Lžičky na příkrm. Můžu ublížit jinou než silikonovou lžičkou?

adluska1201
11. čer 2020

Maminky jdu s dotazem.
Švagrová po mě dost často jezdí s tím, že bych měla krmit malou extra silikonovou lžičku. Jakože je fakt gumová a dost ohebná. 🤷🏻‍♀️
Nikde jsem takové nenašla a ani v lékárně je nemají, když jsem se ptala.🙄 Prý dceři mohu ublížit lžičkami, které jsou jiné než tyto.
Má pravdu nebo ne?
Já koupila lžičky z DMka a myslím , že stačí.
Pozn:. Jsem prvorodička a vím prd😃

malytlustyhroch
11. čer 2020

Ty silikonove jsou skvele, ale obvykle maji maly objem, jsou spis na to namocit do kase/presnidavky dat miminu do ruky a nechat ho, at se zkousi trefovat. Polivka treba s nima skoro vubec nejde. Takze jsme pozdeji koupili z dmka, a tak v roce a pul plastovou v ikei... A druhy mimino ji od pul roku kteroukoli z nich, nekdy silikonovou, nekdy dm, nekdy ikea, co mi zrovna padne do ruky, nebezpecne mi to neprijde, kdyz uz tak mozna co se tyka mikroplastu, ale jinak ne. Nenechala bych ho s lzickou z dmka stat u gauce a sermovat si s ni pred oblicejem, protoze je celkem spicata a ostra, ale na krmeni mi to prijde v pohode.

adluska1201
autor
11. čer 2020

@malytlustyhroch Dceři bude 5měsíců, takže lekce šermování ještě počká😃

dobevacka
11. čer 2020

@adluska1201 Já jsem pořídila tuhle silikonovou lžičku. Je opravdu mělká, ale pokud začínáte tak bude akorát. A navíc se nebojím nechat dceři lžičku v ruce samotnou, protoze je fakt dost ohebná... Jediná nevýhoda je, že už ji mám žlutou po mrkvi a batatech 🤦‍♀️
https://www.mall.cz/detske-pribory/nuk-easy-lea...

amazonkajanik
11. čer 2020

Máme jednu delší a hlubší od Nuk,jestli si dobře vybavuji a pak takové obyc plastaky,dostaly jsme je,ještě než se malý narodil a že by mu nějak vadilo,že nejsou měkké,to ne. Víc mu zpočátku vadilo,že dávám pomalu,je to otesanek

malytlustyhroch
11. čer 2020

@adluska1201 nepodcenuj ji 🙂 prijde mi, ze tyhle malinkaty 4-6mesicu jsou mnohem ukaznenejsi a ochotnejsi si strkat lzicku do pusy sami misto aby delali kraviny jako delaji ti starsi. Pokud sneses trochu upatlanoti, klidne uz ji s dozorem muzes lzicku (i tu z dmka) do ruky dat. Je to zabava pro rodice i pro dite. Ale hlavne z toho zadnej stres, normalne vyrostli i deti co do roka nedostali lzicku do ruky. A miliony deti, ktery nikdy nevideli silikonovou lzicku.

surikata131
11. čer 2020

@adluska1201 o tom jsem nikdy neslyšela, máme lžičky z DMka :D

miba10
11. čer 2020

@adluska1201 mám lžičky od Tommee teepee a nemůžu si je vynachválit. Syn je i kouše když mu teď rostou zuby a fakt drží 😁

atekram42
11. čer 2020

My od začátku používali normální nerezovou čajovou lžičku a bez problému, plastovou jsme nikdy nezkusili. Pokud máte nějaké speciální dětské, tak nevím, v čem by měl být problém. Švagrová to nějak moc řeší, ne? Je možné, že ta silikonová je lepší, ale jistě ne natolik, aby jiné lžičky byly špatné.

zuzita15
11. čer 2020

@adluska1201 rekla bych, ze je to o tom, co komu vyhovuje. Mne treba jednu dobu vyhovovaly silikonove, pak zase umelohmotne (Mam), zalezelo na typu stravy. Jinak silikonove maji napr zde https://www.babydracek.com/kojeni-a-krmeni/canp.... Ohebne vsemi smery

amazonkajanik
11. čer 2020

@atekram42 no tvrdí se,že ty kovové mohou poškodit sklenku s příkrmy 😂 já malému vařím,takže nás se to netýká

puhelin
11. čer 2020

Kdyz ma jidlo ze lzicky, krmim kavovou nerezovou. Specialni jsem nikdy nekupovala.
K cemu je ta ohebnost dobra?

veruuu_kubesovic
11. čer 2020

@adluska1201 když jsem začínala s příkrmy u dětí krmila jsem je malou kávovou lžičkou, nikdy jsem nepochopila v čem je ta silikonová tak "echt"?

veronikav31
12. čer 2020

@adluska1201 používala jsem klasické plastové z Dm,jelikož jsme často byli venku, tak jsem měla plastový box na lžičky od Hipp-dávali v drogerii Rossmann k nákupu Hipp a v nich jsem lžičky nosila a pohoda. Jak dcerka tak i syn mě lžičky okusovali,zvlášť když je boleli zuby,tak se mi plastová zdála lepší i na míchání skleniček

lucifux
13. čer 2020

U prvního syna když jsem pořizovala lžičky tak jsem koupila plastové z lékárny Farlin je jich tam 7 a nikdy jsem s nimi neměla problém. Pak jsem koupila zase sadu těch větších. Vyrostl na nich 1 syn, používáme u druhého syna. A používat budu i u třetího syna.

theuska29
19. čer 2020

Používám obyčejné plastové lžičky a úplně stačí 🙂 Jen jsem koupila ze začátku menší, mělké a později větší 🙂

marti89
19. čer 2020

Používáme plastové lžičky na jogurty a přesnídavky a homeopatika, co vyrobil manžel v práci, ale i klasické čajové - malýmu je to jedno, hlavně když s tím jde jídlo rychle do pusy 😀

jade85
19. čer 2020

To jsou věci, já zas slyšela, že kojené děti by měly dostávat výhradně kovové lžičky, aby si jídlem a žužláním měkké plastové nekazily techniku sání 😁 to mi teda přijde jako opačný extrém, každopádně bych to nehrotila ani jedním směrem 🙂