Letní dětský tábor, potřebovala bych rady

leja_t
23. dub 2017

Ahoj holky,

letos jako každý rok pořádáme letní dětský tábor pro děti od 6 do 15 roků. Máme téma Vesmírná mise a já bych potřebovala nějaké rady 🙂)))

1. Jeden večer pouštíme dětem nějaký film či pohádku, jenže letos mě nic co by pasovalo k tématu nenapadá. Poradíte?

2. Napište mi prosím nějaké hry do oddílů. Ať už seznamovací nebo prostě jakékoliv 🙂 Chci trošku změnu, tak třeba mi poradíte něco, co neznám O🙂

3. Kdyby vás napadlo cokoliv (hra, atd) k tomu tématu Vesmírná mise, tak mi to sem taky prosím napište.

Moc děkuju 🙂) Leona

editah222
25. dub 2017

@leja_t co se filmu týče tak znám jen Vesmírné opičáky a ti jsou fakt super. Pak ještě Vetřelec, ale to není pro děti ;)

betelgeuzz
25. dub 2017

Není to sice film, ale napadla mě Rodina Smolíkova, kde v jedné sérii cestuje Ládínek po planetách.

tulikiss
25. dub 2017

na vanocnim vecirku byla super hra, urcite by bavila i deti a zvladnou ji. skupinka 4-5 lidi, kazda dostala papirovou tasku, spejle, 3 nafukovaci balonky, provazek, kus izolepy, dva papiry. jde pridat i neco podle fantazie. ukolem bylo sestavit pristavaci modul pro vajicko. modul se poustel z vysky asi 2 metry a vajicko se muselo dotknout zeme, bylo jedno jestli nejdriv se dotkne treba spejle a pak az vajicko, ale musel tam byt dotyk vajicka. ukolem bylo dostat astronauta(vajicko) vporadku na zem.
je u toho hromada legrace kdy vetsine skupin vajicko hodne prasklo(je dobre hrat venku nebo dat na dopadiste igelit) ale bylo i par dobrych pokusu kdy astronaut skoncil jen z prasklou lebkou 😀, nas astronal utrpel frakturu lepky a trochu mu tekly telni tekutiny 😀

novamamina
25. dub 2017

@tulikiss Joooo! To jsme hráli taky! To je super zábavná hra! Ale už si nepamatuju jak náš astronaut dopadl 😀

tulikiss
25. dub 2017

@novamamina nejvetsi sranda byla kdyz se dvema tymum podarilo zabit astronauta jeste pri vyrobe modulu.

keerka
25. dub 2017

Ahoj, znáš web hranostaj.cz? Dá se tam lecos najít 🙂 Skauti maj tenhle web rádi... 🙂

hedvigaq
16. črc 2018

Dostala jsem 3 poukazy na sigma-tabory (primestske, Praha, metro Budejovicka), ale letos je asi uz nevyuzijem. Jedna se o tydenny tabor, poukaz snizuje cenu na 500 Kc na tyden. Mate-li zajem napiste a poslu kod ve zprave.

nikoulinka
16. črc 2018

Ahoj. Já sama pořádala tábory a tak chápu, ze je nekdy orisek dat do kupy cely program 😃 a ted k tvym požadavkům 🙂 vybavila se mi jedna hra, co se deckam i hodne libila. Vzali jsme je do lesa a po ceste jim vyprávěli příběh. O tom, jak ztroskotala loď z vesmíru. Že to mělo následky, apod. (To si můžeš upravit podle sebe). Nicmene, poimta byla v tom - v lese jsme je zavedli na misto, kde uz jsme meli vse pripravene (misky, stolecky, pribory, šátky, atd...). Jelikož loď ztroskotala, a vyzařovala ze sebe veci, na které nebylo lidstvo pripraveno, každý clen v druzstvu měl nejaky handicap. Jeden byl slepy (zavazane oci), druhy bez rukou (svazane ruce dozadu), dalsi nemohl mluvit (pro jistotu prelepena pusa 😃) atd. A ted pro ne byly pripraveny ukoly, ktere museli jako družstvo splnit, aby se zkaza nesirila dale. Takze treba - slepy musel nakrmit bezrukeho, němý musel naučit jednu vetu hlucheho, atdze... da se hodne improvizovat. Nase decka to hodne bavilo. A to jsme tehda meli nejstarsi 10 let 🙂