Malá nechce pít z lahvičky. Co mám dělat?

andira
17. lis 2007

Holčiny, mám hrozný problém s malou, protože odmítá pít z lahve. Zatím ji ještě kojím, vyzkoušely jsme Sunar i Nutrilon a žádný velký rozdíl. Vypije tak 10 ml za půl hodiny a strašně u toho pláče, dudlík plive a zvedá se jí z toho žaludek. Čaj ani odstříkané mléko taky z lahve nechce ani normální dudlík. Díky moc za rady...
PS. lahve máme fyziologické od CHicco, ale zkoušely jsme i jiné, výsledek stejný ☹ Dudlík nechce ani kaučukový ani silikonový.
Díky moc za vaše rady.

spalka
24. kvě 2010

my mame asi 8 druhov flias a poharikov, ale mala sa nakoniec naucila pit vodicku az ked bola velmi smadna a s tatinkom, bebu z flasky ked zas bola u babiny, no jednoducho som nemohla byt po ruke, teraz si da kazdy den trosku, ale stale to nie je nic moc, stale kojim, tak trikrat denne, myslim ale, ze to bude lepsie, stale viac chape a hlavne opakuje 😉

jitulisek
28. pro 2010

Ahoj, sice je tu v diskuzi dost rad,ale ani po přečtení nejsem o moc moudřejší 😒 Mám problém,že naše malá nechce pít z lahvičky čaj. 😠 Už to zkoušíme dva měsíce. Vyzkoušela jsem všechny možné lahvičky nebo cvičící hrnečky. Různé čaje - bylinkové, ovocné , granulované. Taky ovocné štávy. A prostě nic. Občas vypije za den max. 40 ml. Ale to je jen vyjimečně. Savičku většinou okusuje,ale nesaje. Občas zasaje,takže si myslim, že to umí. Nevim. Jenže je problém, že mi už papáme příkrmy - oběd a odpo svačinu. Chtěla bych taky začít navečeru s kaší,ale bojím se, aby nebyla dehydratovaná,takže většinou i po svačině dokojím,aby měla dostatek tekunin. přijde mi to takový začarovaný kruh a nevim ,jak z něj ven. ☹ Díky za každou radu 🙂

jijitka
28. pro 2010

@jitulisek ahoj, já s malým řešila to samé a myslím, že to bylo taky tak kolem jeho 8. měsíce. Z lahvičky byl schopný vypít mléko (když jsem dokrmovala odstříkaným), ale jinou tekutinu ani náhodou. Taky jsem vyzkoušela kdeco, nechtěl, raději jsem ještě i k příkrmům kojila, aby aspoň něco vypil. Pak se to najednou zlomilo, skoro ze dne na den - s obyčejnou savičkou z DM (placatá, s dírkou nahoře) a hlavně pití muselo být teplé 😉 Zpočátku se chytil na ovocné šťávy, které jsem mu ředila, pak postupně různé granulované čaje - nejdřív sladší, pak jsem ubírala..
Jinak, předtím než se naučil z lahvičky jsem mu dávala tekutinu ze lžičky (byl zvyklý ze sirupu) nebo z kelímku.

ludva
28. pro 2010

@jitulisek U nás to samé. Matějda prostě flašku nechce. Když byl maličký, tak jsem dokojovala po každém jídle 😉 V létě se naučil pít z lahvičky od Cappy (taková ta limonádka) 😀 Momentálně kojím ráno a večer, přes den pije vodu nebo šťávu z naší "luxusflašky" 😀 Snad se naučí pít časem z klasického hrníčku alespoň mlíko neboť UM odmítá...

ochechulka
28. pro 2010

Mile maminky, rada by som vas poprosila o radu. Mam stvormesacnu dcerku a uz ju musim vecer prikrmovat. Chcem sa spytat aku davku jej mam robit? Zatial jej robim 90, ale zakazdym ked dopapa tak place. Pride mi, ze ma malo. Davam jej nutrilon okolo piatej a potom okolo siedmej. Inak ju kojim. Dakujem

ludva
28. pro 2010

@ochechulka Můžu se tě zeptat, proč musíš dokrmovat? Zní to blbě, ale před pár lety jsem takhle strašně brzy dokrmovala mojí malou Terezku a dneska vím, že stačí rozjet laktaci a je to v pohodě 🙂 Jukni na kojeni.net. Byla by strašná škoda dokrmovat, malá si zvykne na flašku a budete kojit čím dál míň. Bude to pro ní prostě pohodlnější 😉
Nebo mě ještě napadlo, nemá moc velkou dirku v savičce? Třeba potřebuje déle sát a takhle to vyžunkne hrozně brzy a i když už má plné bříško potřebuje sosat 😉

ludva
28. pro 2010

@ochechulka Ještě si myslím, že by bylo dobré dodržovat 3 hodiny mezi krmením (tedy z lahvičky) Aby mlíčko stačila strávit 😉

koniarova
29. pro 2010

@ludva Nehnevaj sa, ale dodržiavať tieto presné časové odstupy je podľa mňa hlúposť. Daj dieťaťu jesť, keď je hladné.

