Kaše před spaním - jaká je nejvhodnější?

luca1987
17. lis 2015

Ahoj maminky, malá má 6,5 měsíce. Je stále kojena, s poledními zeleninovými příkrmy. Večer ji už asi nestačí moje mléko. V noci se mi budí snad co dvě hodiny. V moha diskuzích doporučují před spaním dát kasičku. Máte některá zkušenosti s kašičkami před spaním? Jaké je nejlepší? Koupila jsem dnes od Hami krupičnou vanilkovou kasičku. V lékárně mi pořádně neporadili, tak si nejsem jistá, zda jsem vybrala správně. Děkuji všem předem za rady.

alcar
1. lis 2018

@packaf jezis, to je zase extremni nazor... tak moje deti ochucene chteji, maji je rady a mne chutnaji take. Dokonce jedly i banan od 6 mesicu...co je na nem spatneho? A ryzova kase je bez lepku. 😉 Vsechny moje deti spaly i s kasema na noc velmi dobre. Takze to, co tady pises, neni vzdy pravda. Navic to ani neni, jak jsem pochopila, tva prima zkusenost. A ten, kdo nekoji, tak dava normalne umela mleka... to je taky snad normalni. Je jasne, ze kdo koji, tak je davat nemusi, ale nemusi to zduraznovat, jako kdyby byl buh vi co...

marcelka287
1. lis 2018

Ahoj ja myslím že je to úplně jedno, hlavně, aby to bylo pro ten věk. Jinak já sem se u dětí dlouho vyhýbala cukru, takže jsem kupovala čistě obilné kaše a nebo ryzovou, kukuricnou a bez jakychkoliv přídavků. Kupovala sem je ve zdrave výživě. Dr mě akorát upozornovala na to že ty potraviny co jsou přímo pro děti jsou lépe hlídané ohledně pesticidů atd.

packaf
1. lis 2018

@marcelka287 tak to byla jedna z těch lepších pediatrů. Moje zkušenost s první doktorkou byla katastrofální. Jen letáčky jak musím přikrmovat od ukonč. 4. měsíce, nejlépe jejími doporučenými kašemi značky Hami, Sunárek a jiné blbost, jinak bude mít alergiii, očkovat všechno i nepovinné jinak mi dítě umře … jen si chtěla vytvořit dalšího stálého pacienta, který by tam byl každou chvíli pro nějaké léky. Přešli jsme co nejdříve, z každé poradny jsem byla jen vynervovaná! A že jste se vyhýbala cukru, tak to chápu a dělám taky tak. Kukuřičná, rýžová taky u nás dlouho vedla. Jen jsem dávala čistě ke snídani (později, okolo 10. měsíce) s domácím ovocem, to byla mňamka. A chutná ji to dodnes (2 roky).

packaf
1. lis 2018

@alcar zkuste si přečíst pár kapitol z té knihy, je ke stažení také na uložto, zdarma! Nedávala jsem dlouho ani brambory, ale nahrazovala batáty. A otevřeli mi to oči taky ohledně našeho stravování a už druhou zimu nejíme rajčata, saláty, tropické ovoce a jinou jarní/letní zeleninu, mléčné omezuju. A nebylo to nijak drastické, naopak mi to přišlo přirozené. Pokud to máte za extrémní názor/postoj, tak si pročtěte pár kapitol té knížky. Házet hned všechny do skupiny eko bio matek je pohodlné, když si o tom nic nepřečtete.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@packaf tak ja mam tedka kasi od nutrilonu,bananovo merunkovou a male to chutna a me taky 🙂
kdyz teda nejite exoticke ovoce ani rajcata a zeleninu co teda jite?

packaf
1. lis 2018

@zelenaesmolda přečtěte si to znovu! Nejím to v zimě!

zelenaesmolda
1. lis 2018

@packaf no pokud nemate vlastni ze zahradky tak v tom neni rozdil,stejne je to vsechno pestovane ve sklenicich...

kejt29
1. lis 2018

@packaf dcera rajcata a salatove okurky miluje. Kdyz ji to zime nedam obavam se, ze za pul roku ji ta chut prejde. A @alcar nic o eko bio matkach nepsala, jen to, ze je tvuj nazor extremni a to je pravda. Uz jen ty vykricniky mluvi za vse 🙄. To ty hazes vsechny do jednoho pytle. Nekteremu diteti chunaji ciste kase, nekteremu ochucene. Nekteremu vyhovuji rano, nekteremu vecer. Nasim detem chutnaly ochucene, ale jen par mesicu, pak uz nic kasoviteho. Asi jim vadi konzistence. A to ja kase od Nominalu miluju.

