9měsíční nechce jíst

nelazb
29. dub 2019

Ahoj holky, už jsem zoufalá. Moje 9měsíční dcera nechce jíst. Jediné, co sní je Nutrilon, občas půlka Lipánka ke svačině (vím, že by to ještě neměla, ale jsem ráda za vše co sní), občas kousek naškrabaneho bananu. To je ze svačin vše. Nechce žádné jiné ovoce, ani presnidavku. :( Co mě ale trápí ještě víc, jsou obědy. Na příkrmech je už od 4.měsíců, ale je ti pořád bída. Snažím se pořád něco vařit, vše možné i nemožné, ale vždy ochutná tak 2 až 3 lžičky, pak našpulí pusinu a už nechce, přitom má hlad, protože když jí pak dám skleničku od Hami - jedinou, kterou je schopna sníst, tak jí půlku sní. Už fakt nevím co s ní. Máte někdo nějaké rady, tipy a postřehy jak do toho našeho nejedlíka dostat ovoce a zeleninu? Třeba jak ji ochutit, nebo nějaké další fígle? Budu ráda za každou radu.

jirovapa
29. dub 2019

@nelazb taky jsem byla zoufalá a pomohla mi kuchařka pro batolata. Jsou tam různé kombinace zeleniny a ovoce, které vás ani nenapadnou a chuťově je to opravdu dobré. Přesný název kuchařky vám momentálně bohužel neřeknu, má jí půjčenou kamarádka. Ale klidně ráda vyzjistím 😃.

mirri7
29. dub 2019

Jsou deti a deti. Nektere tu domaci sklenicku proste nechteji a nechteji... Nerada to sem pisu, aby mne jine maminky neukamenovali, ale pokud by mi jedla kupovane, tak bych davala kupovane a to treba michala s domácím... Az by zbyla jen domaci...
Z ovoce si delam presnidavky a plnim si je pak "do ručičky", to u nas taky funguje...
A jestli uz ma nejaky zoubky, tak doprat kousani...
No, je to boj. Ja mam 3deti a kazde je v jidle uplne jine....

hanka_12345
29. dub 2019

@jirovapa me by ta knizka zajimala 🙂

ah1234
29. dub 2019

@jirovapa joo mna tiez by kniha zaujimala, nas maly nezje skoro nic zatial

pokoda
29. dub 2019

Ahoj, nedám dopustit na kuchařky pro kojence a batolata od Annabel Karmel. Mám od ní čtyři a jeden recept lepší než druhý. V jedné má i vzor týdenního jídelníčku v každém období dítěte. Navíc vše uvaříš v jednom hrnci, je tam uvedeno v jakém věku to může jíst, na kolik porcí to je a zda se to dá zamrazit. U prvního jsem jedla s dcerou taky, jen jsem si to nemixovala😉 Synovec taky nechtěl nic jíst, tak jsem jim ofotila recepty a najednou byl veliký jedlík. Přeji hodně sil v boji s jídlem...

miba10
29. dub 2019

@nelazb naší malé je rok a půl a teprve na jídlo začíná opravdu přicházet. Do roku a čtvrt max jogurty nebo Lipanek, jinak z 95%vse plyvala. Bylo jedno jestli jsem ji udělala něco doma, nebo jsem zkusila něco kupovaného.
Řešila jsem to tehdy i s pediatrem a ten řekl, že ať na ni nespěchám, že hlavně že ochutnává. Od té doby to neřeším a opravdu se to časem dost zlepšilo. Každý prcek má své tempo.

jirovapa
30. dub 2019

@hanka_12345 knížka se jmenuje: Vaříme pro kojence a batolata (200 receptů na rychlé, snadné a zdravé pokrmy), autor: Annabel Karmel 🙂

jirovapa
30. dub 2019

@ah1234 knížka se jmenuje: Vaříme pro kojence a batolata (200 receptů na rychlé, snadné a zdravé pokrmy), autor: Annabel Karmel 🙂

pokoda
30. dub 2019

@jirovapa Jo jo, přesně to je jeden ze čtyř pokladů, podle kterého vařím pro ty naše poklady😉