Lahvička Calma Medela, máte zkušenost?

terkosek
11. bře 2015

Dobrý den maminky, chci se zeptat, zda má některá z vás zkušenosti s lahvičkou Calma od medely. Má prý napodobovat sání z prsu a tak by mělo miminko jednoduše přejít z lahvičky na prso a z prsu na lahvičku. Napadlo mě to jako dobrá varianta toho, když nebudu moct třeba den kojit a bude muset třeba babička podat mlíčko. Je ale celkem drahá a nevím zda tomuto jde věřit. Máte některá s touto lahvičkou zkušenosti? Děkuji 🙂

sasi2222
11. bře 2015

Osobní zkušenost nemám, ale laktační poradkyně nám ji velmi doporučovala. Tak snad bude opravdu dobrá. Pokud budu nějakou kupovat, pak tuhle. 🙂

kacikaci
11. bře 2015

Měla jsem na všechny tři děti a jako první láhev mi přijde ideální, používala jsem ji u dvojčat při rozkojování, a super..takže za mě se tato investice vyplatí..ale dopředu bych ji nekupovala, až pokud bdue potřeba..měla jsem od Medely i odsávačku MM a taky super..

adelkaurso
11. bře 2015

mám osobní zkušenost, dokonce se na ní dcera naučila správně sát, mrkni do mého alba Když se kojení nedaří, je to dobrá investice

terkosek
autor
11. bře 2015

No ono nejde o to, že bych počítala dopředu s problémy s kojením, ale spíše o to, že budu mít nškdy situaci, kdy nebudu moci nakojit malinkou, bude muset nahodou někde zůstat a nerada bych, aby musela kvůli jednomu hlídání u babičky mít potom problémy s kojením, protože jednou přesla na obyč lahvičku. Toho bych se chtěla vyvarovat. No a hodně maminek píše, že to sestavování je hrozně složité :D Co je na tom pravdy? Také to, že se někdy dost špatně myje a takové a další problémy, pokud máte některá zkušenosti i s tím, jak tyto věci řešit, budu ráda za pomoc 🙂

kacikaci
11. bře 2015

@terkosek určitě bych ji pro tyhle případy pořídila..a sestavení? nikdy mi nepřišlo náročné ani nijak problematické a mytí už vůbec ne - lahvička má 4 části - samotná lahvička, pak savička a jedno "víčko", kterým se šroubuje na lahvičku a takový podstaveček na kterém sedí ta savička, všechno mi šlo vždy dobře dát dohromady a umýt taky..takže vyzkoušej a uvidíš, že budeš spokojená 😉

terkosek
autor
11. bře 2015

Super, myslím, že zkusím, nerada bych ohrozila kojení a tohle mě nadchlo 🙂 Děkuji vám moc mamči, rozhodně mi není líto peněz za něco, co mi pomůže...

madulinka
11. bře 2015

naše zkušenost - dcera z ní neuměla pít, stejně tak, jako to neuměla při kojení - takže asi opravdu napodobuje ten pocit sání z prsu 😅 naše byla bohužel jen "lahvenec" z klasické lahve 🙂

zanri
11. bře 2015

určitě doporučuji, já musela při kojení dokrmovat, takže Calma se naprosto osvědčila, doporučuji koupit 250ml (i když ta cena je děsná) a teď když už jsme jen na UM pořád využívám láhev z Medely s obyč. savičkou Bébé-Jou (uzávěr má stejný průměr)

artee01
12. bře 2015

Doporučuji, vyplatí se do toho investovat. Dokrmovala sem odstříkaným mlékem dokud neměla malá dost sil si to vytáhnout sama.

kaatulka
12. bře 2015

Taktéž doporučuji, díky ní jsem obě děti kojila o 5 měsíců déle....Poprvé byl trošičku problém si zvyknout, ale hlad udělal své 😀.....Pak už pohoda, mohla jsem v klidu kojit i dokrmovat....Sestavování nijak složité není...Určitě nejvhodnější způsob při dokrmování, rozhodně nedávat klasickou láhev...

terkosek
autor
13. bře 2015

aaa ještě jedna věc... neměly vaše dítka problém s tím, že je ten dudlík dost velký? papkala vám miminka hned od startu bez problému? Děkuji 🙂

terkosek
autor
13. bře 2015

jo a nakonec ještě jedna otázka. Pár maminek tvrdí, že to miminkovi teklo až příliš rychle, což je divné ne? Stalo se to některé z vás?

