Půjčit někomu monitor dechu, když plánuji ještě miminko?

lucie7324
2. čer 2023

Zdravím, mám dotaz ohledně půjčení monitoru dechu. Syn bude mít za tři měsíce 2 roky. Kupovali jsme před porodem nový monitor dechu,používali jsme ho chvilku,pár měsíců,pak spal převážně s námi. Takže bych řekla,že je ve skvělém stavu. Nenapadlo by mě ho půjčit,protože plánujeme časem ještě druhé miminko a je to věc o kterou se bojim. Teď přišel přítel s tím,že se ho ptal kamarád,jestli jim ho nepůjčíme, kdyby bylo na příteli,hnedka jim ho pujci,přijdu si trošku blbě,že se mi ho nechce půjčovat,ale něco mi říká,že po dalším (jejich) miminku bych už tomu monitoru moc nevěřila, pro naše druhé miminko (monitor by byl už po dvou dětech). Moc monitorům nerozumím,ale vím,že po čase i účinnost desky opadá a že se i musí monitor nechat zkalibrovat. A tak se chci zeptat někomu,kdo tomu třeba rozumí, půjčili byste monitor a používali ho ještě? Nebudu přeci kupovat potom zase nový monitor,jen pro to,že jsme ho někomu půjčili,ab ten nemusel kupovat nový. Samozřejmě bych neměla s ničím problém půjčit,neplanovat další,tak jim ho i nechám,lakomá nejsem 😃 .. ale přítel chce vědět důvod,proč ho nechci půjčit ,že prý taky monitorům nerozumí,že prej proč bysme ho pak nemohli používat 😊😃děkuji za rady.

kloky1
2. čer 2023

Nechápu vaše obavy protože já ají když by mě ležel 2-3roky doma ve skříni tak bych si ho dala na kontrolu stojí to asi 300kc takže žádná tragedie

laxesis
2. čer 2023

Co je to za monitor? Třeba nanny od jablotronu nelze kalibrovat, takže po dvou letech je nutno koupit novou desku a je úplně jedno, kolik dětí se na tom vystřídalo. Nikomu bych to po dvou letech nepůjčila, protože už je to nespolehlivé. Takže půjčit za předpokladu, že si to nechají zkalibrovat, nebo vymění desku (nebo to uděláte vy), záleží na značce🙂 To že se to bude používat to nijak nezničí, ale zkrátka je nutno to nechat zkontrolovat - a to musíte i když to bude jen ležet ve skříni.

tereza0111
2. čer 2023

Tak monitor neni obleceni, aby se osoupaval a je ze me uplne jedno, jestli lezi v postylce pod matraci nebo ve skrini. Po detsi dobe ve skrini bych ho chtela nechat zkontrolovat tak jako tak, takze v pujdeni nevidim zadny problem. Naopak mam pocit ze nejvice odchazi elektronika, co se nepouziva

werik153
2. čer 2023

Ne

veronikacv
2. čer 2023

@lucie7324 ja bych ho v klidu pujcila. Ale kamaradum bych rekla, ze pojistovny i prispivaji na novy monitor.
A i kdybych mela od nekoho pujceny, tak si ho necham zkontrolovat a kalibrovat pro svoji jistotu.

journals
2. čer 2023

Ne, nepůjčila bych. Max prodala

eviicka
2. čer 2023

@veronikacv no ten příspěvek není jednoznačný, protože ho lze čerpat skoro na cokoliv, takže většina lidí ho využije pak jinde.

verka86
2. čer 2023

@lucie7324 máme monitor Nanny z druhé ruky, koupili jsme novou podložku. Když měla dcera rok, půjčila jsem ho kamarádce, aby se deska využila na maximum. Teď má dcera 2,5 roku, monitor mám zpátky a koupili jsme jen novou desku, kterou bych koupila, i kdyby mi monitor ležel jen ve skříni.... Takže proč nepůjčit, jen bych upozornila na tu kalibraci

lenerka1
2. čer 2023

My měli vždy půjčený z porodnice...za mě stačí kontrola funkčnosti a kalibrace, pokud je u dané značky možná, a není čeho se bát. Mít vlastní monitor, tak si ho i tak nechám před každým dalším použitím/dítětem zkalibrovat.

babka
5. čer 2023

Přesně, za mne je také jedno, jestli ho někdo používá nebo leží doma ve skříni. Nevěřila bych tomu ani v jednom případě bez kontroly.

kackabis
5. čer 2023

Já zase zastávám názor - chceš se něčeho zbavit, tak to půjč. Už jsem se několikrát spálila při půjčování věcí kámoškám...
Pokud nechceš půjčit, nepůjčuj. Mě se třeba kámoška ptala jestli ho chci od ní půjčit. Poděkovala jsem ale raději si koupím svůj. U prvního dítěte jsem omylem utrhla kabel - zničil se. Kdybys už nechtěla použít a nechat jí ho nebo prodat, je to něco jiného.
Pokud si nechce kupovat, může si přece půjčit v porodnici, to už nabízí snad úplně všude 🙂
Omluvila bych se, řekla bych ať se nezlobí, ale že ho máš schovaný pro druhé, ať si zkusí půjčit v porodnici, nebo ať si koupí nový a pojišťovna jí ho může proplatit a zůstane jim pak taky pro další dítko 🙂

ondul
5. čer 2023

Měla jsem pocit, že se má kalibrovatpo každém dítěti. My si tedy půjčovali z porodnice, na co kupovat, když ho využiju jen pár měsíců...