Capáčky na zimu. Jaké nepromokavé koupit na zimu?

revmelin
9. lis 2020

Chtěla bych poradit jaké mám koupit nepromokavé zateplené capáčky na zimu pro skoro 10m dítě? Vzhledem k tomu, že jsou obchody zavřené nemám se jít kam podívat a porovnat 😔 malá mi začíná obcházet nábytek, takže počítám že brzy začne chodit (v zimě určitě). Nechci ji držet pouze v kočárku, protože nemám capáčky. Poradíte mi jaké jsou vhodné případně s jakými jste spokojené? Děkuji 🙂

emamaira
9. lis 2020

Myslím, že v capackach ji bude venku na zemi zima... Ale pokud nechceš klasické botičky, tak dobrou zkušenost mám s barefoot botkami Frodo nebo Jack And Lilly, ty jsou obzvlášť měkké, takže by ji byly pohodlné v kočárku a i na to začátečnické chození.

revmelin
autor
9. lis 2020

@emamaira já jsem to tak nějak myslela, že buď capáčky (ale opravdu teplé a nepromokavé) nebo nějakou jinou zimní obuv pro nechodící dítě. Kouknu na ty barefoot. Já jsem z toho bezradná. Všechno zavřené, nemám si to jak osahat a okoukat a tak nevím, co mám koupit. Díky za tip

pe_tu_ss_ka
9. lis 2020

@revmelin pro nechodícího prcka určitě stačí capáčky, my kupovali značku Babice. Malému v nich zima nebyla a kolikrát jsme mu je nechávali jen na doma, ve fusaku měl teplo.

antoinet
9. lis 2020

V těchto mini velikostech je velký výběr bot v perfektním stavu na bazarech. Vzala bych prostě měkké zimní BF boty. Až bude mráz, sníh nebo břečka, capáčky neobstojí.

olga_
9. lis 2020

@revmelin Od obcházení nábytku po chůzi může uplynout také několik měsíců, takže bych se tím zatím moc nestresovala. Ve fusaku mu bude teplo, tam stačí nějaké merino ponožky a třeba si to nakonec vybereš na chůzi pak i v obchodě, případně na bazárku, ale nehrotila bych to, protože taky může o dost poskočit nožka...

simonaph
9. lis 2020

@revmelin Botky se doporučují nasadit až zhruba po 2-3měsících samostatné chůze, pokud ti jde o podporu přirozené chůze a vývoje nožky. Ideální je samozřejmě chůze doma, naboso zn. ideál. Děti si musejí na chůzi zvyknout, zpevnit se, získat jistotu a až potom pořídit botičky. Vloni jsme to měli taky tak, syn začal chodit těsně před prvními narozeninami v listopadu, botky jsme pořídili až v březnu těsně předtím, než pozavírali obchody.
Pro případ, že jdeš ven, jsou i capáčky ze softshellu na to uzpůsobené. Capáčky zn. Reima nebo Jožánek s občasnou chůzí počítají, můžeš je omrknout na ZkusNosítko (www.zkusnostitko.cz) Reima capáčky mají gumovou podešev, Jožánek je celý softshellový, ale sami píšou, že občasná chůze je možná a ten tvar je botce podobný. Reima tady: https://www.zkusnositko.cz/capacky-reima-black a Jožánek tady: https://www.zkusnositko.cz/capacky-jozanek-modre

revmelin
autor
9. lis 2020

@simonaph díky. Vím, že se boty nasazují po 2-3 měsících, proto chci capáčky. I kdyby mi malá nechodila, nebudu ji přece celou zimu držet v kočáru protože nemá boty. Kouknu na odkazy, nenašla jsem capáčky s gumovou podešvou, díky za tip

olga_
9. lis 2020

@revmelin Mrkni třeba na Stonz, to jsou takové vlastně návleky se zateplenou vložkou.