packaf
1. lis 2018

@kejt29 Ano, nepsala nic o eko matkách, ale směřovalo to k tomu tím, že jsem prý extrémní, aniž by si o tom něco nastudovala. Ono je to tady místní kolorit na MK, že pokud se někdo ozve, že to dělá jinak, tak hned pranýř ve stylu "buď budeš s námi nebo jdi jinam". Je málo osvícených pediatrů, kteří se neřídí výškou odměny výrobců čehokoliv pro děti. U nás se slepě důvěřuje doktorům ve stylu, že oni přece vědí! Copak se na fakultách studuje výroba příkrmů pro děti? Doporučila jsem tady knihu (ale stejně si ji asi nikdo nepřečte, ale kdyby aspoň jedna maminka ano a vzala si z toho něco, budu ráda - nemusí ale), ale hned je můj názor extrémní??? 😀 … četla jsem více příspěvků tady ve stylu "dala jsem s příchutí banán od Sunaru a blinkal to" a maminky se diví. ty miminka fakt nejsou hloupé, cca 6 měsíců pily MM/UM a teď dostanou k tomu kaši s příchuťí banán/meruňka a já nevím co všechno, a má baštit s úsměvem. Neříkám, že to tak nemůže být, ale to budou spíš ojedinělé případy než standart!

alcar
1. lis 2018

@packaf jak rikam, jsi extrem a mysli si o mne, co chces. A podle vice prispevku je mi jasne, ze jsi extrem ve vsem. Knihu si cist nebudu, protoze se s ni zcela evidentne ztotoznujes a ja se neztotoznuju s tebou, takze promin. Pro me ztrata casu, vc. diskuze s tebou. 😏

kejt29
1. lis 2018

@packaf prekrucujes. Extremni nazor neznamena, ze jsi extremni. Nikdo ti nepsal, ze se nemas vyjadrovat. Knihu jsi se spise snazila vnutit. Ty jedina tady pouzivas vykricniky. Kdyz si tu knihu bude chtit nekdo precist precte si ji. Vnucovanim ale docilis jen opaku. A u me to fakt zafungovalo presne. Nesnasim fanatiky a ty opravdu tlacis na pilu...

kejt29
1. lis 2018

@packaf a budes se divit, ale ochucene kase chutnaji opravdu velkemu mnozstvi deti. Kdyby to byly ojedinele pripady davno uz by z trhu zmizly. Navic kolem me je pouziva dost lidi a detem chutnaji. U nas taky par mesicu chutnaly a to hodne.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@kejt29 tak ja jsem si tu knizku stahla,zkusim si ji precist jen tak ze zajimavosti,za to nic nedam.ale vzhledem k tomu,ze je stara 11 let tak si nemyslim,ze by to bylo zrovna idealni info.

kejt29
1. lis 2018

@zelenaesmolda jasne, tak pak povis, jestli ti to neco dalo 😉

zelenaesmolda
1. lis 2018

@kejt29 no zatim jsem to rychle prolitla a kecy o jing a jang me docela dostaly :D

packaf
1. lis 2018

@zelenaesmolda zkuste až ty kapitoly přímo o stravování, recepty. Kecy o jin jang mě taky nebraly, na to jsem ani neměla čas a na to taky nejsem. …. a s diskuzí končím, nemá to smysl, prostě je to rady "kdo nechčije s námi, chčije proti nám". Na jednom ! není nic špatného, když si někdo nepřečte celý příspěvek a podsouvá mi něco absolutně jiného. Bude nejlepší, když s @kejt29 nebudete na mé příspěvky reagovat a můžete být v klidu obě. Já se o nedávání kaších na noc dozvěděla také později a nikomu jsem netvrdila, že je fanatik. Spíš teda "Aha, to je ještě neslyšela" a dál si o tom zjistila sama a musela jsem uznat, že na tom něco je a praktikovala to taky. Prostě na mě už nereagujte a můžete si ušetřit nervy 😉

kejt29
1. lis 2018

@packaf jenze ono to neni o jinem nazoru, ale o zpusobu podani a v tom je u tebe problem. Ja jsem v klidu, nechapu, proc si myslis, ze jsem v nervech, to by ses musela mnohem vic snazit 😂 Nikomu jejich nazor neberu, ale zaroven netvrdim, ze do deti cpou jedy apod. Poradit se da i bez vnucovani a vykricnikovani. Problem neni ve zdravem stravovani, ale tvym zpusobem vsechny akorat odradis. Nicmene na negativni kritiku si budes muset zvyknout, to k diskuzim patri.

