
Muži jsem řekla, že si prostě do jara bude dávat pozor, ať se mu to líbí nebo ne,že já se svýma problémama bojím... a nemůžu v případě těhotenství ohrozit sebe i to malé.
Takže relax 😎

lucykal
10. lis 2015

@misao Ahoj loni v březnu den před narozenina jsem se dozvědala o ZT v 9TT následovala revize po 5 dnech zánět kolapsový stav horečka následovala další revize. Poté jsem byla vyšetřená zjištěné vysoké protilátky proti spermíím závěr byl ET. Zázrakem jsem otěhotněla přirozeně ihned v 5 tt masivní krvácení obrovský hematom v děloze opakované hospitalizace krvácela jsem tolik, že jsem málem vykrvácela. Dlouhodobě jsem jen ležela. Píchala jsem si injekce na ředění krve šance 50:50 dlouho jsem špinila poté vytržení 6 tky po pár dnech horečky abces 14 dní každý den na čištění a rozřezávání. Potom dvakrát pád jednou opravdu ošklivý po pádu zjištěno ve 26tt zkracování čípku takže zase ležet. Od 30tt 2-3 týdne v porodnici na průtoky, které se zhoršovaly, vysoký tlak Hrozící předčasný porod. Aplikace kortikoidů. Hospitalizace a druhý den po před půlnocí z ničeho nic prasknutí vody. Při porodu hrozcící hypoxie akutní císař bylo to za minutu dvanáct. Dcera se narodila 33+4 nízkou porodní váhou 1600g /41cm 23 dní hospitalizace strachu.

Věřím, že se na tebe taky usměje štěstí.Sáhla jsem si také až na dno tolik měsíců strachu

misao
10. lis 2015

@lucykal bože, hlavně že to mělo dobrý konec...ale muselo to být hrozný.

lucykal
10. lis 2015

@misao dost zvažuji druhé dítě. Napíšeš mě prosím svůj přiběh nebo ho přečtu nahoře?

misao
10. lis 2015

@lucykal první dítě - Ani, naprosto bez problémů hned druhý cyklus....teď se nám zadařilo po 4 měsících, ale ZT v 10tt. Revize, po měsíci zánět dělohy, MS dorazila až po více jak 8 týdnech. Na kontrole po MS povolení od dr., že se můžem pokusit, že to stejně tak rychlé nebude...bum, k našim narozeninám v červenci (já i muž máme 3 dny od sebe) jsem dělala TT, měla jsem pocit že "nejsem sama" - pozitivní. Ovšem scénář se opakoval, místo posunu vpřed ve vývoji nebyl vidět žádný posun, v 10tt spíš menší než 2 týdny zpět, opět revize. 2 dny po revizi bolesti až do křečí, odjezd na pohotovost, kde sloužil můj gyndr. Nebyl schopný vyloučit počínající zánět, tak jsem dostala ATB. Jinak vše vypadalo dobře. 5 týdnů od revize, druhý den v práci bolesti, začaly se rychle stupňovat, tak jsem jen řešila, že buď se dovolám gyndr, který v pátek ordinuje pouze na objednání nebo to beru na druhou stranu rovnou do nemocnice. Vyšetření vyg UTZ příšerně bolestivé, ale nic neviděli, hnali mě ještě na chirurgii, tam nenašli taky nic. Nakonec si mě tam nechali, druhý den mi vylezlo crp tak mi dali ATB. Při propuštění mi dali vyvolávačku, že už je pomalu čas na MS.
po dalších 14 dnech na kontrole jsem měla dostat další, ale lékařka mi akčně dělala před ní náběry na hcg, protože se mi tam objevila dutinka připomínající těhotenství.....jenže výsledky byly až za několik hodin a já odjela domů a pak si pro ně volala - negativní...a abych nemusela zpět, že domluvila s mým gyndr, že si mám dojít k němu...a on mi jí nedal....takže jsem druhý den jela zpět do nemocnice, kde sloužil jiný dr, ten že postup mého je správný, volal i té doktorce a že proti němu nepůjdou, on má hlavní slovo.

misao
10. lis 2015

@lucykal jinak ti rozumím, po tom čím sis prošla to musí být dilema....kdyby tak někdo dokázal zaručit, že teď už to bude v rámci normálu, že? 🙂

gajuska86
10. lis 2015

@misao Me spatne nebylo vubec, rikala jsem si, jestli to neni nejaky divny a ono koukam, ze i kdyz je pri tehu spatne, ze to stejne nemusi dopadnout :-/ Tak to si urcite bude davat pozor, aby ti neublizil 🙂 Myslim, ze jsem tu vasi holcinu videla na tvych fotkach 🙂 Moc hezka holcicka, takova ciperka, koukali ji to z oci 😀

@lucykal Tvuj pribeh je taky takovy smutny, ale s dobrym koncem 🙂 Uplne chapu, ze si rozmyslis dalsi miminko :-/ Vzdycky jsem si myslela, ze zena si ma tehu uzivat, ale koukam, ze ty sis ho uzila dostatecne :-/ Doufam, ze je mimi uz v poho a krasne prospiva 🙂

katherinka33
autor
11. lis 2015

@misao Moc držím pěsti, aby to bylo jen čím dál lepší! Nechci být chytrá, ale doporučuji Ti doplnit naši zavedenou "západní léčbu" antibiotiky (kterých jsi měla už požehnaně) taky nějakou alternativní podpůrnou léčbou - která nebude jen překrývat bolesti, ale pomalu a jistě léčit její příčiny - bylinkové čaje (to už jsi říkala, že piješ), přípravky Energy (mockrát mi pomohly Gynex, dračí kapky), zdravý pohyb na uklidnění psychiky (myslím, že ideální je jóga) a taky zdravá strava hodně člověku pomůže tělu regenerovat. Hodně mě inspiroval příběh Gabriely Vágnerové http://magazin.aktualne.cz/gabriela-vagnerova-r... a tato paní vyrábí i přírodní masti a pořádá semináře týkající se našich problémů. Vím, že se to lehce řekne, ale nikdy není pozdě začít...

