Batole téměř nepije - jak doplnit tekutiny?

27. črc 2020

Dobry den. Mam 15 mesicni dceru, ktera ma 9 kg, takze by za den mela vypit cca 900 ml tekutin. A ona nepije skoro nic!
Mame vsemozna pitka (viz fotka), delam ji caj, ovocne a zeleninove stavy, vodu. Kojena uz je jen v noci, pres den nechce a hystericky rve, jen me vidi vytahovat prso. 🙈
Delam ji polevky, ted v lete ji davam hodne vodove ovoce a zeleninu, treba meloun. Ale porad je to podle vseho malo.
Resila jsem to s pediatrem, ktery mi rekl, ze pokud ma za den aspon 3 poradne pocurane plenky, tak je to ok. Coz ona ma, ale nekdy take ne. Asi bych to tolik neresila, ale pred mesicem jsme byly v nemocnici kvuli necemu jinemu a tam musela byt na kapackach, aby nebyla dehydrovana. A tam mi bylo durazne receno, ze proste MUSI vic pit. Ja ale nevim, jak jinak do ni tekutiny dostat. Jinak je to stastne a spokojene batole, hraje si a dovadi. Jen to piti...
Neporadi nekdo? 😔

konidana
27. črc 2020

Dceru jsem v 15 m. odstavila a nepila také. maximum bylo časem 0,5l za den. Ale to všech tekutin včetně polévek , půllitrovou flašku vody za den dala jen výjimečně, spíše tak 3 dcl. Ve stejné době se odplenkovala a je fakt, že potřebovala čurat tak 2x až 3x za celý den. Cpala jsem ji melounem, okurkama, polévky, přesnídávky ředila vodou, kaše také řidší, ... nic víc se nedalo. V nemocnici také prudili, tam pod dohledem v 6 letech vypila max. ten 1 L za den. Víc se napije jen když má fakt žízen (v horku nebo větší fyzická aktivita). Je jí už 12 let a je to furt stejné 😉. V roce až dvou letech ji nejvíce bavilo pít z malinké panákovky, to vypila i dvě najednou 😅. Nebo jsem jí dávala vodu z velké injekční stříkačky přímo do pusy😂. Takovéhle kravinky ovšem nikdy nevydržela ani jedna z nás více než pár dní.

zuzita15
27. črc 2020

Ja se obavam, ze prinutit dite pit nelze, maji svoji hlavicku. Dcerka taky podle me malo pije, ale dostava hodne ovoce, polevky apod, takze cura dost a moc je svetla, takze nemam pocit, ze by bylo neco spatne. Jinak u nas funguje sklenicka/kelimek s klasickym brckem (zadne detske lahvicky), to pak pije i sto sest 🤣 Jeste rada pije z ruzove lahvicky s pitkem od Rajec ci pripadne jakakoliv dospelacka lahev (hlavne, kdyz z ni pije tatinek)

zoyee
27. črc 2020

U nás to bylo stejný, malá zase musela pít kvůli strevum, byla po operaci a hrozila ji recidiva. Zkusila jsem všechny možný láhve, vodu, čaje... Pila jenom z lahvičky s brčkem a vodu se šťávou, samotnou vodu, ani nic jinyho mi prostě nevypila.

veronikav31
27. črc 2020

a co klasický keramický hrnek nebo sklenička ze které pije máma a táta? nalít vodu nebo šťávu s vodou a zkusit jí nabídnou zda bude mít. Syn(2,5r) pije v klasického dětského keramického hrnku už dlouho, dcerka už je větší ta má svou skleničku. A nebo zkusit hrnek s oblíbenou postavou?elza,princezna,apd?

autor
27. črc 2020

@zuzita15
@zoyee Jo, sklenicku s brckem jsem zkousela. To ji vydrzi tak den, pak krouti hlavou a odstrkuje me s tim. 🤣 A jakou stavu prosim? Protoze me prijde takove blbe, aby kazdy den pila nejaky slazeny napoj. Kvuli zubum 🤔

autor
27. črc 2020

@veronikav31 Ano, to jsem zkousela, trochu se napije, pak si to vezme do rukou a chrstne to na sebe. 🤦‍♀️ A oblibene postavy zatim nema, tohle nejak vubec neregistruje.

martt
27. črc 2020

Nečetla jsem všechny komentáře, ale řešila jsem to u mého syna. Tenkrát mám dokonce hrozili kapacky pokud se nerozpije. Nakonec to dopadlo tak, že jsme to pojmuli, jako lumparnu třeba do vicka od lahve dostal vodu a tu vypil. Nebo do panáka, do konce pak i přímo z normální lahve. Sice se u toho polil, ale bral to jako lumparnu, tak se vždy napil. Nebo si třeba náš deda nebo manžel nalili do skleničky vodu a odešli a ja jsem ho navedla, aby jim to vypil, že to bude lumparna. A chlapi se vždy na oko divili, kdo jim to vypil 😂. Tenkrát mu bylo cca rok a čtvrt.

martiniquest
27. črc 2020

Mame doma ctyrletaka, ktery by mel vypit cca 1,5 l a realne za cely den vypije tak 250 ml a to mu neustale rikam, aby se napil. Jedine, co mi sam od sebe rad pozre, jsou salatove okurky, coz je sama voda. Tak do nej cpu alespon okurky. Pokud dite nechce, neprinutis ho nijak. Vyzkouseli jsme asi 10 ruznych lahvi, dokonce i ovocne dzusy, caj...nezabira nic

konidana
27. črc 2020

na piti je nej jen voda. nabizet a nabízet, neco vypije...

zuzita15
27. črc 2020

Sladke napoje bych urcite nezavadela, sice bude mozna (ale jen mozna) pit, zato to pekne odnesou zuby a takova celkova narkoza, kdyz ma 2-lete dite kazy... to teda dekuju nechci

zoyee
27. črc 2020

Rozpila se na malinovym jupi sirupu, někdo mě za to možná ukamenuje, ale z ničeho vypila 2 lahvičky denně. Samozřejmě hodně naredeny. A zuby má ve třech letech krásný, bílý a bez kazu. Případně jsem ji do čistý vody dala trochu ovocný kapsičky. Ale dlouho pila jenom to malinovy jupi, jakoukoli jinou značku nebo příchuť říkala ble.