• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

7. října 2011 
Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?
30. zář 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ona nejaka je...?me pripda ze snad neni...
30. zář 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Susik - už aj ja som nad tým premýšľala, že či sa začať znepokojovať :unamused: :frowning2: Ono to nie je sranda. Veď väčšina mladých ľudí má hypotéky....... :unamused:
30. zář 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, teraz v spravach bolo, ze zatial to postihlo len akcie, ale nie je vylucene, ze za nej. cas to mozu byt aj banky...Mame hypo, tak sa bojim...
30. zář 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a o jakou krizi jde...?jsem jaksi mimo...nic nesleduji...dekuji
30. zář 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa nebojim len kvoli hypo, ale aj kvoli zivortnym poistkam, sporeniam a podobne :frowning2:
30. zář 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No veď aj to sue :unamused: :frowning2:
30. zář 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my mame len 1 poistku-zivotnu-dost nizku a vinkul. na banku a sporenia ziadne, radsej splacame uvery :sunglasses:
30. zář 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame - zivotne, maly ma sporenie + hypo...samozrejme s vinkulaciou... ktovie ako to dopadne vsetko...
30. zář 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sue: prave sa obavam, ze to moze trvat aj 5-10 rokov...teraz neviem, ci pokracovat v invest. do bytu al. setrit-co sa viac vyplati-ci aj tak neprideme o peniaze co usetrime, ak krachne banka :unamused:
30. zář 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsak toto... ze ci teraz nie je rozumnejsie strkat do pancuchy ako do banky :unamused:
30. zář 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sue: ale ked mas mesacne hypo+uver+poplatky okolo 30 000 a bude to trvat cez 5 rokov, kolko by si musela mat v pancuche? :sunglasses: :grinning: Dobre lakadlo pre zlodejov :sunglasses:
30. zář 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
manzel hovoril, ze je mozne, ze potraviny sa mozu zdrazit aj o 30% :unamused:
30. zář 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
strkať peniaze do pančuchy nie je nikdy výhodné :grinning:
30. zář 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tripplebi...hej..pri uzatvarani poistky sapresne pamatam na tieto argumenty - strkat do pancuchy nikdy nie je vyhodne, poistujete sa v banke, ktora ma viac ako 100r. tradiciu a podobne... ale tereaz sa minimalne sporitelia americkej sporitelne presvedcili, ze to tak nie je...
Susik, hypo platit musis...
30. zář 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sue - hej, tie obvyklé reči pri uzatváraní poistiek poznám :slight_smile: ale aj tak platí, že mať peniaze zašité v starom kresle nie je vôbec výhodné. ja osobne sa zatiaľ krízy u nás nebojím. skôr sa bojím iných vecí. napríklad aby američania nevyvolali ďalšiu vojnu. lebo vždy, keď je v amerike kríza, idú potom do vojny.
30. zář 2008 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tripplebi, ano... stale v to verim :grinning: - preto sme peniaze odtial este nevybrali a ani to neplanujeme... a podobne mam myslienky ako ty... aby to nedopadlo ako po krize v 1933...
30. zář 2008 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hromadné vyberanie by celej veci len uškodilo. ja tiež nevyberám, len starostlivo vyberám, kam peniažky dávam.
30. zář 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,ak môžem odporučiť,investujte do zlata,papierové bankovky nie su kryté zlatom,je to len kus papiera,zlato malo odjakživa svoju hodnotu a ak si všimnete,po finančnej kríze cena zlata stúpa :wink:
1. říj 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebojim se, neni az tak ceho. Stejne to odhlasujou, akorat v jinym formatu. Holt si musej sami pomoct. My zatim muzeme byt v klidu. Poteraviny zdrazovat o 30% nebudou, to by lidi za chvili nemeli co zrat
1. říj 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam trochu obayi,lebo jeden hovori tak a druhy tak :frowning2:
1. říj 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
v období krize je lepší mít dluhy než peníze v hotovosti,
mně ani tak netrápi přímo bankovní krize, jako ta hospodářská tady v česku ve sklárnách propustili 1200 zaměstnanců,
taky dělám ve firmě ale na dřevo, tak s napětím očekáváme jak se to projeví.
1. říj 2008 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi :grinning:
1. říj 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved to ze bude prepustanie zacne to automobilkami a skonci malimi firmami-ludia sa budu bat nakupovat/ak budu mat zaco/
1. říj 2008 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
m311293: jo, to je tezky, ale u tech sklaru byla ta krize uz dlouhodoba, cela ta firma byla strasne zadluzena. Nejvic me ovsem serou odborari, ktery chtej, aby to zaplatil stat - potazmo danovy poplatnici. To mi hlava nebere...
1. říj 2008 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já z finanční krize zatím také namám obavy, jen by mě zajímalo, co by se dělo, pokud by zkrachovala banka, u které lidi platí hypotéky. To by jako už nemuseli splácet :sweat_smile: ?
Jinak k BCT: tam bohužel za krach mohl kurz dolaru, Číňani, který napodobují vše včetně českého skla a prodávají to za nehorázné ceny, takže spousta zákazníků brala sklo z Číny nebo tlačili a tlačí skláře do takových finančních podmínek, že se skoro všechny sklárny drží tak na hranici bankrotu :confounded:
1. říj 2008 v 09:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy, to by bylo super, kdybychom uz nemuseli splacet.....
1. říj 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
finanční krize se nás kterí máme už hypo poskytnuté až tolik netýka - apláciš normoš (každý úvěr je pojištěn takže v případě krachu je to v poho) když to bude trvat dýl může se to projevit na úrocích (třeba u konce fixace), ale zatím ČNB úroky nezvedla takže taky klid.
co se týče pojištění, spoření a pod. tam bych se nebála je to běh na dlouhou trat a než si to m dospoříme tak zas bude klid. Horší je to s akciemi - tam určitě nepanikařit a nevybírat co je doted naspořeno, protože se nejvíc tratí když jsou akcie nízko.
Horší je tá hospodářská krize - tam exportní firmy můžou čekat komplikace - vysoká koruna a nejistota zahraničních bánk je pro ně nevýhodná, určitě se v každé takovéhle firmě projeví menší produkci, nebo propuštěním určitého procenta zaměstnanců
Potraviny už zdražovat rapidně nebudou, naopak inflace by měla byt už jenom kolem 5% (tento rok byla přes 7% a to jsme pocítili)
1. říj 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
triplebbi, opravdu máš dojem, že druhou světovou vyvolali Američani po svojí hospodářský krizi? :wink: na první světový taky podíl neměli :wink:
1. říj 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
lend ysplácet budeš muset bohužel dál :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: závazky zkrachovalé banky přebíra bud jiná instituce nebo stát :sunglasses:
1. říj 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dzany, jo, to mě napadlo a převzal by stát i závazky za zahraniční banky, které u nás mají pobočky?
Naštěstí máme vše za hotové a ani jediný dluh, takže se mě toto až tak netýká, jen mě to zajímá, jak by to bylo.
1. říj 2008 v 09:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 10
Tvůj příspěvek