Jak rychle přidávat porce příkrmu?

petaska
13. črc 2019

Jdu si zase pro vaše zkušenosti... Synkovi je sedm měsíců, do šesti byl jen kojený. V půl roce začal baštit zeleninu, teď už k obědu hravě zdlábne 200 g zeleniny s bramborem nebo rýží a s masem, pak si ještě tak pět minut cucne mlíčka. Teď už asi tři dny dávám i večeři, to si dá tak 130 g zeleninové polévky a pak se zas ještě docucne. Na jídlo se vždycky úplně třese, po všem, co my jíme, se hned sápe...tak přemýšlím, že bychom přidali i svačinu nebo možná kaši k snídani. Máte někoho taky takového jedlíka nebo by byl další chod příliš rychlý? Už si bohužel moc nepamatuji, jak jsem to řešila s prvním synem...je to dvanáct let 🤔😁

sudylichozrout
13. črc 2019

@petaska Hoj, urcite. Muzes zkusit ovocnou dopoledni svacinu a muzes zkusit i snidani. K te dat treba jogurt, kasi, kousek peciva.
Ja jsem zavadela prikrmy vzdy od ukonceneho 4. mesice, nejprve zelenina k obedu, postupne masozelenina k obedu. Pak jsem pridala vecer kasi, po mesici zas treba i ovocnou svacu a snidani. Obe holky se mi odstavily v sedmi mesicich, takze jsem pak kombinovala s UM. To jsem nechala na noc, kdyz chtely, pak treba na odpoledni svacinu a jeste pred spanim po veceri. A zbytek uz normal jidlo (samozrejme uzpusobene detskemu brisku). Nezaznamenala jsem ani u jedne dcery ani naznak problemu, alergie ci tak.

chumlee71
13. črc 2019

Klidně dej, taky jsme měli jedlika. Já už jsem po 14 dnech co měl zavedený oběd dávala i večeři. A jedlik zůstal do teď ( má 18 měsíců), co se před ním neschova tak sní 😁

petaska
autor
13. črc 2019

@chumlee71 taky mi to tak připadá, kamarádky mamka před ním musela doslova prchnout se salátem. Prý by to bylo trápení divé zvěře 😁
@sudylichozrout ta pestrost snídaní a svačin, o které píšeš, se mi moc líbí, jenže malej má zákaz mléčných výrobků a všeho s vejci. Na testech na alergie mu sice nevyšlo nic, ani náznak, že by mu v těle probíhala jakákoli alergická reakce. Ale podle Dr. má být bez těchto potravin. Vše ostatní včetně lepku máme povoleno... Takže do příští návštěvy u Dr., což je až v září, bude mladej muset vystačit na snídani s nemléčnou kaší, míchat mu to asi budu i s ovocem nebo zeleninou 🤔 Navíc to mléko nemléko, jak já říkám, Neocate, je tak hnusný, že je mi úplně proti srsti mu ho do té nemléčné kaše přidávat. Hned to po něm chytne tu pachuť 🤢
Ale šlo mi hlavně o to, abych na něj nešla moc rychle, což koukám, že asi ne 😁

kittyy17
13. črc 2019

@petaska do kaše můžeš dát vlastní odstříkané mléko. Já bych mu dala, když chce, zvlášť když se potom ještě dokojí..

petaska
autor
14. črc 2019

@kittyy17 samozřejmě, vím, ale mívám bolavá prsa kvůli ekzému, takže si nedovedu moc představit, že je mučím odstříkáváním, ať už ručně, nebo odsávačkou 😫 Je to na nic 😟