Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Capáčky na zimu. Jaké nepromokavé koupit na zimu?

revmelin
9. lis 2020

Chtěla bych poradit jaké mám koupit nepromokavé zateplené capáčky na zimu pro skoro 10m dítě? Vzhledem k tomu, že jsou obchody zavřené nemám se jít kam podívat a porovnat 😔 malá mi začíná obcházet nábytek, takže počítám že brzy začne chodit (v zimě určitě). Nechci ji držet pouze v kočárku, protože nemám capáčky. Poradíte mi jaké jsou vhodné případně s jakými jste spokojené? Děkuji 🙂

emamaira
9. lis 2020

Myslím, že v capackach ji bude venku na zemi zima... Ale pokud nechceš klasické botičky, tak dobrou zkušenost mám s barefoot botkami Frodo nebo Jack And Lilly, ty jsou obzvlášť měkké, takže by ji byly pohodlné v kočárku a i na to začátečnické chození.

revmelin
autor
9. lis 2020

@emamaira já jsem to tak nějak myslela, že buď capáčky (ale opravdu teplé a nepromokavé) nebo nějakou jinou zimní obuv pro nechodící dítě. Kouknu na ty barefoot. Já jsem z toho bezradná. Všechno zavřené, nemám si to jak osahat a okoukat a tak nevím, co mám koupit. Díky za tip

pe_tu_ss_ka
9. lis 2020

@revmelin pro nechodícího prcka určitě stačí capáčky, my kupovali značku Babice. Malému v nich zima nebyla a kolikrát jsme mu je nechávali jen na doma, ve fusaku měl teplo.

antoinet
9. lis 2020

V těchto mini velikostech je velký výběr bot v perfektním stavu na bazarech. Vzala bych prostě měkké zimní BF boty. Až bude mráz, sníh nebo břečka, capáčky neobstojí.

olga_
9. lis 2020

@revmelin Od obcházení nábytku po chůzi může uplynout také několik měsíců, takže bych se tím zatím moc nestresovala. Ve fusaku mu bude teplo, tam stačí nějaké merino ponožky a třeba si to nakonec vybereš na chůzi pak i v obchodě, případně na bazárku, ale nehrotila bych to, protože taky může o dost poskočit nožka...

simonaph
9. lis 2020

@revmelin Botky se doporučují nasadit až zhruba po 2-3měsících samostatné chůze, pokud ti jde o podporu přirozené chůze a vývoje nožky. Ideální je samozřejmě chůze doma, naboso zn. ideál. Děti si musejí na chůzi zvyknout, zpevnit se, získat jistotu a až potom pořídit botičky. Vloni jsme to měli taky tak, syn začal chodit těsně před prvními narozeninami v listopadu, botky jsme pořídili až v březnu těsně předtím, než pozavírali obchody.
Pro případ, že jdeš ven, jsou i capáčky ze softshellu na to uzpůsobené. Capáčky zn. Reima nebo Jožánek s občasnou chůzí počítají, můžeš je omrknout na ZkusNosítko (www.zkusnostitko.cz) Reima capáčky mají gumovou podešev, Jožánek je celý softshellový, ale sami píšou, že občasná chůze je možná a ten tvar je botce podobný. Reima tady: https://www.zkusnositko.cz/capacky-reima-black a Jožánek tady: https://www.zkusnositko.cz/capacky-jozanek-modre

revmelin
autor
9. lis 2020

@simonaph díky. Vím, že se boty nasazují po 2-3 měsících, proto chci capáčky. I kdyby mi malá nechodila, nebudu ji přece celou zimu držet v kočáru protože nemá boty. Kouknu na odkazy, nenašla jsem capáčky s gumovou podešvou, díky za tip

olga_
9. lis 2020

@revmelin Mrkni třeba na Stonz, to jsou takové vlastně návleky se zateplenou vložkou.

Sem začni psát odpověď...

Odešli