Zasiahne nás finančná kríza? Znížite výdavky?

susik77
30. zář 2008

Ahojte, co hovorite na tu celosvetovu financnu krizu? Myslite, ze zasiahne vyznamne aj CR a SR? Budete nejak vyrazne obmedzovat vydavky?

susik77
autor
28. led 2009

ani ja nesuhlasim. tu v cr zacali firmy prepustat uz v novembri-aby boli pripravene na tu krizu, hoci sa najviac prejavi az toto leto

yvetta
28. led 2009

susik tak ked ma toto leto nevyhodia tak budem za vodou - dufam 😀

zveron
28. led 2009

tilly

ved prave 🙂

knuffel

ja velmi do toho nevidim, ale to co pises, je urcite jedna z teorii -skor by som to zaradila do kategorie balast na zalepenie oci pred skutocnou ekonomickou krizou, zitia na dlh, nesplacanie uverov- novinari za nu primarne asi nemozu
naopak - kriza je dosledkom mrhania, nie setrenia - citas americke zurnaly? zacituj este nieco

susik77
autor
28. led 2009

yvett: ty robis v banke? uz som zabudla...mm hovori, ze oni nemaju uz skoro ziadne projekty v bankach, ze banky nemaju peniaze...skor sa este ako-tak dari telekomunikac. teraz robi nieco pre T-mobile. ze vraj velmi dobre je na tom O2-pre nich robi kamoskin priatel

susik77
autor
28. led 2009

neviete nahodou ako je na tom ceska komercka?pocula som, ze maju problemy. my tam mame hypo, ale posiel. tam len akurat splatky, vyplaty mame inde...

knuffel
28. led 2009

Zveron, já ti nikde nečetla, tohle si jenom myslím.... 😉

knuffel
28. led 2009

to 😀

emjee
28. led 2009

v podstate suhlasim s knuffel - nenazvala by som to sice media, ale JPP - jedna pani povedala - a uz sa vezieme ... 😝

ssissi
28. led 2009

emjee, vezieme 🙄 .
A je jedno či novinári, amerika, pani na trhu... odkiaľ to je, ale obávam sa, že sa to začína dotýkať práce môjho muža, môjho zamestnania, ako aj mojich blízkych 🙄 😠 .

ssissi
28. led 2009

A ešte takto pred 2 týždňami som si vravela, čo tam po kríze.. A zrazu bum bác z každej strany, ako lavína.

yvetta
28. led 2009

susik fujjj banky nem rada takze urcite pre nich nerobim 😀 ja robim v outsourcingu, ale zatial sa nasej company dari OK nikoho nevyhadzujeme ani to nie je v plane 🙂 , ale uvazujem nad prechodom do O2, lebo chcela by som robit uz nieco ine 🙂 tak dufam, ze na mna ta kriza tak bum nepride akurat mojmu manzelovi nejako podozrivo zacali znizovat premie, ale tvrdia, ze to nie je financnou krizou 😲

prasiatko30
28. led 2009

ono ze by to bola len umele vytvorena bublina nejakymi novinarmi to je lahko povedat ale tazsie dokazat - mne tak v oktobri - novembri minuleho roku dosiel jeden super mailik - jeden ujo - inzinier sice nie ekonom ale dost rozhladeny clovek - urobil presentaciu powerpoint o tom ako vlastne vznikla tato kriza a podal to tak aby tomu ludia aj bez ekonomickeho vzdelania porozumeli - nazval to - la crisis ninja - kriza ninja - podla tych co boli vlastne uplne na zaciatku - ludia s vysokym rizikom toho ze nebudu moct vratit hypoteky a vobec pozicky ale ktorym banky aj tak poziciavali za vyssi urok ale poziciavali i ked za normalnych okolnosti by tito ludia nedostali ani kreditku na svoje meno - ninja = no income(stabilny), no job, no assets - a pekne tam opisuje ako napad nejakej banky v spojenych statoch zvysit si svoje prijmy ovplyvnilo aj nase uspory ktore mame pekne ulozene v nasej bezpecnej banke.

teodorka
28. led 2009

podla mna to nie je novinarmi ,aspon si myslim ze nenesu vacsinovu zodpovednost.Realita je ta ze ludia prichadzaju vo velkom o pracu a je logicke ze Ti co ju este maju tak nenakupuju hluposti lebo sa boja ci to nezasiahne aj ich a potom im naco budu nove pohare?Velke firmy ktore krachuju prve si nezakladaju svoju existenciu na mediach ale na faktoch a fakt je ten ze medzinarodny trh stagnuje a nakolko sme vsetci na seba napojeny pocitime to vsetky narody.Keby sme boli sebestacna krajina tak sa nas to netyka ale takto ano 😒

susik77
autor
28. led 2009

mm mi dnes povedal, ze firmy sa boja zadat zakazky, ze kto prvy zada, ten skrachuje, tak radsej vacsina pouziva svoje hotove produkty a radsej sa venuje viac propagacii a obchodu ako vyvoju...

