Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

zahradnicka
4. srp 2012

@zvirka Je na to potřeba jen jedna činka nebo třeba ta flaška, to je jedno, a u té první části, když budeš cvičit podle té, co to dělá pro začátečníky, tak ani není činka potřeba. Já už jsem si vyzkoušela, že když jím zdravě a vyváženě a necvičím, tak docílím akorát toho, že si váhu držím. Ale když začnu cvičit, tak se to hne dolů a to můžu jíst celkem všechno. Dodržuju pořád to, že jím 5x - 6x denně a buď si dám něco zdravého normální porci anebo něco nezdravého malou porci a nemám pocit, že bych strádala. Takže u mě zabírá hlavně ten pohyb. Je to sice děs se k tomu dokopat, ale ty výsledky stojí za to 🙂
Tak i když jsme tu zůstali jen my dvě, tak se můžem dál podporovat, je to fajn se o to podělit s někým, kdo je na tom stejně 😉

zvirka
8. srp 2012

@zahradnicka Tak jsem dnes zase začla cvičit, zvládla jsem to docela dobře. Akorát teda horším se s jídlem, zase flákám snídaně, něco sním, ale mnohem míň, než bych měla a pak mám samo hlad odpoledne a večer. Budu na sebe muset být přísnější. Váha malinko stoupla, ale snad s tím cvičením to do pátku zlepším a budu mít úbytek. Navíc mám motivaci - koupila jsem si nové rifle, staré na mě visí, a nové jsou trošku menší, než by bylo akorát, tak snad do nich zhubnu. Akorát teda v kabince šok, doma se moc neprohlížím a zadní část stehen šílená celulitida 😝 , ale teda fakt hnus. Nějak mi to sádlíčko nemizí rovnoměrně, no je to hrůza.

zahradnicka
12. srp 2012

@zvirka Ahoj, tak já jsem hrozná, ale to 6weeks jsem nedocvičila. Jak mě něco nebaví, tak je to se mnou těžký, ale teď už jedu 7.den znovu 30 day shred a to mě baví. Akorát za týden jedem na dovču a budem v chatě s našima, babičkou a tetou a jejíma dětma, tak jsem zvědavá jak tam zvládnu cvičit. Není tam moc soukromí. Já jídlo taky dost flákám, ale zas mě to donutí cvičit. Nějak to musím vyvážit. 🙂 Co váha, šlo to dolů?

zvirka
13. srp 2012

@zahradnicka Ahojky, tak z toho si nic nedělej, já jsem taky byla přinucena zase přerušit cvičení, vrátila se mi angína. Ale jenom lehčí, víkend jsem ležela a už je mi skoro dobře. Takže to vidím od zítřka nebo od středy začnu znovu. Váha o.k., v pátek 60,6, už se blíží šedesátka, což je super, taková psychologická hranice. No na to, že jsem po porodu nešla pod 65 kg, je to super. A to malému budou v září dva roky.

Tak přeju hezkou dovolenou, náhodou to je fajn, pošlelš ženské a děti na procházku a můžeš cvičit o sto šest. 😉 A co Ty, co váhový úbytek? Jak to máš už celkem? Já se trochu bojím, abych zvládala, až mi začne zase škola a práce, jak jsem ve stresu, tak jídlo neřeším, uklidňuju se sladkým a podobně 🙄 Tak snad to nějak uhlídám a i chvilka na cvičení zbude.

zahradnicka
16. srp 2012

Ahoj, tak jdu jen rychle pozdravit, tenhle týden vůbec nestíhám, balím na dovolenou a hned jak se vrátíme, tak je u nás pouť, takže bylo plno práce na zahradě a úklid doma. Já jsem celkem shodila 13 kg, původně jsem měla 86, teď se pohybuju už asi tři týdny 72-73 kg. Nějak se mi to nechce hnout dolů. No nemůžu se divit, s jídlem to je teď fakt divočina. Dnes jsem k obědu měla bramboráky ☹ Doufám, že na dovče se udržím. Ale tam mě to donutí spíš, protože všichni vědí, že se snažím hubnout a bylo by mi i blbý se před nima cpát, to se budu hlídat víc 🙂 A jak to máš doma, podporuje tě manžel? U nás teda hrůza. Ze začátku to vypadalo dobře, říkal, že bude jíst taky zdravě, ale hned se na to vykašlal, to mi teda nevadí, ale spíš mě mrzí, že třeba za celou dobu mě nepochválil a trochu psychicky nepodpořil.

