Kdy začít dávat kravské mléko?

matkacekatelka
30. bře 2019

Dávám mléko popř.smetanu zatím jen do bramborové kaše a když vařím omáčky kuře na paprice, koprovku apod. Doktor nám říkal ať na mléko opravdu dáváme pozor, žádné krupičné kaše, pudingy. Synovi je 1,5 roku. do 3 let by neměl mléko, přitom ve školce první co dětem dají je hrnek mléka 😁😂 jak to máte vy?

pavlinar
30. bře 2019

Tak mne dr naopak rikal, ze muzu davat kase z kravskeho mleka.. mala ma 1 rok..jako napoj jeste ne, do jidla ano.

anguly
30. bře 2019

Mně pediatr řikal, že samotné mléko do 3 let vůbec. Ale v kaši a v pudinku v omáčce to neva... Ale že by bylo ideální používat mléko přímo od krávy... ty krabickáky, co se teď prodávají, prý nemají s mlékem moc společného...

chumlee71
30. bře 2019

Malý má 14 měsíců a od roka jsem mu začala dávat mléko (smetanu) do br. kaše atd. A samotné mléko na pití taky od roka.

alicie_k
30. bře 2019

Záleží i trochu na tom, jestli třeba jste alergici, trpíte/trpěli jste atopickým ekzémem atd. Teď myslím tebe a partnera. Já si na mléko dávám pozor, sama jsem od miminka byla na Sunaru, rozjel se mi pak ekzém, mohla jsem jen kozí mléko. V pubertě se mi znovu vrátil a to šíleně. Takže u syna jsem rozhodnutá do 3 let ne (myslím na pití, do jídla přidávám). Kupuju UM Kendamil a moc mu chutná.

tynka9
30. bře 2019

nám dr povídala už někdy před rokem, že můžeme z plnotučného mléka vařit a teď má malý 16 měsíců a občas má trochu i k pití. Když si s mužem děláme kakao, nebo si dáme mléko jen tak, tak prostě "musí" ochutnat... takže občas má mléko i jako nápoj a moc mu chutná...

matkacekatelka
autor
30. bře 2019

Děkuju všem za odpovědi 😉