Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

johanda
9. říj 2008

kristi, kde to říkali, to je teda blbost, poplatky jsou minimem příjmu bank. Velké prachy jdou z hlavně z úvěrů.

yasminelle
10. říj 2008

Toto je vtipné 😖 :

Štát zachránil firmu, manažéri išli na výlet
Manažéri poisťovňe AIG, ktorá dostala od vlády USA na svoju záchranu finančnú injekciu vo výške 85 miliárd dolárov, odišli na luxusnú firemnú dovolenku.

Americká poisťovňa AIG pred mesiacom takmer skrachovala. Prišla záchranná akcia vlády USA vo výške 85 miliárd dolárov. Krátko na to odišla skupina manažérov na luxusný výlet v hodnote 440 tisíc dolárov. Dovolenku pre manažérov zaplatila poisťovňa. K tomuto zisteniu došiel vyšetrovací orgán Kongresu, čo skúma okolnosti, ktoré predchádzali finančným problémom poisťovne. Na výlete sa síce nezúčastnili manažéri finančnej divízie poisťovne, ktorá zapríčinila jej problémy, no napriek tomu počínanie manažérov vyvolalo medzi poslancami pobúrenie. „Američania strácajú zamestnanie, bývanie, sociálne poistenie a títo manažéri si týždeň po tom, ako ich firmu zachránila vláda, užívali v exkluzívnej časti Ameriky,“ citoval nemecký denník Financial Times Deutschlad, ktorý s touto informáciou prišiel, amerického člena Snemovne reprezentantov republikána Henryho Waxmana.

😨 😨 😨 😲 😲 😲

susik77
autor
8. pro 2008

Ahojte, zasiahla uz niekoho z vas financna kriza? Nas uz ciastocne-mame uz o nieco nizsi rozpocet ☹
u manzela vo firme dost prepustali a tym co tam zostali znizili premie a vobec tento rok nezvysovali platy 😒
Takze zaciname radikalne setrit pre istotu.

yvetta
8. pro 2008

ahoj susik tak aj my sme v Prahe, ale zatial nic nepozorujem tak aj dufam, ze to tak dobre pojde dalej 😅 asi zavisi v akej oblasti robis...niekde som citala,ze manzel je IT??? Nenajde si nieco ine platene dobre? Mam kamosa tiez v IT, ale tvrdil, ze zatial nejako tu krizu nepocitil v ich firme je to OK 🙂

susik77
autor
8. pro 2008

yvet- no on prave uvazoval uz tento rok o zmene, ale co hovoril, ze aj v inych firmach prepustaju-a este via ako v ich. Tak si hovori, ze on je tam uz doost dlho, tak ho tam tak skoro neprepustia...Ale ide si robit M.B.A. aby sa dostal trochu aj do ekonomiky-keby bola v IT moc kriza, ze prip. zmeni...

susik77
autor
8. pro 2008

inak ta kriza ide napriec vsetkymi odbormi 😒 ja robim vo farmacii a pocula som aj z inych firiem, ze sa rusia projekty, tiez kamaratky hovorili, ze ani u nich sa nezvys. platy teno rok.

susik77
autor
8. pro 2008

suvisi to s bankami-ako prestavaju investovat...dufam, ze sa budem mat kam po MD vratit

dukie
8. pro 2008

Ahojte. Já se téhle krize kdovíjak nebojím, páč si myslím, že naše ekonomika je taková... no prostě jiná než ostatní. 3 roky jsem studovala bankovnictví a odnesla jsem si z toho např. tenhle fakt: Ve světě, když je odvolán např. ředitel nějaké velké energetické společnosti pro nějaký skandál, tak jdou akcie prudce dolů... a u nás? U nás se akcie obvykle ani nehnou. A když, tak jen na chvilku a zase se vrátí na původní hodnotu. Chování investorů je do značné míry ovlivněno psychologickou stránkou věci. Ale investoři u nás jsou už takoví otrkaní, vědí, že tady je možný všechno... a i když se tu dějou věci, který by ve světě s ekonomikou zamávaly, tak u nás se obvykle nic neděje. Takže asi takhle: Naše ekonomika provázaná se světem je, to jo. Takže vliv to určitě bude mít i na náš trh. Otázkou je, do jaké míry je třeba se toho obávat... já bych neplašila. 🙂

Navíc komu je znám ekonomický cyklus... ten musí vědět, že když jsme teď byli docela dlouho v docela rychlém tempu růstu HDP, tak někdy se ten růst zase musí zmírnit... bez ohledu na nějakou světovou finanční krizi. Takže je taky těžký říct, jestli např. růst úroků a inflace způsobuje světová finanční krize nebo prostě fakt, že jsme/popř. byli jsme na hranici dlouhodobě udržitelného růstu HDP... to nikdo neví a teprve čas to ukáže.

yvetta
8. pro 2008

ja robim v ekonomike a zatim je to OK nasa firma ma dost pobociek po celom svete tak verim, ze nejako sa cela nezruti 😀 nam zvysovali tento rok plat este pred tym ako ta kriza vypukla aj bonusy sme mali predtym tak uvidim.... ak buduci rok nebudem mat zvysenie tak menim 😀 , alebo zacnem so snazenim 😀

jasom
8. pro 2008

Robim v agenture ktora sprostredkuje zamestnanie a verte ze financna kriza tu na SR je, vsade sa prepusta, ale firmy sa to snazia ututlat.