zvirka
31. srp 2012

@zahradnicka Ahoj, teprv dnes jsem četla Tvůj příspěvek, nebyl na mě, tak jsem na něj neměla upozornění, jinak sem nechodím, protože už jsme tu samy 😅
Tak doufám, že dovolená proběhla v pořádku. U mě s hubnutím fajn, dneska konečně 60 😵 Taky jedu zase Jill, včera začala jsem level 2, tak to snad dotáhnu do konce.
No u nás je to s manželovou podporou takové všelijaké. Když si nandávám jídlo, tak se mě pokaždé ptá, jestli nemám nějak málo, i když vidí, že si to vážím. A pořád řeči typu "dej si víc, pro jednou se nic nestane atd." Naopak s vařením je mu celkem jedno, co vařím, takže si bez problémů dá těstovinový salát s kuřetem a jogurtovou zálivkou nebo tak, navíc obědy dělám jen pro sebe, malému vařím zvlášť, takže to není až takový problém. A večeře dělám jak kdy, spíš podle sebe, nebo i klasiku, guláš atd., ale hlídám si porce, hlavně sacharidy a tuk. Chválit mě taky nechválí, a to bych teda potřebovala. Ale asi je to tím, jak mě vidí denně, já v zrcadle taky moc změn nepozoruju, spíš na oblečení jsem to poznala. Navíc jsem docela unavená, jak to tělo musí brát ze zásob, tak se asi snaží šetřit síly, k tomu ten náš lumpík malý, takže mezi námi sexuální život v háji, nemám chuť ani sílu, v tom mi to hubnutí teda dost uškodilo. 🤐
Teď koncem září mi začne zase práce a škola, takže budu ještě unavenější. No připadá mi, že jediné společné téma pro nás je syn. Manžel chodí domů až 18,30, než se osprchuje atd., pak já jdu honem dělat večeři, s malým si zatím dají kaši, najíme se, koupání, to si většinou sednu na chvíli k PC, pak si s malým hodinku pohraje, já se osprchuju, uložíme malého, to děláme na několikrát, protože jsme před měsícem zrušili dudlík a hůř usíná. Tak před desátou malý konečně usne a buď ještě chvíli TV nebo jdem rovnou spát. Ráno snídá manžel s malým, já zatím do koupelny, abych si aspoň v klidu vyčistila zuby atd., pak jde do práce a tak pořád dokola. Víkendy jsou o něco lepší, ale nic moc, doháním úklid, žehlení ...
Tak vidím, že jsem trošku odbočila, potřebovala jsem si postěžovat, ale bude to asi podobné všude.