gaba_h
13. bře 2015

Dcera z ní pila bez potíží ihned.... byla učenlivější, hned pochopila o co jde, délka "dudlíku" nevadila. Teklo to akorát, že to teče moc je podle mě blbost, zkoušela jsem z toho pít a fakt se mimčo musí snažit. Syn si na ni nezvykl, nevěděl co s tím, ale on už je takový, i na dudklík si zvykal snad tři neděle, než pochopil o co jde a příležitostný pití jednou za čas u něj prostě nezabralo. Ale on odmítá jakoukoliv lahev 🙂

v2e2rka
13. bře 2015

Lahvičku jsem pořídila, když se malý narodil a s úspěchem ji využíváme doteď (17m) 😉 Občas jsem potřebovala, aby malého někdo pohlídal a nakrmil, tak cca 1-2x měsíčně, první pokus jsme si dali spolu, zvykl si za chviličku a druhé krmení už bylo s babičkou a naprosto v pohodě. Mléko teče tak rychle, jak rychle miminko saje, pokud nesaje vůbec, mléko neteče. Za mě naprostá spokojenost a doporučuju ji na potkání.

ajinka17
12. dub 2015

lahvičku jsme pořídili kvůli stejné situaci,kdybych někam potřebovala a malá si z toho vzala jen trochu, nešlo jí to vztekala se a tu trochu co si vzala tak se u toho zalykala, jakoby by to fakt teklo rychle, prostě neúspěch, takž kojím jen z prsa u nás teda ddrahá investice schovaná ve skříni ☹

lat
13. říj 2015

můžu se zeptat jak stará miminka jste s Calmou krmily? Přišla mi spolu s odsávačkou od medely, snažím se rozkojit ale mám málo MM, takže už od 3. dne dokrmkujeme UM, zatím teda stříkačkou po prstu. Malý má 3 týdny a když sem se dnes ptala laktační poradkyně, řekla mi že je Calma dobrá, ale až od 6 týdnů, ale nikde jinde sem se nic takového nedočetla... děkuji

artee01
13. říj 2015

@lat Malé mohlo být tak 14 dní, kdy jsem ji dokrmovala z lahvicky MM

mattana
13. říj 2015

My jsme dokrmovali dvojcata Calmou asi od jejich 7 dni - víceméně hned po návratu z porodnice. Podle laktační poradkyně se u Calmy musi snažit sát, zatímco u stříkačky ne. Chvíli trvalo, než se z lahvičky naučili sát, ale jim to že začátku moc neslo ani z prsu.

lucy.l
13. říj 2015

Mám s Calmou tu nejlepší zkušenost, syn po pobytu na žloutence nechtěl sát, postupně se s calmou rozjedl tak, že jsme se vrátili k plnému kojení. Já v ní pak ráda měla odstříkané mléko na cesty ..

helabella
13. říj 2015

Calma nám zachránila kojení - nejmladší dcera odmítala úplně kojení a jen s calmou jí to šlo a pak v pohodě přešla na prso.

@lat -- naopak, s Calmou je potřeba začít co nejdřív než miminko přijde o ten základní sací reflex. Dceru jsem taky krmila přes stříkačku a je potřeba dávat pozor na to, aby si miminko mlíčko opravdu samo sálo a ne že se mu to stříká do pusinky. Tak by se naučilo, že nemusí moc sát a přesto se nají.

kapacita
20. bře 2016

Ahoj vsem, pouzivam lahev a savicku medela camla. Co vim, tak savicky by se po nejake dobre meli menit...nevite jak je to s tou Calmou? Myslim, ze v obchode nam pani rikala, ze menit se vubec nemusi a vydrzi dokud dite pije z lahve...co je na tom pravdy? Savicku ted pouzivam neco pres mesic...
Dekuji moc za vase postrehy a zkusenosti s touto savickou...

zanri
20. bře 2016

@kapacita Nevím, ale já Calmu používala dokud jsem kojila (bohužel jen 5 měsíců - došlo mlíko), a pak začaly příkrmy, takže čaj z jiné láhve a z Calmy už to neteklo tak rychle, jak malý potřeboval, takže i na mlíčko jsem pořídila jinou láhev (resp. savičku), myslím někdy kolem prvních zoubků v půl roce (když do ní začal kousat).

xxbystrouska
15. led 2018

Ahoj, oživuji diskuzi. Je možné na Calma systém namontovat i lahvičky jiného výrobce? Máte někdo zkušenosti ? chtěla bych mít skleněné lahve a ty jsem u Mendela Calma nenašla. Díky moc

kapacita
16. led 2018

@xxbystrouska vlastni zkusenosti nemam, ale myslim, ze ne. Ta savicka je takova dost specialni.

xxbystrouska
12. čer 2018

@xxbystrouska kdyby někdy někdo potřeboval 🙂 Savička Medela Calma je plně kompatibilní s úzkohrdlými lahvičkami (např Simaxácké dětské lahvičky) - ozkoušeno 😉