6ti měsíční miminko odmítá prso po zavedení příkrmů

korbicka
25. čer 2010

Ahojky holky. Moc vás chci poprosit o pomoc!!!
Již 3 týdny dáváme příkrmy na radu doktorky. Malému je 6 měsíců a 13 dní. Ve 12 hodin dostává mrkvičku vždy s něčím....... ke sváče přesnídávku a mlíčko a někdy na noc kašičku. Jinak pořád jen kojím, žádné UM........ No a už včera jsem si všimla, že nějak divně bumbá mlíčko..pořád se u toho tak divně kroutil, koukal jinam, prostě zlobil. No a dnes?? Dnes si vzal jen ráno!!!!!!! On odmítá prso!!! Mě asi explodujou prsa!!!!! Nevím, co se děje!! Vždy dám prso a brečí...... takže dostal přesnídávku místo mlíčka....... a teď opět nechce Co mám dělat?? Nemocná nejsem, nic nového nejím.....MS nemám a ani mít díky antikoncepci nebudu...... Mám mu prso nutit??????

smardik
25. čer 2010

@korbicka mi se tak malý odstavil v 5měsících, kojila jsem a ze dne na den moje mlíko prostě odmítl a už jsem ho do něj nedostala, zkoušela jsem ho i z flašky dát a on s chutí potáhl a jak zjistil co to je prostě začal řvát a konec. nabídla bych ale nenutila bych

korbicka
autor
25. čer 2010

@smardik týjo.......to je mazec. A co já teď s tím mlíkem?? Když budu odstříkávat bude se mi pořád tvořit..... A UM¨mu chutnalo??

smardik
25. čer 2010

@korbicka jak to nejde vydržet tak odstříkat třeba ve sprše-ale jen do úlevy,víc ne. já mu zkoušela dělat s MM mlíko ale nechtěl mi ani to. jo UM chutnalo jen trvalo než jsme našli to pravé, má 20měsíců a UM pije dodnes

korbicka
autor
25. čer 2010

A já chtěla kojit do roku!! ☹ No budu doufat, že se ještě umoudří a zase mu začne chutnat. Můžu se ještě zeptat, za jak dlouho po odstavení jsi přišla o mlíčko úplně???

smardik
25. čer 2010

já taky chtěla kojit do roka ale Tom byl jiného názoru, mlíko jsem ještě tak 2měsíce měla. ted to s kojením taky nevyšlo

lura
26. čer 2010

@korbicka Ahoj, tak to je tedy děsný, co jsem si přečetla!!! Bohužel ti ale neporadím. Máme asi stejně stará děťátka a na příkrmech jsem teď 16 dní. Celkem jsem byla překvapená, když mi naše doktorka řekla, že na příkrmy mám najet tak rychle a zavádět chody v celkem rychlých intervalech (10 dní). Zatím jsem u dvou chodů - oběd a svačinka. Přece jen si říkám, že by to byl pro má prsa i syna hodně velký šok, kdyby jsem už zavedla i kašičku a bojím se toho. Také kojím, žádné UM. Antikoncepci neberu a momentálně mám i MS (dostávám už od šestinedělí) a syn naštěstí mlíčko pije. Holka, to musí být strašnej pocit!!! Asi bych také v tvém případě odstříkávala do úlevy a nadále zkoušela mimčo přikládat. Kdyžtak napiš, jak to zvládáte... Moc držím palečky a doufám, že se miminko k prsíčku znovu rádo vrátí 🙂 . (Dneska byl vlastně náš syn celý den protivný a kroutil se i u příkrmů - zjistila jsem, že se mu prořezává zoubek - tak jen uvažuju, jestli by to u vás třeba nebyl také důvod proč se mimi najednou chová jinak)

petka80
27. čer 2010

@korbicka vím, že se cítíš děsně, ale ještě neházej flintu do žita, tohle je poměrně obvyklý, že děti najednou nechtějí pít z prsa, ale většinou to zase přejde a kojí se dál.
Moje starší tohle taky měla, trvalo to teda asi jenom den, ale taky jsem se dost vyděsila. U nás nakonec pomohlo změnit polohu kojení, bylo to dost krkolomný, ale povedlo se. Vždycky když jsem ji dala k prsu, tak brečela, nechtěla ho a ani za nic se nepřisála, i když měla hlad. Nkonec jsme to udělali tak, že manžel ji choval, ona se zklidnila, já si stoupla před ně a ve stoje jí to prso nabídla a ona se přicucla a pila! Po chvíli jsem ji odpojila a přiložila už normálně a šlo to! To jen tak pro inspiraci, na každýho ale platí něco jinýho.
Mrkni na www.kojeni.net do sekce otázek a najdeš tam otázky k tomuto - říká se tomu bojkot kojení.

vlkousek
16. črc 2010

Zrovna trpím přesně tím samým.Mám skoro 7 měsíční holčičku a ze dne na den začala úplně ignorovat moje prsa 😠 Už tři dny pláče, jen jí zkusím prsa ukázat, nechápu co jí vadí. Zatím mlíčko odstříkávám a dávám z flašky, ale prsa už mě dost bolí.Pořád doufám, že si to třeba rozmyslí a bude znovu chtít. Kontaktovala jsem laktační poradkyni a radila vydržet a nabízet prso.
Je mi jí líto, že jí vždycky tak rozpláču, když jí chci nakojit. Vždycky jsem si říkala, že když to nejde, tak to nejde, ale teď mě strašně mrzí, že ode mě nechce pít, když mám mlíčka dost...ach jo.