zahradnicka
8. zář 2012

@zvirka Ahoj, já se omlouvám, nějak teď nestíhám. To mi nedošlo, že jsem tě v tom příspěvku neoznačila 🙂 Gratuluji k 60 🙂 Co bych za ní dala, ale já se konečně dopracovala k 70, tak i z toho jsem měla obrovskou radost. Teď musím pořádně máknout a za chvíli tam už tu 6 na začátku budu mít taky a to jsem hodně dlouho neměla.
Dovolená byla fajn, ale cvičení nic moc, zvládla jsem to jen jednou. Jídlo jsem tam neřešila. Jedla jsem všechno co ostatní, akorát snídaně a svačiny jsem měla zdravý, ale jinak se vařilo dohromady, kuchyňka malinká, takže abych si tam vařila zvlášť to už by moc nešlo. Byla jsem dost překvapená, že jsem za ten týden zůstala na stejný váze. Čekala jsem tak 2 kila nahoru. Hned jak jsme dorazili domů, tak jsem si zas najela na svý stravování a pokračovala ve cvičení. Dnes jsem odcvičila třetí den level 3. A jak jde cvičení, pozoruješ změny?
Manžel chodí domů taky tak kolem tý sedmý hodiny a většinou kolem osmý už spí 🙂 Takže náš partnerský život je taky veselý 🙂 Takhle pracuje teď i v sobotu, to chodí pomáhat švagrovi na barák a v neděli má odpočinkový den. Kdyby s náma v baráku nebydleli naši, tak mi asi hrábne. On se teda vždycky mihne doma i přes den, ale to se fakt jen nají a moc toho nenapovídá. Jinak s tou podporou od něj je to těžký, řekla bych, že jemu je to asi fakt celkem jedno, jestli mám 70 nebo 90 kilo, tak to prostě tak neřeší. Mě už fakt pochválili snad všichni, i lidi od kterých bych to nečekala, tak o to víc mě to mrzí. Třeba kamarádky manžel nám povídal, jak je jeho žena šikovná, jak všechno zvládá, malýho domácnost, jednou týdně chodí cvičit, to bylo fakt hezký. Já mám děti 2, barák, cvičím denně a ještě mu pomáhám v zahradnictví a neumí pochválit.

zvirka
9. zář 2012

@zahradnicka Tak to je super, žes nepřibrala. Já dovolenou taky neřešila a přibrala jsem snad jen půl kila, ono hodně udělá určitě ten pohyb, hodně jsme toho nachodili.

Tak to určitě mrzí, že Tě manžel nepochválí. Já Tě teda opravdu obdivuju, tolik zhubnout a všechno k tomu, domácnost, děti. My bydlíme v paneláku, takže práce až tak není, manžel taky hodně udělá, to mu musím nechat, třeba vanu mě nenechal drhnout od doby, co jsem otěhotněla, a už si uklízení koupelny nechal jen pro sebe. Dítě jedno, i když vydá za osm 😀 Zase je to na houby, když je škaredě nebo bylo moc horko, nedalo se jít na hřiště. Není tu moc jak malého zabavit, je hrozně aktivní. Domeček se zahrádkou by byl lepší.

Já jsem se cvičením zase nedobrovolně skončila, já to snad nedocvičím 🙄 V pondělí jsme přijeli z města, brala jsem nějaké věci z kufru auta a při zavírání jsem si přibouchla palec. Bolest šílená, manžel zazmatkoval a místo aby otevřel kufr (já jsem to měla druhou rukou nedosažitelné), tak ho zamkl, takže trvalo, než jsem dostala ruku ven. Pak se mi udělalo zle, omdlela jsem na chodbě, no veselé to bylo. Palec celý modrý, v nehtu hrozná bolest, 2 dny jsem bez bolesti nemohla hnout rukou. Teď už je to lepší, ale normálně bříškem nic nechytím, jen kloubem na palci, takže je to na prd. No cvičení nepřicházelo v úvahu, taky jsme předělávali pokoj malému, tak se mi po pravdě ani nechtělo. Ale zítra asi zas začnu, ale nechce se mi, pořád začínám znovu. S váhou se pořád držím kolem té 60, včera jsem se ale neudržela a dala si na leteckém dnu cukrovou vatu 🤐

Co zkusit manželovi něco naznačit? Já to vždycky zkouším, že se ptám, jestli je to vidět, jak jsem zhubla a tak, pak mě teda pochválí. ono když se člověk nepochválí sám, znáš to. A chlapi jsou na tohle obzvlášť natvrdlí.

