Jaký dát dítěti první jogurt?

jlucka1000
1. srp 2014

Maminky, jaké jogurty dáváte svým dětičkám?Kaše mi malá moc nechce.Zkoušeli jsme Danonino ale po tom mi malá zvracela.Kojíme, přikrmujeme a je nám osm měsíců.Předem moc děkuji za odpovědi.

123beruska
1. srp 2014

Dáváme bílé hollandie

wenduliks
1. srp 2014

@123beruska take jsme dnes zkusili a dobry. Dr.rikala,at davame jen bile a s plym obsahem tuku.zadne light.

lena82
1. srp 2014

Selský jogurt Hollandia nebo Choceňský smetanový jogurt, obojí neochucené. Ochutit a osladit se může např. rozmixovaným banánem.

luciesofi
1. srp 2014

Hollandia bílá
@jlucka1000

zouzelka
1. srp 2014

Také jsme dávali jen Hollandia, jsou nejlepší a hlavně je to čistý jogurt, žádný škrob či pektin.

helcenka
1. srp 2014

@jlucka1000 - choceňský bílý, řecký jogurt bílý a ještě bílý bio od Olmy, ale ten nevím, jestli se nepřestal vyrábět. Holandii jsem taky vyzkoušela, ale malýmu nepadla do chuti.

lv
1. srp 2014

jogurty nad 8=tuku, choceňský a hollandiu..danonino je sra.ka umělohmotná, no díky reklamě to ze mě vymámí ta školoutéměř povinná sem tam. Vše od Danone stojí za bačkoru.

123beruska
1. srp 2014

@wenduliks nám jsou 3, a pořád dáváme jen tu hollandii, nejsem zastánce jogurtů typu danone, a přeslazených apod.

gepe
1. srp 2014

Vse bily jogurt - Bio od Olmy, Hollandie, Nase Bio (Billa). Obcas pridam ciste ovocne pyre, nebo jen piskot. Jine davat v planu ani nemame, chutnaji ji, tak nevidim duvod proc davat umele slazene. 😉

blondynka400
1. srp 2014

@jlucka1000 Klasický přírodní bílý jogurt. jakmile je toto na výroku napsáno, je to ok. V bílém joguru dle legislativy nemůže být ani škrob ani cokoliv jiného. Za mne ideál již zmiňovaná holandie (lepší ta bio) a nebo jihočeský ve skle. Levnější varianta je třeba pilos z lidlu 3,7% (vyrábá ho holandie, jen ne metodou zrání v kelímku) a pod. Podobných jogurtů je hodně a spíš záleží na chutí každého miminka.
Za mne určitě ne smetanové jogurty, jako choceňské, řecké a pod. Když pominu to, že je to pro kojence šíleně moc tuku, tyto jogurty obsahují hlavně velké množství kaseinu (stejně jako tvaroh) a je to těžké na trávení. Dítě do jednoho roku by je tedy jíst vůbec nemělo a pak i jenom občas. Určitě ne light výrobky, ale přírodní jogurty, tedy 3-4% tuku.

soleilll
1. srp 2014

@jlucka1000 Určitě jen bílý bez škrobů a cukrů. Mně pediatr řekl, že není vhodný plnotučný, ale samozřejmě ani light. Hollandia dodává i pro Albert (A-Quality) a možná i pro Billu, kde stojí polovinu a Choceňský je taky dobrý, jen kyselejší.

gosa22
1. srp 2014

Hollandia je parádní, souhlasím 😉 skvělé jsou Vesnické jogurty z Lidlu (té jejich značky, navíc chuťově snad ještě lepší než Hollandia a cenově mnohem dostupnější)

anetaji
1. srp 2014

byla mi doporučená activia.Ale nevím nevím chtěla jsem zkusit chocňskej bílej.Máme doma jablečnovišňový koncentrát s kterým sladím dětem vše od čajů po kaše atp,tak zkusím i tu choceň.

elischka
1. srp 2014

choceňský.o)

agne
1. srp 2014

Pokud kojíš tak minimálně do roka je dávat vůbec nemusíš. Jinak co jsem vyčetla, tak lepší a stravitelnější než kravské mléko je mléko ovčí.

mafeska
2. srp 2014

@jlucka1000 začínaly jsme s bílou hollandií, teď dávám choceňský. 🙂

evavit
2. srp 2014

My dáváme od Olmy jogurt Klasik někdy i Activii

konidana
2. srp 2014

@agne na příkrmy a nová jídla si dítě má zvykat již při kojení ,ne?

ojika
2. srp 2014

Choceňský 🙂

lolap
2. srp 2014

Choceňský, Hollandii mi ani jedna dcera nechtěla, je takový nakyslejší.

lenkazdenek
3. srp 2014

Tak u první my byla doporučená activie,holandie a klasik,tak snad se časy nezměnily 😀 i když ještě má mladší na jogurt čas 🙂

barb86
18. pro 2017

Ahojky maminky chtěla jsem se zeptat kolik jste dávali mimi bílého jogurtu. Asi najednou né? Děkuji za odpověd

klllarinka01
18. pro 2017

Ja davam jen bily od Hollandie. Nekdy pridam ovoce ci presnidavku a je to 🙂