bayt
1. lis 2018

@packaf Proč nejíte tropické ovoce? V sezóně je čerstvé, nebo ne?

zelenaesmolda
1. lis 2018

@packaf tak ja nevim jestli je dobre davat je na noc nebo ne,spis me zarazilo tvoje tvrzeni,ze ochucene kase detem nechutnaji.kazde dite je prece jine...

packaf
1. lis 2018

@bayt důvodů mám více 1) kojím, syn reaguje na toto ovoce, 2) u nás to neroste, tudíž nevidím důvod jíst to, co roste kolem rovníku, v jiném podnebném pásu, 3) naše babičky, prababičky to také nejedly jako děti/za mlada, nebylo to tak dostupné nebo to měli jen svátečně, jednou za pár let 4) nepotřebuji jíst něco, co cestovalo přes půl světa a ještě to před dovozem otrhali nezralé a nechává se to dozrát pod umělým světlem 5) nějak extra mi to nechutná, dávám přednost českým jablkům, švestkám, hruškám 6) v lednu třeba ananas neroste, tak proč to mám jíst v zimě? Třeba pomelo bych si ráda dala v srpnu, ale ono je u nás k dostání jen v zimě! :-/ ….. já neříkám, že si v sezóně nedám ananas, nejím to v zimě! Snažím se jíst lokálně a sezónně jako naše babičky, toť vše 🙂 .Zbožňuju zeleninu,ovoce, neříkám, že jsem tak roky nejedla, než jsem si o tom začala zjišťovat více. Ale podvědomě jsem to ani v zimě nevyhledávala, když si to zpětně uvědomuju. Ani jogurt v zimě nejím, jelikož vím, že mě to ochlazuje, stejně jako saláty, rajčata a jiné. V létě zavařuju rajčatové omáčky na zimu, což už prošlo tepelnou úpravou a zas je to o něčem jiném, takto si to dám. Co teď najdete na zahradě růst (když pominu absurdní nestandartní počasí přes 20 °C a raší nám znovu šeřík, kvetou fialky i jahody a min. před týden jsem sklidila zapomenutý květák, který v létě nevzešel, a maliny plodí o 106)? Pórek, kapusta (ta snad i v prosinci pod sněhem), dýně, mrkev, petržel také vydrží uskladněné celou zimu, dále jablka, ze švestek dělám povidla (opět, tepelná úprava).

packaf
1. lis 2018

@kejt29 Kritiku snesu, ale slušnou formou! Knihu jsem nenutila, ale doporučila. Kdybych ji nutila, tak píšu něco ve stylu "stravujte se podle této knihy, jinak to nejde a děláte to špatně"! Osvěta ohledně nejen stravování dětí u nás chybí, všechno vychází převážně od pediatrů, jelikož se jim stále slepě důvěřuje jako největší autoritě. Smetla jste tu knihu ze stolu na základě toho, že jste si ji prolistovala a našla pár obrázků ohledně jin a jang (jinG a jang je blbost), už jen komentář "no zatim jsem to rychle prolitla a kecy o jing a jang me docela dostaly" vypovídá dost 🙂 . Neříkám, že se tím řídím, ono to totiž dost připomíná naše sezónní a lokální stravování a je mi toto bližší než jin a jang. Že tam jsou další kapitoly o stravování v 1. roce, 2 roce a od 3. roku dál, recepty, každá složka potravy dost podrobně rozebraná, to už jste neviděla 🙂 A za tím, že jsem nic extrémního nepsala, si stojím. Fanaticky jste na mě vyletěly s alcar a tím vše spustily.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@packaf no ja myslim,ze se ochuzujes o potraviny uplne zbytecne
banany u nas taky nerostou,taky je nejis?trhaji se ze s tromu jeste zelene a dozravaji cestou.vetsina zeleniny a ovoce je dovazena a je uplne jedno jestli v sezone nebo mimo sezonu,masova produkce je stejne ze skleniku.to plati i o zelenine.
maso je taky z drubezaren a velkochovu,s timhle pristupem bys nemohla jist nic.

