Změnily poplatky péči lékařů? Chovají se k vám lépe?

radankaa
22. dub 2008

ahoj holky zajimalo by mne jestli máte pocit že když platíme poplatky u lékaře že se upravila jejich péče o pacienty? já mám pocit že ne a někde mám pocit že je tomu i naopak hodně ted chodím k lékaři na různé prohlídky a jsem zklamaná to jak vidíme v televizních seriálech jak se lékaři o pacienty starají a jak o ně pečují a vše jim vysvětlují to vůbec není realita je to jen v televizních seriálech ve skutečnosti příjdu k lékaři ani mě pořádně neprohlídne ani se mnou nemluví protože má prej na chodbě plno lidí a zhrábne poplatek a je to a já jdu domu jako bych tam ani nebyla. dneska jsem byla na plicním moje lékařka chtěla po plicařce potvrzení že jsem astmatik a ta mě poslala do háje nic mi nedala prej na nějaké potvrzení nemá čas nebo čekárna je plná lidí a nikdo po ní nikdy nic takového nechtěl a spoustu výmluv za tu dobu co to do mě hustila tak papír s potvrzením a razítkem by měla dávno napsaný, když jsem odcházela tak mě zastavila že by ten papír napsala zítra a že bych i pro něj přijela tak jsem jí říkala že mám každý den nějaké vyšetření a zrovna úplně jinde že jestli by to nešlo domluvit tak že by mi ten blbý papír poslala poštou tak mi jen odvětila a kdo to bude platit? tak poplatky musíme platit a vstřícnost žádná ale absolutně žádná tak jsem ji řekla že si to zaplatím tak mi řekla že si musím přijít jenže to je pro mě zase 200kč na benzín jelikož tam musím dojed a nemám to za rohem. jsem otrávená z toho přístupu lékařu k nám k pacientům, souhlasila bych s poplatkama kdybych u lékaře dostala takovou péči jakou si zasloužím. myslíte si že když platíte lékař se k vám chová lépe?

pattie
22. dub 2008

Radankaa: ono to není o těch poplatcích, ty slouží k jinému účelu... ale vím o čem mluvíš. Mám pocit, že většina doktorů "zamrzla" v socíku a podle toho to vypadá. Mám srovnání třeba se zubařkou, která je mladá holka plná elánu, má krásnou ordinaci, mají tam milou paní recepční, která ti před prohlídkou zavolá, jestli jsi nezapomněla, že máš přijít tehdy a tehdy. Oproti tomu doktoři na středisku se svými věčně nervními sestrami.. Když jsem celá nadšená volala na gyndu, že jsem asi těhotná a kdy můžu přijít, sestra na mě vyštěkla "je to chtěný nebo nechtěný?" pípla jsem, že chtěný a ona ať přijdu za měsíc, že z toho třeba taky nic nebude.... nekomentuju.

Měla jsem tu smůlu (nebo štěstí), že jsem navštívila pohotovost v Guatemale. A rázem jsem si připadala jak zákazník. A ne proto, že mám bílej ksicht. Úžasná nemocnice, skvělej personál, dostala jsem doktora jen pro sebe, kterej mluvil anglicky a překládal mi co jsem potřebovala. Už samotné vyšetření, v uzavřené "kóji", kde jsem dostala takovej modrej hábit, aby mě neušpinili při odběrech, to se prostě absolutně nedá srovnat! Jasně, zaplatili jsme si to a ne málo (pojišťovna mi to vrátila), ale poprvé v životě jsem měla pocit, že oni jsou tam pro mě...