yvetta
8. pro 2008

dukie ja mam podobny nazor na krizu ako ty tiez som v pohode 😅 uvidime dokedy 😀

yvetta
8. pro 2008

jasom neviem ako na SR, ale tu v CR nasa firma prave neprepusta o tom by som vedela keby prepustala 😀

susik77
autor
8. pro 2008

tak neviem, teraz som citala prave na nete par clankov, ze uz sa to zacina prejav. aj v nasej ekonomike, aj v poziciach, kt. sa hladaju-napr., ze uz nie je zaujem firiem investovat do marketingu a novych projektov ale ze skor sa snazi pouzivat portfolio uz vytvorenych produktov a zevfaj skor sa hladaju obchodnici ako napr. projektovi menezeri...
no, uvidime, co to prinesie. ja som robila v americ. firme, tak myslim, ze nas to ovplyvni 😒

zuzkaprofant
8. pro 2008

co ja viem tak sa prepusta ja zijem v nemecku tak u manzela vo firme 6 za den prepustili kedze oni robia software pre automobilky a banky 😀 a automobilky zatvaraju prevadzky moja teta robi v cechach a uz je bez prace od zaciatku decembra 😠

tilly
8. pro 2008

ja to tiež cítim, bohužial, odvetví, v ktorých s manželom pracujeme sa to dotkne a už aj dotklo najviac...
uvidíme, čo bude, ešte nemám dokončenú školu, takže keď (ak) ju dokončím, tak si možno nájdem prácu inde, niekde v teple na úrade (a skapem tam od nudy 😝 )

jasom
8. pro 2008

yvetta: to je dobre ze este sa u vas vo firme neprepusta, ja viem o velkych zahranicnych firmach ktore maju tisicky zamestnancov a zaroven aj o malych a strednych firmach so stovkami zamestnancov, u nas prepustili uz 20 ludi, ale nedostalo sa to do novin, ved naco popularitu. Od noveho roka to bude horsie, prepusta sa na SR velmi vela, pridu tisicky ludi o zamestnanie a nie len vo vyrobe .. ☹ ☹

susik77
autor
8. pro 2008

u mm vo firme tusim prepustili od okt. 30% zamestnancov. ti, co neboli zrovna na projekte. a nezaviselo od pozicie 😒

susik77
autor
8. pro 2008

inak zacalo to este pred krizou, ze im prestali preplacat skolenie-to bol hlav. dovod, preco tam nastupil-ze podporovali vzdelavanie. teraz maju krizovy rezim 😒

tilly
8. pro 2008

kurnik, teraz je najlepšie zdrhnúť na materskú a čakať, či sa to zlepší 😀

susik77
autor
8. pro 2008

tilly: no, tiez si hovorim, ze este ist do 2.mimca 😎

alisek
8. pro 2008

tak krize teprve na ČR dolehne příští rok, to co je ted je jen začátek..stejně tak otom už od začátku mluví ekonomové. Unás se teda nebudou rozhodně navyšovat mzdy, přestaly se vyplácet prémie a nebude se tolik investovat. zakázky klesly hlavně z německy, tam je ochromená ekonomika už od začátku léta.
a Klientům přestaly banky půjčovat i přesto že jsou bonitní...takže v tom vidím největší problém.

yvetta
8. pro 2008

no tak u nas uz vidim, keby doslo koho prepustia, lebo mame tu par kolegov, ktorych sa snazi nasa firma zbavit, lebo su neschopni a nejako sa im nedari 😀
aj nasa firma je americka, ale pobocky maju vsade tak verim, ze to cele nekrachne, ked to je taky kolos 😅
este stastie, ze moji rodicia ani svokrovci nepracuju v takych odvetviach kde by sa ich to az tak dotklo 🙂

yvetta
8. pro 2008

ja si myslim, ze treba zachovat pokoj a klud uvidime ako to dopadne na CR buduci rok 🙂

jasom
8. pro 2008

no teraz sa takmer kazdy boji o pracu, clovek ma uvery, pozicky a zostat bez roboty nie je bohvieco 😠 este ze som v ochrannej lehote 😉

jasom
8. pro 2008

ale ma to aj vyhodu financna kriza, minimalne 50rokov USA nevyvola ziadnu vojnu 😎

evka
8. pro 2008

jason v ktorom si mesiaci 🙂

zuzla2
8. pro 2008

v mm praci uz tiez prepustali...asi 6ludi...no dokopy ich tam robi teraz asi 22 😔 pracuje tiez v IT...
len na Slovensku sa este ani len netusilo,ze bude daka kriza a pritom ich firma ma financnu krizu uz od aprila...tiez mali pozastavene vyplacanie bonusov... 😀
tiez som donho hucala,nech zmeni pracu...ale tak stale vahal a ostal...tak uvidime 😀

tilly
8. pro 2008

len aby si USA neriešili krízu vojnou...

evka
8. pro 2008

babenky ked som tehotna a zmluvu mam do marca a potom by mi mali uz predlzit na dobu neurcitu lenze ked som tehoska 3 mesiac tak mi asi nepredlzia ,ze? 😕