Zimní boty na širokou nohu. Jakou byste poradily?

lutu11
6. lis 2020

Dobrý den, chci se poradit. Syn má nohu s rozmery 19x8,4cm. Jakou zimní botu mu koupit?
Zkoušeli jsme FBare - uzke v nartu, Jonap - spod suchyho zipu vylezal jazyk, Beda - nejsou vhodné pro vbočené kotníky. Zezaoo se mi vůbec nelíbí... Je mi jedno jaka značka a bf vs nbft. Ješte poznámka úzka pata a kotník a široký nárt. Děkuji

ev.ka
6. lis 2020

Feelmax Naapa

ev.ka
6. lis 2020

a Sole runner

k_katerinka
6. lis 2020

Máme stejný problém, syn má na šířku 8,3 cm (vel. 33). Dřív jsem kupovala Pegres, poslední dva roky kupuji Keen Hikeport. Jsou to nejširší boty co znám, a i tak je to dost na hraně. Zimní boty netuším, jaké vybrat, sportovní boty na cvičení jsou všechny úzké nebo do špičky, letní sandály jsem brala myslím Primigi, na suché zipy, ale i tak v nich měl nohy jako buřtíky. Místo bačkor (nesehnatelné) jsem letos koupila zdravotní sandály Protetika, také bych uvítala o maličko širší. Pokud někdo poradí, budu moc ráda. Ideálně ne BF, kvůli vbočeným kotníkům.

sudylichozrout
6. lis 2020

Dcerka ma sirokou nohu a vysoky nart. Koupula jsem ji (po zkouseni) Froddo, padnou jak ulite.

slunea
6. lis 2020

Pokud Jonapy jinak sedí, co zkusit na jazyk našít poutko na provléknutí pásku? Nebo zkusit starší verzi s broušenou kůží. Tu broušenou měl syn předloni a jazyk v pohodě, hladkou loni a vylézal, no...

slunea
6. lis 2020

@slunea fare to mají takto. Možná by to u těch Jonapů stačilo na spodním pásku?

lutu11
autor
7. lis 2020

@slunea to by stačilo, ale výrobca to nedela.

slunea
7. lis 2020

@lutu11 říznout nebo si došít sám? Nebo u obuvníka...

1lenuska1
24. lis 2020

Mozna je uz pozde a boty mate, ale ted jsme kupovali Jonap posledni radu (B5) a ma jazyk vsity az nahoru, takze rozhodne nevyleze. Ale je to asi jen u tech poslednich modelu. 🙂