nikes
28. led 2009

tak toto mi dnes přišlo na mail. Zajímavé a k zamyšlení

https://www.youtube.com/watch?v=z0owiLPNv6Y
bramburka
28. led 2009

kvuli finanční krizi jsem přišla o práci a manžel o zvýšení platu a prémie, kamarad s hypotékou o práci ☹

susik77
autor
28. led 2009

dnes mi mm volal, ze rozdali u nich dalsich 30 vypovedi-a to uz v novembri prepustili 20% firmy ☹

libka1
31. led 2009

knuffel 😀

nikes
1. únor 2009

Tak nejdřív se krize začalo projevovat hlavně v automob. průmyslu, kde se začaloi propouštět a omezovat výroba.Ale teď se dotýká i ostatních odvětví. Nevím, jak jsou na tom ostatní kraje, ale u nás i ve stavebníctví to není takové, jak předtím. Lidé ruší zakázky jak ve stavebníctví,tak ve stol. firmách. Jediné plus je to, že šly dolů některé stav. materiály. Před 2 týdny jsme rozesílali žádosti o cen. kalkulace na plastová a dřevěná okna pro naši kamarádku přibližně 20 firmám. Dodneška nám zatím odpovědělo 12 firem a cena za okna je cca o Kč 35000,- méně, než za jakou jsme je dostali my asi tak před rokem a to jsme taky poptávali přibližně 20 firem . Poptávku jsme zasílali většinou stejným firmám, jako před rokem.

womenne
2. únor 2009

fuha po prečitani toho članku mi beha mraz po chrbte ☹ naozaj nas to všetko čaka?asi je najlepšie teraz odkladat každu korunu 🤐 normalne zvažujem či neodložit stavbu domu,ale čo ak sa to ešte zhorši?potom už asi nebude vobec vhodny čas ☹

maruschka
2. únor 2009

womenne, teraz alebo nikdy 😉 😉

womenne
2. únor 2009

tento rok sa ešte ako tak da ale buduci bude horši aj čo sa tyka stavebnictva 😒

honey023
2. únor 2009

Zajtra bude DeFacto special kvoli financnej krize... pocas Panelaku behali titulky.

majacska
14. únor 2009

ahojte, neviete mi poradit, ci daju banky hypotekarny uver 100 percent, a ktora kedze je financna kriza? dakujem za odpoved.

yvetta
14. únor 2009

ahoj maji neviem ako to je na SR, ale tu v CR sice davaju 100 hypo, ale problem je v tom, ze uroky su strasne vysoke, cize na taku hypo malokto dosiahne - aspon pokial viem, kedze my uz hypo mame nastastie sme to stihli pred krizou.... 🙂 z toho vyplyva, ze ta 100 hypo je nevyhodna, cize lepsia je hypo do 85%

majacska
14. únor 2009

yvetta dik za info, tak ano 85 percent, to viem, len sa potom musi ta nehnutelnost ohodnotit o tolko vyssie, to sa neda?

otrivinkajanka
14. únor 2009

No co sa tyka financnej krizy tak ju pocitila aj nasa domacnost a to poriadne moj muz pracuje ako taxikar ludia sa skoro uplne prestali vozit taxikmi a co je najhorsie pokazilo sa nam auto.Tak sme poziadali Prvu stavebnu mame tam hypoteku o odklad splatok Ako sme predpokladali zamietli nam to.Som uplne zufala vsade v spravach maju plnu hubu reci,ze ked sa clovek dostane do platobnej neschopnosti ma ihned kontaktovat banku a ze vzdy sa s vami dohodnu,my sme tak urobili aj pisomne aj osobne a bolo nam povedane,ze musi byt dlhodobo chory alebo na urade prace tak sme ziadali znizenie splatok tak to uz v ziadnom pripade.Teraz je moj muz aj ja na nervy,lebo do auta sme vrazili kopec penazi ved nas zivi a ksefty nejdu no je to hroza ja cakam druhe dieta ucty splatky sa kopia a ja som na pokraji zrutenia.Robota nikde v doprave nejde aj keby sa chcel zamestnat je to strasne co sa tu v republike a vo svete deje ☹ 😢
Dufam,ze sa z toho coskoro dostaneme,lebo je to na slucku,,,,

sasiki
24. únor 2009

otrivinkajanka držím palce, aby si manžel našiel čoskoro dobrú prácu, ty sa skús obrniť voči stresom, pre bábenko.....