Jídelníček 7 m. Je adekvátní?

luna03
24. bře 2023

Zdravím, chtěla jsem se jen zeptat, zda mám podle vás adekvátní jídelníček. Mala mi dost blinka, jak mléko tak příkrmy... Tak jestli ji neprejidam?
8-9h um 120 někdy méně
12h přesnídávka s ovocem, jak kdy někdy jen přesnídávka
14h um 120
16h jogurt
18h prikrm masozeleninovy
19-19:30h um 180ml.

nikkigingerbread
24. bře 2023

@luna03 ja se tak nejak orientacne ridim tim, ze vzadu na UM jsem cetla, ze denni davka by mela byt okolo 1000ml, i kdyz uz davno neni vyhradne na um, tak se snazim tu tisicovku ‘neceho’ splnit .. dcera bude mit za tyden 8m a jeji jidelnicek vypada takto:

5:00 210ml UM
7-8h jogurt 120g
10h kapsicka 90g
12-13h masozel 190g
15-16h banan/jablko/kapsicka/um okolo 120g
19h 240ml UM

vazi 8100g, donedavna byla na AR UM, poblijon od narozeni, cim vic prikrmu, tim min bliti. prikrmy davam od 4m a az ted je to lepsi.

cuuza
24. bře 2023

@luna03 To má 12 hodin pauzu? To dopoledne mi přijde hrozně málo...

blondynka400
24. bře 2023

@luna03 na 7m mi to přijde špatně postavené. Dopoledne dlouhá pauza, masozelenina večer místo oběda, každý den jogurt už v tomto věku?... Nemyslím si, že se přejídá, ale jídelníček je za mne špatně postavený (ale to na blití vliv nemá)

gbp
25. bře 2023

@luna03 teda moje je kojena a 7 mesicu bude mit az za 14 dni. ale me toho jidla na ukor mlika prijde hrozne moc. me sni par lzicek zeleniny na obed a pak to jeste zapije mlikem. a mliko ma jak si rekne ale obvykle tak kolem 6, 9, 12, 16, 19 a pak v noci nepocitam. nema malo toho um? blinkani s tim podle me nesouvisi. urcite ne z prejedeni. nase blije hrozne moc, ale teda uz od narozeni 🤷🏼‍♀️ nema proste jeste vyvinutou tu zaklopku no.

zmrzlinka
25. bře 2023

@luna03 dej v 10 přesnídávku,v 12 masozeleninovy příkrm

luna03
autor
25. bře 2023

@blondynka400 když ji dám masozeleninu k obědu a k večeři kaši, tak pak brečí když jde spát, tak jsem to obrátila

luna03
autor
25. bře 2023

@gbp víc um do ní nenacpu

luna03
autor
25. bře 2023

@cuuza jak 12h pauzu??

luna03
autor
25. bře 2023

@cuuza myslíte asi v noci 😀 v noci se budí na mléko 2x někdy 3x , to jsem nenapsala no

cuuza
25. bře 2023

@luna03 Aha, to tam celkem chybělo.

swan42
25. bře 2023

@luna03 souhlasim s blondynpu a kasi tam nikde nevidim... Velikost porci u jidla taky ne. Taky nechapu presnidavka +ovoce, myslela jsem ze presnidavka je ovoce 😄 na jogurt je brzo, podle me muze zvracet i z toho 🤷
Dala bych rano mliko,
dopoledne kasi nebo presnidavku,
obed masozeleninu,
odpoledne presnidavku nebo kasi (podle toho co mela dopoledne)
a vecer mliko,
mlika 100-120ml a jidla 150-250g

luna03
autor
25. bře 2023

@swan42 díky za rady, zatím budu dávat co baští 🤣 ptala sem se jen na zvracení ,ale děkuji 🙂

andreacantu
25. bře 2023

@luna03 mozna blinka z toho jogurtu nemusi ji to uplne sedet. Nase mala byla schopna uzit si jogurt az kolem roku. Kdyz se vratim v case tak v 7 mesicich mela 2x denne prvnou stravu (masozelenina obed a dopoledni svacinka nejaka ovocna presnidavka) jinak mliko rano odpoledne a vecer, jenze toho vyzahla 200 ml na kazde piti. Pak v noci uz nechtela. Kolem 8 mesice pak odpo svaca se vymenila a az v 11 mesicich si nechala vymenit vecerni kasi za mliko. Kasi jsem taky zkousela drive davat vecer a to bulela a nechtela to, az v tech 11, asi to bylo na ni moc tezke na zaludek na noc.
Asi bych zkusila vymenit ten jogurt za treba rozvarene jabko, hrusku takovy ovocny komputek.

