Jaké dělat domácí kaše pro 6měsíční dítě?

chico2
17. čer 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké dělat domácí kaše. Mám holčičku 6m a místo jednoho kojení má mléčnou kaši (kupovanou instantní). Chtěla bych jí dělat domácí, ale nějak nevím jak na to.

lv
18. čer 2017

Namočit jakékoliv vločky (lze i přes noc), povařit, rozmixovat, přidat kousek másla. Rýži, pohanku namáčet nemusíš, jáhly před vařením 3x proplachnout vařící vodou.

chico2
autor
20. čer 2017

@lv Děkuji, ale jak mám vyřešit to, že teď dávám mléčnou kaší a tato je nemléčná. Sebrala bych tím malé dávku mléka.

lv
20. čer 2017

@chico2 pokud kojíte, udělat ji hustější a přidat mat.mléko, pokud je na umělém, přimíchat až před podaváním.

mississka11
20. čer 2017

Pokud kojíš, jak píšeš, tak bych vůbec nedávala mléčnou kaši. A to, že přijde o jednu mléčnou dávku se nic nestane. Nebo udělat kaši z mateřského mléka. To UM v instantní kaši vůbec není pro kojené dítě dobré...

chico2
autor
20. čer 2017

@mississka11 Právě, že tolik mléka neodstříkám, abych to přidala do kaše. A už k obědu máme zeleninu a tudíž je bez mléka. Takže nevadí, když bude mít nemléčnou kaši a budu ji i nadále kojit třikrát denně? A co až budeme zavádět svačiny. Jak se to řeší s mlékem. Měla by mít určitý přísun mléka. Jak se tohle řeší? Mohu dát třeba jogurt? Asi se ptám hloupě, ale mám první mimčo 🙂

kacenecka_24
20. čer 2017

@chico2 vubec se neptas hloupe, ja budu mit drihe a o tech kasich jsem taky premyslela - davala jsem taky instantni.

mississka11
20. čer 2017

@chico2 no to nekojíš moc často... já kojím snad celý den 😅 postupně se mají mléčné porce nahrazovat nemléčnými. A nebo použít rostlinné mléko

chico2
autor
20. čer 2017

@mississka11 Tak já to takhle mám od samého začátku. První tři měsíce jsem kojila 6x denně a potom jen 5x denně. Víc prostě nechtěla 🙂

mississka11
20. čer 2017

@chico2 já můžu jen tiše závidět 😅 já kojím co 1-2 hodiny...

Jinak k těm kaším-udělala bych z vody nebo třeba rostlinného mléka. Stejně se mají postupně mléčné dávky nahrazovat

muhehehe
20. čer 2017

Já bych teda kaši udělala z UM.. stokrát raději než z nějakého rostlinného sajrajtu. Nahrazovat mléčné dávky.. to ano, ale ne v šesti měsících. K obědu má zeleninu, brzo zkusí nějakou sváču.. kaši bych nechala mléčnou, plus teda kojení kolik bude chtít, ideálně i po tom obědě. A pokud ta kaše nejde z mateřského mléka, tak z umělého. A moudro že UM v instantní kaši není pro kojené dítě dobré... pročpak?

mississka11
20. čer 2017

@muhehehe protože to v tom bříšku udělá akorát nepořádek. Proto se mají kaše používat třeba stejné značky, jako má dítě UM. Protože je v tom stejné UM. A rostlinný sajrajt-dá se udělat i domácí rostlinné mléko z bio produktů...

msimankova
20. čer 2017

@chico2 s jogurtem jsem začínala po 7. měsíci, cca 3x týdně, od 8,5 měsíce každý den. Já jsem nekojila, takže jsme to měly s malou jinak, ale přijde mi brzy ubírat mléko...

msimankova
20. čer 2017

@mississka11 ona se má stejná značka používat hlavně proto, aby měl výrobce kšeft. Používám Nutrilon, stejná firma vyrábí Hami, které je pro dcerku naprosto nestravitelné a přitom je kaše úplně v pohodě a je to i u jiných značek... Švagrová kojila a dávala synovi kaši od Nutrilonu, neměl vůbec žádný problém.

jbzirafa
20. čer 2017

Většinou jsem dělala z pohankových vlocek, ovesných . Nejdřív jsem pomlela, i do zásoby, do skleničky. Trochu jsem pak namočila do kojenecké vody, uvařila řídkou kaši (třeba na dva dny, druhý den jsem zredukovat vodoufám a ohřála) rýži jsem uvařila předem třeba k obědu a oddělila jsem si trochu, zredila, pomixovala. Jáhly také. Jak se píše výš, spařit vodou . A pozor,jahlova kaše Hodně zhoustne když stydne. pak do řídké kaše jsem přidala cca 2 lžičky umělého mléka. A pul lžičky másla. Pripadne trochu přesnídávky, banán, později datlový sirup.. chtěla jsem dělat kaše mléčné. Asi to není nutné.

jbzirafa
20. čer 2017

Taky se dají koupit instantní ''kaše '' z jahel, pohanky, rýže. Beru je protože třeba ty Jáhly se vaří delší dobu. .Člověk si namíchá sám a nemá to nálepku ,, kojenecke výživa" ,takže jsou levnější. .

muhehehe
20. čer 2017

@mississka11 To jsou jen tvoje dojmy, nic jiného. Dokonce je celkem normální že někdo kojí a dokrmuje UM. V domácím rostlinném mléku z bio produktů nevidím absolutně žádný přínos, ale to jsou zase moje dojmy. To musí být teprve zmatek v bříšku 🙂 Ale pokud je nějaký důvod dávat tohle půlročnímu dítěti raději než umělé mléko, klidně se nechám poučit.

amazonka.k
20. čer 2017

Já vařím domácí kaše už téměř pět let, v DM kupuji jáhly, které uvařím dle návodu, ve zdravé výživě kupuji pohankovou krupici, špaldovou krupici, čirokovou, ovesnou, ovesné vločky. Když byly děti malé, vařila jsem i mléčnou rýži. Vše uvařím podle návodu a rozmixuji s mlékem, ovocem ( základem je banán, který kaši osladí dost sám o sobě ), oříšky a datlovým sirupem, přidám kokosový olej, a posypu nepraženým kakaem. Vše ale samozřejmě úměrně věku.

amazonka.k
20. čer 2017

A dokud jsem kojila a děti byly ještě malé, tak jsem místo kravského mléka přidávala do kaše odtříkané mateřské mléko. Dá to práci, vím, že je UM daleko jednodušší na přípravu, ale nějak jsem neměla to svědomí 🙂

hanka_333
29. čer 2017

Možná taky hloupý dotaz, ale lze kaše z vloček, jahel... dělat bez mléka a podávat. A po kaši pak třeba ještě dokojovat? Proč musí kaše obsahovat mléko - ať už odstříkané nebo umělé?