zahradnicka
13. zář 2012

@zvirka Ahoj, tak jak válčíš? Já se zas plácám mezi 70-71 kg a nejde to dolů. Potřebovala bych se na sebe zas pořádně naštvat. 🙂 Ale cvičím poctivě, jen jsem už začla cvičit level 3 a zas jsem se vrátila k 2, víc mě baví a zdá se mi, že se mi u ní postava formuje nejvíc, tak si jí o chvíli prodloužím a 3 docvičím později. Teda ty máš smůlu s tím cvičením. Já bych asi pokračovala 2 a až to docvičíš, tak si to můžeš dát třeba celý od začátku.
Jinak s manželem to máme tak, že já mu nic nenaznačuju, to už jsem si vyzkoušela, že nemá vůbec cenu, takže jsem mu to řekla narovinu, že mě to mrzí, ale on na to stejně nereaguje 😢 Tak holt už je takový, zas má jiný klady 🙂
Nekoukáš teď na primě na to Zhubni nebo přiber?

zvirka
14. zář 2012

@zahradnicka Ahoj, no já se stydím, ale necvičím. Nějak jsem tenhle týden strašně unavená, prostě jsem se nedokopola. Navíc po celém bytě máme bedny s rozloženým nábytkem- nový pokoj pro Mirečka. Taky má malý dnes 2. narozeniny, já jsem byla na zápisu na fakultě, teď dělám dort, zítra přijdou babi děda.... Ale samozřejmě je to výmluva, kdybych chtěla, čas najdu. Váhově už 14 dní stejné, 60. No bez cvičení to nejde. Dnes mi manžel koupil konečně měkké činky, tak v pondělí jsem si slíbila, že zas začnu, asi zas od začátku.
Na pořadu tohohle typu se nedívám, nemám na to nervy. Mně je těch lidí vždycky strašně líto.

Ale musím říct, že mi to hubnutí fakt zvedlo sebevědomí. Já se mezi lidi moc nedostanu, tak jsem se dnes na zápis pěkně oblíkla, vzala nový svetr, namalovala (maluju se jen do školy a do práce), vyžehlila vlasy a super pocit. Ještě jsme se spolužačkou zašly předtím na oběd, tak jsem si zas po čase připadala jak člověk a ne jako krmící přebalovací pohádky čtoucí stroj 😅 Máš nějaké takové odreagování? Mně už přespříští týden začíná práce, večerní kurzy a taky budu chodit na konverzaci Aj kvůli škole, jsem snad nejhorší z ročníku, tak abych to trochu zlepšila. Tak už se opravdu těším, bude to zas záhul, ale těším se.

dagina
14. zář 2012

Ahojky maminy, prosím vás, jaký máte celodenní jídelníček, aby tělo mírně hublo. Momentálně nemám na cvičení energii, chtěla bych začít aspoň stravou, na cvičení snad také dojde - někdy. Díky a přeji zdravé hubnutí 😉

zahradnicka
18. zář 2012

@zvirka Ahoj, tak já jsem teď od pátku taky necvičila. Máme teď moc práce, do toho o víkendu nějaký akce, tak večer už to prostě nešlo a přes den cvičit nemůžu. Když je Honzík vzhůru, tak už to nejde a když spí, tak pospíchám, abych něco udělala, s ním toho moc nejde. Asi si budu chvíli zas jezdit jen na tom rotopedu. Na Jillian už nejsou síly. Ale brzy se k tomu chci zas vrátit. Dnes jsem měla na váze konečně pod 70 kg. Jen se obávám, jestli tím, jak pár dní necvičím, tak neubývají svaly, tak se radši moc neraduju 🙂
Já se chodím odreagovat na zumbu, to pak vždycky přiběhnu domu plná energie. Párkrát jsme si vyrazili s kamarádama večer někam, ale je fakt, že abych šla sama někam, tak to moc ne a to mi trochu chybí. Za měsíc máme třídní sraz z gymplu, tak na to už se moooc těším, to si to vynahradím 🙂 Jinak musím říct, že mě stačí mít na chvíli klid od dětí, že je má na starosti chvíli někdo jiný, takže nemusím být pořád tak ve střehu, kde co vyvádějí. A to mám zas celkem často. Mamina mi je hodně hlídá, abych mohla pracovat. Takže pro mě je i odreagování, když třeba dvě hodinky pracuju na zahradě.

