Ako naučiť dieťa na čajík/vodu? Pije iba UM

ah1234
5. bře 2019

Ahoj, mám skoro 5 mesačného syna, začali sme pred 3 týždňami s príkrmami. Je to veľký nejedlík, mliečko moc nechce, spapá málo z príkrmu. Čo mi príde ale horšie je, že nechce okrem UM nič iné piť. Skúšala som rôzne čaje, vodu, rôzne teploty nápojov. Jediné, čo nechcem je, aby sa naucil na sladké čaje typu tých od Sunaru, tak to som neskúšala (trvalo nám 2 týždne, kým som ho naučili na štiepené UM, ktoré nie je sladké). Nejaké typy, prosím ? 🙂 Ďakujem.

martafrank
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronikav31
15. bře 2019

Ptal se někdo už toho pediatra na pití vody(čaje)??

veronikav31
15. bře 2019

@vita_ ptala jste se už pediatra jak s tím pitím?

ah1234
autor
15. bře 2019

@veronikav31 ja som bola v stredu na kontrole s malým a pediatricka povedala že pri plnom UM vodu nepotrebuje a teraz nenásilne ponukat a on si dá keď bude smädný 🙂

martafrank
16. bře 2019

@ah1234 Zdravím,jsem profes.pěstounka,takže všechny miminka máme na UM.Dokud má dítě většinu stravy mléko,pak opravdu čaj ani jiné tekutiny nepotřebuje,až teprve bude jíst alespoň 2 celé příkrmi,pak je potřeba začít přidávat pití.Náš pediatr říká,že stačí obyčejná voda podaná po lžičkách,stále má tekutiny v mléce až třeba v létě,když je horko,tak se dá trochu víc pít,ale opět stačí pár lžiček mezi jídlem,vody nebo čaje.Důležité je sledovat čůrání,v plence.

vita_
25. bře 2019

@veronikav31 Dnes jsme byli na očkování, takže pití nabízet, rozhodně ne nutit. Pití se má nabízet proto, aby se dítě naučilo pít, aby v létě, až budou vedra už pít umělo a nebyly s tím problémy ne proto, že vodu nebo čaj potřebuje, rozhodně nenutit a nechat to v jeho režii, pokud bude chtít a nebo potřebovat vezme si. Je to pro náš konkrétní případ, syn není plně na příkrmech, má dva a doplněné potom UM, ať se toho zas někdo nechytne.