packaf
1. lis 2018

@zelenaesmolda ne, banány fakt nejíme už 2. rokem nikdo a žijeme a jsme zdraví celou zimu, místo toho si dáme kvašené zelí nebo nakládanou zeleninu. Zeleninu v marketu fakt nekupuju už vůbec, ani v sezoně. Mám vlastní zahradu, vše se snažíme vypěstovat, zavařit, uskladnit a být aspoň takto soběstační. Maso kupuju taky lokální, v marketu jsem maso nekoupila snad 5 let, ne-li více. Vše je o prioritách, mě to za zdravé děti stojí a tu práci si dáte jen na začátku, pak už nakupujete jinde a do marketu nemusíte. ….

A teď jsem dostala pěkné zprávy že si z vás @zelenaesmolda a @alcar nemám dělat vrásky, že vy takto komandujete v každé druhé diskuzi a už pár diskuzí kvůli vašim urážlivým komentářům museli admini uzavřít. 😀 Tak to mluví za vše, tak ještě do mě, klidně si rýpněte.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@packaf
on do tebe nekdo rype?nejak jsem si nevsimla...
ono samozrejme pokud mas vlastni zahradu a muzes si zeleninu pestovat tak je to super ale priznejme si,ze vetsina lidi tuhle moznost proste nema
a co rypani tyce tak oni casto berou autori jako rypani kdyz jim napises pravdu,ktera se jim zrovna nelibi a nehodi do kramu.polozi dotaz ale kdyz odpovis ne zrovna podle jejich vkusu tak se strasne urazi.debilni dotazy typu "jsem tehotna podle testu" a "dite ma 40 horecky,mam jit k lekari" ," co vidite na utz snimku" jsou pripad samy o sobe,tam se jinak nez sarkasmem reagovat neda.

alcar
1. lis 2018

@packaf nevim o tom, ze kvuli mne nekdy admini uzavreli diskuzi. Jestli ti to napsala tady ta, co ti lajkuje prispevky, tak uz je mi to jasne, odkud vitr vane. 😂
Ale jinak jsem odhadla spravne uz z tveho druheho prispevku, ze s tebou bude diskuze uplne marna. 😃

kejt29
1. lis 2018

@packaf ja tou knihou nelistovala, to si me s nekym pletes. Totalne vse prekrucujes, dedukujes slova, ktere jsme nepsaly. Zjevne mas nejaky problem, ktery ale tady nevyresis. A ano, knihu vnucujes. Proste to neumis slusne podat, navic stale pouzivas vykricniky. Zaroven neni pravda, ze se vsichni ridi radami pediatru. To mozna v tvem okoli. V mem okoli se ridime zdravym rozumem a svete div se, i google obcas dokaze dobre poradit. Zaroven zkusenosti kamaradek se starsimi detmi. A jeste k pediatrovi, nase rozhodne nic nenabizi a nediktuje. Do stravy deti se vubec neplete. Jen rekne kdy by meli zacit s prikrmy, ale co dam neresi. Stejne tak ockovani, rekne nabidku, na zeptani rekne, co by sama dala a nedala a proc a tim to konci. Takze nehazet, prosim, pediatry do jednoho pytle.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@alcar taky nevim,ze by kvuli me admini uzavirali diskuze :D

alcar
1. lis 2018

@zelenaesmolda jo, my uz jsme se taky parkrat zhadaly, ale diskuze kvuli nam neuzavreli. Ale koukam, ze v tomhle se kupodivu shodneme. 😂

zelenaesmolda
1. lis 2018

@alcar tak to je normalni,ze se ne s kazdym na kazdem tematu shodnes,obzvlast v takovem mnozstvi lidi 🙂
to ale neznamena,ze kdyz se s nekym neshodnu v jedne diskuzi tak je to pro me uplny debil a v necem jinem treba nemuze mit pravdu

bayt
1. lis 2018

@packaf Jo chápu, dává to smysl, já upřímně umělě dozrávaný ovoce taky nemám ráda....