jitulisek
30. pro 2010

@jijitka Díky za tip s teplou vodou. Když je čajík teplý tak malá pije. Sice ne tolik,ale normálně saje. A ne že jen okusuje savičku.Takže dávám lahvičku do teplé vody a doufám, že to bude takhle dobře pokračovat. 🙂

adela87
19. říj 2011

Ahojky, prosím o radu, pokud je tato diskuse ještě aktuální....Mám chlapečka 4,5 měsíce a poslední měsíc je to se spaním a s prdama děs. chodí spát v 9, vstává ve 3 a to ho zat u dobu 3x kojím, pak ho nakojím v 5 a pak usne a spí do 8, pak je zase tak hodku a půl vzhuru a spí mi 3 hodky dopo a 3hod odpo. to by bylo celkem ok, ale mám ještě 2 letou treperendu a bohužel si nemůžu ani na chvíli přes den lehnout, protože ona už moc spát přes den nechce a když, tak spí s malým nastřídačku. proto jsem se poradila s dr, že zkusíme na noc Nutrilon. Nehledě na to, že jsem zkoušela různé kapky na prdy od Sab Simplex, teď máme Baby Calm, dávala jsem lactobacilky....dnes jsem teda na radu dr dala nutrilon, zkoušela jsem to přes hodinu a nic, občas malej trochu zatahal, ale pak spustil řev, kterej se nedal utišit...přelejvala jsem mu to do 3 ruzných flašek od Aventu, Mam a Chicco...nic nezabralo. jsem z toho zoufalá. jsem nevyspalá a aspoň na tu noc jsem chtěla přikrmovat. nevíte co s tím? četla jsem tu rado, že když u prsa začne usínat vyměnit za flašku. zkusím, ale co když to nezabere? nevací jsem zkoušela už i mrkvičku a plive mi všechno. mám strach, že až mu to mlíčko nebude stačit, že ho nijak nenakrmím, když nechce ani to UM mlíčko lžičkou a mrkev a nic tužšího taky ne...prosím, poradte..děkuji.

nelina_
21. říj 2011

@adela87 já dokrmuju přes prst a stříkačku, kojený mimčo to zvládá na jedničku :o)))

ivadoly
28. kvě 2013

Ahojky holky..no mam stejny problem..malemu jsou skoro 4 mesice..2 mesice jsem kojila plne a pak jsem dokrmovala strikackou...no a ted krmim jenom strikackou..taky jsem zkusila vsechno ruzne dudliky lahvicky a nic..ale palec si cuca aj plenku..takze si myslim ze saci reflex porad ma,byli jsme i v nemocnici...takze fakt nevim co mam delat a hlavne si nedokazu predstavit jak to bdu delat s cajem??

moniii121
28. kvě 2013

@ivadoly ... měly jsme to samé .... musíš vydržet ... naše malá se narodila a nechtěla ani pít z lahve ani z prsa ... první měsíc jsem jí krmila také stříkačkou a zkoušela přikládat ... po měsíci se chytla na prso ...čaj jsem dávala po lžičkách, pokud už nekojíš, zkoušela bych mu dát před každým krmením lahev -pokud má dudlík, zkus mu dát lahev od stejného výrobce (např. jestli má dudlík od NUKu, zkus lahev také od NUKu).... chce to trpělivost ... snad se brzo chytne.

maja521996
3. čer 2015

Zdravím vás..mám stejný problém..možná ještě horší.Dceři je 7 měsíců.Do půl roku jsem ji kojila teď sem přestala a nechce nic pít.Má odpor ke všemu co je ze silikonu..nedávno byla nemocná a musela jsem ji dávat hnusné sirupy atd a od té doby do pusy nechce ani hrnek ani hrnek s plastu ani lžičku ani jupíka vůbec nic.nevím jak to do ní dostat tak ji musím do pusy stříkat čaj,nejhorší je že nechce ani sunar který musí.polívku sní ale nic jiného tekutého nevypije nevím jak ji dávat jinak než přes stříkačku nejhorší je že čůrá tak 1 krát denně ale nevypadá na to že by byla žíznivá sméje se vše..a jak k ní dám láhev tak nehorázně pláče .pomoc prosím jakkěkoliv rady uvítám děkuji