Jak dlouho po otevření lze použít krabici UM?

gellerka
23. črc 2014

Konkrétně mám Nutrilon HA a Nutrilon antikolikový. Na krabici je napsáno "spotřebovat do 1 měsíce", ale přemýšlím, na kolik je tomu třeba věřit, jestli se to opravdu může zkazit. Nechce se mi to vyhazovat, stálo to peníze, ale cpát to za každou cenu malé, abych ušetřila, to určitě ne. Mám mlíka ze začátku května, párkrát použité, pak jsem přešla na Allergy care, kvůli podezření na alergii na kravskou bílkovinu. Říkala jsem si, že bych vyzkoušela, jestli už jí alergie nepřešla a dala část dávky normálního UM, ale nevím, jestli ještě zkoušet ta otevřená mlíka, když jsou otevřená už přes dva měsíce nebo raději koupit nové. Máte s tím zkušenosti?

nuonuon
23. črc 2014

Květnové bych už nedávala. Já to posílala slepicím a ty se mohli utlouct 😀

lv
23. črc 2014

neotevřený to vydrží několik let, a to dost dlouho po expiraci, ale otevřené bych takhle malému dítěti nedala..tchýně si je brala ode mne do kafe, do buchet atd..

pavlusa01
23. črc 2014

Jestli jste to měla dobře uzavřené.....ale já bych to už nedávala,tak to spotřebujte do nějakého jídla a malé dejte čerstvé 🙂

lucifereeek
25. črc 2014

malému dítěti bych určitě něco takového nedala určitě se to tam nepíše pro nic za nic, za ty peníze by mi to osobně nestálo, vyhodila bych to