Letní tábor pro dítě s ADHD, máte zkušenost?

malkina11
29. lis 2016

Milé maminky, jsem matkou osmiletého syna s diagnostikovaným syndromem ADHD. Ráda bych získala nějaké informace od maminek, které mají zkušenosti s letním táborem (ideálně v Jihočeském kraji), na kterém bylo jejich dítě s ADHD. Uvítala bych nějaké reference, zkušenosti, postřehy, ale i třeba názory táborových vedoucích na vedení těchto dětí a vhodnost jejich zapojení do pobytových táborů, atd. Děkuji.

zzuzinda
30. lis 2016

K nám na tábor jezdí kluk, který má ADHD diagnostikovaný, bere léky. Já jezdím jako zdravotnice. Nejezdí od malinka, začal asi ve 12 letech. První rok byl krušný, není úplně kolektivní, takže měl problém zařadit se mezi ostatní kluky, měl docela vzteklé "nálady", hlavně byl zážitek, když jsme ho budili na noční bojovku, měl delší pauzu mezi léky a byl to fakt boj. Ale od začátku mě měl, troufám si říct, celkem rád, takže měl na marodce útočiště 🙂 A já si ho hodně oblíbila. A další rok byl jako vyměněný, fatk super kluk. Bavili jsme se, on mi říkal, jak se snaží se svou nemocí se sžít. Jednou nás vyděsil, na noční hře utekl v lese pryč, pak se vrátil a říkal mi, že musel pryč, že ho naštval jeden kluk tak, že by mu nejradši pár vrazil, tak radši zdrhnul. Tak jsem ho pochválila, že je zodpovědný 🙂 Další rok byl zase a zase byl výborný. Všichni víme, co má za nemoc, že se na něj musí někdy opatrně a vychází nám to. A musím říct, že on je jedno z dětí, na které se těším, až ho v létě uvidím 🙂 A až nebude jezdit, tak to obrečím. Mám ho fakt ráda.

malkina11
autor
30. lis 2016

Zuzko, moc Vám děkuji za Vaši zprávu. Myslíte, že bychom se mohly spojit třeba přes Skype a popovídat si o tom? Moc děkuji😃

zzuzinda
30. lis 2016

@malkina11 Já skype nemám 😉 Jsem zaostalá, co se týče technologií 🙂 Ale klidně přes IP můžeme 🙂