@dagina Ahoj, tak já teď moc ukázkově nejím, tak radit moc nemůžu. Zkus se zaregistrovat na stránkách stobklub.cz, mě to ze začátku hodně pomohlo k správnému sestavení jídelníčku. Měly by se jíst dopoledne spíš sacharidy, odpoledne bílkoviny. Já ráno většinou jím nějaký cereálie s mlíkem nebo nějaký tmavý chleba třeba s gervais, ke svačině ovoce, oběd tak různě, všechno jsem vážila a zapisovala na ten stob, odpoledne k svačině třeba jogurt nebo šunku... a večer jsem si dala třeba tvaroh nebo nějaký salát, popř. nějakou lehčí večeři.

zvirka
18. zář 2012

@dagina Ahoj, tak já jedu podle talířků. Připadá mi to jednodušší. Mám vylepené talířky na ledničce, na lince váhu a odvažuju si porce. Snídám většinou vyváženou kombinaci sacharidy-bílkoviny, tj. 1 rohlík namazaný Jogurtinou + 5 dkg šunky. Svačina ovoce, oběd zase talířek příloha, talířek maso, talířek zelenina. Svačina - jogurt, večeře totéž co oběd. Hubla jsem takhle i bez cvičení. Zadej si "talířková dieta", vyjede Ti spousta odkazů.

@zahradnicka Tak já jsem statečně začala už v neděli, ale večer jsem to teda zabila rozváženou čínou 😅 A v sobotu chlebíčky a dort, ale už e zas hlídám. Konečně mám normální činky, kilovky, tak je to náročnější, ale v pohodě. Akorát s Mirečkem je horší, nebaví ho, když cvičím. Chvilku cvičí se mnou a pak si chce hrát nebo aspoň povídat, což nejsem schopná, jsem ráda, že dýchám ☹ večer se mi cvičit nechce, tak nevím, jak to mám dělat. Hlídání nemám, tchýně je neschopná, druhou babičku už nemáme.

zahradnicka
11. pro 2012

@zvirka Ahoj, dlouho jsem se tu neukázala. Moc už na tyhle stránky nechodím a hlavně jsme měli dost práce, tak jsem celkově u pc moc nevysedávala. Jak se ti daří? Já se pořád držím. Mám 67 kg, což je super, jen moc necvičím, tak postava nic moc. Potřebuju zas energii na cvičení, ale přes tu zimu jsem nějaká líná. Ráda bych dala dolů ještě 10 kg, tak se nesmím flákat 🙂

zvirka
16. pro 2012

@zahradnicka Ahoj, jsem ráda, žes o sobě dala vědět. Tak já jsem došla na nějakých 58-59 kg, což je super, už se až tak nehlídám, taky mám dost práce. Cvičení jsem zabalila, měla jsem vyhřezlou plotýnku, tak se bojím každého pohybu, i podle doktora bych sei měla dávat bacha. A taky se mi teď ani nechce. Uvidím na jaře, jestli bude všechn s páteří O.k., tak bych zas začala. Můj cíl byl 55 kg, ale i tohle je super. Tak přeju krásné svátky a hlavně žádná kila nahoru!

zahradnicka
18. pro 2012

@zvirka Tak když to jde i bez cvičení, tak nemá cenu to lámat přes koleno. Já dlouho taky necvičila, ale teď jsem začla, zatím mám za sebou teda jen 3 dny Jillian, ale musela jsem už začít něco dělat. Jak peču cukroví, tak pořád ochutnávám a to by špatně dopadlo, tak to musím aspoň trochu vyvážit pohybem. Jsem zvědavá, jak přežiju vánoce, doufám, že si těch 67 udržím. Tobě taky přeju krásné svátky 🙂