katherinka33
autor
11. lis 2015

@lucykal Moc mě mrzí čím vším sis prošla a obdivuji Tvoji statečnost...je báječné, že to dopadlo dobře a máš krásnou a zdravou holčičku, která za to všechno určitě stála! Věřím, že časem Tvoje dítě vymaže všechny ošklivé stopy v paměti, které po tom problémovém těhotenství zůstaly a odvážíš se zkusit to znovu. Je jisté, že sis už musela to všechno špatné vybrat a příště se to povede bez problémů a budeš si moci to těhotenství užít jako jiné maminky. 🙂 Držím pěsti!

lucykal
11. lis 2015

@katherinka33 moc děkuji. My s manželem zvažujeme thotenství z důvodu předčasných porodů v rodině Emmička byla 5. předčasně narozené miminko u nás v rodině zřejmě u nás nefunguje plcenta tak jak má. Miminko dává sílu člověku to zvládnout.

lucykal
11. lis 2015

@misao Zajímalo by mě zda tě někdo vyšetřil na mutace? Např Leiden atd. Myslím, že by to mohlo pomoct

lucykal
11. lis 2015

@gajuska86 moc děkuji malá je drobnější a hubenější, ale papá krásně začala se nám přetáčet už jsem měla strach. je neskutečné jak malé děti dokážou vypiplat o kolik měnší než byla na Emmička.

lucykal
11. lis 2015

@katherinka33 věř mi, že kdybys byla na moje místě zvládla bys to stejně velikánskou oporou mě byl manžel. Mám pocit, že jsem za tu dobu zestála snad o 5-10 let.

misao
11. lis 2015

@gajuska86 @katherinka33 @lucykal jupí jupí jupí....dorazila!!! A tentokrát v plné parádě a nebude to jen planý poplach. Bezmála po 11 týdnech, 11.11. došla 🙂 Čekala na to svatomarinské, co jsem si samou radostí zapomněla koupit?? 😀

misao
11. lis 2015

@gajuska86 to ona je, ničeho se nebojí, všude vleze a ty její hlášky....však mám v krátkých zprávách 😀 a třeba s Anís mi nebylo nic, zvracela jsem až u porodu a ještě 4 dny před termínem jsem si vesele lezla po štaflích a brousila strop 😀

misao
11. lis 2015

@katherinka33 ten článek jsem kdysi četla....teď jsem vlastně bez jakýchkoliv léků i psychicky celkem v pořádku...a začínám znova. Dneska ze mě spadl veliký balvan a konečně po víc jak dvou měsících skončila moje noční můra.

misao
11. lis 2015

@lucykal asi před měsícem jsem byla na hematologii, minulý týden mi přišel dopis, že je vše negativní. Ještě tam bylo pár nevyplněných kolonek, to přijde až gynekologovi, až to bude celé ale je dost pravděpodobné, že to bude negativní taky. To prý proberem příště a díky dnešku nebude návštěva za 2-3 týdny, ale až za 2-3 měsíce.

gajuska86
11. lis 2015

@misao Gratuluji ti k mršce 😀 A já se přidám, dnes jsem taky dostala regulérní mrchu, břicho mě bolí fest, ale jsem za ní ráda, poprvé v životě 😀 A asi taky naposledy 🙂

@lucykal Mě taky vždycky udivovalo a vlastně pořád udivuje, jak se vlastně z ničeho vyvine miminko a pak roste 😀 Je to prostě krása přírody 🙂 Jen ať takhle pokračuje a krásně prospívá 🙂

lucykal
11. lis 2015

@gajuska86 je to zázrak pokaždé co na n koukám v postýlce. Probojovala si to vše. Přežila krvácení co ji mohlo vzít předčasný porod. Děti jsou hrozný bojovnííci.

gajuska86
11. lis 2015

@lucykal To je pravda. Ač se to nezdá, když jsou malinký a droboučcí a oni dokážou tak bojovat 🙂 Kolikrát více, než dospělí člověk...

lucykal
11. lis 2015

@gajuska86 přesně je to neskutečné sestra porodila dvojčátka holčička 410g kluk větší a vybojovala si to neskutečně . Je jim 5 let a jsou v pohodě prdelky.

gajuska86
11. lis 2015

@lucykal Panejo, ti museli být malilinkatí 🙂 To je taky musela porodit hodně brzo :-/ Hlavní je, že tp tak pěkně zvládli a teď maminku a celou rodinu pěkně zlobí, ne 😀

kamillie
11. lis 2015

@misao bych ji něčím klepla asi :/

katherinka33
autor
12. lis 2015

@lucykal To je hrozně fajn, mít někoho takového doma. 🙂 Jsem za Vás moc ráda, že jste to zvládli. 🙂

katherinka33
autor
12. lis 2015

@misao Gratulace! To je báječná zpráva! 🙂 Doufám, že bude už všechno jen a jen v pořádku. A nebude nic bránit dalšímu snažení. Opatruj se! 🙂

katherinka33
autor
12. lis 2015

@gajuska86 I Tobě gratuluji k mršce. Je to jako další start, co? 🙂

lucykal
12. lis 2015

@gajuska86
@misao holky moc gratuluji k MS te´d už vše půjde super a bez problému držím palce.