miksa
22. dub 2008

PATTIE to máš pravdu já jsem loni na dovolené v tunisu měla zdravotní problém tak mi lékaře zavolali až na pokoj a fakt to byl lékař všechno ukázal, vysvětlil ten přístup jsem tady u nás nezažila je to velký rozdíl, myslím že i u nás by se měli lékaři chovat k pacientum lépe, tady se opravdu i já často setkávám já z neochotou a vstřícnost žádná jak píše radankaa

mikca
22. dub 2008

no tak nsad někdo nečekal, že se s poplatkama zlepší péče...ten problém je uplně někde jinde a ne v penězích..no ikdyž taky, ale ne v poplatcích ..a lékaři v seriálech noo..to fakt jako nehrozí...jsou dobří a špatní dokrotři..bohužel....ale já si taky hodně myslím že je to i o pacientech co si nechají líbit...neměla by to být že jsou mudři a nejen ti hnusácky na lidi..ale tak tam prostě příště nejdu a taky to panu rádoby doktorvib
řeknu.....

pattie
22. dub 2008

mikca: ono se to hezky řekne, příště tam nejdu... např. po té zkušenosti s nepříjmenou sestrou na gyndě jsem začala shánět jinou gynekologii... a myslíš, že mám v Praze šanci. Nakonec můžu bejt ráda, kde jsem 😝

mikca
22. dub 2008

no já vím že to není vždy jednoduché..ale tak řekla jsi jí aspon něco??

pattie
22. dub 2008

mikca: co bys jí řekla Ty? AKorát jsem si vybojovala, že tam nepůjdu za měsíc, ale příští týden... toť vše

mikca
22. dub 2008

no já bych jí ptostě řekla že se mi nelíbí její jednání..je fakt že taky záleží na tom jestli jsi ten tip co se nebojí ozvat....ale právě že na tutěch tipech se oni prostě vozí...ale já chtěla říct že ně vždy je to černé a bílé...někdy teda naopak obdivuji dokroty co snesou bych je sama někdy nekteré tipy pacientů , poslala kamsi.(samozřejmně ted nemyslím tvůj případ 🙂 )
a ještě navíc v tvém případě šlo jen o držkatou sestru..ketrou jsi i tak zpracovala..ale kdyby jsi nebyla spokojená s péčí tak tam přeci chodit nebudeš ...a držkatost jde omezit

lenkabu
22. dub 2008

Já taky radím se ozvat...oni jsou tam pro vás a dostávají za to plat,ne opačně.Je to o lidech ne o poplatcích...já zrovna můžu říct,že obvoďáka, zubaře i gyndu mám jak ze seriálu...milí profesionálové.Ale dalo to hodně hledání než se mi to povedlo 😉

pattie
22. dub 2008

mikca, máš pravdu, já jsem docela "držka" a spoustu věcí si prostě vyvzdoruju a překecám je.... ale není každej takhle suverénní... no to nic.
Jen jsem to psala pro srovnání, že ta péče na vysoké úrovni jde, a někde ne. Po pravdě bych si klidně i připlatila, kdybych věděla, že ta úroveň péče bude vyšší a budu mít pocit, že se doktor věnuje jen mě. Jenže to prostě nejde... 😒 Když pak čekách 2 hodiny u doktora v čekárně, no darmo mluvit. Já vím, že je doktorů málo, ale s tím my nic nenaděláme.

lenkabu
22. dub 2008

A jinak...jak se do lesa volá...takže když pacient jedná se sestrou jako se služkou, dostane se mu stejné odezvy...nemyslím to osobně na nikoho z vás, jen chci říct že existuje i druhý pohled 😉

pattie
22. dub 2008

Lenkabu: máš naprostou pravdu! Souhlasím, že ne vždycky pacient jedná s doktorem či se sestrou v rukavičkách. Prostě by obě strany měly být příjemné k sobě navzájem!

kapka
22. dub 2008

co se týká obvoďáka tak když mu dám 50 Kč tak nevrací....nic to pro něj není lidi mu nosí daleko víc peněz a nosili i před reformou...... 😝 A péče -děs běs...je to doktor pro zdravé.....A můj gynekolog je super....perfektní přístup...a když sem u něj byla naposledy kdy jsem chtěla aby mě prohlédl,tak říkal že uděláme už i preventivní prohlídku a že vůbec nebudu platit......takže je to individuální...