luna03
autor
25. bře 2023

@andreacantu já bych ji hrozně ráda to mléko dávala, ale ona ho bohužel nechce a tím že ho nechce ji zase nechci nechat půlku dne o hladu, ale to nevysvetlim. Prostě to tak má , tak se snažím aspoň takto. A na doporučení naší Dr jogurt smí,aby měla aspoň splněny nějaký vápník přes den. Jinak jí dávám od Hami jogurt s ovocem, který je od 6m. Obyčejný jogurt jsem ji dala snad 1x. Takhle daleko jsem se dostat nechtěla 😁

andreacantu
25. bře 2023

@luna03 neni treba vysvetlovat chapu, nektere deti ti tak maji. O hladu nenechavat hladove decko je snad jeste ukricenejsi nez nevyspale 😀😀😀😀
Zkousela jsi uz antirefluxove mlecko namisto normalniho? Mozna je to uplne blbost ale zkus se zeptat pediatra.

luna03
autor
25. bře 2023

@andreacantu budeš se divit, ale u ní poznat kdy má hlad je děsně těžký, ona totiž nebrečí 🙃 vážně. Brečí maximálně když je ochrapana a chce spát, ale jinak prostě nebrečí....
A nezkousela, jen zahustit a to též moc nepomohlo. Ale ona je většinu času na břiše a hodně sebou mele a šla vselijaky bejkarny 😁 tak se to v ní prostě asi neudrží , i když se snažím aby byla po jídle v klidu , tak ani v jídelní zidlicce není v klidu , ty nohy jedou a jedou o 106 🤣

swan42
26. bře 2023

@luna03 no...ptala ses, "zda mam podle vas adekvatni jidelnicek", tak odepisuji, ze podle mne ne...
Priste lip formuluj dotaz nebo si nestezuj, kdyz ti nekdo poradi 😉

lennus
26. bře 2023

@luna03 Do roka je to kojenec, takže mléko má být pořád hlavní složka, a jde tedy spíš o seznamování s jídlem, u nás to do roku byla hlavně zelenina, ovoce, luštěniny a bezlepkové obiloviny třeba do kaší, ale ne večer, spíš ráno. Ochutnal veškeré alergeny, ale s masem, mléčným a lepkem jsem jela pomalu.

lennus
26. bře 2023

@luna03 Případně lépe stravitelné jsou kozí a ovčí výrobky. Vápník je obsažen i jinde, není nutné se cpát mléčným, jak se nám prezentuje.

luna03
autor
26. bře 2023

@lennus a u nás je to takto 🙂 zatím mi nikdo neřekl , že je to špatně

luna03
autor
26. bře 2023

@swan42 dobře , beru na vědomí 😀

nikkigingerbread
26. bře 2023

@luna03 bud v klidu🙂) dcera taky nechce mliko, jen vecer a rano jak pisu. a neni o tolik starsi nez tvoje. a bliti se proste zlepsilo samo, cim vic prikrmu, tim je to u nas lepsi. jeste si obcas ublinkne, ale uz to neni takove drama kdy vyhodila snad celou davku mlika, a to jsme meli AR. taky jsem si tu vyslechla, ze ma mit mlika vic. bohuzel🙂 taky bych ji obcas radsi strcila flasku z pohodlnosti, nez uklizet oprskanou kuchyn a neustale drhnout bodycka. no neda se, u dr jsme minuly tyden dostaly pochvalu, krasne pribira, kaka a cura bez problemu. tak co, hlavne ze jsou ty nase mimina spoko, ne? 🙂) drzte se.

luna03
autor
26. bře 2023

@nikkigingerbread to každopádně, kdyby byla nespokojená tak to dá najevo. Dělám to co cítím , jsem její máma. Vím že by neměla spoustu věcí, ale prostě to tak už je. Kojení si taky vybrala sama a mohla jsem dělat co chci a prostě nechtěla se přisát 🙈 takhle ji to vyhovuje, jen mi prostě přijde že víc zvrací ale asi je to normální 😀