Jaký by měl být pitný režim při krmení umělým mlíčkem?

kt77
3. říj 2015
Chtěla bych se zeptat, jak je to s pitím, když jsme od narození jen na UM - neměl by dostávat i nějaké čaje nebo nějakou ,,tekutiny,, navíc? Nebo stačí to mlíčko?díky za rady/tipy 🙂
svetlus_pepca
3. říj 2015
Žádné tekutiny navíc! Příjem UM naprosto pokryje potřebný pitný režim 😉 Je to stejné jako u kojení. Až začneš dávat příkrmy, tak potom pomaloučku přidat i pití. Já dávám čistou kojeneckou vodu, občas nějaký čaj nebo koupený dětský ovocný nápoj. Ale zaručeně ti tu některé maminky doporučí pití dávat. Což je tak o přetížení ledvin. Ale když projedeš internet, určitě najdeš spoustu odborných článků o tom, že mléko stačí 😉 Navíc, až to bude potřeba, najdeš i kolik ml na kg váhy dávat.
leniczka23
3. říj 2015
Přesně jak píše @svetlus_pepca .. až začneš dávat příkrmy tak pak i stejně pomalu začít s vodou..
kt77
autor
4. říj 2015
díky moc, jj, právě, na netu různě - někdo ano, jiný ne, takže my počkáme do příkrmů 🙂
evicka844
8. říj 2015
Já jsem dávala pouze UM Hipp bio combiotic 1, žádné další tekutiny. Podle mě to není nutné, mimi prospívá skvěle.
kt77
autor
9. říj 2015
dobrá tedy 🙂 a nějaká rada ohledně nějakého UM, které více zasytí? Objevila jsem Hajaju, ale ten je až od pul roka, pak Hami Extra, sice od narození, ale to je snad už trvale nedostupné :/
svetlus_pepca
9. říj 2015
@kt77 Já používám od 4. měsíce, kdy jsem musela přestat kojit, UM z Rossmannu - Babydream 😉 Vím, že to na první pohled nebudí dobrý dojem vzhledem k ceně. Ale porovnávala jsem složení s několika značkovými UM a je to jedno a totéž. Probrala jsem to i s Dr. a ta mi řekla, že dnes jsou všechna UM udělaná tak, aby co nejvíce připomínala mateřeské mléko a na trhu se neobjeví nic, co by nesplňovalo přísné normy. Navíc třeba v Německu je tohle nejprodávanější UM na trhu. Malý s ním neměl nikdy žádné problémy. Zato jiné maminky zkouší jedno značkové za druhým a neví si rady, protože po tomhle bolí bříško, po tomhle je hlad atd. Fakt mohu jedině doporučit!!! 🙂
evicka844
13. říj 2015
UM HiPP bio combiotik synovi seděl, je sytivý a obsahuje probiotika, takže jsme se zároveň zbavili prdíků. V noci nebyl hladový, a postupně jsem dávala od 5.měsíce na noc i kaše.
kt77
autor
13. říj 2015
@evicka844 díky za rady, budem zkoušet, protože Bebivita kterou jsme začli byla ok, ale byl furt hladovej, tak jsme zkusili sunar, ale po něm stále bolení břicha a prdy :/

Sem začni psát odpověď...

Odešli