leeloo16
14. led 2013

Tak já Vánoce přežila v pohodě, z toho běhání kolem všeho jsem si na cukroví ani nevzpomněla. 😀
No a nedávno jsme s manželem najeli společně na antistresový jídelníček a pokračuje se zdravými snídaněmi podle Petra Havlíčka. Tak snad šťastný rok 2013 🙂

verunka90
5. únor 2013

Ahojte. Tak jsem si vás našla a doufám, že mě příjmete mezi sebe. Mám tzéměř dvouletého synka, od porodu jsem sundala téměř všechno nabrané za těhotenství, šlo to celkem hladce- asi i kvůli kojení 18 měsíců 🙂 Teď se moje váha ustálila na 68 kg, ráda bych do léta zvládla tak 6kg a postupem času to dotáhla třeba i na 60kg. Hlavně záleží, jak na tom budu s poměrem tuku a svalové hmoty...Přes Vánoce jsem běhala, pak jsem se nachladila a zatím tedy žádný sport nedělám. O víkendu už bych si ale zase chtěla zaběhnout, jen nesmí moc pršet (jako třeba teď). Jinak se chci vrátit k pravidelnému cvičení s kettlebellem a dostat se do kondice- teď jsem pořád u vená a cítím se na nic :(

nellisek
16. bře 2013

ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat. Od ledna 2013 držím dietu, zubla jsem 10kg, jen od té doby co držím dietu cca po 20dnech mi začlo špinění mezi cyklem. Myslíte že by dieta mohla rozhodit menstruaci, i pokud se bere antikoncepce?

kockopes012
4. dub 2013

Ahoj holky, tak si čtu jak tady pěkně hubnete a já naopak nějak tloustnu. Sice bezdětná, ale o 5 kg těžší od listopadu. Před tím jsem měla váhu od svých 20 stabilní 50 kg, teď je mi 26 a nějak se to pokazilo. Nějak se s tím nemůžu smířit. V prosinci jsem začala chodit plavat 2x týdně, pak týden pauza (chodím na 12 h směny a při nočních nemám sílu si jít zaplavat ☹ ). V 7 ráno snídám chleba, po 11 oběd bez polévky a v 17 večeře polévka od oběda někdy s chlebem. Občas si v sezóně ovoce a zeleniny dám nějakou tuto svačinku. Mohly by jste mi poradit jak na to??

manicka83
5. dub 2013

Ahoj holky, no já byla na tom s těmi kily podobně. Po porodu né a né zhubnout. Zkusila jsem, ale na doporučení doplněk stravy Emulips od firmy OKG. Do toho trochu cvičení a kilečka šla dolů. Pokud byste chtěla něktará z Vás bližší info písněte mi na email lucka.kuska@centrum.cz. Kamarád to prodává.

manicka83
5. dub 2013

@nellisek ahoj nellis osobně si myslím, že tomu tak může být, protože si zhubla hodně za krátký čas.

nellisek
5. dub 2013

já si to k tomu taky přikládám. Nikdy jsem problémy neměla. Hubnutí je dřina, ale hlavně to udržet, teď moje dcera slavila narozeniny a koukat na všechny ty dobroty a já nic, to je děs. Závidím holkách co můžou vše jíst a fakt mají váhu pořád stejnou. Taky bych si chtěla dát večer čokoládu. Snědla bych ji celou. 😀

yllakh
27. srp 2013

holky, poraďte nějakou fajn knížku o psychologii hubnutí 🙂 nemám problém se cvičením a když chci, tak se umím dobře hlídat v jídle, ALE..většinou nechci 😀 takže potřebuji nějak nakopnout, abych už sakra u té zdravé výživy zůstala 🙂 vždy začnu, ale pak v obchodě objevím chalvu nebo gumové medvídky a je vystaráno..jsem schopná je jíst týden v kuse 🙂

kuklajda
29. kvě 2014

Já na hubnutí požívám TRF čaj od miss cosmetic v kombinaci s pohybem. Zkoušela to už některá z vás?